Чорноморець назабивав більше Прикарпаття. Але перемога залишила багато питань

...

Шостий тур розпочався матчем в Одесі з п’ятьма голами та двома вилученнями.

chernomorets.odessa.ua

Ярослав Смілянський, Sport Arena

Команди підійшли до матчу в препаскудному настрої. Господарі програють вже три тури поспіль, гості були тотально розгромлені на кубок у Миколаєві, тож прибули в Одесу не тільки стомленими, а й демотивованими. А тут – матч між собою, а розділяло Чорноморець і Прикарпаття напередодні цього туру всього лиш одне очко.

Господарі зіткнулися з несподіваним оголенням лівого флангу захисту – відразу двоє гравців, які могли б тут зіграти (Воронін і Голіков) були вилучені в Луцьку й пропускали тур. На щастя, якраз встигли одесити повернути в команду Рижука, який вийшов праворуч, а універсал Голіков, відповідно, зайняв позицію на протилежному – проблемному – фланзі. Проблемою гостей була дискваліфікація Барчука – форвард отримав доволі необов’язкову червону картку в матчі з Рухом, тож його місце попереду зайняв Худобяк. Досвідченого Ковальчука в заявці прикарпатців не було, а от інші екс-одесити в складі гостей – воротар Новак і захисник Бочкур – вийшли з перших хвилин.

І відразу ж відчули на собі тиск одеситів. Уже в дебюті приймаюча сторона повела в рахунку. Ярошенко здорово розігнав цю атаку через правий фланг, навісив на дальню стійку. Там суперника випереджав правий захисник Бойко, але за інерцією ледве не влетів з м’ячем у ворота. Воротар із цією несподіваною загрозою справився, але Танчику ніхто не міг завадити добити з близької відстані – 1:0.

Слідом за голом до одеситів прийшла й неприємність – вдруге в сезоні травмувався новачок Васильєв, замість досвідченого захисника довелося випускати номінального опорника Войтіховського. Безліч разів Мусолітін і Ярошенко виконували стандарти, кілька разів Ярошенко з Аржановим повністю розірвали захист прикарпатців, але удари то блокувалися, то зупиняли атаки офсайди. За марнування атак Чорноморець міг і поплатитися, адже Конкольняк і Цюцюра пробивали по воротах Безотосного.

Та все ж перед самою перервою одеситам вдалося забити такий важливий другий м’яч. Двічі розривав лівий фланг захисту приїжджої команди Танчик. І якщо Мусолітін його простріл змарнував, то Аржанов використав сповна. Він замкнув подачу ударом головою в падінні – 2:0. Третій гол у чемпіонаті – й чудове завершення першого тайму.

Втім, гості не сиділи, склавши руки. Відразу три заміни в перерві провів Ковалюк, максимально наситивши групу атаки. Ва-банк, як не парадоксально, не призвів до остаточного розгрому, а спрацював. Уже невдовзі після відновлення гри одесити втратили всю свою перевагу, яка розтала, немов останній сніг навесні. Спершу господарі неуважно зіграли при кутовому – ледве відбилися після навісу Кузьмина та повторного прострілу Оринчака, як Бойко зіграв на підбиранні й пасом в гущину гравців знайшов Дитка, а Роман прийняв і прокотив точно в ціль – 1:2.

Тепер ініціатива перейшла до гостей. Кузьмин встиг втрапити в поперечину, а невдовзі надзвичайно курйозний м’яч забили прикарпатці. Гошкодеря відпасував під пресингом на свого воротаря, а Оринчак полетів на Безотосного в підкаті. І прямо так, в падінні, Богдан зрикошетив м’яча в ворота – 2:2. Це були дуже складні для одеситів хвилини – окрім двох голів і поперечки, на ударні позиції виходили Француз, Кузьмин, Бойко. Оборона господарів тріщала по швах.

Але, на щастя, «фестивальні традиції» накрили й захист Прикарпаття. Рижук і Танчик провели підготовчу роботу на фланзі, пішов навіс і центрхав Костянтин Ярошенко з набігу головою відправив м’яча в ворота – 3:2. На куражі міг забивати Мусолітін – Новак, покинувши було ворота, метнувся назад і встиг врятувати. Із убивчих позицій били Аржанов, Гошкодеря. Але вилучення Войтіховського підкосило одеситів, так що у Геника й Дитка навіть були цілком собі реальні шанси зрівняти рахунок.

Зустріч із драматизмом і ефектними голами так і завершилася – з перевагою Чорноморця. Але питань по організації гри обох команд, в тому числі – більш досвідченої та амбітної, залишилося море. І якщо про суддівську тему можна говорити довго, то от про грубі помилки в грі з м’ячем і без м’яча пояснити не так легко. Та й травми Васильєва на початку й Коваленка наприкінці гри залишили дуже неприємний осад. Одесити здобули три очки, але не здобули тієї солідності, стабільності, яка й вирізняє лідера від тих, хто приречений втрачати очки.

Man of the Match: Володимир Танчик (Чорноморець)