Лашкул: У Черкасах все йде до того, що команду загублять

...

Складна ситуація довкола черкаського клубу.

Черкащина

Фото - Sport Arena

Ярослав Кроха

Депутат Черкаської обради Володимир Лашкул розповів про своє бачення ситуації з командою Черкащина, яка є єдиною у Першій лізі змагань ПФЛ, що поки не збиралася на навчально-тренувальні збори з метою підготовки до весняної частини змагань.

«Проблеми з єдиною командою ПФЛ, яка представляє в Першій лізі Черкащину дійсно набили всім оскому. Враховуючи недоброзичливе ставлення до команди з боку організаторів футболу та деяких державних чиновників, я припинив опікуватися командою і сконцентрував свої зусилля на відродженні футболу в Білозір’ї і створенні умов для розвитку футзалу в Черкаській області», — розповів Лашкул.

Втім, за його словами у сфері розвитку професіонального футболу місті Черкаси є й позитивні моменти. «Зовсім недавно сесія міської ради перейменувала комунальний заклад Стадіон центральний у комунальний заклад МСК Дніпро. Це було зроблено для того, щоб МСК Дніпро отримав ліцензію на право участі футбольної команди у Другій лізі змагань ПФЛ.

Читайте також: 63 матча до весны: как клубы Первой лиги чувствуют себя в спаррингах прямо сейчас?

На мою думку зараз було б логічно тільки вітати зусилля міської ради і одночасно зберегти команду Першої ліги Черкащина. Таким чином у Черкасах було б організаційно і юридично завершено створення піраміди для початкової підготовки футболістів в дитячо-спортивних школах, аматорських командах міста і області, а все це разом дозволило б говорити, що в Черкасах створений фундамент для майбутньої конкурентоспроможної команди Першої ліги, що вже найближчим часом поборотися за вихід до Favbet ліги.

Вважаю, що ОПФК Черкащина все зробила, щоб дати шанс області і місту створити такі передумови.  Адже, маючи значні фінансові зобов’язання (будівництво навчально-тренувального комплексу Академія футболу і футзалу — 40 мільйонів гривень, утримання цієї новобудови, фінансування команди Другої ліги Черкащина-Академія з метою виведення її до Першої ліги – майже 19 мільйонів гривень), ми ще раніше домовилися з партнерами, що перетерпимо осінню частину сезону 2019/20, але не дамо Черкащині знятися з чемпіонату України у Першій лізі під час осінньої частини сезону.

Фінансуючи її участь в осінній частині сезону, сподівалися на те, що зі створенням МСК Дніпро міська влада Черкас і ГС Федерація футболу Черкаської області нарешті проявлять турботу про майбутнє футболу Черкащини. І хоча б імітуватимуть інтерес до існування ОПФК Черкащина та її команди.

Читайте також: Юрій Бакалов: Ніхто не збирається нічого ламати у Русі, Барселони у нас не буде

На жаль, ГС Федерація футболу Черкащини, її керівники Владислав Голуб і Володимир Фощій відгородилися від цих проблем, а створення МСК Дніпро розглядають як громовідвід від обурення громадськості щодо своєї бездіяльності в сфері розвитку професіонального футболу на Черкащині.

Не розумію ініціаторів створення МСК Дніпро. Адже рішення міської ради про перейменування КП Стадіон центральний в МСК Дніпро» створило плацдарм для побудови в місті Черкаси стабільного професіонального футбольного клубу.

А участь команди «Черкащина» у Першій лізі надає можливість не тільки мріяти, а й реалізувати проект переходу черкаської команди у Favbet лігу уже в сезоні 2020/21. Наявність в одному місті під опікою одного власника (міської ради) дитячих спортивних шкіл із різних видів спорту, команди Другої ліги Дніпро, команди Першої ліги Черкащина — це той тандем, який міг би надавати можливість вихованцям черкаського футболу проходити підготовку в домашніх стінах і підготувати себе до виступів на більш високому рівні у складі збірних команд України.

Читайте також: Рух повернув Козловського, а Альянс запросив Ярошенка: усі трансфери Першої ліги

Тим більше, у такій ситуації не потрібно великих фінансових інвестицій – команда Черкащина вже є колективом Першої ліги. Команда МСК Дніпро у Другій лізі буде створена на базі аматорської команди Дніпро, є також багато команд, які беруть участь у чемпіонаті команд серед аматорів. Тисячі футболістів грають на рівні аматорів, на першість області, районів і селищ регіону.

Але, на жаль, через обмежений світогляд та нерозуміння сучасних тенденцій розвитку футболу і суспільства в цілому, у Черкасах все йде до того, що команду загублять, втративши неймовірну можливість створити фантастичну піраміду розвитку футболу в регіоні: ДЮСШ — аматорські колективи — команда у Другі лізі — команда у Першій лізі – команда в Favbet лізі, а там і до єврокубків недалеко.

Невже громадськість черкащини дасть можливість нинішнім чиновникам і організаторам футболу проґавити цей шанс!?».
Sport Arena запустила блоги. Общайтесь, обсуждайте, спорьте.

Источник: Sportarena.com

Добавить комментарий
Новости Футбола
28 марта, 15:22
2
28 марта, 15:22
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?