...
Фото Є.Брижа
ФК Полтава виявився сильнішим за Миколаїв (1:0) в 19-му турі першої ліги.

Євген Бриж, Sport Arena

Відкриття весняної частини першості в Полтаві припало на гру з Миколаєвом. Матч пройшов на заміській базі клубу – основний стадіон Локомотив у Полтаві розташований таким чином і в такому районі, що навесні газон там перетворюється в багнюку.

Але й на заміській базі гра пройшла не на штучному полі, а на натуральному, поруч. Трибун біля нього немає, тож вболівальники стояли за воротами, а фанатів Полтави, які перед грою влаштували було піро-шоу, попросили перейти за паркан, тому старт гри затримався на кілька хвилин.

Господарі значно змінили склад: у старті вийшли четверо новачків, плюс захисник Парамонов та воротар Бонь, які минулого року грали мало або не грали взагалі. У гостей із новачків був лише правий захисник Сартіна, у центрі оборони розташувалися Чучман і Хохлов, ліворуч діяв екс-полтавець Цапій. В опорній зоні діяв ще один вихованець полтавського футболу (і син тренера «Ворскли») Момот, в центрі працювали хавбеки Батюшин і Ковальов, на флангах – Берко та Кошелюк, попереду – Сікорський.

Гра розпочалася з обережних спроб суперників атакувати, але до ударів справа доходила рідко. А от порушень в грі було чимало – арбітр Юрій Фощій часто зупиняв гру. Попервах полтавці лиш дві своїх атаки довели до небезпечної спроби взяти ворота, у гостей була лиш одна нагода на 25-й хвилині, коли Берко потужно пробив зі штрафного, та Бонь ефектно відбив удар.

На 30-й хвилині стався ключовий епізод у матчі. Під час атаки Миколаєва правим краєм у штрафну площу вривався Сікорський, якого опікав Недоля. Сікорський у штрафній відмахнувся від Недолі рукою, про що просигналізував боковий арбітр. Головний одразу дав червону картку, а за розмови – жовту Ковальову. Таке рішення рефері викликало бурю незадоволення на лаві запасних Миколаєва, а також серед фанатів гостей, які стояли прямо за огородженням за спиною бокового арбітра. За кілька хвилин боковий попросив головного зупинити гру і прибрати вболівальників – ті перейшли за ворота, теж за паркан.

Гра без моментів тривала й надалі, незважаючи на паузи. Господарі не форсували подій, гості ж ефективно оборонялися, інколи й ціною порушень.

Дограти тайм без травм суперникам таки не вдалося: на 37-й хвилині пошкодження отримав Зеленевич, якого замінили лише на 43-й (Зеленевич уже мав травму під час перших зборів), а на 42-й з поля пішов Берко, тримаючись за задню поверхню стегна.

Після перепочинку Полтава з новими силами пішла вперед. Перший тривожний епізод трапився на 58-й хвилині, коли Насібулін після проходу правим краєм навісив у штрафну, а Іванов головою пробив трохи вище воріт. Схожа атака сталася і на 62-й хвилині, коли той таки Насібулін промчав правим краєм, випередив у своєму забігу Момота і від бічної лінії штрафної подав. Голкіпер Роман Чумак на ближній стійці м’яч не дістав, а от на дальній замкнув подачу Сергій Семенюк.

Півгодини, які лишалися до завершення поєдинку, запам’яталися двома сейвами голкіперів, коли Бонь врятував ворота після дальнього пострілу Момота, а Чумак ефектно відбив удар Семенюка. А ще – постійними вибухами петард миколаївських фанатів, які лунко дзвеніли в сосновому лісі, створюючи нерадісні асоціації. Уже на останніх хвилинах Бонь впорався із дальнім ударом Горді і спробою добивання від Сторубльовцева в боротьбі з захисниками. Це був останній гострий епізод у грі, три очки в якій завоювала Полтава. Вона у таблиці піднялася на восьму сходинку, а Миколаїв опустився на десяте місце.

Man of the Match – Владислав Насібулін (Полтава).

Прудконогий атакувальний хавбек на правому фланзі кілька разів переганяв свого екс-одноклубника Цапія і став автором гольової передачі, яку виконав з-під опорника Момота на тому ж таки правому фланзі Полтави.

ФК Полтава – МФК Миколаїв 1:0

Гол: Семенюк 63

Полтава: Бонь, Стеценко, Ковтун, Парамонов, Вовкодав, Дмитренко, Недоля (Сокуренко 90), Насібулін, Зеленевич (Масалов 43), Семенюк, Іванов (Семенець 76). Запасні: Попович, Коновалов, Гудак, Кушніренко. Головний тренер: Анатолій Безсмертний.

Миколаїв: Чумак, Сартіна, Хохлов, Чучман, Цапій, Момот, Ковальов (Рогозинський 85), Кошелюк, Батюшин (Сторубльовцев, 75), Берко (Гордя, 42), Сікорський. Запасні: Восконян, Бессалов, Саркісян, Буличев. Головний тренер: Руслан Забранський.

Попередження: Іванов, 72, Масалов, 90+2 – Ковальов, 30, Чучман, 38, Гордя, 54, Сартіна, 83

Вилучення: Сікорський, 30 — агресивна поведінка

26 березня 2016 року. 15:00. Стадіон УТБ ФК Полтава. Полтавський район, с. Копили.350 глядачів. Оцінка поля — 3

Арбітр: Юрій Фощій (Черкаси).

Асистенти арбітра: Євген Яковлев (Київ), Дмитро Оганесян (Луганськ).

Четвертий арбітр: Денис Сердюк (Полтава)

Інспектор ФФУ: Микола Васюта (Рівне)