5955

Агробізнес поступився Металургу, але зберіг місце в Першій лізі

...
Фото МФК Металлург Запорожье

Запоріжці не забили пенальті, але з гри видали маленький шедевр. Чого не вистачило для проходу.

Ярослав Смілянський, Sport Arena

Ці суперники (13 місце Першої ліги – 2 місце Групи «Б» Другої ліги) виглядали значно конкурентнішою парою, аніж та, де Черкащина-Академія розгромила за сумою двох матчів ПФК Суми (7:1), але перший матч у Запоріжжі несподівано завершився розгромною поразкою Металурга – 0:4. Можна собі уявити моральний дух запоріжців після такого початку плей-офф, але все ж Олег Таран перетасував стартовий склад, повернув Сарапія в півзахист, пересортував фланги та групу атаки. Господарі ж, абсолютно задоволені підсумком виїзду на «Славутич-Арену», дали відпочити братам Когутам, випустивши з перших хвилин вінгера Пліса.

І вже на третій хвилині в інтригу матчу могла бути внесена суттєва коректива. Спритний Разуваєв (нагадаємо, колись він вважався одним із найперспективніших у дублі Дніпра разом із Бохашвілі, Войцеховським і Близниченком) стартував на лонгболл і вже майже після лицьової зачепився за воротаря й упав у карному майданчику, а рефері призначив пенальті. 11-метровий досить безглуздий – воротар міг стрибати й ловити скакаючий м’яч, а міг і випускати за межі поля – словом, Разуваєв витиснув із епізоду максимум. Молодий Сарапій (найкращий гравець Групи «Б» Другої ліги навесні 2019 року) бити взявся якоюсь «паненкою», але голкіпер Панченко залишився на ногах і знущально намертво спіймав м’яча. Буде наука для Едуарда – в такий момент справді не треба було включати «режим Мілевського».

А тим часом спокійно – в радість і собі, і вболівальникам – грав заключний матч сезону Агробізнес. Мав усі шанси забивати на 18 та 19 хвилинах: спершу навіс Черненка головою замикав Пліс (пробив поруч зі стійкою), потім в кілька передач господарі намагалися вивести на удар Семенця (все закінчилося без удару, хоча м’яч політав впоперек воротарського майданчика). Свої можливості забити були й у запоріжців. Удар Дяченка з лінії карного майданчика заблокували захисники, а коли Ковальчук, отримавши пас п’яткою від Петрова, навісив з правого краю, Яровенко-молодший головою пустив м’яч повз ближню стійку.

Перший тайм завершився без голів, що цілком влаштовувало господарів і цілком не влаштовувало гостей. Зате вже після перерви й профілактичної бесіди з розлюченим Тараном Металург забігав, і «свіжий» Підлепенець із Разуваєвим розігнав атаку через правий край. Останній відпасував у центр, де за Крапивним не встиг Семенець. І Дмитро з правої ноги метрів із 20-ти виконав у дальню дев’ятку – 0:1. Це був той гол, який запоріжці мали забивати вже в дебюті, і хтозна тоді, як би пішла ця гра – ніби «пуста формальність».

Можливо, відбудься цей гол на 4-й хвилині – про якусь інтригу ми б і заговорили всерйоз. Тим більше, тут же рейд із ударом поруч зі стійкою видав Підлепенець, а Разуваєв із Яровенком і Корнєвим нав’язували боротьбу суперникам на чужій половині. Але часу було обмаль, по рахунку Агробізнес грав впевнено, а ті ж Груша та Семенець повинні були забивати у відповідь із убивчих позицій. А в кінцівці, вже в більшості, Агробізнес забив із офсайду (М.Когут прострілив на Семенця). Тож після розгромної виїзної перемоги мінімальна домашня поразка не завадила волочиській команді зберегти своє місце в Першій лізі. А що Металург? За футбольним законом, залишається «на другий рік» у Другій лізі. Втім, бувають форс-мажори, непідвладні навіть регламенту. Якщо зніметься ще хтось або клуби на літній конференції захочуть поміняти регламент, шанс може з’явитися у будь-кого на будь-що. Це вже буде в руках управлінського рішення виконкому АУФ.

Man of the Match: Дмитро Крапивний (Металург)

Забив переможний м’яч прекрасним дальнім ударом, постоявши за спортивну честь запоріжців.

Агробізнес (Волочиськ) – Металург (Запоріжжя) – 0:1
Гол: Крапивний, 50
Незабитий пенальті: Сарапій, 4 (воротар)

Агробізнес: Панченко, Гагун, Слотюк, Курило, Бойчук, Думанюк, Кухарук (Чепурненко, 69), Пліс (М.Когут, 57), Груша (Ничипоренко, 77), Черненко (І.Когут, 81), Семенець. Запасні: Чернобай, Одольський, Ясніцький, Юхимович, Федосов, Скакун. Головний тренер: Андрій Донець.

Металург: Варцаба, Корохов (Підлепенець, 46), Матвєєв, Ковальчук, Дяченко, Крапивний (Зейналов, 59), Сарапій, Петров, Разуваєв (Воронченко, 70), Каплієнко (Корнєв, 66), Яровенко (Лихобабенко, 79). Запасні: Левченко, Олійник. Головний тренер: Олег Таран.

Попередження: Крапивной, 11; Гагун, 38; Дяченко, 80; Ковальчук, 83; Матвєєв, 85; Бойчук, 89; Воронченко, 90; Семенець, 90+3
Вилучення: Матвєєв, 90+1 (повторне попередження)

2 червня. 18:00. Стадіон «Юність». 2500 глядачів.