Sportarena

Синиця, Климчук, Кожанов і вся збірна 24-го туру Першої ліги

Sport Arena називає символічну збірну чергового туру в Першій лізі сезону 2018/19.

Синиця, Климчук, Кожанов і вся збірна 24-го туру Першої ліги - Первая лига Украины

Олег Синиця, instagram.com/metalist1925_kh

Цей тур мав відбутися ще в квітні, але через вибори Президента України був перенесений на резервний день посеред травня. Відзначаємо, що ще один матч (Інгулець – Агробізнес) перенесено на більш пізній період у зв’язку з участю петровського клубу в фіналі Кубка України.

Воротар – Роман Данкович (Гірник-Спорт)

Матч у Миколаєві видався сповненим боротьби, а за таких обставин кожен удар може стати фатальним, якщо воротар втратить концентрацію. Данкович Гірник-Спорт не підвів, а виручив. Він справився із кількома ударами, деякі з яких були потенційно результативними. Скажімо, до перерви справився з ударом Войцеховського, а вже в другому таймі відбив підступне завершення стандарту від Білика, який мітив низом. Там Роман видав чи не найкращий сейв туру!

Правий захисник – Сергій Платунов (Балкани)

Відпрацював на фланзі дуже самовіддано. Хоча у гостей була явна перевага в виконавській майстерності, Балкани не програли лучанам, а за певних обставин і дещиці додаткового везіння могли й вигравати (якби після удару Платунова в кінцівці м’яч пішов трішки правіше, то влучив би точно в кут). Сам Сергій добре працював на атаку, саме після його загострення й флангової подачі стався гол. У пропущених м’ячах точно не винен, та й взагалі, через його зону волиняни досягнули значно меншого, ніж через інші.

Центральний захисник – Дмитро Поспєлов (Металіст 1925)

Дуже непростий матч для гостей, які так і не пристосувалися до «ватерполо» в другому таймі. Але все ж відзначаємо Поспєлова – по-перше, він не винен у пропущених м’ячах (у першому пенальті заробив Коберідзе, у другому м’яч «втопився» в калюжі, дезорієнтувавши воротаря). По-друге, ефективно працював у власному карному майданчику, адже за гри при складних погодних умовах на долю захисників випало більше в’язкої боротьби. По-третє, традиційно допомагав команді попереду. Це з Дмитром боровся Француз, що завершилося пенальті під перший гол гостей. Це Дмитро здійснив результативну скидку на Синицю при другому голі.

Центральний захисник – Максим Білик (МФК Миколаїв)

Дуже складний матч для захисту «корабелів», тому що швидкі вінгери Гірника-Спорт відразу кілька разів загрозливо проривалися на ударні позиції. Білик на пару з Кушніренком успішно справлявся з цими загрозами. А ще в одному з епізодів загальмував Котляра, який мав вириватися віч-на-віч з воротарем, двічі спиняв атаки гостей вдалими перехопленнями в останню мить перед ударом, успішно працював при подачах у карний майданчик та цілком міг забити переможний м’яч, якби не виручив воротар.

Лівий захисник – Олександр Ільницький (Балкани)

Ільницький за рахунок універсалізму може бути корисним команді на кількох різних позиціях, але через це вимушений мігрувати по полю, граючи не там, де хотілося б, а там, де треба – й не маючи стабільного місця в основі на якійсь одній точці. Але якраз навесні досвідчений гравець утвердився, здається, ліворуч у захисті. Цього разу мав дуже складний бій із Кожановим, де суперник переважав, але Олександр компенсував це самовідданістю, красивим забитим м’ячем з «неробочої» правої та самовідданою грою, яка в кінцівці не дала Балканам втратити бойовий нічийний рахунок. А був ще прекрасний сольний рейд, який не зміг завершити Паламар…

Правий півзахисник – Денис Кожанов (Волинь)

Черговий потужний матч лідера «хрестоносців». Цього разу дубль, перший м’яч з пенальті, а другий – завдяки прекрасному швидкісному рейду та перепасовці накоротко. Кожанов за рахунок переваги у різкості й націленості на ворота перегравав суперників і був найефективнішим в атаці в своїй команді. Міг забивати й іще, але вихід сам-на-сам з воротарем йому зірвали фолом захисники. А із тонких передач Дениса повинні були забивати Западня та Хагназарі.

Центральний півзахисник – Олег Слободян (Оболонь-Бровар)

У грі оболонців виступав зв’язковим між лініями, а також традиційно добре виконував стандарти. Це після його подачі кутового Безуглий влучив у поперечину, потім сам Олег зі штрафного струсонув каркасом воріт. Діяв по всій ширині поля, що приносило користь киянам. В одному з моментів перехопив м’яч на чужій половині, запустивши в прорив Мединського, з цього й почалася результативна атака.

Лівий півзахисник – Ярослав Конкольняк (Прикарпаття)

Черговий сильний матч вінгера прикарпатців, який разом із колегою Оринчаком може претендувати на звання «Прогрес року». Міг забивати ще в першому таймі, коли зрізана подача прийшлася в поперечину. Потім бездоганно реалізував пенальті, зароблений Цюцюрою, а ще асистував Оринчаку в епізоді з другим голом, зігравши настільки тонко, наскільки це було можливо за складних погодних обставин та залитого в’язкого поля.

Нападник – Олег Синиця (Металіст 1925)

Був одним із найскладніших підопічних для оборони івано-франківців – суперники постійно змушені були за ним стежити, а запізнюючись за його переміщеннями, зривалися на фоли. Саме після подачі штрафного, заробленого Олегом, гості заробили пенальті, з якого Синиця відкрив рахунок. У другому таймі майстерно скористався скидкою після стандарту, зумівши пробити на виконання. Не забивав із осені, але якраз цього разу провів свій найкращий матч цього року.

Нападник – Араміс Кузін (Оболонь-Бровар)

Канадський форвард українського походження «мовчав» майже весь сезон, а це забиває другий матч поспіль. Причому, топовим суперникам – після голу Інгульцеві змусив капітулювати воротаря СК Дніпро-1. Врятував Оболонь-Бровар від незаслуженої поразки, замкнувши чітким ударом передачу Мединського. Міг забивати ще, принаймні, тричі, але то воротар рятував, то захисники. Словом, Кузін був активним, старанним і ефективним.

Нападник – Юрій Климчук (Рух)

Після блискучої гри проти Агробізнесу Климчук став найефективнішим гравцем і в наступному матчі – виїзді в Краматорськ. Універсальний атакувальний гравець за незвичної схеми рухівців здорово діяв із Бойчуком, постійно переміщуючись по чужій половині, міняючись зонами, виринаючи то тут, то там – із великою шкодою для захисту суперників. Юрій відкрив рахунок, скориставшись, схоже, ударом Бойчука, який вдався несильним, але зручним для його завершення. А потім протягнув м’яча й викотив розкішну розрізну передачу під гол Кондракова.

Збірна 24-го туру Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Тренер туру – Леонід Кучук (Рух)

Ось розбір тренерської роботи лауреата від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу:

Винниківський Рух значно нижче в турнірній таблиці, ніж краматорський Авангард (напередодні цього перенесеного туру був 11-м, у той час, як господарі – шостими). Тим не менш, цього сезону у матчах проти цього суперника здобув 4 очка із 6 можливих. Виїзна перемога дозволила винниківцям закріпитися на 11 місці та за два тури до завершення зберегти шанси на те, щоб наздогнати когось із конкурентів і зробити 1-2 кроки вгору в таблиці.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер Руху Леонід Кучук. Його підопічні обіграли на виїзді Авангард із рахунком 2:1.

  1. Номінальний результат команди – 4

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

За великим рахунком, господарі давно за очками відстали від групи претендентів на медалі, а гості давно відірвалися від тих, кому треба відстоювати своє місце у Першій лізі. Тим не менш, окрім цілком зрозумілого бажання фінішувати якнайвище в таблиці та поліпшити історію взаємин одне з одним, гравці обох команд ще й мали доводити тренерам, що на них можна розраховувати і в наступному сезоні – а це також додаткова мотивація.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Рух не міг розраховувати через травми та захворювання відразу на чотирьох гравців, а саме – на центральних півзахисників Г.Баранця, Каленчука та Чепелюка, а також на вінгера Буя. Кожен із них, у випадку, якби був здоровим, претендував би на місце в основі, а декого можна назвати навіть стилеутворюючим гравцем для нинішнього Руху. Господарі також не змогли задіяти кількох гравців, але все ж втрати винниківців були значимішими навіть за умови широти й варіативності їхньої заявки.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з виграним матчем минулого туру (4:0 над Агробізнесом), тренерський штаб провів відразу чотири перестановки в стартовому складі. Заставного праворуч у захисті замінив молодий новачок Ходорченко, замість Нікітюка в центрі захисту вийшов Лобай, а замість півзахисників Русина та Грися вийшли Марушка та Сідней, спричинивши суттєві зміни в побудові команди.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

На матч у Краматорську Рух вийшов у зовсім новій тактиці – замість класичної на сьогодні 4-2-3-1 формація набула вигляду 5-3-2. Причому, винниківський колектив зіграв із високими фланговими захисниками (латералями) та плаваючою групою атаки, завдяки чому Климчук та Бойчук багато переміщалися, розтягували редут Авангарду та часто видавали сміливі сольні рейди. А за потреби, залишаючи трьох захисників позаду, Рух з легкістю нарощував чисельну перевагу на чужій половині.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це друга поспіль перемога винниківців і певна реабілітація за поразку в Харкові (попередній виїзд Рух завершив поразкою). Варто відзначити таку обставину. За підсумками десяти весняних турів Рух розділяє 2-3 місця з Колосом за кількістю набраних у 2019 році очок (по 19), поступаючись лише Волині.

Лауреат 24-го ігрового дня в номінації Тренер туру:

Леонід Кучук (Рух)

Середній бал — 4,6

Джокер туру – Данило Кондраков (Рух)

Цього разу було відразу кілька вдалих замін – той же Райчев забив «з лавки» в ворота Волині, а вихід Климця допоміг при другому голі в ворота Балкан. Але саме поява Кондракова стала переможною. Данило вдало посилив винниківську команду, будучи її останнім поповненням, а в Краматорську вийшов замість захисника й уже через шість хвилин забив м’яч, який де-факто приніс три очки рухівцям.

Гол туру – Олександр Ільницький (Балкани → Волинь)

Цього туру було чимало голів, і є ще матч у Петровому, який може поповнити нашу скарбничку вражень, але вже ясно, що непересічністю порадував саме заслужений універсал зорянського клубу. Цитуємо звіт про матч: «Платунов з правого флангу навісив до штрафної, Сімінін зіграв головою і вибив прямо на ногу Ільницькому – той в дотик зльоту увігнав м’яча у сітку з лінії штрафної. Когут і не ворухнувся».

Гол можна подивитися на відео 2:24:

Герой 24-го туру Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Герой туру – Олег Синиця (Металіст 1925)

Дубль у матчі проти прикарпатців та найкраща гра особисто для нього цього року – навіть на в’язкому, залитому зливою полі зумів проявити такі свої індивідуальні якості, як швидкість, техніка та гольова націленість.

P.S. При підготовці матеріалу використані фото офіційних сайтів клубів.


Добавьте «sportarena.com» в свои избранные источники Google News (просто нажмите звездочку)

Источник: Sportarena.com

Рейтинг записи: 12345


Рейтинг букмекеров
#букмекерописаниебонусоценкасайт
1 Фаворит обзор 10 000₴ + 300 FS
5
РЕГИСТРАЦИЯ
Или аккаунт Sportarena