Sportarena

Меморіал Макарова-2018. Колос в блискучому стилі захистив титул

Меморіал Макарова-2018. Колос в блискучому стилі захистив титул

Колос - герой смартфонів та фотокамер, світлина Артура Валерка.

Їх залишилося тільки двоє – першолігові авторитети, які бездоганно пройшли дистанцію. Проте у першому очному протистоянні на турнірі перемога була за ковалівцями. І в фіналі вони лише підтвердили реноме чи не найнезручнішого суперника Десни останніх років. «Односторонньо», переконливо та крупно Колос обіграв «сіверян». І захистив титул переможця щорічного турніру пам’яті Олега Макарова. В’язанка медалей, кубок та індивідуальні нагороди – ковалівський клуб залишив на Васильківщині кубок Воротаря Республіки.

Як це було? Рапортує Sport Arena.

Перед грою

Що представники ПФЛ не знали собі рівних – доводить сама турнірна хода. Шлях до фіналу Колоса та Десни був прокладений легко та невимушено, а єдині їхні невеличкі осічки стосувалися якраз міжусобиць професіоналів. Зіставляємо:

Шлях до фіналу
Колос Десна

1:1 – Сталь U-19

Гол: Вишняк, 41

5:0 – Сталь U-19

Голи: Коваленко, 30, 45, Безбородько, 39, Галенков, 57, Кірієнко, 88

6:0 – Металург (Запоріжжя) Д3

Голи: Морозко, 23, Бондаренко, 25, Задоя, 32, Нехтій, 68, 75, Лисенко, 80

6:0 – Металург (Запоріжжя) Д3

Голи: Кірієнко, 44, Головко, 50, Безбородько, 58 (пен.), Волков, 61, Пилипенко, 67, 85

3:0 – Студентська збірна України

Голи: Коропецький, 46, 52, Матвєєв, 77

2:1 – Студентська збірна України

Голи: Фаворов, 51 (пен.), Пилипенко, 77

Колос Д2 – Десна Д2 – 1:0

Гол: Бондаренко, 52 (пен.)

5:2 – ФК Музичі А

Голи: Сахневич, 23, Нехтій, 24, Ільїн, 68, Соломка, 69, Леонов, 79

6:0 – Факел (Гостомель) А

Голи: Безбородько, 31, Картушов, 50, Огиря, 60, Арвеладзе, 69, 82, Кірієнко, 86

6:0 – Збірна вільних агентів ВАФП

Голи: Мілько, 9, Лисенко, 20, Соломка, 40, Бондаренко, 47, Клименчук, 84, Морозко, 89

4:1 – Межигір’я А

Голи: Галенков, 9, Бовтрук, 32, Філіпов, 59, Банасевич, 79

Сумарно до фіналу: +5=1-0; 22:3 (+19); 16 балів Сумарно до фіналу: +5=0-1; 23:3 (+20); 15 балів

Напередодні фіналу Десна мала п’ять фіналів, один із яких виграний. Колос – 2 виграних трофеї із двох фінальних спроб. Особистий рахунок тренерів Костишина та Рябоконя у зимових турнірах КОФФ – по два виграних Кубки Макарова. А от у всеукраїнських турнірах Колос – грізний подразник для Десни: громив її в минулому сезоні, публічно переграв на чернігівському полі цьогоріч…

Побудова гри

Головна інтрига зимових турнірів – це репетиція напередодні вирішальної весняної частини сезону. Як для театральної трупи вирішальний – прогон спектаклю перед прем’єрою, так і для футбольної команди немає важливішого плацдарму, ніж представницький турнір під час зборів. Найпотужніший рейтингово фінал Меморіалу Макарова-2018 дав багато підстав для роздумів.

Колос. Фото Артура Валерка.

Якщо побіжно: Колос збирався вдосконалювати наявний «кістяк», додаючи певних відтінків, а от Десна мала радикально оновлювати колектив. Не дивно, що саме чернігівська команда по ходу турніру виявилася найбільшою експериментаторкою. Олександр Рябоконь вдався до експерименту зі трьома центрбеками. Причому, вперше за багато років першим вибором не будуть олдскульні лідери-руйнівники – команда апробує новачків центру оборони. Поруч із Щедраковим вийшли Лухтанов (екс-Олімпік) та Єрмаков (екс-Авангард). Потужні, високі гренадери, які лише набувають досвіду спільної гри.

Дивимося фінал із найголовнішим знавцем сучасного чернігівського футболу Олександром Шевченком. Пояснює: кадрові маневри на турнірі дали чимало інформації, утім, їх не варто сприймати як обов’язкову перебудову до весни. Проба пера – не більше і не менше. В ігровій поставі Десни, на мою думку, не вистачало урівноважувача півзахисту. Такого, як був Лука Коберідзе – гравець старобутнього амплуа опорного півзахисника, який відбирає м’яча з ґрунтом і перебиває навіть найтехнічніших суперників. Утім, нових нюансів додають нові опорники – Огиря та Цибульник пройшли серйозну школу, добре відомі в Першій лізі. Утім, поки що або незіграні, або не повністю готові функціонально. Цибульник мало застосовував свій удар. Та й загалом, це найосновніший ігровий докір чернігівцям…

Десна. Фото Артура Валерка.

Особливий пункт експериментальної роботи – місце правого захисника (при трьох центрбеках – саме латераля). У цьому матчі пробувався у такій ролі Банасевич, ще раніше – навіть Галенков. Обидва – швидкісні, проте обидва – атакувальні за своєю суттю. Знову ж таки, для висновків передчасно, але, зважаючи на різкий прогрес Фаворова-старшого, процес проби на часі. Схему трактуємо як 5-2-2-1 з переходом у 5-2-3 при пресингу. Відзначаємо, що після першого тайму та з замінами по ходу команда остаточно перейшла на більш звичні побудови.

Тепер – до Колоса. У старті – молоді Охрончук та Масалов. Перший – поверненець із Поділля, де проходив ґрунтовну оренду. Здатен зіграти центрбека, опорника, правого захисника. Інший – також універсал зі школою Динамо і Шахтаря. В іншому – звична схема, яку можна трактувати як 4-1-4-1 при роботі з м’ячем (нюанс у вигляді трьох центральних півзахисників із урівноважувачем у вигляді Поздєєва – справжнього символа цього клубу).

Найголовніше зауваження: суперники дуже добре знайомі одне з одним, грають одне з одним не лише в Першій лізі, а й на зимових турнірах.

Гра

Відразу відзначимо: Колос був у кращому функціональному стані, з мобільнішими флангами та більшою націленістю на ворота. Команді легше вдавалися комбінації. Десна була менш зіграною, до того ж, лише другий чи третій раз всерйоз використовувала модуль із латералями. У всякому випадку, наявність трьох центрбеків не давала бажаної безпеки на оборонній третині поля «сіверян». Фланги свистіли «протягами» – не давався швидкий перехід.

Новий латераль Десни Банасевич (праворуч) потрапив під «каток» Коропецького та Клименчука. Фото Артура Валерка.

І все одно після більш-менш рівної першої половини перевагу Колосу дав пізній «гол у роздягальню». Перед перервою акцентований корнер Морозка призвів до справжньої паніки біля воріт чернігівців. Було відразу три спроби пробити, після удару Поздєєва м’яч відійшов на дальню штангу, де найспритнішим виявився Охрончук – 1:0. Констатуємо: Колос незмінно кращий у виконанні стандартів. При тому, що в обороні суперника була номінальна насиченість.

На другий тайм обидві команди вийшли з величезними – по 7-9 – змінами. Цікавіше було, знову ж таки, із Десною, у якої більше нових облич. Напевно, центрхав Медвідь має право на місце у цій команді, проте такі його козирі, як уміння зіграти коротко і в стіночку, вийти на ударну позицію, не використовувалися. Напрочуд мало йшло проникаючих передач та завантажень у боротьбу. Особливо дивно це виглядало, враховуючи вихід на заміну «носорога» атаки. Кірієнко – форвард винятково корисний, у нього чи не найкраща фізика під силовий футбол та верхову боротьбу.

Вихід топ-гравця Десни Картушова пожвавив, але не переломив хід гри. Фото Артура Валерка.

Однак завдання Колоса було апріорі легшим – в українському футболі по рахунку грають зазвичай дуже впевнено. Маючи перевагу в центрі поля та на флангах, ковалівці бездоганно реагували на кожну втрату чи прогалину суперників. Проникаючу передачу Поздєєва сповна використав Задоя, який опинився без нагляду прямо перед входом в чужий карний майданчик. Чіткий удар у правий від Махновського кут з напівкола – 2:0. У такій ситуації це вже був «білий прапор» від наздоганяючих.

Кінцівку Колос використав сповна: пересічний штрафний був дотепно розіграним Музичуком, на закидання якого зреагував Мілько. З-під захисника він пробив на дальню й підсумував черговий тріумфальний січневий фінал ковалівців – 3:0. Захист трофею відбувся переконливо – утім, здається, це ще не остаточний вигляд весняних першолігівців. Нагадаємо, до зони стикових матчів з УПЛ Колосу відігравати –4 очка від третього місця, а Десні – –5.

Після гри

Нарис майбутніх перемог – це саме контрольні матчі зимового антракту. Однак вони – лише частина системної роботи, за якою передчасно робити далекоглядні висновки. Колос святкує завзято, Десна сумує ненадовго. Попереду у клубів – визначальні закордонні збори, а, за наявними даними, обидві команди переглянуть ще кількох новачків.

Однак якщо Колос має визначений обшир основних виконавців, то Десна лише на початку нового циклу. Виняткові досягнення Олександра Рябоконя, який із чернігівським клубом вигравав не лише Меморіал Макарова, а й срібні медалі Першої ліги, а також аванс до чвертьфіналу Кубка України, не слугують самозаспокоєнням для фахівця. Зі славою ортодокса, він виступив сьогодні найбільшим новатором. А що спроба невдала – значить, що далі будуть нові. Артем Фаворов, підписаний слідом за Огирею та Єрмаковим, здатен змінити ігровий стиль свого нового клубу. Двоє Фаворових – це напрочуд цікаво, аби лише були на піку форми. Десна не буде такою, як раніше, утім, ніхто не сказав, добре це чи погано.

Колос же еволюціонує. За нашою інформацією, у клубу будуть позитивні новини щодо власної інфраструктури. Це – свідчення неминучості клубного прогресу. Той похвальний випадок, коли розвиток клубу не відстає від прогресу команди. Тільки так підвищуються у класі, а не просто змінюють лігу.

Капітан Колоса Поздєєв з трофеєм та vip’ами. Фото Артура Валерка.

Церемонію нагородження відвідали найпочесніші гості – вдова Олега Макарова Людмила Михайловська та їхня донька Анастасія. До них приєдналися президент ФФУ Андрій Павелко зі своїм першим заступником Вадимом Костюченком, голова Київської обласної федерації футболу Ярослав Москаленко із всіма замісниками та активом виконкому, клубного представництва. Гучних оплесків удостоїлися великі динамівці Володимир Мунтян та Володимир Трошкін. Капітани команд вручили букети рідним Олега Макарова. А ті, в свою чергу, привітали учасників турніру (20 команд!) із вдалим початком спортивного року.

Щодо індивідуальних номінацій: найкращий воротар турніру – ковалівець Антон Яшков, володар призу родини Макарових – чернігівець Костянтин Махновський; найкращий бомбардир – Тимофій Листопад із ФК Музичі (6 голів). Найкращим гравцем Меморіалу Макарова 2018 року визнано Олександра Поздєєва із Колосу. «Ковалівський Пірло» вів гру своєї команди, як і завжди. Сюрприз-сюрприз – по сто тисяч гривень учасникам фіналу від Ярослава Москаленка (на нову форму). Кубок – в татуйованих руках Поздєєва, якому допомагають нести тяжку ношу президент клубу Андрій Засуха та головний тренер Руслан Костишин. Він вирвався вперед у протистояннях тренерів та зрівнявся з історичним рекордсменом Олегом Федорчуком (нині – новокаховська Енергія), у них по три кубки пам’яті видатного воротаря…

Підсумуємо сказане офіційним протоколом:

Колос (Ковалівка) Д2 – Десна (Чернігів) Д2 – 3:0

Голи: Охрончук, 44, Задоя, 62, Мілько, 90+2

Колос: Яшков, Охрончук (Сахневич, 46), Матвєєв (Гавриш, 46), Масалов (Семенко, 46), Клименчук (Музичук, 46), Поздєєв, Леонов (Задоя, 46), Зуєвич (Мілько, 46), Морозко (Ільїн, 46), Коропецький (Соломка, 46), Бондаренко (Лисенко, 46). Головний тренер: Руслан Костишин.

Десна: Махновський (Шевченко, 46), Банасевич (Кірієнко, 58), Лухтанов (Мельник, 46), Щедраков (Головко, 46), Єрмаков, Мостовий, Огиря, Цибульник (Медвідь, 58), Волков (Коваленко, 46), Бовтрук (Картушов, 46), Безбородько (Філіпов, 46). Запасні: Зеленевич, Пилипенко, Дедяєв, Мелашенко. Головний тренер: Олександр Рябоконь.

Судді: Олександр Сахно, Віктор Аврамчук, Тарас Чопілко; Денис Денисюк. Спостерігач арбітражу: Віктор Денисюк. Делегат КОФФ: Ігор Олексійович Качар.

Арбітри. Фото Артура Валерка.
Костишин керує ковалівцями. Фото Артура Валерка.
Андрій Павелко. Фото Артура Валерка.
Десна після гри. Фото Артура Валерка.
Колос після гри. Фото Артура Валерка.
Павелко, Москаленко, Засуха. Фото Артура Валерка.
Поздєєв вручає квіти Анастасії Макаровій. Фото Артура Валерка.

Павелко нагороджує переможців. Фото Артура Валерка.

Капітан «сіверян» Мельник з призами та Василем Наливайком. Фото Артура Валерка.
Мунтян відзначає Призом MVP Поздєєва. Фото Артура Валерка.
Листопад отримує бомбардирську відзнаку від Трошкіна. Фото Артура Валерка.

Смотри футбольные трансляции и матчи на телеканале Футбол 1 онлайн.

Источник: Sportarena.com

Рейтинг записи: 12345


Или аккаунт Sportarena