Куліш, Бондаренко й уся збірна 19-го туру Першої ліги

...

Куліш, Бондаренко й уся збірна 19-го туру Першої ліги

facebook.com/sportclubdnipro1

Воротар – Євгеній Волинець (Колос)

Прикарпатці догравали матч без трьох вилучених, але все ж створили чимало проблем господарям. Достатньо сказати, що Волинець змушений був потягнути пенальті від Худоб’яка, а також кілька прицільних ударів у площину – в тому числі, штрафний від Веприка. Звісно, можна говорити про досить прикрий дальній удар Конкольняка, але у вітряну погоду м’яч пішов за важко прогнозованою дистанцією. І той гол вдалося спокутувати подальшими діями.

Правий захисник – Андрій Сахневич (Колос)

Набирав по ходу матчу – спершу йому довелося важкувато в боротьбі з конкурентами, хай і без його безпосередньої вини, але м’яч у ворота ковалівців забив саме його візаві. Але досвідчений Сахневич усе ж досяг переваги на своєму фланзі. Перегравав суперників один в один, доречно розривав захист суперників і кожен прохід старався завершити подачами, що мало сенс, зважаючи на те, що Колос має гравців, які добре замикають. Вдало подавав кутові та міг забити сам (м’яч пройшов поруч із воротами після зміщення з ударом).

Центральний захисник – Віталій Єрмаков (Авангард)

Волинь посилила свою й без того потужну групу атаки, тож для гостей цей матч мав бути справжнім випробуванням. Так і вийшло – навіть при не найкращій грі луцька команда створила чимало гостроти біля воріт Авангарду, і дуже добре, що злагоджена кількох лінійна захисна побудова краматорців вистояла. Особливо відзначаємо Єрмакова – він не лише вдало відіграв у карному майданчику при стандартах та грі один в один, а й у одному із моментів з лінії виніс м’яча, запобігши голу.

Центральний захисник – Роман Никитюк (Рух)

Дебют Кучука Балкани цілком могли й зіпсувати – могли, щонайменше, одного разу забити, а ще кілька разів розривали захист господарів. Двічі опинявся позаду суперників і Никитюк, хоча загалом вдало підстраховував досить високий лівий фланг оборони, звідки тричі приходили гострі атаки. Окрім роботи в захисті, Роман не вперше відзначився й біля чужих воріт. Кутовий від Вербного він замкнув чудовим ударом головою, завдяки чому вдалося виграти цей непростий матч.

Лівий захисник – Олег Синьогуб (Інгулець)

Перемога гостей в Миколаєві була командною – це означає, що всі працювали добросовісно, й виділяти когось одного важко. Хіба що Синьогуба – він не лише плідно відпрацював на фланзі, постійно загострював за рахунок підключень із кроссами та прострілами, а ще й досягнув помітної переваги над своїми візаві. Після його доставок м’яча в карний майданчик дуже часто було гостро, а воротареві господарів доводилося вступати в гру.

Центральний півзахисник – Іван Брікнер (Рух)

Здається, в оновленого півзахисту винниківців із новачками Каленчуком та Вербним значний потенціал. А разом із ними цей матч може заносити собі в актив і Брікнер. Він не лише плідно відпрацював у центрі поля, а ще й видав низку тонких загострювальних передач, а також завдав відразу кількох прицільних ударів. Було близько до найкращих зразків видовищних голів Івана.

Правий півзахисник – Орест Кузик (СК Дніпро-1)

Якщо у нього такий дебют, то що ж буде надалі? Хоча поки що Кузик не на піку форми та взаєморозуміння з новими одноклубниками, математично його вклад у перемогу над найближчим переслідувачем вагомий і ледве не визначальний. Це Орест забив переможний м’яч, швидко зорієнтувавшись у чужому карному майданчику та завдавши удару з непростого положення. Міг забивати ще, ставши загадкою для своїх опікунів. Із флангу загострював за рахунок індивідуальних дій, і за кілька його проривів дуже прикро – він створював умови для загострення, але партнерам не вистачало то часу, то розуміння для завершення.

Атакувальний півзахисник – Джемаль Кизилатеш (Колос)

Півзахист ковалівців вирізнявся на фоні суперників технікою та швидкістю мислення. Це стосується, зокрема, й Кизилатеша, який видав кілька тонких передач, що чітко показали розриви в оборонних побудовах суперників. Чіткі рішення Джемаля кілька разів призводили до справжньої гостроти, зокрема, в епізоді з першим голом його закидання дозволило провести результативний прорив Бондаренку. Сам Кизилатеш також створював безпосередню загрозу воротам. Як зв’язковий гри Колоса, цілком виправдав себе.

Лівий півзахисник – Олександр Назаренко (СК Дніпро-1)

Дніпряни в цьому особливо важливому виїзді грали чітко по супернику, тому, можливо, навіть їхні найяскравіші гравці провели не найбільш видовищний матч. Тим не менш, результат говорить на їхню користь. Ось і Назаренко, найменш досвідчений в групі атаки спортклубу, в Харкові видав цілком зрілу гру, зробивши солідний вклад у перемогу. Це він підстеріг неакуратні скидки захисників, пішов у пресинг і заробив пенальті під перший гол. Це він своєчасну долучив до атаки лівий фланг, що в підсумку призвело до другого голу.

Нападник – Олександр Бондаренко (Колос)

У Колоса досить іменита група атаки, в такій доводиться серйозно конкурувати. Навіть Бондаренку – найкращому бомбардиру в історії клубу. Олександр здорово протиснув оборону гостей в епізоді, який завершив перший гол. Потім у надважливий момент реалізував пенальті. Міг забивати ще – постійно брав гру на себе, зміщувався з центру на фланги. Створив багато проблем прикарпатцям, постійно нав’язуючи їм боротьбу.

Нападник – Станіслав Куліш (СК Дніпро-1)

Парадокс: центральний матч туру майбутній його герой почав невдало. Говоримо про гру при стандартах біля своїх воріт, коли Куліш спершу ледь не скинув гольову на Калюжного, а потім не розрахував політ м’яча і Жданов, який був за ним, відкрив рахунок. Але біля чужих воріт Куліш – зразковий. Чіпляється за кожен м’яч, дає адресу передачам, розтягує лінію суперників за рахунок постійних переміщень. Забив з пенальті, потім у боротьбі з захисником підправив м’яча на Кузика, який забив переможний м’яч. Орест міг скористатися і ще однією потенційно гольовою передачею Стаса.

Збірна 19-го туру Першої ліги. Ілюстрація Спорт Арена

Тренер туру – Олександр Косевич (Авангард)

Ось розбір тренерської роботи лауреата від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу:

Стартовий тур Першої ліги в 2019 році був примітним відразу кількома матчами із підвищеною турнірною вагою, тому залишив багато причин для роздумів. Аналізуючи протистояння 19 ігрового тижня, ми прийшли до висновку, що не було результату сенсаційнішого, аніж той, який зафіксовано в Луцьку. «Авангард» здобув мінімальну перемогу, забивши переможний м’яч досить пізно по ходу другого тайму, і в підсумку втримав цей результат навіть без двох вилучених гравців.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер «Авангарду» Олександр Косевич. Його підопічні зуміли обіграти «Волинь» на її полі, завдяки чому обійшов її в турнірній таблиці й вийшов на четверте місце.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Волинь» справедливо вважається одним із фаворитів у боротьбі за підвищення в класі. Взимку турнірне положення команди погіршилося через зняття 6 очок, тож їй було нікуди відступати. У посиленому складі лучани явно збиралися здобути три очки й закріпитися в групі лідерів. Натомість, «Авангард» використав свій шанс, самовіддано відпрацював у захисті та ефективно застосував, імовірно, єдиноможливу успішну тактику для цього поєдинку.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

При цьому завдання «Авангарду» ускладнювалися кадровими проблемами – напередодні виїзду в Луцьк в лазареті перебували захисники Мірошник та Ульянов, що змусило тренерський штаб вдатися до перестановок. Свої втрати були й у волинян, але, відзначимо, цей клуб має потужний добір гравців, тож мав змогу їх компенсувати.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 4

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Після зимових змін «Авангард» точково оновив свій склад. Якщо співставляти з останнім матчем осінньої частини сезону, краматорці провели відразу п’ять змін у «старті», включаючи вихід дебютанта Трояновського та центрбека Єрмакова, який повернувся із «Десни». На 75% було перебудовано оборонний блок, а загалом у матчі Косевич використав трьох новачків.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Тактична схема «Авангарду» (4-2-3-1) дозволяла досягти насиченості на підступах до власного штрафного майданчика, а також швидко переходити від оборони в атаку – це саме те, що треба, в виїзді до одного із найпотужніших конкурентів. Але по ходу гри тренерський штаб гостей зіткнувся із кількома викликами. Це вилучення двох флангових захисників (півгодини простої меншості, заключні хвилини – вдев’ятьох), а також перелаштування волинян, які в другому таймі перейшли на гру в два форварди.

  1. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це четверта поспіль перемога «Авангарду», якщо вести відлік із осені. А за результатами виїзних матчів краматорська команда друга, набравши 22 очка в 11 матчах. Тільки лідер чемпіонату – СК «Дніпро-1» – має кращі показники на виїзді.

Лауреат 19-го ігрового дня в номінації Тренер туру:

Олександр Косевич («Авангард»)

Середній бал — 4,6

Джокер туру – Дмитро Сула (Інгулець)

Що цікаво: він був «джокером» останнього туру 2018 року й став ним у першому турі 2019-го. В дебютному матчі за Інгулець Сула отримав свій шанс на 81 хвилині, замінивши Мішуренка, який прекрасно попрацював і затерзав суперників. І новачок зумів оживити гру та використати свій шанс. Це саме Дмитро відібрав м’яча у захисника, промчав далі й виклав м’яча на Січінаву, якому залишалося замкнути із убивчої позиції. Пізній гол приніс перемогу гостям Миколаєва.

Гол туру – Ярослав Конкольняк (Прикарпаття → Колос)

У нас три претенденти на це звання – це рухівець Никитюк, який чудовим ударом головою замкнув кутовий, ковалівець Морозко, який забив після сольного проходу точним ударом в ціль, а також прикарпатець Конкольняк. Його прицільний удар за траєкторією, яка, здається, суперечить законам фізики, не приніс гостям перемоги, але все ж трішки підсолодив гіркі враження від виїзду на Київщину. Цитуємо звіт про матч: «Конкольняк получил передачу от Худобяка, чуть прошел по левой полусредней зоне, подработал мяч под левую и пальнул метров с 25-ти – сильный ветер помог сделать счёт равным».

Гол можна подивитися на відео з 2:34.

Герой туру – Станіслав Куліш (СК Дніпро-1)

Гол та асист у центральному матчі туру – читайте детальніше в нашому спеціальному матеріалі.

P.S. При підготовці матеріалу використані фото офіційних сайтів клубів.


Яркие интервью и видеорепортажи на SportArenaTV. Подписывайтесь, ставьте лайки, делитесь с друзьями.

Источник: Sportarena.com

Добавить комментарий
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?