Sportarena

Нестаріючий збірник, захисник-плеймейкер, форвард-центрбек – збірна півріччя Першої ліги

Sport Arena та Wyscout називають 33 найкращих гравців першого півріччя Першої ліги сезону 2019/2020.

Збірна півріччя Першої ліги - останні новини футболу

Воротарі

  1. Роман Мисак («Рух»)
    28 років – 19 матчів (1710 хвилин) – 13 пропущених м’ячів, 9 «сухих» матчів

Сучасний «Рух» – команда з дуже суворою, чіткою організацією гри. На відміну від більшості інших учасників чемпіонату України, львівський клуб ефективно переключається між різними тактиками гри, а опрацьована схема з трьома центрбеками дає додаткову надійність редуту. І всі ці зусилля польових гравців підкріплюються чудовою грою воротаря. Мисак, у плідній конкуренції з не менш досвідченими Іллющенковим і Шевчуком, відіграв дуже надійно. 45 разів відбивав удари в площину воріт (51% успішних сейвів на реакції), лише в двох матчах чемпіонату пропускав більше одного матчу за гру, видавши найефектніші «сухі» виступи проти клубів-конкурентів.

2. Богдан Шуст («Інгулець»)
33 роки – 19 матчів (1710 хвилин) – 14 пропущених м’ячів, 9 «сухих» матчів, 2 відбитих пенальті

Чвертьфіналіст чемпіонату світу 2006 року, Володар Кубка УЄФА 2009 року, гравець із величезним досвідом виступів на найвищому рівні – для «Інгульця» та Першої ліги в цілому це найбільш статусний футболіст. Приємно, що Шуст підтверджує клас: окрім кількох помарок, він дуже в порядку – відразу 9 ігор без пропущених м’ячів, два парируваних 11-метрових, 48 виходів (найбільший показник, який свідчить про сміливу манеру гри голкіпера). Здавалося, важко посилити «золотий» «Інгулець» зразка 2019 року, але Богдану це вдалося.

3. Денис Сидоренко («Металіст 1925»)
30 років – 17 матчів (1530 хвилин) – 16 пропущених м’ячів, 8 «сухих» матчів, 1 відбитий пенальті

Харків’яни провели дуже неоднозначне півріччя, упродовж восьми турів перебуваючи в трійці найкращих і навіть очолюючи якось таблицю, але на зимівлю відправившись лише сьомими. У восьми матчах чемпіонату не пропускав м’ячів їхній воротар Сидоренко, здійснивши найбільше (57%) успішних сейвів на реакції, але завершення літньо-осінньої частини сезону трішки зіпсувало це враження. П’ять пропущених м’ячів у Волочиську, загалом вісім пропущених у заключних п’яти турах 2019 року – що й визначило не найкращу позицію перед перервою.

Праві захисники

  1. Роман Гагун («Агробізнес»)
    26 років – 19 матчів (1671 хвилина) – 1 асист

Гагун не із тих класичних фулбеків, які видовищно діють на фланзі, вмикаючи техніку та швидкісний дриблінг на рівні гравців групи атаки. Козирі Романа – в грі на команду. За це півріччя він виконав 174 єдиноборства в обороні (№3 за цим показником у лізі), 1129 передач (№5), 267 пасів із просуванням (№3). Часто брав участь у розлогих багатоходових комбінаціях на початковій стадії, а також відпрацьовував позаду так, щоб зв’язковий вище за флангом (найчастіше це був інвертований вінгер Черненко) міг вільно творити, без хвилювання за редут.

2. Олексій Майданевич («Оболонь-Бровар»)
28 років – 18 матчів (1343 хвилини) – 2 голи, 4 асисти

Складна ситуація: Майданевич однозначно посилив оболонців, але при цьому в інтересах команди закривав відразу кілька позицій: штатний правий захисник був більше потрібним ліворуч. Але свої основні якості – швидкість, уміння гостро подати з флангу, а також особисто підключитися на подачу стандарту, Олексій використовував успішно. Зокрема, в його активі єдині в матчах і переможні голи в матчах з «Гірником-Спорт» і «Кременем».

3. Михайло Шершень («Металіст 1925»)
24 роки – 16 матчів (1255 хвилин) – 1 асист

Запрошення з «Авангарду» цього універсала стало одним із найуспішніших кадрових рішень харків’ян. По-перше, Шершень здорово проявив себе праворуч у захисті (на цьому місці грав, зокрема, в «Кремені» та вікових складах «Зорі»). По-друге, за численних форс-мажорів Михайло без проблем міг зіграти в центрі півзахисту й навіть захисту.

Центральні захисники

  1. Дмитро Поспєлов («Металіст 1925»)
    28 років – 18 матчів (1609 хвилин) – 5 голів

Харківський клуб допоміг Поспєлову вийти на топ-рівень – зараз це один із, напевно, п’яти найкращих центрбеків Першої ліги та ПФЛ в цілому. Перше півріччя цього чемпіонату Дмитро теж провів добре. За винятком кількох невдалих ігор, він тримав рівень щодо роботи в захисті. Із 5 голами він є найвлучнішим захисником чемпіонату та найкращим за кількістю передач (відразу 1215, що свідчить про важливість Поспєлова для гри харків’ян).

2. Ігор Дуць («Рух»)
25 років – 18 матчів (1620 хвилин)

Лідер і найстабільніший гравець захисту «Руху» – той, навколо кого можна будувати найрізноманітніші тактичні варіації львівської команди. Дуць лишається ефективним за різних тактик і поєднань гравців. Діє, як ігровик – добре читає гру, непоступливий у єдиноборствах, має хорошу культуру пасу (1026 передач загалом при точності 89%). 88 перехоплень, 229 відбирань і підбирань в активі у Ігоря за це півріччя.

3. Максим Ковальов («Інгулець»)
30 років – 19 матчів (1710 хвилин) – 2 голи

Ковальов має хорошу школу (свого часу вважався одним із найперспективніших захисників юнацької команди «Шахтаря»), тому вирізняється якісною грою в захисті й при створенні комбінацій на ранніх фазах. Граючи центрального захисника (особливо в трійці при схемі 5-4-1), Максим керує грою – 1191 передача (показник №3 у лізі), 239 пасів із просуванням (№5). А потужний дальній удар і вміння підключитися на подачі зі стандартів дозволило йому забити двічі, а мати шанси забити ще не раз.

Читайте також: Первая лига в зеркале цифр: что говорит Wyscout о летне-осеннем полугодии?

Центральні захисники

  1. Ігор Курило («Агробізнес»)
    26 років – 18 матчів (1620 хвилин) – 2 голи, 1 асист

Унікальний за своєю роллю захисник – у попередніх командах грав на забутій вже позиції заднього захисника (останній ліберо України), у нинішній виступає таким собі оборонцем-плеймейкером. Судіть самі: у Курила 39 розрізних передач (найкращий показник серед захисників), 229 передач у фінальну третину (№1), 269 пасів із просуванням (№1-2). Часто Ігор розпочинає атаки через довгий пас (181) і подачі зі стандартів найбільшої віддаленості. А в грі на своїй половині поля цього гравця вирізняє непоступливість і впевненість у силовій та верховій боротьбі (здійснив відразу 167 верхових єдиноборств, що теж є одним із найкращих показників сезону).

2. Юрій Кравчук («Гірник-Спорт»)
25 років – 19 матчів (1710 хвилин) – 1 гол, 1 асист

Один із найбільш прогресуючих гравців захисної ланки у Першій лізі – пристойно додавав упродовж 2019 року як у оборонних функціях, так і в грі біля чужих воріт. Здійснив 122 перехоплення (№3 в лізі), у грі в карному майданчику має хороші показники верхової та силової боротьби, а також відразу 18 блокованих ударів (показник №1 у чемпіонаті). Може додавати за якістю першого пасу та дальнього удару, адже володіє просто-таки гарматним ударом з лівої ноги.

3. Міха Горопевшек («Волинь»)
28 років – 17 матчів (1192 хвилини) – 4 голи, 6 асистів

Досвідчений словенець, вважаємо, є одним із найбільш кваліфікованих захисників ПФЛ (це підтверджує, наприклад, показник 167 верхових єдиноборств, який є одним із найкращих у лізі). Але цього сезону тренерський штаб «хрестоносців» раптово вирішив використовувати зріст Міхи в атаці, і кілька найуспішніших ігор легіонер провів якраз у ролі таранного форварда (звідси, не в останню чергу, потужний показник «гол+пас»). Анонсована втрата Горопевшека – це удар по варіативності гри «Волині».

Читайте також: Горопевшек покидает Волынь

Ліві захисники

  1. Петро Стасюк (ФК «Минай»)
    24 роки – 19 матчів (1691 хвилина) – 1 гол, 1 асист

За якої б тактики не грав ФК «Минай» (а він пробував грати й при трьох центрбеках, і при більш типових для нинішнього дня побудовах), Стасюк залишав за собою відповідальність за всю дистанцію лівої бровки, встигаючи і позаду, і попереду. В активі Петра – 83 навіси (показник №1 серед усіх захисників) і 54 порушення суперників проти нього (також №1 серед оборонців).

2. Ярослав Конкольняк («Прикарпаття»)
28 років – 18 матчів (1393 хвилини) – 1 гол, 4 асисти

Минулого сезону Конкольняк і Оринчак були чи не найрезультативнішим дуетом вінгерів, удостоїлися навіть інтересу з боку чемпіона Першої ліги (щоправда, перегляд у СК «Дніпро-1» завершився поверненням у «Прикарпаття»). В інтересах команди Ярослав за це півріччя більше грав лівого захисника. Можна сперечатися, яка позиція для нього краща, але й на місці фулбека він причетний до п’яти результативних атак як автор голу чи асистент, а також традиційно міг виконати стандарт під свою робочу ногу.

3. Олег Синьогуб («Інгулець»)
30 років – 14 матчів (1075 хвилин) – 5 асистів

При конкуренції зі сторони новачка Фатєєва, який завдяки універсалізму також отримав чимало ігрової практики й встиг себе проявити, Синьогуб виявився одним із найкращих асистентів команди на рівні з традиційно корисним Мішуренком. Найбільші козирі цього гравця – сольні рейди на великі дистанції та активна участь у комбінаційній грі, а також майстерні подачі зі стандартів.

Центральні півзахисники

1. Андрій Кухарук («Агробізнес»)
23 роки – 19 матчів (1502 хвилини) – 3 голи, 1 асист

Уособленням загальнокомандного прогресу «Агробізнесу» можна вважати Кухарука. Так, як клуб перетворився на наших очах із новачка, який бореться за виживання в лізі, в цілком реального претендента на медалі, так і особисто цей півзахисник досяг великого індивідуального прогресу, значно додавши в комбінаційній грі, якості роботи від центрального плацдарму й до чужого карного майданчика. Гравець володіє хорошим ударом і навиком розрізного пасу. Може додати в чистоті відбору (поки що з 45 фолами він у п’ятірці гірших серед регулярних стартерів). Уже досяг великого прогресу в грі box-to-box, будучи провідником між хвилерізом (найчастіше Думанюк, рідше – юний Дідик) і чистим атакувальним хавбеком (Груша часто грав навіть, можна сказати, другого форварда).

2. Віталій Кольцов («Металіст 1925»)
25 років – 18 матчів (1571 хвилина) – 4 голи, 2 асисти

Після оновлення тренерського штабу «Металіст 1925» визначився зі схемою 4-1-4-1 як найбільш дієвою та найчастіше вживаною, а основним «хвилерізом» команди став новачок Кольцов. На позиції, яка стає ключовою за такої тактики, Віталій проявив себе якнайкраще. Доказом його корисності визнаємо дуже пристойний показник передач (1189 – четвертий в лізі в цілому), а також те, що дебютанту швидко почали довіряти пенальті, й був відрізок, коли він забивав чотири матчі поспіль, щоправда, перервавши серію змазаним 11-метровим у програному матчі з ФК «Минай» і пізніше вилученням у ще одній домашній грі (0:0 з МФК «Миколаїв»).

3. Юрій Батюшин («Гірник-Спорт»)
26 років – 19 матчів (1479 хвилин) – 5 голів, 2 асисти

Один із найпотужніших ударів дивізіону добре проявив себе в двох ігрових відрізках – у вересні та вже в листопаді, коли й здійснив всі свої результативні дії. Батюшин взяв активну участь у найяскравіших матчах «Гірника-Спорт», виграних у Миколаєві та Києві. Забивав розкішні штрафні, а миколаївські ворота прибив ударом із центру поля. До цього додаємо плідну гру Юрія в центрі поля за різних поєднань гравців – наприклад, на час дискваліфікації капітана команди Королькова саме Батюшин брав на себе лідерство в середній лінії.

Праві півзахисники

  1. Денис Кожанов («Волинь»)
    32 роки – 19 матчів (1639 хвилин) – 12 голи, 4 асисти

Колись Кожанов викликався у збірну України, виступав за клуби Favbet Ліги. «Волині» пощастило підписати цього гравця в період його другої молодості. Окрім 16 балів за системою «гол+пас», в активі Дениса – ще 4 передгольові та 2 передпередгольові передачі. Він завдав 49 ударів, виконав 104 навіси (показник №1 серед усіх гравців), 80 дотиків у карному майданчику (найкращий показник серед півзахисників), 21 ключову та 43 глибоких передачі. Найголовніше ж – стрімкий гравець є справжнім лідером «хрестоносців», який веде за собою одноклубників навіть у складних іграх.

2. Ігор Мединський («Оболонь-Бровар»)
26 років – 19 матчів (1494 хвилини) – 4 голи, 5 асистів

Стрімкий гравець, який пройшов динамівську школу та в обоймі ФК «Тернопіль» мав значні успіхи в студентському футболі, нині є найстабільнішим вінгером оболонців. Виконав 104 обводки (найкращий показник серед вінгерів). Безпосередньо причетний до 9 результативних комбінацій, нерідко загострював гру, заробляв перспективні стандарти, оживляв гру своєї команди швидкісними проходами.

3. Антон Савін («Металіст 1925»)
29 років – 19 матчів (1509 хвилин) – 2 голи, 3 асисти

Заради інтеграції цього досвідченого новачка тренерський штаб навіть перевів на протилежний фланг найкращого гравця команди – Романова. Савін додав грі харків’ян стрімкості й прямої загрози з флангів. Якщо багато висококласних команд на сьогодні покладаються на інвертованих вінгерів, то «Металіст 1925» сповна використовує класичні якості правого хава. Антон виконав відразу 99 навісів (показник №2 у лізі в цілому), добре виконував подачі зі штрафних і кутових під праву ногу.

Читайте також: ПФК Львов и Рух не заинтересованы в объединении с Карпатами

Атакувальні півзахисники

  1. Анатолій Нурієв (ФК «Минай»)
    23 роки – 18 матчів (1480 хвилин) – 12 голів, 2 асисти

У більшості освоєних минайцями тактик роль інсайда особливо важлива. У цій якості й вдалося розкрити універсала атаки Нурієва, одного з ключових гравців найуспішнішого дебютанта сезону. Анатолій відзначається агресивністю в атаці (завдав 54 удари – третій показник чемпіонату), вміє здорово виконати стандарти – причому, як ударом напряму, так і хитрою подачею. Як для гравця відтяжки, він має дуже пристойну результативність (xG 8,18; xGA 9,86) і є на сьогодні найкращим пенальтистом чемпіонату – 7 голів із 7 спроб.

2. Ярослав Ямполь («Металіст 1925»)
29 років – 18 матчів (1612 хвилин) – 7 голів, 2 асисти

Ямполь посилив і урізноманітнив гру харків’ян, а найкраще розкрився, здається, саме за нової основної схеми. Технічний, креативний гравець цілком логічно був складним підопічним (73 порушення суперників – індивідуальний показник №1), що, зрозуміло, виливалося в небезпечні стандарти. Також Ярослав забив сім м’ячів і видав 31 небезпечну передачу (найбільше серед колег за амплуа).

3. Сіаваш Хагназарі («Волинь»)
24 роки – 17 матчів (1143 хвилини) – 4 голи, 2 асисти

Іранський самородок пройшов адаптацію до українського футболу в стрийській «Скалі», міг опинитися в «Карпатах», але в підсумку посилив «Волинь». Технічний гравець із непоганим пасом, він виявився дуже хорошим атакувальним хавбеком і зв’язковим між лініями. Здійснив 43 небезпечні передачі (найкращий показник чемпіонату на зараз), 101 обведення один в один, а також 71 дотик у карному майданчику. Причетний до шести результативних комбінацій, а міг забивати ще більше.

Ліві півзахисники

  1. Руслан Черненко («Агробізнес»)
    27 років – 18 матчів (1594 хвилин) – 6 голів, 6 асистів

У спадщину від київського «Арсеналу» волочиському клубу дістався розкішний дует вінгерів Семенюк — Черненко. Обидва вони гідні відзнаки, віддамо належне Руслану, в якого потужний особистий показник (12 балів за системою «гол+пас») та великий внесок у гру команди як виконавця стандартів і розпасовщика (разом із волинянином Горопевшеком – лідер серед асистентів). Черненко (зазвичай він грає все-таки інвертованого флангового хавбека, будучи лівоногим гравцем) завдав 54 удари та виконав 91 навіс, ввійшовши у трійку найкращих у лізі за цими показниками.

2. Юрій Климчук («Рух»)
22 роки – 12 матчів (908 хвилин) – 7 голів, 1 асист

Переживши травму та виграючи досить високу конкуренцію, Климчук зумів проявити високу результативність та впродовж досить великих турнірних відрізків давав результат, часто забиваючи переможні м’ячі. Будучи досить технічним і навченим гравцем, Юрій міг закрити відразу кілька точок на полі та зіграти за різноманітних тактик і зв’язок гравців. Якби не висока травматичність у групі атаки «Руху», думаємо, Климчук взагалі видав би проривний сезон у своїй кар’єрі, він може значно більше.

3. Сергій Романов («Металіст 1925»)
22 роки – 18 матчів (1330 хвилин) – 3 голи, 2 асисти

До певної міри, Романов став жертвою нової основної тактики своєї команди – його перевели на протилежний фланг, а в окремих зустрічах використовували в ролі інсайда. Це негативно позначилося на результативності та особливо кількості гольових передач цього гравця (з правого флангу виконує навіси тепер Савін), але все ж дозволило Сергію розкрити нові якості в своїй грі. Головним болем тренерського штабу буде як використати одночасно двох цих гравців і досягнути максимального розкриття їхніх можливостей.

Нападники

  1. Роберт Гегедош (ФК «Минай»)
    26 років – 18 матчів (1029 хвилин) – 9 голів, 1 асист

Закарпатський клуб є найуспішнішим серед усіх новачків Першої ліги (включно з клубом, який опустився із Favbet Ліги). А провідним бомбардиром і справжнім уособленням його гри – цей форвард, який колись пробувався в складі грандів, але пережив навіть випробування любительськими змаганнями, повернувшись сильнішим. Швидкий Гегедош особливо багато забивав у вересні, а завершив півріччя дублем у розгромному матчі з «Оболонню-Бровар», який, вочевидь, і дозволив ФК «Минай» зимувати так високо в турнірній таблиці.

2. Данило Кондраков («Рух»)
21 рік – 19 матчів (821 хвилина) – 9 голів

Починав сезон із чотирьох голів поспіль у чотирьох перших матчах, потім вистрілював дуже яскравими окремими виступами. За розкішного підбору атакувальних гравців саме Кондраков став найрезультативнішим гравцем львів’ян, впевнено почуваючись у карному майданчику та швидко приймаючи рішення в оточенні суперників. Є підозра, що висока конкуренція виявила позитивні якості молодого форварда й дозволила йому прогресувати.

3. Олександр Батальський («Оболонь-Бровар»)
33 роки – 18 матчів (1323 хвилини) – 7 голів, 1 асист

Дозаявка ветерана значно покращила якість верхової боротьби у оболонців – якщо до того небезпечними були, більшою мірою, підключення високорослих захисників на стандарти до чужих воріт, то тепер навіть звичайні введення м’яча від воріт, довгі передачі приносили подвійну користь, адже Батальський не лише досить багато забиває, а й славиться як один із найбільших майстрів гри «на другому поверсі». Він провів, до речі, відразу 243 верхових єдиноборства (більше за всіх у лізі).

Нападники

  1. Ніка Січінава («Інгулець»)
    25 років – 18 матчів (1224 хвилини) – 13 голів

За наявності більш досвідчених конкурентів, а також низки півзахисників з хорошим ударом і вмінням підключитися до атак, саме Січінава завоював реноме головного бомбардира «Інгульця» й провів найкраще півріччя у власній кар’єрі (зимує лідером гонки найвлучніших). Особливості гри цього потужного, фізично обдарованого форварда часто протирічать одне іншому: 54 удари (№1 серед усіх форвардів), але 23 офсайди (№1-2), 93 дотики в карному майданчику (№1), але 58 фолів (№1). При цьому – 13 влучних ударів і кілька матчів, де саме Ніка давав результат, переграючи суперників повністю.

2. Вадим Яворський («Авангард»)
25 років – 18 матчів (1208 хвилин) – 9 голів

Досить хитрий форвард, який вміє поборотися та зачепитися за м’яч, виграти позиційну боротьбу, вдало зіграти на випередження. Не випадково, напевно, на ньому здійснено 57 порушень суперників (найкращий показник серед нападників), а сам він досить часто заробляв стандарти (в тому числі, й під голи). У найкращих матчах Вадим робив визначальний внесок у перемоги «Авангарду» – а краматорський клуб, нагадаємо, встиг обіграти таких досвідчених суперників, як «Інгулець» і «Чорноморець».

3. Ігор Сікорський («Агробізнес»)
31 рік – 19 матчів (1275 хвилин) – 8 голів, 2 асисти

Ранній Сікорський був швидкісним гравцем фактури та типажу флангового півзахисника, але наполеглива робота в залі дозволила йому суттєво наростити м’язи та перейти в амплуа силового форварда. Саме в такій якості він пригодився «Агробізнесу», який до того використовував більш легкого, рухливого Семенця. Сікорський назабивав 8 м’ячів, був корисний у підіграші за рахунок скидок, останнього та передостаннього пасу, а свої переваги в чужому карному майданчику підтвердив дуже переконливим показником – 68 дотиків у карному майданчику.


Ставки на спорт от лучших букмекеров, регистрируйтесь и забирайте бонусы.

Источник: Sportarena.com

Рейтинг записи: 12345


Рейтинг букмекеров
#букмекерописаниебонусоценкасайт
1 Фаворит обзор 10 000₴ + 300 FS
5
РЕГИСТРАЦИЯ
2 Vbet обзор до 150 000₴ + 500 FS
4.7
РЕГИСТРАЦИЯ
Или аккаунт Sportarena