
metalist1925.com
Ігрова програма 19-го туру:
• субота, 23 листопада
Агробізнес – Металіст 1925 – 5:0 (звіт із відео)
Черкащина – Інгулець – 1:2 (звіт із відео)
Авангард – Чорноморець – 3:1 (звіт із відео)
ФК Минай – Оболонь-Бровар – 4:1 (звіт із відео)
Металург – Балкани – 2:1 (звіт із відео)
Волинь – МФК Миколаїв – 1:1 (звіт із відео)
• неділя, 24 листопада
Гірник-Спорт – Кремінь – 0:2 (звіт із відео)
Прикарпаття – Рух – 0:1 (звіт із відео)
Воротар – Денис Старченко (МФК Миколаїв)
Ще під час матчу коментатор Дмитро Кузнєцов сказав, що Старченка можна рекомендувати в збірну туру – побачене далі тільки підтвердило це твердження. Волинь завдала у п’ять разів більше ударів, ніж гості. Сім разів влучила в площину воріт. Але Старченко не дав слабини – парирував удари впритул від Кожанова та Рябова, здорово грав на лінії та на виходах, в окремих епізодах відбивав м’яча ногами, наче в гандболі чи в підкатах. Пропустив раз – тільки з пенальті. Його вклад у надважливу виїзну нічию – безцінний.
Захисник – Роман Мірошник (Авангард)
Важкий сезон проводить Мірошник – пережив і запас, і ротацію, і виступи за резервний склад. Але на характері зумів повернутися в гру в Першій лізі, особливо яскраво зігравши в заключному матчі півріччя. Саме Роман забив третій м’яч в ворота одеситів, вдало підключившись на стандарт. Заробив пенальті, який, щоправда, не реалізував Яворський. А окрім того, багато та ефективно працював у захисті – 15 відбирань і підбирань, небезпечний удар, заблокований прямо перед воротами, а також низка спроб тонких розрізних передач (хай багато з них і не пройшло).
Захисник – Павло Мягков (Металург)
З приходом досвідченого універсала запорізький клуб отримав досвідченого вихованця футболу своєї області, спроможного закрити відразу кілька позицій. Останнім часом Мягков допомагає в центрі захисту, в матчі проти ФК Балкани посприявши команді як у захисті, так і в атаці. Саме його пас вивів Олійника на ударну позицію, і Дмитро зрівняв рахунок. А також Павло вдало відіграв на своїй безпосередній позиції: всього 12% браку, 87% точності передач, 18 підбирань і 5 виграних єдиноборств.
Захисник – Дмитро Нємчанінов (Рух)
Надзвичайно складний матч особисто для Нємчанінова, фланг якого шматували Оринчак і Януш. Тому Дмитро багато відпрацьовував на оборону, зробивши свій вклад у те, що команда все ж не пропустила від Прикарпаття, а також старанно грав у підтримці флангових атак. До речі, був момент, коли Дмитро прорвав редут суперників і міг забивати сам – лише відмінна гра воротаря Новака стала йому на заваді.
Центральний півзахисник – Андрій Кухарук (Агробізнес)
Розкішний матч від Кухарука. Найкраще півріччя в кар’єрі центрхав завершив прекрасним матчем проти харків’ян, зробивши великий вклад у сенсаційно крупну перемогу 5:0 над Металістом 1925. Це Андрій відкрив рахунок, спритно зорієнтувавшись на підступах до воріт та розстрілявши рамку. Потім він заробив пенальті – не реалізований, але все-таки використаний Агробізнесом. А наприкінці оформив дубль, із передачі Черненка встановивши остаточний рахунок.
Правий півзахисник – Руслан Черненко (Агробізнес)
Хоча Черненко програв дуель харківському воротареві Сидоренку, який парирував його 11-метровий, загалом, цей матч можна заносити в актив реактивному вінгерові волочиської команди. По-перше, втрачений пенальті не пропав марно – колега Семенюк встиг на добивання. По-друге, надалі Руслан повністю переграв суперників, забивши особисто та видавши гольову передачу на Кухарука, а також взявши участь ще в одній результативній комбінації на пару з Андрієм.
Атакувальний півзахисник – Артур Карноза (ФК Минай)
Давненько чемпіон Європи серед юнаків 2009 року не грав у стартовому складі, але через два місяці ротації отримав свій шанс і став одним із основних діячів яскравого переможного матчу з Оболонню-Бровар. Саме Карноза розпочинав багатоходову атаку, а коли вона зайшла в безвихідь (Глагола струсонув каркасом воріт) – встиг на відскок і головою запустив по красивій траєкторії, оперативно подвоївши рахунок. Надалі ефективно діяв по всій ширині поля – саме Артур замислив четверту результативну атаку, а коли перший варіант розвитку не спрацював, видав розкішну гольову на Гегедоша.
Лівий півзахисник – Владислав Ємець (Авангард)
Складний матч випав краматорській команді на завершення півріччя – але вона зуміла вдруге в чемпіонаті переграти Чорноморець (уже й при новому тренерському штабі в суперників). Особливо посприяв цьому Ємець. Це з його подачі ще в першому таймі Лобов зрівняв рахунок, потім зіграв на початковій стадії другої результативної атаки, яку в підсумку голом в ворота рідної команди завершив Яворський, а наостанок Владислав заробив штрафний удар під третій гол Авангарду. Двічі пробивав по воротах одеситів, часто й не без успіху намагався обігрувати суперників, мінявся флангами з Матяжем.
Нападник – Дмитро Козьбан (Кремінь)
З приходом Козьбана проявилася вся різниця в грі з ефективним форвардом і без нього: Дмитро відразу ж почав допомагати команді як безпосередньою загрозою в атаці, так і працьовитістю в єдиноборствах і підіграші. Ще в першому таймі форвард міг забивати, потім брав участь у кількох гострих епізодах (це після його скидок небезпечно пробивали Недоля та Павлик). Саме Козьбан зумів скористатися неузгодженістю дій воротаря та захисту Гірника-Спорт, забивши другий м’яч, і завдяки грамотному відкриванню та позиціонуванню мав іще моменти біля воріт господарів. Кремінь виграв важливе дербі в сусідів.
Нападник – Олександр Мішуренко (Інгулець)
Лідер перегонів найкращих бомбардирів Січінава не зумів поповнити свій особистий рахунок, навіть з пенальті не пощастило забити Черкащині. А от Мішуренко, який пройшов через ротацію, сповна скористався своїм шансом, з-під носа у суперників перехопивши м’яча та закотивши його в порожні ворота. Надалі Олександр не виключався з боротьби й міг забивати ще, отже, наприкінці гри залишав поле під оплески, зробивши суттєвий вклад у перемогу на виїзді.
Нападник – Роберт Гегедош (ФК Минай)
Оболонська захисна ланка славиться злагодженістю та масовістю, але навіть вона не змогла спинити такого нестандартного, складного підопічного, як Гегедош. Уже в дебюті Роберт здорово розхитав захисників і завдав підступного удару. Потім відзначався в підіграші (саме після його скидки Пиняшко влучив у стійку). А пізніше саме Гегедош забив четвертий м’яч у ворота киян, скориставшись розрізним пасом. Ефективна та ефектна гра форварда – два удари та два голи!

Тренер туру – Олександр Іванов (Агробізнес)
Заключний тур року в Першій лізі зберігав неймовірну інтригу – низка команд претендували на зимове чемпіонство, абсолютно непередбачуваним було розташування команд на проміжному етапі. На фоні матчів такої значущості було несподівано бачити розгромний результат.
Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – в.о. головного тренера волочиського Агробізнесу Олександр Іванов. Його підопічні розгромили Металіст 1925 (5:0), позбавивши принципових суперників місця в трійці лідерів.
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Двоє клубів знайомі ще з аматорських часів, коли в пам’ятному суперфіналі на НСК Олімпійський Агробізнес відвоював у харків’ян титул чемпіона України ААФУ. Зараз вони перебували в безпосередній боротьбі за місця в групі лідерів, і кожному була надзвичайно потрібна перемога.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Кадрова ситуація суперників була значно складнішою: були відсутні через дискваліфікацію обидва основних центрбеки (досвідченіший Поспєлов і молодший Цвіренко), залишалися поза грою кілька гравців, які за номінальним класом могли б допомогти команді в надважливому виїзді. У господарів не зміг зіграти один гравець – юний Дідик, який якраз напередодні пошкодження непогано проявив себе в основі.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 4
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Склад волочиської команди награний та давно визначений: за великим рахунком, від туру до туру відбуваються лише точкові ротації. Порівняно з виграним на Одещині матчем проти ФК Балкани, єдина зміна в стартовому складі стосувалася центру півзахисту – замість Дідика вийшов більш досвідчений Груша (атакувальний хавбек). Відзначаємо також, що в останніх турах Семенець вигравав конкуренцію в літнього новачка Сікорського.
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
Агробізнес володіє награною схемою, яку можна трактувати, залежно від фази гри та розміщення атакувального півзахисника, як 4-2-3-1 чи навіть 4-4-1-1/4-1-4-1. З поверненням в основу Груші Кухарук номінально опустився трішки нижче до Думанюка, але насправді забезпечував постійну підтримку групі атаки, так що ефективно діяв другим темпом, з ударами та розрізними пасами після підбирань.
5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Агробізнес завершив зірковий для себе 2019 рік на мажорній ноті – трьома поспіль перемогами, дві з яких – вдома проти безпосередніх конкурентів. На своєму полі волочиський клуб не втрачає очок із перших чисел жовтня. Загалом, уже зараз це можна констатувати, проводить свій найкращий сезон на такому високому рівні. Це неймовірне перевтілення недавніх новачків, що до останніх турів і матчів післясезоння боролися за збереження першолігової прописки.
Лауреат 19-го ігрового дня в номінації Тренер туру в Першій лізі:
Олександр Іванов (Агробізнес Волочиськ)
Середній бал – 4,6
Джокер туру – Ігор Сікорський (Агробізнес)
Останнім часом в основному складі частіше грає Семенець, але вольовим якостям Сікорського треба віддати належне – навіть під ротацією він у кожному матчі намагається загострювати. От і в феєричному матчі з харків’янами Ігор встиг відзначитися: заробив і реалізував пенальті. Сікорський має чудові сольні показники: після приходу в Агробізнес забив 8 м’ячів у чемпіонаті та взяв участь ще в кількох голах як асистент та гравець, що заробив стандарти під голи.
Гол туру – Андрій Кухарук (Агробізнес → Металіст 1925)
Суворо кажучи, найкращі голи – у кременчужанина Козьбана та петрівця Мішуренка, які забивали в порожні ворота. Але якщо серйозно, то заслуговує на увагу сольний рейд Кухарука із красивим завершальним ударом. Цитуємо звіт про матч: «Початок розгрому над Металістом 1925 поклав Андрій Кухарук. На 13-й хвилині йому вдався чудовий удар здалеку, голкіпер харків’ян виявився безсилим».
Гол можна подивитися на відео з 2:50:

Герой туру – Андрій Кухарук (Агробізнес)
Читайте пізніше на нашому сайті інтерв’ю з гравцем, який у матчі з Металістом 1925 відзначився двома голами, заробленим пенальті та потужною грою в центрі поля для волочиської команди.
P.S. При підготовці матеріалу використані фото офіційних сайтів клубів.
Добавьте «sportarena.com» в свои избранные источники Google News (просто нажмите звездочку)
Источник: Sportarena.com