Sportarena

Кожанов, Кухарук, Поспєлов і вся збірна 14-го туру Першої ліги

Sport Arena в співпраці зі знаменитою італійською компанією Wyscout називає символічну збірну чергового туру Першої ліги сезону 2019/20.

Кожанов, Кухарук, Поспєлов і вся збірна 14-го туру Першої ліги - Первая лига Украины

fcab.com.ua

Ігрова програма 14-го туру:

  • субота, 19 жовтня

Агробізнес – Чорноморець – 2:0 (звіт із відео)

Балкани – Кремінь – 1:1 (звіт із відео)

Гірник-Спорт – Волинь – 2:4 (звіт із відео)

Металіст 1925 – Оболонь-Бровар – 2:1 (звіт із відео)

ФК Минай – Авангард – 2:0 (звіт із відео)

Черкащина – Прикарпаття – 0:0 (звіт із відео)

  • неділя, 20 жовтня

Металург – МФК Миколаїв – 1:1 (звіт із відео)

Рух –Інгулець – 1:0 (звіт із відео)


Воротар – Орест Будюк (Кремінь)

Це – цілком воротарський тур: голкіпер Миколаєва Крюков потягнув пенальті в Запоріжжі, його колега з Минаю Попович відразу тричі рятував господарів при 100% шансах Авангарду, прикарпатець Новак здорово діяв у Черкасах, львів’янин Мисак кілька разів реагував на прицільні удари Інгульця, спокійно зіграв волочисець Воробей в переможному матчі з Чорноморцем. Але чи не найбільше загроз було на ворота новачків ліги. Будюк потягнув прицільні удари Захаревича, Саламахи, Антюха, Пархоменка-молодшого, пропустивши лише в кінцівці з пенальті. Важка нічия дала кременчуцькій команді перше очко після 7 поразок поспіль.

Правий захисник – Роман Гагун (Агробізнес)

У плані ефективності дій це зразковий матч для його позиції: висока точність передач і обведень, найбільше в команді виграних єдиноборств (15 – при великій кількості спроб, як для фулбека), участь на початкових фазах результативних комбінацій (друга проходила через його фланг). А ще Гагун, за великих обсягів робіт, ще й міг зіграти тонко – після його чудового розрізного пасу Сікорський опинився прямо перед воротарем, щоправда, не зміг його обіграти.

Центральний захисник – Дмитро Поспєлов (Металіст 1925)

Важливі перемоги рідко трапляються однозначними, це можна сказати й про гру Поспєлова, який на свій день народження став найпомітнішим гравцем матчу з Оболонню-Бровар. Було й погане – саме Дмитро невдало зіграв із Ковбасою в епізоді з голом, він же в кінці гри ледве не зрізав м’яча у власні ворота. Зате в кількох ключових епізодах при мізерній кількості браку в оборонних діях і при передачах саме цей гравець кілька разів зіграв особливо щільно біля своїх воріт, запобігши ударам із близької відстані. Ну, а переможний гол – це саме те, що зробило його героєм важливого матчу й похитнуло лідерство киян.

Центральний захисник – Ігор Курило (Агробізнес)

Традиційно потужний матч для лідера захисту волочиської команди. Багато разів вступав у боротьбу (83 дії – 20 єдиноборств – 11 підбирань), гармонійно взаємодіяв із Палюхом, а після серії замін – і зі Слотюком. Часто своїми довгими та середніми передачами задавав темп атакам Агробізнесу. Одного разу традиційно небезпечно пробивав здалеку – і удар мав шанси стати результативним.

Лівий захисник – Петро Стасюк (ФК Минай)

Активно та корисно відіграв Стасюк проти краматорців – встигав і попереду, і позаду. Міг забивати в дебюті, активно підігрував товаришам (саме з його подачі бив до вірного Нурієв, що в підсумку завершилося результативним добиванням Араужо). А ще Петро вдало діяв позаду, не програючи захисних єдиноборств і встигаючи навіть із підстрахуванням товаришів (саме він в останню мить накрив удар Моісеєнка з чудової позиції, коли воротар був по суті вже відіграним).

Центральний півзахисник – Андрій Кухарук (Агробізнес)

За своєю принциповістю волочиський матч був навіть вище найбільш статусних у турі, і саме Кухарук задав йому темп своїм простим, але своєчасним ударом – який Безотосний не зміг відбити й господарі повели в рахунку. Пізніше Андрій ще раз доволі небезпечно пробивав по воротах Чорноморця, але навіть без цього його вклад у важливу перемогу варто визнати великим. 14 виграних єдиноборств, 11 підбирань, 88% точності передач – велика робота, яку вони здійснили в центрі поля на пару з Думанюком.

Правий півзахисник – Денис Кожанов (Волинь)

Чергова прекрасна гра Кожанова – інколи самого класу, досвіду та швидкості лідера Волині вистачає, щоб робити різницю та здобувати очки. У Горішніх Плавнях у Дениса не дуже пішли стандарти (згадаймо розкішний штрафний, який він не реалізував), зате він реалізував пенальті й винятково холоднокровно реалізував свій шанс, після передачі Чачуа опинившись на місці форварда. Дубль Кожанова – це якраз те, що і є різницею між трьома очками та одним для «хрестоносців» у звітному турі.

Атакувальний півзахисник – Сіаваш Хагназарі (Волинь)

Не все виходило у лучан у Горішніх Плавнях – навіть довелося вдаватися до поспішних замін із перестановками схеми. І ми вимушені констатувати: це суттєво посприяло переможному результату. З виходом іранця Сіаваша атаки Волині стали конкретнішими. Хагназарі міг забивати сам (згадаймо неточний удар головою із убивчої позиції), зате більше відзначився в підіграші. Саме він запресингував захисника, із чого почалася третя результативна атака. Він же нав’язав боротьбу супернику, після чого м’яч відскочив під четвертий гол. Це не є безпосередніми асистами, але без цих дій гольові атаки могли б не відбутися.

Лівий півзахисник – Анатолій Нурієв (ФК Минай)

Поставимо ліворуч Нурієва, маючи на увазі, що в своїй команді він грає в стилістиці не вінгера, а, радше, інсайда. І в цій ролі гравець особливо ефективний. Він і сам пробивав по воротах суперників, але ще більше відзначився в підготовчій роботі. Це після його кутового відкрив рахунок Маїк, а пізніше, коли сам Анатолій пробивав із близької відстані, на добивання встиг Араужо та встановив остаточний рахунок.

Нападник – Олег Маїк (ФК Минай)

Не вперше в сезоні трапляється так: Гегедош виконує чималий обсяг робіт, розхитує та втомлює захист суперників, а потім головний тренер Минаю Кобін вводить у гру свої заміни, які роблять результат. У складному матчі з Авангардом господарі могли як забити, так і пропустити, тому саме гол «джокера» Маїка можна вважати ключовою подією гри. Забивши з першого та єдиного свого удару в грі, Олег чимало відпрацював на команду в залишок часу – виграв відразу 4 верхові єдиноборства, загострював, комбінував.

Нападник – Юрій Климчук (Рух) 

Один із найбільш статусних матчів відбувався у Львові – там відчувалося, що Кучук і Лавриненко остерігаються команд один одного, тому редути суперників були максимально насиченими, а гравців атакували, здавалося, ще до прийому м’яча. Тим не менш, саме Климчук, який за присутності Антві виконував роль форварда з глибини, флангового нападника, за рахунок своїх нестандартних дій загострював гру. Ще в першому таймі він опинився на хорошій позиції, але в гущині подій не зміг довести м’яча до воріт. Кілька разів саме Климчук, діючи між лініями, давав адресу передачам. І саме він своїм рейдом із глибини розпочав гольову атаку, яку особисто завершив гарним прицільним ударом.

Збірна 14-го туру Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Тренер туру – Олександр Іванов (Агробізнес)

Дуже важливим із усіх точок зору був цей тур, а серед матчів, які вирізнялися в турі, можна відзначати й поєдинок у Волочиську. По-перше, вага турнірна – Агробізнес у випадку перемоги міг замахнутися на лідерство, гостям три очки дозволили б зайняти плацдарм для повернення в групу лідерів. По-друге, принциповість – два тижні тому Маркевич попрощався з волочиською командою й одразу після призначення завітав сюди з новими підопічними.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер волочиського Агробізнесу Олександр Іванов. Його підопічні на своєму полі переграли вдома Чорноморець (2:0), разом із двома конкурентами розділяючи перше-третє місця в турнірній таблиці.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Команда гостей – дуже досвідчена, із високим загальним класом і великою мотивацією, яка часто зростає після зміни тренера. Самі господарі – в групі лідерів, за умови великої щільності та з урахуванням матчів конкурентів мали можливість претендувати на лідерство. Перемога в такому матчі дає своєрідний кредит довіри в.о. головного тренера, підтверджує правильність курсу.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Склад волочисців був максимально наближеним до оптимального – не зміг зіграти давно травмований Стасишин, а також тримаємо в пам’яті Іванченка, відданого в оренду в друголігову Буковину. А от у гостей втрати можна визнати величезними (навіть попри розлогий склад і наявність резервної команди): через травми не могли зіграти захисники Грачов і Гошкодеря, півзахисники Мусолітін і Танчик, нападник Коваль. Дискваліфікованим був ще один атакер – Павлов.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Тренерський штаб Агробізнесу, в цілому, зберіг всі напрацювання Маркевича-молодшого й просто не мав часу на якісь серйозні, фундаментальні зміни. Відзначаємо, що Іванов два тури поспіль повторює один і той же варіант стартового складу, та навіть у загальних рисах виконував подібні заміни. Попри відносно невеликий кількісно підбір гравців, ростер наповнений грамотно, а тому є й внутрішня конкуренція, і зміна.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Агробізнес використовує схему 4-2-3-1 із досить потужним оборонним блоком, дуетом центрхавів із широким діапазоном дій, а також мобільною, рухливою групою атаки. Головний здобуток цієї команди – за досить короткий період літньої паузи та початку сезону їм вдалося змінити сам ігровий малюнок і філософію підопічних, навчити команду грати в комбінаційний футбол через пас.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це друга суха перемога поспіль для Агробізнесу, але, попри те, що команда тільки освоюється після кількох поразок поспіль і зміни головного тренера, є й хороші новини. Так, уже зараз можна говорити, що клуб проводить найкращий сезон за час виступів у Першій лізі. А станом на зараз (разом із ФК Минай) волочиський клуб є найкращим за виступами на своєму полі – по 19 очок у восьми домашніх іграх.

Лауреат 14-го ігрового дня в номінації Тренер туру в Першій лізі:

Олександр Іванов (Агробізнес)

Середній бал — 4,6

Джокер туру – Дмитро Лихобабенко (Металург)

Хороший тур для «джокерів»: Маїк і Хагназарі в збірній тижня, забивали минаєць Араужо, лучанин Мельничук, волочисець Педро Кампійо Гарсія, але, на нашу думку, ключовою стала дія гравця Металурга. У складному матчі з МФК Миколаїв, де у запоріжців далеко не все виходило, саме Лихобабенко забив рятівний м’яч. Перше в сезоні домашнє очко стало можливим саме завдяки голу Дмитра, що призвів до вольової нічиєї.

Гол туру – Юрій Климчук (Рух → Інгулець)

Красивий удар «гірника» Збуня, здається, був із рикошетом, ще кілька спроб можна віднести до голів робочих. А тому виділяється не лише переможний, а й ефектний точний удар львів’янина Климчука після сольного проходу. Цитуємо звіт про матч: «Климчук отримав м’яч із глибини в центральній зоні, без проблем обіграв Ковальова, наблизився до напівкола штрафної і смачно приклався у дальній кут – Шуст виявився безсилим. 1:0».

Гол можна подивитися на відео:

Герой 14-го туру Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Герой туру – Денис Кожанов (Волинь)

Читайте пізніше на нашому сайті інтерв’ю з гравцем, який оформив дубль у матчі з Гірником-Спорт.

P.S. При підготовці матеріалу використані фото офіційних сайтів клубів.


Ставки на спорт от лучших букмекеров, регистрируйтесь и забирайте бонусы.

Источник: Sportarena.com

Рейтинг записи: 12345


Рейтинг букмекеров
#букмекерописаниебонусоценкасайт
1 Фаворит обзор 10 000₴ + 300 FS
5
РЕГИСТРАЦИЯ
Или аккаунт Sportarena