Тернопільська Нива: мертва чи жива?

фото fcnyva.com
Sport Arena розповідає про ситуацію довкола Ниви, котра вже роздавала гравцям статус вільних агентів, але цього тижня зіграла перший контрольний матч цієї зими.

Ігор Проців, Sport Arena

Тернопільська Нива може продовжити життя. У всякому випадку, на таку думку наштовхують два інформаційні приводи, які з’явилися цього тижня. По-перше, 4 березня Нива провела перший спаринг, по-друге, тернопільські ЗМІ заговорили, що команді фінансово можуть підсобити лучани. Журналісти Sport Arena вирішили глибше дослідити тему Ниви і її можливої долі.

Як відомо, на початку лютого головний тренер Ниви Петро Бадло розповів, що футболісти отримали на руки документи, ставши вільними агентами. Поряд з тим, коуч зауважив, що команда розпочинатиме з нуля – тобто з чемпіонату Тернопільської області, першості України серед аматорів, а в перспективі може заявитися в другу лігу. Що ці ідеї почалися втілювати в життя, стало відомо не одразу. Але все ж місцеві журналісти довідалися, що з подачі останнього президента ФК Нива Степана Рубая офіційно зареєстрували іншу юридичну особу – Тернопільський професійний футбольний клуб Нива. А все для того, щоб не мати відношення до ТОВ ФК Нива, який, попри те, що мав кілька мільйонів боргів, ще й був зареєстрований на зарубіжну компанію, кінці якої ведуть до Львова.

Відомо, що представники Ниви з числа місцевого менеджменту зустрічалися з президентом ПФЛ Сергієм Макаровим, а предметом розмови було бажання з наступного сезону заявити вже ПФК Нива в другу лігу. Столичні чиновники, за інформацією тернопільських ЗМІ, добра не дали, пропонуючи або дограти сезон, або заявлятися під будь-якою іншою назвою, окрім Нива. Адже саме з нею пов’язані великі боргові зобов’язання і, очевидно, для футбольних чиновників немає значення, Нива буде з додатком ФК чи ПФК.

У той же час, Петро Бадло дотримав слово і, поки вирішуються юридичні моменти, він, розпустивши гравців основного складу Ниви, набрав тернопільську молодь, з якою вже тривалий час проводить тренування. Більше того, 4 березня ця нова Нива зіграла спаринг з аматорським ФК Копичинці, в якому поступилася 0:2. У даному випадку рахунок не має значення, головне, що Нива – більше жива, аніж мертва.

А, оскільки ніхто офіційно не повідомляв, що тернопільська команда знята зі змагань у першій лізі, то існує маленька ймовірність того, що Нива продовжить виступи у професійному футболі. І якщо львівським власникам ФК Нива команда не цікава, то, як пишуть тернопільські ЗМІ, цим проектом зацікавилася луцька Волинь.

Ні для кого не секрет, що луцький футбольний клуб Волинь має великі борги в іноземній валюті. З клубу вже зняли 12 турнірних очок і в найближчий час така операція може відбутися знову, бо лучани, найпевніше і далі не будуть платити за своїми борговими зобов’язаннями перед рядом колишніх футболістів. А така позиція веде до розформування клубу, хоча амбіцій у керівництва Волині більш ніж достатньо. Тому лучани, гіпотетично могли б викупити ФК Нива у львів’ян (свого час тернопільський клуб оцінили в 3 млн. грн., що для волинян не є грішми), дозволити йому дограти, а у міжсезонні перевести до… Луцька. Такий варіант хоча й важко провернути, але не потрібно відкидати.

Однак те, що 2 березня минув строк дозаявки аматорів і, за даними джерел у керівництві українського футболу, Нива так нікого і не дозаявила, змушує задуматися. Навіть якщо гіпотетично Волинь і викупила б Ниву, то їй потрібно шукати, як мінімум 15 вільних агентів для того, щоб тернопільська команда дограла весняну частину сезону. І це при тому, що у лучан і так проблеми з кадрами, позаяк їм заборонено заявляти нових гравців. Найпевніше ідея з реанімацією Ниви лучанами не матиме продовження. Тим більше, що кілька днів тому коуч Волині Віталій Кварцяний заговорив про нову команду під назвою Торпедо (Луцьк), яку, власне, і хочуть заявити на наступний сезон у другу лігу. Що в цьому пазлі залишається для Ниви, можна тільки гадати…Видео всех голов ЧМ-2018 на нашем канале в Телеграме

Сохранить
Добавить комментарий
Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?