Лента новостей

Реал на Тернопільщині. Що собою становить новий проект

ffternopil.com
Артур Валерко розпитав причетних про роль королівського клубу.

Sport Arena дізнавалася деталі дипломатичної місії «Ґалактикос» та розбиралася, з чим приїхали Арбелоа, Конґо та Кабрера.

До цієї новини ставилися скептично — мовляв, де Реал, а де Тернопіль? Навіть запитували: «А Реал знає?». Виявилося — так, Реал знає. Відкривати соціально-спортивну школу спеціального благодійного фонду мадридського суперклубу приїхав навіть «чемпіон всього» Альваро Арбелоа. Поспілкувавшись із самими представниками футболу Тернопільщини, ми дізналися, що це тривалий проект, місія якого дещо ширша за спортивну.

  • Соціально-спортивна школа, не академія

На церемонії відкриття тернопільської школи фундації ФК Реал (Мадрид) присутні представники «Ґалактикос» та тузи із Федерації футболу України. Подружжя Герега, кілька народних депутатів, Олег Собуцький із Анатолієм Дем’яненком та Мироном Маркевичем, навіть Міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Діти у святкових реалівських одностроях. Перед ними говорять на іноземних мовах зірки футболу та навколофутболу. Починає працювати перша в Україні освітня організація мадридського гранда. Інформагентства розносять цю новину. А ми вирішили деталізувати — що ж означає відкриття такого закладу в соціальному та спортивному плані?

Звертаємося до голови Федерації футболу Тернопільської області, Народного депутата України Тараса Юрика.

– Найважливіше, що треба розуміти — це соціально-спортивна школа, а не академія ФК Реал. Головна ідея структурного підрозділу ФК Реал (Мадрид) — однойменної благодійної фундації — полягає в тому, щоб просувати проект соціально-спортивних шкіл. Вони хочуть залучити дітей із соціально-складних сімей до футболу й освіти. Просто кажучи, соціалізувати їх.

Діти займатимуться в позашкільному форматі в двох напрямках — освітньому й спортивному компонентах. Освітній — це навчання англійській мові та гурткова робота. Працюватимуть обов’язково психологи. Спортивний — це навчання дітей футболу за методикою ФК Реал. Якогось «чистого» футболу там немає, буде багато командних ігор, займатимуться хлопчики й дівчатка, не буде якогось підбору за фізичними чи технічними задатками до гри. Головний критерій — допомагати дітям із непростою сімейною ситуацією.

Реал Тернопіль
ffternopil.com

При цьому Тарас Юрик уточнив, що робота школи Реалу буде корисною не лише для обласного центру, а й для області в цілому:

– У тернопільському проекті визначено три локації: це друга та десята міські школи Тернополя і об’єднана територіальна громада Великі Гаї, яка знаходиться неподалік обласного центру. Якщо так розібрати, то десь 65% дітей будуть саме тернопільських, а біля 35% — із навколишніх містечок та сіл. Загалом, буде задіяно по цій програмі 110 дітей.

Фундація ФК Реал (Мадрид) розгорнула діяльність по всьому світу — близько 100 країн. Тарас Юрик розповів, що перед відкриттям тернопільської школи вони мали змогу відвідати аналогічний заклад у Бухаресті — там це щось на кшталт групи продовженого дня. Тому Реал має вже чітко відпрацьовану методику роботи з такими школами. Хоча в Тернополі, як і в інших таких школах по всьому світі, будуть працювати місцеві фахівці, періодично до них приїжджатимуть тренери із самого Мадрида, які будуть передавати свій досвід, звіряти роботу методики в частині спортивного компоненту.

  • «Пасуй, «Скоулз»!»

Відкриття тернопільської реалівської школи відвідав Альваро Арбелоа. Його повідомлення із України в Твіттері відзначили сердечком або ретвітом біля двох тисяч із майже шести мільйонів його фолловерів. Само собою, повідомлення знаменитого футболіста передали інформагенції та сайти по всьому світу.

Однак чи повторить хтось із тернопільських «реалістів» його спортивний шлях, важко сказати. Як повідомили нам в обласній федерації, соціально-спортивна школа не має наміру заявляти якісь команди в умовній ДЮФЛУ або інших юнацьких змаганнях. Звичайно, якщо знайдеться дитина особливо великого таланту, Реал зможе її забрати в академію. Але загалом завдання фундації та відкритих нею шкіл — більшою мірою гуманітарні. Виховати більш освічених школярів, дати дітям більше радості від дитинства. Ідея така.

Це вийшло зробити не лише в Тернополі чи Великих Гаях, а й у Бережанах. Звістка про приїзд делегації ФК Реал неабияк сколихнула менш як 20-тисячне містечко. Розповідає місцевий тренер футбольної школи «Леви», керівник ГО «Наше майбутнє» Ігор Швець:

– Як тільки з’явилася така можливість (спасибі обласній Федерації футболу та всім організаторам), ми відразу почали готуватися. Для дітей це було щось неймовірне — вони з роззявленими ротами слухали гостей з Іспанії. А скільки радості було на тренуванні! Коли вийшли побігати з колишніми гравцями Реалу, діти в захваті були. У нас є один руденький хлопчик, то мадридці відразу почали його Скоулзом називати — «Скоулз, пас! Скоулз, відкривайся»!

На зустрічі з ФК Реал більшість дітей — у футболках цього клубу. Трапився «Роналду» в туринських барвах. І навіть пару хлопчаків у формі Барселони. «Маленькі, не розуміють ще, наскільки це велике протистояння», — розводили руками тренери.

В рамках іспанського заходу на Тернопільщині Бережани відвідали колумбієць Едвін Конго та іспанець Хосе Луіс Кабрера. Форвард Конго виступав на Копа Америка, грав у вищих дивізіонах Колумбії, Іспанії, Португалії та Франції. Півзахисник Кабрера після кантери мадридців пограв за Алавес, Альмерію, Кордобу та ще кілька клубів Сегунди.

Альваро Арбелоа Тернопіль Реал
Хліб-сіль приймають Альваро Арбелоа та Тарас Юрик, ffternopil.com

– Приємні, прості хлопці. Мене вразив момент — для одного заняття треба було пересунути ворота, то вони самі це зробили, — доповнив Ігор Швець. — Я сам грав не лише в Україні (Борисфен, Ворскла, тернопільська Нива), а й у Німеччині, Узбекистані, Польщі, Італії. Мене вразило, наскільки здорово Реал організував свій захід. Як цікаво вони працюють у плані тактики.

Майстер-клас від Реалу в Бережанах тривав дві години. Швець вручив Конго та Кабрері від своєї громадської організації «Наше майбутнє» дерев’яну ключницю із зображенням Бережан.

  • Підсумок півторарічної кропіткої роботи

Щоб відкрити школу Реалу в Тернополі, довелося провести великі перемовини. Від часу, коли тернополяни звернулися до фундації мадридського гранда до самого відкриття, пройшло біля півтора років. Інколи було дуже важко, зізнається Тарас Юрик:

– Цим проектом я займаюся більше двох років. Реал (Мадрид) оцінював час на підготовку та відкриття школи в півтора роки. Ми готували величезну кількість документів іспанською, пройшли чимало погоджень. На якомусь етапі мені навіть здавалося, що це нереально, але багато людей долучилося до того, щоб це стало реальністю. На відкритті ми всі були щасливими, тому що бачили, що свято футболу мало відзвук у дитячих очах.

У квітні минулого року у нас побувала делегація Реалу — захисник Франсіско Павон та форвард Іван Перес (брат Альфонсо Переса, екс-гравець Реалу, Бордо, Бетиса та Депортиво Ла-Корунья). Провели майстер-класи, познайомилися з нашими юними футболістами. Загалом, Реал побував у нас у області на чотирьох локаціях. Тож коли нині до нас приїздили мадридські гості, ми вже трішки знали й могли прогнозувати, що їм буде особливо цікаво. Приємно, що такі відомі футболісти, як Арбелоа, Павон та інші, найбільше радості отримують від спілкування з дітьми.

Звісно, соціально-спортивна школа Реалу — це дуже добре. Але все ж, як із матеріальним питанням? Як виявилося, франшизу мадридців організувати вдалося лише за підтримки локальних спонсорів. Розповідає Тарас Юрик:

– Треба відзначити, що головною організацією, яка бере на себе більшість великих коштів по організації та утриманні школи, є «Епіцентр». ФК Реал (Мадрид) не вкладає коштів — він надає методичну та інституційну підтримку, а на місцях життєдіяльність проекту ведуть місцеві спонсори — утримують викладачів, спортсменів. Радує, що ця компанія підключилась до проекту та завдяки фундації «Епіцентр — дітям» зробила можливим цей проект.

Соціально-спортивна школа фундації ФК Реал (Мадрид) запрацювала. Можливо, вона не відкриє в Україні нового Кріштіану Роналду, зате зробить трішки щасливішими більше ста дітей. Якщо задуматися, це, напевно, значно важливіше.Добавить комментарий

Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?