Нива, якої ми не побачили

Нива (Тернопіль), zik.ua
Sport Arena розповідає про гранда першої ліги, який не відбувся.

Сьогодні на нашому сайті стартував огляд півріччя першої ліги, і перші матеріали присвячені аутсайдеру – тернопільській Ниві (аналітична стаття – тут, інтерв’ю з головним тренером Петром Бадлом – тут). А найпарадоксальніше в цій ситуації те, що команді, котра посідає на проміжному етапі останнє місце, ще перед стартом сезону багато хто прогнозував місце у п’ятірці з реальними мріями про Прем’єр-лігу. І що цікаво – якби у клубу було стабільне фінансування, тій компанії, яка зібралася в Ниві по ходу сезону 2015/2016, було б до снаги посісти набагато вище місце. Але того колективу, який вимальовувався по ходу першості ми так і не побачили…

1page16Основним воротарем вимальовувався молодий Єгор Попович – він ще молодим встиг пройти школу Прем’єр-ліги, пробувався в Геліосі, а з дніпродзержинською Сталлю два роки поспіль завойовував срібні медалі (спершу другої ліги, а потім і першої). Мав би зараз грати на найвищому рівні, однак там були досвідчені Паньків і Бандура, тож довелося шукати ігрової практики. У першій лізі отримав її достатньо – команда-аутсайдер забезпечила. І, треба сказати, відіграв задовільно. Принаймні, те, що сім матчів підряд Нива програвала лише з мінімальним рахунком, його заслуга. Щоматчу мало бути більше вдвічі, втричі, вчетверо, але він виручав.

Взагалі, на флангах оборони спершу бачилися Гудак справа і Яневич зліва. Цілком прийнятний варіант – обидва йдуть вперед, мають швидкість, пас, удар. Але більш досвідченого Яневича вимушено зсунули в центр, і Гудаку довелося розташуватися на протилежному фланзі (його позицію праворуч зайняв В.Бадло). У центрі оборони вимальовувалася пара Петрівський-Бочкур. Це дуже досвідчені гравці – перший з Карпатами грав на найвищому рівні і в єврокубках, інший ось уже біля десятків сезонів стабільно грає у першій лізі. До того ж, обидва – досить універсальні. Петрівський відіграв 13 матчів і в кінці жовтня був де-факто відсторонений від ігор, полишивши колектив ще до завершення півріччя. Бочкур дограв до кінця.

Пара Дурай-Озарків минулого сезону здорово допомогла Ниві у боротьбі з МФК Миколаїв за уникнення плей-оф. Проте цього сезону Дурай отримав чимало критики, і, хоча пробувався і в центрі оборони, і в опорній зоні, у підсумку також був відсунутий зі складу. Озарків відіграв стабільно. Це молодий гравець з задатками універсалізму. Навіть дивно, чому він не задіяний більш амбітними клубами.

Найбільше розчарування Ниви пов’язане з Рудницьким. Вихованець Зорі прекрасно виступав за Зірку, однак після розставання з кіровоградцями був без команди. Напевно, син легенди тернопільського клубу серйозно допоміг би своїй новій команді, однак травмувався на тренуванні, не зігравши жодного матчу. Далися взнаки піврічний простій та не пройдені збори… Іван – гравець з чудовою лівою ногою, швидкий, уміє виконати стандарти. Знову ж таки, якби не обставини – аутсайдерський статус не для нього.

Волошинович також не показав усі 100% можливостей через травму. Якби не вона, був би він зараз у Сталі, яка ретельно переглядала Ростислава влітку. Коли набрав форму, приніс Ниві відразу кілька сенсаційних результатів. Ще один гравець, відносно якого можна було запитати «Як він тут опинився?» – це Захаревич. Лідер Черкаського Дніпра несподівано опинився поза командою з золотою медаллю другої ліги в кишені – там були в розпорядженні Бушман, Скепський, Шопін, Мединський, Гонщик, тож, напевно, вирішили, що обійдуться без нього. А між тим – Ярослав гравець швидкісний, з прекрасним ударом. От тільки стабільної гри в таких обставинах не показав…

Важко сказати, якою була б турнірна доля Ниви за умов матеріальної стабільності. Поодинці перелічені гравці справді виглядають дуже загрозливо, тож, можливо, дійсно місце було б вищим – і значно вищим. Ще одне питання – наскільки амбітним був би єдиний міський клуб? Однак у футболі 1+1 не завжди дорівнює 2… зараз обидві міські команди пасуть задніх.

Артур Валерко, Sport Arena

В избранное
Добавить комментарий
Новости партнёров
Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?