Sportarena

Шахтар vs підземелля. Як Гірники грали на Кубок проти нижчолігівців?

Sport Arena пригадує попередні кубкові матчі донеччан проти клубів із нижчих ліг, в тому числі - й сенсаційні.

Шахтар vs підземелля. Як Гірники грали на Кубок проти нижчолігівців? - Футбол

Фото: shakhtar.com

Для «чистоти експерименту» беремо суто вирішальні стадії, або ті рідкісні випадки, коли Шахтар вилітав від нижчолігівців на ранніх етапах. Враховуємо тільки випадки, коли команди-суперниці представляли нижчі ліги, а також звертаємо увагу на обстановку та бекґраунд тих протистоянь. Із усіх випадків обираємо тільки п’ятірку найцікавіших.

Сезон 1992/1993 –

Шахтар із перших чемпіонатів України – серед фаворитів. У прем’єрному напівсезоні 1992 року грав у матчі за третє місце (програв Дніпру Миколи Павлова), а у Кубку зупинився у півфіналі. На новий сезон у донеччан були максимальні завдання, але вже у жовтні вони провалилися у Кубку.

Зіпсував усе скромний Хімік із Сіверодонецька – середняк Першої ліги (9 місце). Очолював тоді команду Станіслав Гончаренко – тренер, який пізніше став легендою українського футзалу (просто цитата із послужного списку: 15 повних сезонів, в яких його команди лише одного разу залишилися без нагород; загалом виграв 6 золотих, 7 срібних та 1 бронзову нагороду, а також 6 Кубків України і двічі був фіналістом).

В 1/16 фіналу Хімік видав супер-матч на своєму полі, ведучи 3:1 після першого тайму і вирвавши вольову перемогу 4:3. На своєму полі Шахтар відіграв гол різниці й доводив матч до потрібного результату, аж поки Марченко не забив у ворота Шуткова. «Гірники» активізувалися, пішли вперед, але вилетіли з Кубку. А Хімік пройшов Кремінь і лише через єдиний гол Ралюченка у чвертьфіналі програв запорізькому Торпедо.

Попереду був прихід Ахметова, експерименти із Бишовцем та Прокопенком, перше чемпіонство Невіо Скали та ера Луческу. Сіверодонецький Хімік виступав у Першій лізі в 1992-1998 роках, після чого втратив професіональний статус, пізніше граючи в чемпіонаті Луганської області. Гончаренко – тренер, який створював тодішній бойовий Хімік – пізніше став першим тренером київської Оболоні, а десь із 1996 року зосередився суто на футзалі.

Хімік — Шахтар — 4:3

02.09.1992. Стадіон “Хімік”. 3000 глядачів. Суддя: Л. Бавикін
Голи: Бабенко, 8, Майоров, 10, Бублик, 38, Паламарчук, 55 — Столовицький, 28, Ателькін, 53, Попов, 75

Хімік: Бакінов (Химанич, 85), Ізмайлов (Марченко, 83), Федющенко, Скрипник (Славінський, 82), Коломієць, Федорко, Майоров, Бублик, Бабенко (Шелестинський, 46), Єременко (Варищук, 34), Паламарчук.
Головний тренер: Станіслав Гончаренко

Шахтар: Шутков, Драгунов, Смигунов, Ященко, Попов (Менько, 75), Мартюк, С.Онопко, Столовицький, Ателькін, Фокін, Матвєєв.
Головний тренер: Валерій Яремченко

Шахтар — Хімік — 1:1

07.10.1992. Стадіон “Шахтар”. 800 глядачів. Суддя: С.Татулян
Голи: Драгунов, 43 (пен.) — Марченко, 74

Шахтар: Шутков, Драгунов ©, Смігунов, Ященко, Попов, Коваль, Беличенко, Орбу (Матвєєв, 46), Ателькін (Кривенцов, 70), Фокін, С.Онопко (Столовицький, 46).
Головний тренер: Валерій Яремченко

Хімік: Бакінов (Химанич, 83), Марченко, Федющенко ©, Славінський (Скрипников, 46), Кузнєцов, Фахретдінов, Єременко, Бублик, Бабенко (Шелестинський, 46), Васютин (Федорко, 46), Паламарчук (Ульяненко, 46).
Головний тренер: Станіслав Гончаренко

Сезон 2005/2006 –

На той час Шахтар уже ставав чемпіоном та володарем Кубка, спробував на смак справжню Лігу чемпіонів, пережив легіонеризацію та іноземних тренерів. Досить сказати, до цього матчу що п’ять років поспіль донецький клуб не полишав фінал Кубка України.

Про Карпати сказати такого не можна було – клуб вилетів у Першу лігу, попрощався з некваліфікованими іноземними гравцями та суттєво омолодив склад. Але якраз ці люди, що лишилися, готові були битися за клуб – нова плеяда включно з хлопцями, які невдовзі стануть віце-чемпіонами Європи серед молоді, а також кілька легіонерів на кшталт Ґодвіна, Батісти, Сучкова – їх і легіонерами якось не випадало вважати, прижилися тут.

Читайте также: «Хороший Інгулець» vs «Поганий Інгулець»: все про неочікуваного фіналіста Кубку

Тож, коли в 1/8 фіналу Карпати випали Шахтарю, треба було ще задуматися, кому не пощастило. Інтенсивна гра, високі швидкості, підтримка заповненого стадіону – румунський наставник гостей, нова людина в Україні, напевно, прозрівав від першолігового суперника. А коли Батіста виграв верхову боротьбу й тут же підкоригував м’яча після удару-прострілу Сучкова, переможний вигук бразильця та білоруса злився в одне ціле із майже 30 тисячами народу.

Батіста, Ґодвін та Худобяк проти майбутньої легенди МанСіті, zavzhdy-virni.ucoz.ua

Шахтар зосередився на чемпіонаті й виграв його, а Карпати завоювали срібні медалі Першої ліги, на 7 очок відставши від переможця (це була луганська Зоря) й на 8 випередивши київську Оболонь. «Леви» повернулися у Вищу лігу, звідки більше не вилітали. Поки що?

А в Кубку Карпати далі вибили Ворсклу, лише в півфіналі склавши зброю перед Динамо – майбутнім володарем трофею. Але то вже зовсім інша історія…

Карпати — Шахтар — 1:0

26.10.2005. Стадіон «Україна». 28000 глядачів. Суддя: І.Ярменчук
Гол: Батіста, 75

Карпати: Шуст, Федорів, Тимчишин, Іщенко, Распопов, Лапко (Петровський, 75), Ґодвін (Фещук, 60), Шмаков, Худоб’як, Сучков, Батіста (Голбан, 90+2).
Головний тренер: Юрій Дячук-Ставицький

Шахтар: Шутков, Стойкан, Левандовські, Хюбшман, Шевчук (Тимощук, 60), Дуляй, Рац, Роша, Жадсон, Агахова (Воробей, 46), Бєлік (Фомин, 72).
Головний тренер: Мірча Луческу

Сезон 2012/2003 –

То були зіркові часи севастопольського футболу – Пучков та Рябоконь підготували ґрунт, а Кононов, додавши кількох гравців вищого статусу, створив одну із найсильніших команд за всю історію ПФЛ. ФК Севастополь впевнено лідирував у Першій лізі, а в Кубку справився із чернівецькою Буковиною, Кривбасом і тернопільською Нивою. У 1/2 фіналу суперником кримчан став сам донецький Шахтар.

Антураж матчу був божевільним – ажіотаж за кожне посадкове місце, великий натовп навіть на ближній гірці – а у складі господарів рідні для донеччан люди (тут догравали Дуляй із Левандовським), Ковпак, якого Фоменко викликав у збірну навіть із Першої ліги, Кожанов із Караваєвим, юний і неабияк перспективний Карноза (зараз – «джокер» друголігового ФК Минай)…

Читайте также: Последний бой сезона: Шахтер сыграет в финале Кубка против Ингульца. Анонс матча

Всупереч очікуванням, матч вийшов не «вулицею з однобічним рухом». Севастопольці двічі відповіли на голи майбутніх гравців Мілану, дортмундської Борусії, МЮ та Арсеналу. Дублем вистрелив росіянин Ткачов – досить непоганий атакувальний хавбек, фішкою якого був оригінальний дальній удар. Шахтар пішов далі й виграв трофей, розгромивши Чорноморець Григорчука.

ФК Севастополь із першого місця вийшов у Прем’єр-Лігу, на 8 очок випередивши алчевську Сталь. Нема сумнівів – ця команда «пошуміла» б на найвищому рівні й точно поборолася за єврокубки, але потім сталися пам’ятні події весни 2014 року, а цей клуб припинив існування. Зараз у Севастополі грає команда місцевої першості.

ФК Севастополь — Шахтар — 2:4

08.05.2013. Стадіон «Севастополь». 5576 глядачів. Суддя: Ю.Можаровський
Голи: Ткачов, 37, 71 – Луіс Адріано, 9, 65, Мхітарян, 19, 53

Севастополь: Чуваєв, Федорів, Гвініанідзе, Новак, Міколюнас, Левандовські, Дуляй (Данішевський, 83), Карноза (Караваєв, 70), Кожанов, Ткачов, Ковпак (Коваль, 75)
Головний тренер: Олег Кононов

Шахтар: П’ятов, Срна, Чигринський, Кучер, Рац, Степаненко, Фернандіньо, Мхітарян (Алан Патрік, 68), Тайсон (Едуардо, 75), Дуґлас Коста (Алекс Тейшейра, 64), Луіс Адріано
Головний тренер: Мірча Луческу

Сезон 2013/2014 –

У тому сезоні Шахтар пройшов «килимовою доріжкою» – вибив із Кубка першолігові МФК Миколаїв Федорчука та Десну Рябоконя, а в півфіналі отримав у суперники черкаський Славутич. Ця команда ставила мету вийти у Першу лігу, але в тому сезоні вже втрачала шанси – разом із Оболонню-Бровар черкащани залишилися «на другий рік», а вперед пішли Гірник-Спорт (Горішні Плавні), Сталь (Кам’янське), ФК Тернопіль та Гірник (Кривий Ріг).

Тож на Кубок Славутич налаштовувся дуже серйозно. Заповнений черкаський стадіон (тут таке буває значно рідше, ніж команда заслуговує) із здивуванням передивився 90 хвилин, де підопічні Бакалова дуже дисципліновано відбивалися від «гірників». Маючи супер-склад із прекрасним підбором майбутніх гравців провідних ліг, Луческу вимушений був перед екстра-таймами втокмачувати підопічним, що без голів у фінал не вийдеш.

До слова, хтозна, у кого б які були шанси у серії, дійди до неї справа – Славутич до того по пенальті вибив тернопільську Ниву та пережив 11-метровий на останніх хвилинах у матчі з Авангардом (краматорці пробили вище)… Як наслідок, за 30 хвилин додаткового часу Шахтар відвантажив суперникам три голи. «Самба» не спрацювала в фіналі – матч у Полтаві був під загрозою зриву й міг пройти без уболівальників, але в підсумку команди вийшли на поле стадіону Бутовського і Динамо виграло трофей – 2:1.

Славутич — Шахтар — 0:3

07.05.2014. Центральний стадіон. 10300 глядачів. Суддя: В.Романов
Голи: Едуардо, 105, Тайсон, 110, Бернард, 120

Славутич: Мирний, Шопін, Тарасенко, Музика, Обревко, Кошелюк, Фабунмі, Мироненко (Лобов, 45), Чеботарьов (Синьогуб, 75), Гонщик, Бушман (Ушаков, 62)
Головний тренер: Юрій Бакалов

Шахтар: Каніболоцький, Кобін (Едуардо, 46), Кучер, Воловик, Соболь, Степаненко, Дентіньо (Тайсон, 58), Бернард, Тейшейра, Ілсіньо, Феррейра (Луіс Адріано, 46)
Головний тренер: Мірча Луческу

Сезон 2016/2007 –

Найбільш скандальний матч – який вивалив на поверхню відразу кілька системних проблем вітчизняного футболу. ФК Полтава — представник на той час Першої ліги — дійшла до чвертьфіналу, але матч проти Шахтаря так і не зіграла. Газон одним своїм виглядом надихав на перегляд весняного футболу. Господарі бурхливо протестували, але в підсумку отримали технічну поразку.

Уже пізніше, через рік, ФК Полтава вдалося завоювати у стикових матчах путівку в УПЛ. Не отримавши дозвіл приймати суперників на тому ж стадіоні «Локомотив», клуба на сьомий чи восьмий раз все-таки знявся з чемпіонату.


Ставки на спорт от лучших букмекеров, регистрируйтесь и забирайте бонусы.

Источник: Sportarena.com

Рейтинг записи: 12345


Рейтинг букмекеров
#букмекерописаниебонусоценкасайт
1 Фаворит обзор 10 000₴ + 300 FS
5
РЕГИСТРАЦИЯ
2 Vbet обзор до 150 000₴ + 500 FS
4.7
РЕГИСТРАЦИЯ
Или аккаунт Sportarena