УЗНАВАЙ ПРО СВОИХ
Публикации
Лента новостей

«Граємо з командою А, і знаємо – вона дає 100 тисяч. І виходу нема – так само обіцяти»

...
...
«Граємо з командою А, і знаємо – вона дає 100 тисяч. І виходу нема – так само обіцяти»
fc.sumy.ua
Президент Сум Козар - про участь клуба в договірних матчах.

Президент ПФК Сум Ростислав Козар в інтервью Tribuna.com розповів деталі щодо договірних матчей, в яких клуб було звинувачено. Сьогодні КДК ФФУ позбавив Суми професійного статусу, а сам Козар був відсторонений.

Про початок слідчих дій над Сумами: «22 травня пролунав дзвінок в двері – слідчі, опера. Сказали, що я повпливав на матч Волинь – Суми. Я офігів. Вони просили показати переписки з арбітрами, забрали телефони, техніку. Викликали на один допит, вручили підозру. І все – на даний момент справа призупинена. Нема ніякого розвитку. Вся інформація – таємниця слідства. Все, що показують в ПроФутболі та Великому Футболі – викид інформації, яка, так розумію, надходить з поліції.

Хотів би наголосити на останньому інтерв’ю Баранки. Він казав, що Суми ставили і на свої перемоги, і на поразки, працювали і з арбітрами, і з суперниками. За півтора року заробили 10 мільйонів євро. Якщо так було… Є ж ті, хто продавав, і ті, хто купував. Де суперники, яких ми купили? Де ті арбітри? Арановський, наприклад, не судив жодну гру Сум. Грищенко говорить, що в провадженні в КДК нема ніяких справ, крім Сум та Іллічівця.

Читайте также: ПФК Сумы: контролированный хаос или армагеддец?

В студіях говорять про Севідова і матч Іллічівець – Гірник-Спорт. Але ж він отримав підозру не за цю гру, та й у Вереї вже не працює більше місяця».

Про кількість матчів, в яких звинуватили Суми: «Я був на КДК, там йшла мова про 20-30 матчів договірних – матеріали справи на 500 сторінок. 4 з них зіграні до 2016-го року, один навіть є з 2013-го. Залишається 16 матчів – 6 не зійшлися. Йде трактовка – аномальні ставки, за невстановлених обставин ставка не зайшла.

10 матчів попали так, як їм треба. 10 мільйонів і 10 матчів – це зароблялося по мільйону на грі. Який експерт погодиться з тим, що такі гроші реально заробляти на першій лізі? Яка контора таку суму прийме?»

Про те, чи грали Суми договірні матчі: «На 100 відсотків сказати «ні» я не можу. Можу сказати 100 відсотків за того ж Тараса Дурая, що це реально футболіст і трудяга. Він заробляв для нас очки. Коли я був фанатом Сум №1, команда програла лише 4 матчі. А зробили так, що ми заробили 10 мільйонів. Де факти? Показали телефонну розмову футболіста по матчу з Десною. А хто це говорить?»

Про передачу грошей арбітру Солов’яну: «А там були гроші? Думаю, це все було інсценування. Показали те, що було нормально показати. Багато чого пообрізали. Подивіться початок минулого сезону – матч Суми – Миколаїв, На Betfair стояли космічні суми. Судив Солов’ян. Наскільки відомо, президент Миколаєва дзвонив в ПФЛ і казав, щоб команда не виходила на поле. Їм сказали грати, тільки «осторожно». Суми пропустили першими, а на останніх хвилинах заробили 100-відсотковий пенальті. Він не поставив.

Потім Суми поїхали в Миколаїв. І знову судить Солов’ян. І я перший раз в житті зустрівся з арбітром. Кажу: «Я переживаю за цю команду і планую їй допомагати, в мене є інформація, що ви помогаєте Миколаєву. В нього паніка почалася, а я беру «на понт» – мовляв, в Миколаєві сказали. Він сказав, що далі буде на нашій стороні. Я запитав: «Чому ви пенальті не поставили?» Той відповів: «А как ребята уедут без ничего?» В Миколаєва тоді не було преміальних.

В новому сезоні знову – Солов’ян на матчі Сум. З Волинню. Це спеціально зробили, він вже співробітником був. Ми зустрілися і він почав казки розказувати: «Да я эту Волынь ненавижу. У меня еще проблемы – мама в реанимации». Після цієї розмови дзвоню Севідову, бо не знав, як себе повести. Людина ж у безвихідній ситуації – щоб не подумала, що я щось пропоную.

Ні, [я не позичав йому грошей]. Виходить так, що після цієї гри була зустріч і розмова – хто скільки дав. Скільки Суми запропонували? 100. А Волинь? 150. Але цього нема ніде, це ніхто не показує. Солов’ян дзвонив у цьому році, вибачався, казав, що потрапив в таку ситуацію, що не міг відмовити. Його притиснули. Казав, що за «старые дела» і «даже не было времени подумать». Людина зізналася, що здавала всіх свої колег. Він реально хороший арбітр і, як людина, нормальним здався.

В мене образ на нього нема – не дай Бог, щоб йому це не вернулося. Він ще сказав: «Если Сумы будут играть и я буду работать, то 100 процентов симпатии на стороне Сум. Але я сказав, що не треба ніяких симпатій. А з цього роздули незрозуміло що. Ніби «Суми» в цьому першопрохідці. Я розумів на той момент – хто не дає, ту команду просто знищують. Воно реально так було. Якщо команда виходила, то було видно, кому арбітр буде допомагати».

Про те, як Суми домовлялися з суддями: «Більшість з преміальних скидують. А щоб бюджет – я такого не знаю. Хто ставить серйозні завдання, той розраховує ці гроші. Ми такого не робили, в нас була ціль створити хорошу команду, яка буде бахкати. [Якщо без роботи з суддями не уникнути], то треба урівнювати ситуацію. Граємо з командою А, і знаємо – вона дає 100 тисяч. І виходу нема – так само обіцяти 100 тисяч. Тоді він виходить і судить так, як є. Це загальновідома ситуація в нашому футболі. Не знаю, як зараз, але так було. Не дав – вбили, нічого не пообіцяв – «ребята пустые не поедут».

Про підозру від поліції через договірні матчі: «Є підозра від поліції. Там пише: «Був вплив на матч Волинь – Суми, передача коштів арбітру». А що далі? Треба чекати, коли закінчиться слідство. Спершу дали підозру на 2 місяці, потім або справу передають в суд або продовжуються строки досудового місяця. Продовжили на 4 місяці – разом 6. Далі – не можна продовжувати. Треба або закривати справу, або зупини провадження. Його можна зупинити з певних підстав – або смерть потерпілого, або міжнародне розслідування. Пішли останнім шляхом. На даний момент будь-які слідчі дії заборонено, поки йде міжнародне розслідування».

Про комунікацію з Баранкою: «Він не говорить ні російською, ні українською, а працює в нашій державі. Отримує гроші, які більші за ті, що отримують слідчі і весь комітет етики та чесної гри. Поспілкуватися з ним можливості нема. В мене були питання. Якщо організовується договірний матч, то в одному замішані одні гравці, в іншому матчі – другі. Наприклад, в одному – воротар і два захисники, в іншому – два захисники і півзахисник. Для чого мені підключати інших людей, якщо є надійні і брали в цьому участь? Як можна робити один договірний матч, в якому замішаний воротар, а в інших – без воротаря? Він ж бачить, що команда грає в незрозуміло що».

Про неправомірність дій КДК щодо позбавлення Сум професійного статусу: «Ви гляньте, який піар був на всю країну. За Сумами нема ніякого захисту, нема верхів, слабкі фінанси, і так на грані вимирання. Чому їх не бахнути? В першому брифінгу сказали, що замішано 90 відсотків клубів. Постраждали лише молодіжні команди Олімпіка та Суми.

КДК взагалі не мав права позбавляти Суми професійного статусу. Команду УПЛ – так, ПФЛ – ні. Таке може зробити лише Рада ліг. Все пішло з ніг на голову. Самі собі повноваження придумують – Баранка вже повинен якусь роботу показати. Але за рахунок моніторингу і слідчих, заслуги в цьому його комітету – 0″.

Про те, чи знає гравців, що брали участь в договірних матчах: «Жоден в цьому не зізнається. Хто на себе візьме, що брав участь в договірному матчі? Ви можете поспілкуватися зі всіма футболістами Сум. Якщо хоча б на двоє скажуть щось негативне в мою сторону, скажу, що був хріновим вболівальником вашої команди.

Якщо заробили 10 мільйонів, то всі мають бути задоволені. Той же Дурай буде подавати апеляцію. Чудак все життя віддав футболу. Так, [в нього] раніше вспливала історія з Тернополем. Але де факти? Доказів нема. Не можна звинувачувати людину просто так».

Про свою роль в ПФК Суми: «Якщо карати, то треба довести вину. Як і в будь-якій правовій державі. Починаються розмови – Ростислав Козар був президентом Сум. Я не був там президентом. Я був фанатом команди, який переживав за її долю, грузив людей тим, що добре виділяти гроші на команду.  Я взагалі не був в структурі клубу. Це відомо. Я не працював в клубі. Просто допомагав команді і хотів, щоб вона розвивалася. Я зробив те, чого в цій більше ніколи не буде  Взагалі дивно, якого фіга ви мене наказуєте? Яке я маю відношення до футболу? У вас нема доказів, що я був президентом клубу. Простий вболівальник, людина з вулиці, а мене покарали. Я піду в будь-який суд і це скасую. Мені то все одно».Взвешиваемся с умом: как смарт-весы заменяют медосмотры.

Добавить комментарий
Читайте также
Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?