...

Запорізький клуб залишається на останньому місці.

fcavangard.com

Ярослав Смілянський, Sport Arena

Після візиту в Волочиськ, де, за словами головного тренера Авангарду, їм два м’ячі забили судді, краматорці були сповнені рішучості грати тільки на перемогу в матчі з новачком-аутсайдером Металургом. От тільки склад команди Косевича все ще обходиться без провідного атакувального хавбека Демченка (вихованець запорізького футболу був повернений в Краматорськ із ковалівського Колоса), а основний форвард Яворський почав цей матч у запасі. Втім, що говорити про Металург, де флангових захисників грають вінгери, опорники задіяні в захисті? До речі, орендований у Авангарду Трояновський, який якраз і закривав вимушено місце правого фулбека, все-таки не зміг зіграти за запоріжців проти свого клубу. Інший, форвард Щебетун, починав матч у запасі.

Дебютний відрізок матчу пройшов «без воріт»: команди довго розігрували м’яч, занадто багато часу витрачали на підготовки атак, так і не доводячи їх до ударів. Лише на 16 хвилині виникла перша серйозна нагода, та й та – стандарт. Це Разуваєва прямо перед карним майданчиком збив Брюхов, але удар від постраждалого не відповідав перспективності позиції. Пізніше все той же запорожець пробив поруч зі стійкою з гри.

А от Авангард довгий час взагалі не турбував Петриченка – непогані за задумом атаки губилися на стадії навіть не останнього, а передостаннього пасу. Чимало навісів, прострілів, проникаючих передач від Дедяєва, Матяжа, Куценка переривалося захистом Металурга. Лише на 36 хвилині штрафний від Куценка маківкою замикав Матяж, але воротар спокійно зреагував на несильний удар. У відповідь гості провели дійсно небезпечну атаку, коли навіс Могильного прямо перед воротарем замикав Бєлоусов – і це щастя господарів, що він не дотягнувся до м’яча, а тому запустив вище цілі.

В цілому ж, Авангард у першому таймі не сподобався – не поставив жодних надзавдань перед обороною запоріжців, натомість, Металург попереду виглядав навіть дещо цікавіше. Зрозуміло, в перерві тренерам треба було щось робити з атакою. Так що Косевич випустив таранного форварда Кірієнка, який було збирався в один із кавказьких чемпіонатів, але в підсумку через кілька тижнів повернувся в Авангард.

І досвідчений форвард відразу оживив гру, нав’язав боротьбу суперникам. Спершу Ігор хитро пропустив пас Дедяєва на Полюляха (пробив повз воріт). Саме він пасом із глибини починав контратаку, після цього м’яч відскочив до Дедяєва, який тонким закиданням вивів на кут воротарського майданчика Матяжа, а Іван пробив повз воротаря, який вискочив йому назустріч – 1:0.

Свою перевагу Авангард обороняв, в цілому, впевнено – у Металурга більшість атак розбивалося без завершення, а ще кілька гострих передач Бєлоусова та Могильного нівелював особисто голкіпер Денчук. Не йшли й дальні удари – хіба що раз Загоруйко потурбував воротаря, але також без реального загострення. Лише на 73 хвилині, після серії замін, простріл Могильного ледве не використав Черній, але, розвернувшись для удару, запустив вище воріт. Далі був гол Могильного з офсайду після пасу Сачка.

Самі господарі вперед не дуже поспішали: була розіграна комбінація, коли Кірієнко не встиг пробити, опинившись перед воротарем на куті воротарського, а пізніше Сеницький у боротьбі з Ковальчуком заробив штрафний, але Кірієнко, прошивши стінку, не зміг перехитрувати ще й Петриченка. Також воротар потягнув стандарт від Лобова, який із лівого краю влучав точно в площину воріт. Зрозуміло, по такій грі про порятунок гостей від поразки не йшлося – Авангард за один гол отримав три очки, зрівнявшись із групою команд, які йдуть на 4-6 місцях. Із 4 очками Металург залишається на останній позиції.

Man of the Match: Ігор Кірієнко (Авангард)

Ветеран значно оживив гру – взяв участь у результативній комбінації та ще кількох атаках, бив штрафний, брав гру на себе та виграв безліч боротьби.

Авангард (Краматорськ) – Металург (Запоріжжя) – 1:0
Гол: Матяж, 55

Авангард: Денчук, Сухаров, Брюхов, Бородай, Ємець, Полюлях, Сеницький (Мірошник, 90), Собко (Лобов, 57), Куценко (Кірієнко, 46), Дедяєв (Яворський, 72), Матяж (Моісеєнко, 77). Запасні: Солдатенко, Різванов, Воробей, Ульянов, Тищенко, Савін. Головний тренер: Олександр Косевич.

Металург: Петриченко, Ковальчук, Сарапій, Кулинич, Мягков, Разуваєв (Черній, 71), Загоруйко, Бєлоусов (Лихобабенко, 83), Сачко (Щебетун, 89), Могильний, Петров. Запасні: Леонідов, Рудич. Головний тренер: Іван Богатир.

15:00. м. Краматорськ. Стадіон «Прапор». 1030 глядачів; поле 3; +20С
Арбітр: Олександр Сахно (Київська область)

Попередження: Брюхов, 16; Разуваєв, 19; Бородай, 26; Мягков, 42; Богатир (гол.тр.МЗ), 50; Ковальчук, 79; Денчук, 90+3
Увага! Це остаточний протокол із усіма офіційними цифрами після звірки з рапортом арбітра.