favbet
favbet
Sportarena

Остап Маркевич: у Чорноморця зараз повністю нова команда

Що задумав тренер, який зараз проводить чи не найбільше оновлення одеського клубу за останні роки?

Остап Маркевич

Остап Маркевич. Фото - chernomorets.odessa.ua

Ярослав Кроха

Чорноморець змінив не лише головного тренера, а й половину команди. Численні новачки, бурхлива селекція, оновлений колектив на зборах — все це дуже цікаво.

Головний тренер ФК Чорноморець Остап Маркевич розповів Sport Arena про адаптацію в Одесі, задачі на весняну частину змагань та кадри.

— Остапе, самостійний досвід роботи в Чорноморці для вас другий. Після Агробізнесу вам було легше адаптуватися в Одесі в новому колективі?

Тут потрібно зрозуміти, про яку адаптацію йдеться. Чи це адаптація до нового колективу, чи в якості головного тренера. Мені не потрібно було часу, щоб адаптуватися у новому колективі, адже з дитинства бачив нові команди, постійно був з батьком. Я футбольна людина і для мене це не є проблемою. Поступово стаю більш досвідченим тренером і це відіграє дуже важливу роль. Не можу сказати, що виникли якісь складнощі, єдине, що як завжди потрібно призвичаїтися до нового міста.

Читайте також: Cергій Ковалець: Бажаю Оболоні-Бровар успіху. Я ж відкритий до пропозицій

Одеса — чудова спортивна і футбольна. Це відкрите, багатонаціональне місто, яке любить гостей. Багато гостей у майбутньому перетворюється на жителів Одеси, особливо з футболістів та футбольних людей. Хочу подякувати директору клубу Анатолію Місюрі, який прийняв мене дуже доброзичливо. Все було організовано на високому рівні. Радий, що маю можливість тут працювати.

— І все ж можете сказати, що стало ключовим у вашому рішенні залишити Волочиськ?

— Я би не хотів знову повертатися до цього питання, все і так було сказано раніше. Хочу подякувати команді, президенту Собуцькому за надану можливість проявити себе. Рухаємося тільки вперед до нових вершин.

— На чому акцентували основну увагу, коли прийшли до Чорноморця, не маючи особливо часу на розкачку?

— Не зовсім коректно говорити про те, що було не так раніше у команді. У минулого тренерського штабу було своє бачення футболу, розвитку команди. Коли приходить новий тренер, то він обов’язково вносить певні зміни. Це абсолютно нормальний процес.

— Як на ваше відчуття, наскільки швидко гравці сприйняли вашу футбольну філософію?

— Недоречно згадувати про те, що було тоді, коли тільки прийшов працювати у цей клуб. Зараз у нас повністю нова команда. Потрібно зосередитися на формуванні нової команди, якомога швидше налагодити всі як футбольні, так і позафутбольні зв’язки у колективі. На даний момент це дуже важливо.

Читайте также: Косевич: завдання виходу у Favbet Лігу перед Авангардом не стоїть, але від медалей Першої ліги не відмовимося

— Чи плануєте на зимові збори запросити когось із молодих гравців Чорноморця-2? Той же, Владислав Прильопа за осінню частину сезону забив п‘ять м’ячів, непогано проявляв себе…

— Регулярно запрошуємо нашу молодь до тренувального процесу, даємо їм можливість проявити себе у контрольних матчах. У кожного є свій шанс, у мене немає жодних особистих вподобань. У нашому колективі всі рівні. Кожен молодий футболіст через свої старання, бійцівські якості має можливість потрапити до першої команди. У нас є дуже багато хорошої, перспективної молоді. З радістю залучатимемо їх до тренувального процесу та матчів.

Зараз разом із основою тренуються Цуркан, Брагару, а також Тітаєвський та Клименко. Якщо хлопці працюватимуть у такому ж дусі, то у майбутньому поповнять ряди першої команди. У нас уже у основному складі грають 19-річні В’ячеслав Велєв та Петро Долгов, а також 21-річний Штогрін.

— У команду прийшов Влад Клименко, для якого Одеса рідне місто. Неважко було з ним домовитися, адже контракт з Інгульцем у гравця сплинув?

— Я слідкував за грою Владислава, знав його сильні якості. Він потрапив до нашої команди через свої лідерські,  бійцівські та футбольні якості. Пощастило, що сам він родом із Одеси. Це дуже чудово. Як тільки з’явився варіант з цим трансфером, то відразу запропонували йому контракт. Для Чорноморця Клименко є дуже важливим підсиленням.

— Ми порахували, аж 18 чоловік залишило Чорноморець. Можливо, хтось покинув команду всупереч вашим бажанням. Можливо досвідчені Аржанов, Танчик чи Ярошенко? Чи все планово?

— Ми не хотіли розставатися із Володимиром Танчиком, але він виявив бажання покинути команду. Не можемо і не хочемо силоміць нікого тримати. Зрештою футболісти розійшлися за обопільною згодою з клубом. Чорноморцю зараз потрібен новий імпульс у своєму розвитку, новий подих. До хлопців у мене немає жодних претензій, адже всі старалися. Це футбол…

Читайте також: Юрий Бакалов: «Кучук сыграл роль в моем назначении в Рух»

— Натомість, п’ятеро футболістів всього підписали. Є ким тренуватися зараз?

— Із цим немає жодних проблем. У нас футболістів може назбиратися на два склади. Зараз у процесі підписання угод з декількома гравцями. Поки не відкриватиму усіх секретів, про інші новини дізнаєтеся згодом.

— Щодо Ігоря Сікорського, то ви його хотіли запросити ще восени. Та ситуація з фотографуванням на тлі російського герба зробила його вільним агентом…

— Так, скоріше за все Ігор стане гравцем Чорноморця. У нього склалася складна ситуація, людина помилилася. Всі припускаються помилок. Наскільки мені відомо, Сікорський вибачився перед суспільством і визнав свою помилку. Він про це сказав у особистій розмові. У Ігоря рідні живуть у Росії. Головне, що він розуміє свою помилку.

Читайте также: Козловський: «Я готовий скласти з себе повноваження президента Руху та на рік стати виконувачем обов’язків чогось там в Карпатах»

Те ж і про тренера Олександра Іванова, у якого були за логікою всі перспективи стати головним тренером Агробізнеса, але він обрав Чорноморець. Ви задоволені цим трансфером?

— Інакше не могло бути. Ми йдемо пліч-о-пліч багато років. Він працював багато років із моїм батьком. Для того, щоб не залишати Агробізнес наодинці посеред сезону, вирішили, що Олександр Михайлович залишиться у команді і закінчить осінню частину сезону. На нашу думку, це було справедливо, адже зі мною пішли ще деякі мої помічники. У будь-якому випадку Олександр Михайлович хотів продовжувати працювати з нами. Так і сталося.

— Перед вами напевно стоїть завдання награвати команду вже на літню частину змагань?

— Награвання основного складу є важливим компонентом, але дійсно наші погляди з директором Чорноморця Анатолієм Місюрою співпадають. Наша філософія — вигравати у кожному матчі, інакше для чого тоді бути у футболі? Чорноморець впізнавана команда, зі славетною історію. Ця команда має прогресувати і досягати результату. Ми не будемо закидати капелюхами суперників, а просто ставитимемо собі за мету перемагати у кожному матчі.

— Як вважаєте, ринок українських футболістів достатньо насичений чи проблематично знайти якісне підсилення?

— На мою думку, у нас є дуже багато талановитої молоді, але психологія, ментальна підготовка відіграє дуже важливу роль. У цьому винні не тільки гравці, а і суспільство. У нас дуже все легко дається, все можна купити, вирішити, досягнути, не докладаючи жодних зусиль. У суспільстві, в навчанні, у будь-яких сферах повсякденного життя. Можливо, хлопці думають, що так само і у футболі про все можна домовитися, але насправді це не так.

Кожен день треба працювати над собою. Кожне тренування має бути найважливішим. Якщо розслабишся хоча б на одному тренуванні, то на жаль, потім це увійде у звичку. У 18-20 років потрібно ще більше працювати над собою, а, на жаль, відбувається навпаки. Наші молоді таланти кудись зникають. Психологія і ментальна підготовка до боротьби кожен день відіграє дуже важливу роль. Потрібно демонструвати мотиваційні фільми, залучати до читання книг, розповідати про достойних спортсменів, які є справжнім прикладом для молоді. Головне — донести це до футболістів.


Яркие интервью и видеорепортажи на SportArenaTV. Подписывайтесь, ставьте лайки, делитесь с друзьями.

Источник: Sportarena.com

Рейтинг записи: 12345


Или аккаунт Sportarena