Рух у більшості переграв Металіст 1925 і вийшов на друге місце

...

Стартовий матч 18-го туру приніс надважливий результат для групи лідерів Першої ліги.

Данило Кондраков, fcruch.com

Євген Тоташвілі, SportArena.com

Передостанній тур року в Першій лізі почало могутнє протистояння: четверта команда проти другої, а між ними – всього лише два очки. Гості прибули з 9-матчевою безпрограшною серією, а господарів мотивувало те, що вони, навпаки, вперше за шість турів поступилися (драматичні 2:3 в Луцьку). Після вилучення Никитюка Кучук не став замінювати його штатним центрбеком, а з гри в три захисники перейшов на більш атакувальну формацію, яку можна описати як 4-3-3. Металіст 1925 застосував звичні 4-1-4-1, причому, знову місце центрфорварда отримав не досвідчений Давидов, а бразильський новачок Дерек, який незмінно забивав у двох своїх перших виїздах.

Харків’ян Рух зустрів жорстко. Вже на четвертій хвилині Заставний на чужому фланзі (!) зніс із газону Дерека, відкривши рахунок жовтих карток у цьому матчі. Слідом Копина жорстко в’їхав у Дехтяренка. Не дивно, що саме гості отримали перший більш-менш придатний для гостроти штрафний (удар Романова зрикошетив на кутовий), а три хвилини потому Рух цілком міг забивати, але коли Сідней після розкішної розрізної передачі опинився прямо перед воротарем, не став бити, а простріл пішов в нікуди. Слідом після швидких комбінацій через правий край Сидоренко вимушений був двічі вступати в гру, і якщо в першому епізоді удар завдавався з офсайду, то в другому Кондраков цілком собі легально цілив у площину воріт.

Металіст 1925 загострив гру вже в другій половині першого тайму. Спершу Кравченко видав рейд через лівий край, але несильний удар накрив Мисак, а потім Романов п’ятою намагався замкнути простріл Савіна вже справа. Найбільше ж довелося хвилюватися після розіграшу вільного удару (страж воріт Руху забрав м’яча після рикошету від своїх), але й тут Мисак виручив, метнувшись під удар Романова. Однак у відповідь пішли ще небезпечніші удари львів’ян – з ударами з кутів воротарських майданчиків від Брікнера та Калюжного, знову ж таки, довелося справлятися голкіперу Сидоренку.

На хід гри – взаємногострої та бадьорої – вплинув епізод, який стався під кінець першого тайму. Далеко на своїй половині поля, майже в центрі, Цвіренко в’їхав у Кондракова, і хоча гра вже розвернулася далі, досвідчений рефері Арановський спинив її й показав жовту картку молодому центрбеку, яка для нього виявилася другою. Харків’янам довелося застосувати заміну й перейти на гру в меншості. І ще до перерви господарі могли реалізувати більшість, але Сидоренко зреагував на відразу два дальніх удари Брікнера.

І хоча перший тайм завершився з нулями на табло, гра 11х10 залишала, звичайно, значно більше шансів уже господарям. Це підтвердив сам початок другої половини – відразу після перерви Брікнер вивів Климчука прямо на воротаря, але «стоп-кран» перед ударом зняв Кравченко. Наступна атака вийшла ще масованішою. Тепер Брікнер із глибини віддав направо, Бойчук без перешкод пройшов і прострілив, а Кондраков вирвався з-під опіки Поспєлова, замкнувши передачу ударом з коліном лівої ноги з близької відстані – 1:0. 9-й гол у чемпіонаті для Данила!

Наміри Руху були очевидними – контролювати гру, не давати розігратися суперникам, а за можливістю – закріпити перевагу. Саме тому Брікнер і Русин продовжували планомірний обстріл воріт. Утім, хиткий рахунок залишав питання – і якби Дерек влучніше замикав подачу Савіна з правого флангу, міг би з убивчої позиції зрівнювати цифри на табло. Але на плани «металістів» вплинуло друге вилучення. Цього разу Поспєлов скосив Брікнера. Навіть у меншості Савін, Ямполь, Лукас намагалися щось створити біля воріт господарів, але відігратися вдесятьох – це завдання не лише для старанності, а й для везіння, якого у харків’ян явно не було.

36 очок набирає Рух – обходить Волинь і Металіст 1925, посідаючи друге місце після Оболоні-Бровар (у неї 37 очок).

Man of the Match: Данило Кондраков (Рух)
Відразу кілька разів загострював гру, на ньому заробив червону картку Цвіренко, залишивши гостей в меншості. Врешті-решт, форвард дочекався свого моменту, забивши переможний м’яч.

Рух (Львів) – Металіст 1925 (Харків) – 1:0
Гол: Кондраков, 58

Рух: Мисак, Заставний, Дуць©, Нємчанінов, Сідней (Леандро, 90+3), Копина, Калюжний, Брікнер (Коробенко, 88), Бойчук (Синиця, 73), Климчук (Антві, 90), Кондраков (Русин, 65). Запасні: Іллющенков, Шевчук, Марушка, Банасевич, Мартинюк. Головний тренер: Леонід Кучук.

Металіст 1925: Сидоренко, Шершень, Поспєлов©, Цвіренко, Кравченко, Кольцов, Савін, Ямполь, Дехтяренко (Лукас, 63), Романов (Жук, 43), Дерек. Запасні: Дьяков, Коваленко, Жданов, Стороженко, Дмитренко, Додо, Єрмоленко, Давидов. Головний тренер: Андрій Демченко.

Попередження: Заставний, 4; Цвіренко, 21; Поспєлов, 39; Копина, 51; Дерек, 65; Ямполь, 80; Кольцов, 90+3
Вилучення: Цвіренко, 38 (повторне попередження), Поспєлов, 80 (повторне попередження)

14:30. м. Львів. Стадіон «СКІФ»
Арбітр: Євген Арановський (Київ)