УЗНАВАЙ ПРО СВОИХ
Публикации
Лента новостей

«Шльонск віддає честь Львову, духовному місту Вроцлава». Польські фани влаштували фаєр-шоу на цвинтарі у Львові
...

«Шльонск віддає честь Львову, духовному місту Вроцлава». Польські фани влаштували фаєр-шоу на цвинтарі у Львові
kibiceslaska.pl
Чи були санкціоновані такі дії — невідомо.

Владислав Зініченко

Група фанатів польського футбольного клубу Шльонск з Вроцлава приїхали до Львова, вшанувавши пам’ять так званих львівських Орлят. Це оборонці польського Львова під час боїв за місто у 1918 році.

Уболівальники відвідали польські військові поховання на Личаківському кладовищі, де провели фаєр-шоу і розвернули банер, на якому було написано: «100-річчя львівських Орлят — то гасло прославлення польської відваги. Шльонск віддає честь Львову, духовному місту Вроцлава». На задньому фоні за транспарантом група вболівальників розвернула банер з назвою клуба, який вони представляють — Шльонськ Вроцлав.

Про свою подорож до Львова, під час якої фанати відвідали також одну з польських шкіл, а також сходили в католицький храм в центрі міста, вони детально розписали у пості на власному сайті. Ось лише деякі з цитат:

  • Ще більше емоцій нахлинуло на нас, коли проходили великий пам’ятник Степанові Бандері. На жаль, сьогоднішня Україна, яка шукає свою ідентичність, будує її на вбивцях дітей та жінок з УПА. Власне, саме Західна України будує міф щодо вбивців з УПА.
  • Нелегко бути поляком у сучасному Львові. Особливо, коли українці хочуть будь-якою ціною стерти сліди польськості, незважаючи на те, що саме поляки століттями будували Львів.

  • З тих пір, як Львів відійшов від Польщі і став частиною України на історичному кладовищі з’являєтсья чимало свіжих надгробків на місцях, де розташовані польські історичні поховання. Та політика не є таємницею ні для кого, а особливо помітною вона є на польських військоких похованнях (тут і далі: в оригіналі написано «Меморіал Орлят»). Там, щоправда, вдалося відбудувати цвинтар, але без кількох важливих елементів, на які не погоджується влада Львова. Символом антипольської риторики і упереджень стали пам’ятники двом левам, які охороняли польські військові поховання. Неймовірно, наскільки сильно польська влада підтримує бандерівську Україну, яка на кожному кроці — навіть в таких символічних деталях — показує ненависть до поляків і всього польського. До того ж, в ім’я політичної коректності та прославлення бандерівської України «польська» влада повністюзабула про Орлят в 100-річчя героїічної оборони Львова.
  • Перш ніж поїхати зі Львова, ми відправилися на Площу Ринок і поїсти перед довгою дорогою. Усе Старе Місто виглядає унікально. Незавершені під час війни і невідремонтовані досі квартали виглядають так, як і 100 років тому. Схожа ситуація з вулицями в бруківці, яка пам’ятає польську кров, пролиту під час захисту міста. Наш захват від Львова зіпсували офіційні українські урочистості, які відбувалися під Ратушою. Виявилося, що в той ж день річницю вирішила відсвяткувати місцева влада. Але їхніми героями були українці, які нападали на поляків. Ми не хотіли дивитися на цю інсценізацію, тому ми пішли в один з ресторанів на обід.

Відвідини Львова групою фанів відбулися у неділю, 4 листопада. Чи отримували вони якийсь дозвіл на проведення фаєр-шоу на цвинтарі — невідомо.

Sport Arena звернулася за коментарями до клубу Шльонск, а також до представників місцевої влади у Львові.

Історична довідка:

Сто років тому, на початку листопада, розпочалися бої за Львів між ЗУНР та Польською республікою. Поляки вшановують в ці дні «львівських Орлят», молодь міста, яка вийшла на захист Польщі.

Бої за Львів довгий час є суперечливим фактом у стосунках між Польщею та Україною, а польські військові поховання на Личаківському кладовищі (поляки називають їх «Меморіалом Орлят») — одна з найгярачіших точок суперечки. Наприклад, декілька років тому поляки встановили на вході до поховань двох левів, які стояли на кладовищі в 30-ті роки. Тоді кожен з двох левів тримав по щиту: на одному було написано завжди вірний, а на другому — тобі польщі. Тобто — Львів вірний Польщі. Зараз поляки встановили левів без написів, але це все одно не було передбачено планом відновлення польських військових поховань. Тому українська сторона не дозволяє їх встановлення.Футбол 1: телепрограмма

Добавить комментарий
Читайте также
сегодня, 14:06
393
сегодня, 14:06
10 апреля, 17:55
218
10 апреля, 17:55
Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?