Sportarena

Призупинення футбольних змагань не має вплинути на термін дискваліфікації Артема Бесєдіна — юрист

Як пандемія COVID-19 позначиться на допінговій ситуації форварда Динамо.
Призупинення футбольних змагань не має вплинути на термін дискваліфікації Артема Бесєдіна — юрист

Артем Бесєдін, фото Павла Кубанова

Артем Бесєдін — один із провідних форвардів збірної України — після матчу Динамо з Мальме наразився на допінгову дискваліфікацію, відлік якої почався 19 грудня й мав тримати півроку. Зважаючи на травму Романа Яремчука та певні клубні проблеми в більшості наших нападників, ми з великою тривогою стежили за ситуацією довкола долі Артема.

Читайте також: Шесть топовых футболистов, которым выгоден перенос Евро-2020

Здавалося, Євро-2020 дуже навіть під загрозою, і в поточному сезоні ми Бесєдіна вже не побачимо. Але пішла пандемія COVID-19, зупинилися всі більш-менш значимі спортивні змагання, і виникло суттєве запитання: чи ввійде термін карантину в той строк, який відбуває за дискваліфікацією Артем Бесєдін? Чи його підрахунок буде проходити без урахування цього часу і до наступного Євро йому доведеться відбути рівно стільки ж часу бану, як і мало бути раніше?

Роз’яснив ситуацію відомий спортивний юрист Юрій Юрченко.

«Документи стосовно антидопінгового законодавства не передбачають виключень щодо підрахунку термінів дискваліфікацій залежно від обставин непереборної сили, які наразі мають місце не тільки в Україні, а майже по всьому світу. Тому, в принципі, ця ситуація Артему зіграє на користь, як би це не прозвучало, — говорить спеціаліст.

У тому контексті, що термін покарання накладається на календарний період, а не на період змагань, то зупинення чи перенесення змагань не зупиняє перебіг строку відбування дискваліфікації.

У цей період простою для трудових відносин (контрактів), що є по суті форс-мажором для організаторів змагань, який не дає змоги продовжувати футбольні змагання, є підстави вважати, що цей строк має зараховуватися йому в загальний термін дискваліфікації.

Читайте також: Вірус людяності проти COVID-19: як фанати у Європі допомагають боротися із пандемією

Контракт Бесєдіна з клубом діє, він його виконує. Він не розривав контракт, не є гравцем без клубу, не заявленим у жодному турнірі. Отже, це відрізняється від дискваліфікації в разі розірвання футболістом контракту без поважних причин (незаконно), коли бан тільки починає діяти з дати нового контракту, незалежно від того коли б він не був укладений… хоч через рік-два чи п’ять.

При цьому ми констатуємо, що Артем перебуває на контракті в розташуванні свого клубу та національної федерації, а що вони й так не грають – це додаткові обставини, які на термінах дискваліфікації Артема не мають відбиватися і він дійсно має всі шанси, чи не весь термін відбути за час карантинних обмежень, які вплинули на весь світовий спорт».


Добавьте «sportarena.com» в свои избранные источники Google News (просто нажмите звездочку)

Источник: Sportarena.com

Рейтинг записи: 12345


Или аккаунт Sportarena