Металіст 1925 обіграв Оболонь-Бровар. На чолі таблиці тепер аж три команди

...

Центральний матч туру у Харкові зібрав найбільше глядачів, дотримав інтригу до останніх хвилин і максимально загострив питання лідера.

metalist1925.com

Ярослав Смілянський, Sport Arena

• Перед матчем

Центральний матч суботи в Першій лізі відбувся, як і належить, останнім серед усіх. Зійшлися команди, які другий сезон поспіль ідуть серед лідерів і потихеньку нагулюють апетит для підвищення в класі. Одні з них не програвали п’ять турів (це харків’яни), інші від початку сезону зберігали безпрограшну серію в чемпіонаті аж до пізньої області. Й абсолютно невипадково напередодні 14-го туру вони посідали четверте й перше місця відповідно при всього-то трьох очках різниці.

Обидва тренери не стали відходити від награних схем: 4-1-4-1 проти 5-4-1 при прогнозованості абсолютної більшості позицій. Тож уже в дебюті команди запропонували одна одній досить високий темп, і понеслося.

• Перший тайм

Уже на перших хвилинах обидві команди провели по кілька гострих атак. У господарів гострий простріл Савіна перехопив воротар Федорівський (напередодні він отримав досвідченого конкурента – Боровика). У гостей закидання Майданевича ударом головою замикав Батальський – і Сидоренку також довелося вступати в гру. У відповідь Дехтяренко головою замикав навіс зліва від Кравченка – і після його удару головою м’яч пройшов у сантиметрах від дальньої стійки.

Але на ранній гол не напрацював ніхто, тож, коли гра заспокоїлася, настала певна пауза. І харків’яни перервали її гострою фланговою атакою. На простріл Савіна не встигав ніхто, але Коваленко в підкаті зрикошетив його в бік свого воротаря. Федорівський кинувся в ноги Романову, щоб не дати добити, зате на відскок встиг Ямполь, який підібрав, розвернувся і розстріляв ворота метрів із десяти – 1:0.

Утім, дуже важливий гол господарів аж ніяк не зламав гостей. Оболонці пішли вперед, на правому фланзі відвоювали м’яча й на простріл Мединського встиг лівий форвард Ковбаса, який із лінії воротарського майданчика розстріляв ворота – 1:1. Саме він, до речі, в кінцівці харківського матчу минулого сезону приніс перемогу киянам на 88 хвилині. До перерви не відбулося більше нічого важливого. А відсутність замін показала, що тренери викинули свої козирі й тепер дивляться, як складеться партія в цілому.

Другий тайм харків’яни почали, вже звично шмагаючи суперників фланговими прострілами. Втім, саме Оболонь могла б виходити вперед – і мова не тільки про невдале замикання стандарту від Терехова, а про дуже ризикований пас Єфремова, який все ж пройшов на Мединського. Але тут Поспєлов, який невдало зіграв у епізоді з голом Ковбаси, відпрацював до кінця, не давши супернику вирватися один на один. А трішки пізніше сьогоднішній іменинник (28 років виповнилося Дмитру) зіграв свою роль і біля чужих воріт. Після подачі кутового пішла перепасовка в повітрі: Шершень скинув на Давидова, капітан справа перевів у центр на Поспєлова, і Дмитро з лінії воротарського майданчика переправив м’яча під поперечину – 2:1!

На кону було ні багато, ні мало – перше місце: Агробізнес, обігравши Чорноморець, зрівнявся з оболонцями, а якщо Інгулець завтра виграє у Руху обійде киян. Тож не дивно, що Ковалець застосував цілу серію замін, змінив тактику, максимально наситив групу атаки. Але гострих моментів у киян було мало для відіграшу: занотувалися перспективний штрафний, який «свіжий» Гуті втратив ударом у стінку, неточний обвідний удар Єфремова, момент, коли Мединський не зміг пробити з оточення, а додавання від Майданевича заблокували господарі. Найгострішим був епізод у самому кінці матчу, коли Поспєлов ледве не зрикошетив у ворота навіс з правого краю. Правда, і харків’янам ніяк не вдавалося забити м’яч, який знімав би всі питання – хоча вони й випустили на заміни відразу кількох швидких і технічних гравців.

• Після матчу

Але той рахунок, який цілком задовольняв Металіст 1925, зберігся до фінального свистка. В суботу, 19 жовтня 2019 року, в Першій лізі встановилося тривладдя: Агробізнес, Металіст 1925 та Оболонь-Бровар мають по 28 очок і розділяють 1-3 місця. Завтра, коли відбудуться заключні два матчі (за участі команд із групи лідерів), може стати ще цікавіше нагорі таблиці. Але ясно одне: свій невеличкий гандикап оболонці втратили, а у їх переслідувачів значно покращився настрій.

Man of the Match: Дмитро Поспєлов (Металіст 1925)

Як жаль, що іменини тільки раз на рік: забив у чужі ворота, ледве не забив у свої, запам’ятався жорсткою, непоступливою грою, яка дала результат його команді.

Металіст 1925 (Харків) – Оболонь-Бровар (Київ) – 2:1
Голи: Ямполь, 36, Поспєлов, 62 – Ковбаса, 39

Металіст 1925: Сидоренко, Шершень, Поспєлов, Цвіренко, Кравченко, Кольцов, Савін, Ямполь, Дехтяренко (Жук, 79), Романов (Лукас, 85), Давидов© (Прядун, 83). Запасні: Дьяков, І.Коваленко, Жданов, Стороженко, Єрмошенко, Дмитренко, Додо, Єрмоленко, Петров. Головний тренер: Андрій Демченко.

Оболонь Бровар: Федорівський, Єфремов, Терехов, К.Коваленко© (Слободян, 75), Семенко, Майданевич (Шевченко, 81), Покотилюк, Бровченко (Гуськов, 84), Мединський, Ковбаса (Пучковський, 88), Батальський (Гуті, 68). Запас: Боровик, Безуглий, Прокопенко, Улянченко. Головний тренер: Сергій Ковалець.

16:30. м. Харків. ОСК «Металіст». 6624 глядачів.
Попередження: Покотилюк, 10; Цвіренко, 57; Давидов, 60; Дехтяренко, 78; Семенко, 87; Єфремов, 90+5; Слободян, 90+5
Арбітр: Дмитро Кутаков (Київська область)