Чи «нівроку» півроку? У ПФЛ підбили підсумки літа-осені 2015 року

Сергій Макаров та Андрій Павелко, фото Вiктор Перегняк
Оглядач Sport Arena відвідав Дім футболу, щоб поспілкуватися з керівництвом ПФЛ та представниками клубів першої та другої ліги.

Уже тиждень, як інстаграми футболістів забиваються не ігровими фотками, а світлинами з відпусток. Уже тиждень, як діти тренерів команд першої та другої ліг насолоджуються спілкуванням з батьками, які одягнені по-домашньому й не пропадають у незчисленних від’їздах. Уже тиждень, як ми переварюємо подумки враження від першої частини сезону 2015/2016 у нижчих лігах. Саме час підбити проміжні підсумки та заглянути у найближче майбутнє. Саме з такою метою зібралася у Домі футболу Рада ліг ПФЛ за участі керманичів та повноважних представників клубів першого та другого дивізіонів вітчизняного футболу.

Серед делегатів – в основному, топ-менеджмент клубів. Спортивні директори, віце-президенти. За кількома винятками – так, Скалу представляв особисто Микола Кміть, а Арсенал-Київщину – Олександр Синьоокий. А Буковина, МФК Миколаїв та ПФК Суми делегували головних тренерів — Віктора Мглинця, Руслана Забранського та Юрія Ярошенка. На зустріч з клубами прибув особисто президент ФФУ Андрій Павелко, котрий мав з ними довірчу бесіду за зачиненими дверима. Виступив перед делегатами і віце-президент Дитячо-юнацької футбольної ліги України Станіслав Кочубинський, який розповів про ініціативу зі створення нових турнірів – чемпіонатів U-18 та U-20 (наскільки вдалося дізнатися, вони не будуть мати «якорної» прив’язки, як першості U-19 та U-21 Прем’єр-ліги, себто, взяти участь зможуть і нелігові клуби, і представники першого та другого дивізіонів).

Сергій Макаров та Андрій Павелко
Сергій Макаров та Андрій Павелко

Інформація президента ПФЛ Сергія Макарова про проведення осінньої частини Всеукраїнських змагань з футболу серед команд клубів ПФЛ сезону 2015/16 була взята делегатами до відома. Фішка зі зменшенням заявочного внеску, зі зняттям з клубів оплати за роботу арбітражу сприймалася з особливою радістю. Власне, завдяки цьому рішенню вдалося наростити кількість учасників ПФЛ з 26 до 30 клубів, а 14 потенційних новачків на процедурі ліцензування вселяють сподівання, що це число має ще й вирости на наступний сезон.

Президент ПФЛ спілкувався з журналістами у неофіційній обстановці
Президент ПФЛ спілкувався з журналістами у неофіційній обстановці, фото Артура Валерка

Обговорили учасники зустрічі й резонансний Закон України «Про запобігання впливу на результати офіційних спортивних змагань корупційних правопорушень». Зважаючи на те, що відтепер спроби вплинути на плин футбольних матчів будуть каратися кримінально, задуматися повинні не лише учасники «чорних матчів», а й ті, хто знав, але не попередив про підготовку «підстави». Власне, великі надії футбольні чиновники покладають на громадськість. Уже є журналісти, котрі відстежують рух коштів на тоталізаторах і заздалегідь оголошують про ймовірну гру на контору. Не сплять і небайдужі громадяни, звернення яких, наприклад, підняли на світ Божий шедевральний матч Оболонь-Бровар – Енергія минулого сезону (в кулуарах кажуть, що до нього ще можуть повернутися в контексті гри гостей).

Учасники Ради ліг
Учасники Ради ліг

З’явилася й інформація про іще один випадок – нібито перед матчем Нафтовик-Укрнафта – МФК Миколаїв неназвані люди виходили на гравців команди гостей, однак спрацювали превентивні заходи. Миколаївці звернулися у ПФЛ, ПФЛ переадресувала питання суперникам, і у підсумку, на думку фахівців, які спостерігали за трансляцією, нічия відбулася у рамках чесної гри. Президент ПФЛ особливо наголосив на важливості інтернет-трансляції матчу – мовляв, завдяки цьому матч перебуває у полі зору футбольної України, тож все буде видно, як на долоні.

Учасники Ради ліг
Учасники Ради ліг

Відрадно, що, попри кризу, у ПФЛ приходять люди, які пропонують співпрацю. Так, у конференц-залі було влаштовано виставку сувенірної продукції, газонів, предметів футбольного колекціонування, які виробник готовий виготовити на замовлення клубів. А також виступали представники регіональної телекомпанії Кремінь-ТБ, яка уже показує матчі клубів другої ліги Кремінь та Інгулець і готова розширити показ та його географію.

Наостанок відбувся короткий брифінг президента ПФЛ, котрий розповів про останні новини в житті свого відомства. Передовсім, мова пішла про підсумки першого півріччя сезону та плани на друге. Було відзначено, що тепер у ПФЛ стало більше клубів, зріс інтерес до змагань, кількість відвідувань офіційного сайту організації. Макаров ініціював створення робочої групи для т.зв. «допомоги залу» – щоб почути ініціативи клубів, втілити в життя нову стратегію розвитку ПФЛ, затверджену на Раді ліг. З інших цікавинок – ПФЛ визначилася зі своїми делегатами на найближчий Конгрес ФФУ. Ними стали президент ПФЛ Сергій Макаров, спортивний директор ФК Оболонь-Бровар Олександр Різниченко та президент ФК Скала Микола Кміть.

Учасники Ради ліг
Учасники Ради ліг

Також стало відомо, які саме клуби подали документи на Прем’єр-лігову атестацію. Приємно, що, на відміну від попереднього сезону, коли Олександрія була єдиною і безальтернативною, цього разу їх одразу п’ять – Зірка (Кіровоград), Черкаський Дніпро, Геліос (Харків), Іллічівець (Маріуполь), Оболонь-Бровар (Київ). Зважаючи на те, що у нашій країні не лише місця в турнірній таблиці, а ще й атестаційні вимоги вирішують долю релігації, ця обставина особливо важлива.

А ось відносно іще однієї надзвичайно цікавої теми – формату наступного чемпіонату – ясності, звичайно, ще нема. По-перше, треба ще пережити зиму, подивитися, у якому стані клуби підійдуть до нового сезону, по-друге, нижчі ліги традиційно очікують першого кроку від Прем’єр-ліги, де наразі все схиляється до найбільш обдуманого й правильного з точки зору масовості варіанту з 16 командами (однак є люди, які пропонують і 12 команд з плей-оф). А вже знаючи, скільки команд «зачерпне» з першої ліги елітний дивізіон, а також скільки клубів зайде у професіональний футбол з аматорів, можна буде говорити про конкретику відносно формату.

Ну, і ще наостанок – гряде 20-річчя ПФЛ, тож делегати обговорили й перспективи відзначення ювілейної дати. Що саме буде – ще належить вирішити, але вже зараз затверджено ювілейний логотип з нагоди свята, який буде використовуватися упродовж ювілейного, 20-го сезону.

logolost (1)

Артур Валерко, Sport Arena

Фото автора, Вiктора Перегняка та Володимира Роговенка, прес-аташе ПФЛУчаствуй в Турнире прогнозистов чемпионата мира и выигрывай PlayStation 4.

Сохранить
Добавить комментарий
Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?