Матч, якого не було: дербі Одещини завершилося бійкою

...

Балкани і Чорноморець змушені були завершити матч за рахунку 1:1.

Ігор Дашков, Sport Arena

Ці команди знайомі між собою настільки давно, що встигли награти майже десяток контрольних матчів, але тільки зараз вперше перетнулися на офіційному рівні. І навряд чи б хтось повірив у таку можливість ще років 5 тому, коли Балкани тільки починали своє сходження на всеукраїнському рівні. Зараз, коли ми вважаємо, що зорянці проводять далеко не найкращий свій сезон, вони були на відстані лише одного очка й одного рядка таблиці від іменитого Чорноморця. Який після вильоту із Favbet Ліги навіть із сильним за іменами складом провалює чемпіонат.

І цей матч показав, що 0:3 від Інгульця в минулому турі не було випадковістю. Балкани атакували наполегливо, і вже в дебюті після пасу Антюха Гранчар міг би забивати, але наполегливий Хамелюк відтіснив його на куті воротарського майданчика. Кутовий від Костянтина Пархоменка ледве не залишився «сухим листом», м’яч опустився вгорі на сітку. Щоправда, відповідь «синьо-чорних» на 5-й хвилині була переконливою: після подачі з лівого флангу Саламаха невдало кіксанув м’яча на Коваля, і той двічі поспіль пробивав із убивчих позицій – сейв Паламарчука та блокування від Саламахи з Серденюком.

Але все ж не все в порядку в одеситів – Ільницький лонгболлом на хід запустив через лівий край Антюха, який на швидкості влучив у зовнішній бік сітки. А коли наступний рейд Антюха Васильєв зупинив фолом прямо перед карним майданчиком лівіше від воріт, Руслан Паламар на правах вихованця показав Чорноморцю, чому він навчився в футболі. Ударом з правої ноги він якось низом обігнув стінку й пробив так, що м’яч бадьоро проскакав повз воротаря прямо в кут – 1:0.

Що цікаво, Паламар міг оперативно робити дубль, але не влучив у ближню дев’ятку (Кожухар для вірності перевів м’яч на кутовий). Натомість, Чорноморець відігрався. Після невлучного удару Ярошенка свій шанс реалізував Танчик. Отримавши пас із глибини від Хамелюка, він просунувся від лівого кута карного майданчика та на виконання пробив з правої ноги в дальній кут – 1:1. Але все одно ще до перерви Балкани могли виходити вперед, коли Ільницький, розігравшись із Гранчаром, бив точно в кут – і Кожухар в останню мить виручив гостей. Утім, і Паламарчук вступав у гру після ударів Коваля та Норенкова.

Апогеєм першого тайму став момент із вилученням Войтіховського, який не втримав на фланзі Антюха. На той момент, до речі, у зорянців уже була одна заміна по травмі, а в перерві проведено ще дві. Тим не менш, Балкани могли виходити вперед, коли Чернишов пробив поруч із стійкою, а Юречко пробив повз ворота після кутового.

Йшла чергова атака через правий край, Антюха збили суперники, а Пархоменко-молодший готувався подавати штрафний неподалік від сектору з ультрас Чорноморця. Ще в першому таймі фани давали про себе знати «димовухами», а після перерви пішли «хлопки», на поле вирвався вболівальник, який на ду-у-у-уже підвищених тонах поговорив із Васильєвим і іншими гравцями Чорноморця, тягнув до сектора Ярошенка. Гру було поновлено, навіс навіть завершився неточним ударом, але ситуація все ж вийшла з-під контролю.

Коментатор Леонід Францескевич тримав у курсі подій – пішов сльозогінний фан, бійка на трибунах, в дію пішли правоохоронці з підкріпленням. В підсумку рефері звів команди з поля й матч не було закінчено. Розбір ситуації – чим це загрожує обом командам і чи буде дограно матч – ми розберемо пізніше. Зараз констатуємо, що за підсумками туру у нас буде «висняк», який доведеться розв’язувати УАФ.

Балкани (Зоря) – Чорноморець (Одеса) – ?:? (матч перервано за рахунку 1:1 на 71 хвилині)
Голи: Паламар, 19 – Танчик, 25

Балкани: Паламарчук, М.Златов©, Саламаха, Ільницький (Юречко, 35), Опря, Серденюк, К.Пархоменко, Антюх, Захаревич (Чернишов, 46), Паламар, Гранчар (Георгієв, 46). Запасні: Зеленський, Тропанець, Пєнов, Болокан, В.Златов. Головний тренер: Андрій Пархоменко.

Чорноморець: Кожухар©, Рижук, Васильєв, Войтіховський, Голіков, Ткачук, Хамелюк, Танчик, Ярошенко, Норенков, Коваль. Запасні: Безотосний, Ковпак, Остапенко, Аржанов, Семенів, Велєв, Долгов. В.о. головного тренера: Віталій Старовик.

Вилучення: Войтіховський, 45+2 (повторне попередження)

16:00. с. Зоря. Стадіон імені Бориса Тропанця

Арбітр: Олександр Тітов (Донецьк)

18 ноября, 14:49