Sportarena

Витривалий і скромний. Про якості новачка Шахтаря — його перший тренер

Василь Малик, який розкрив Валерія Бондаренка для професійного футболу, проаналізував його гру.

Витривалий і скромний. Про якості новачка Шахтаря — його перший тренер - Первая лига Украины

Валерий Бондаренко,, shakhtar.com

Донецький Шахтар підписав захисника, який ще недавно грав у нижчих лігах. Хто такий – Валерій Бондаренко? У чому його сильні та слабкі сторони? Про це ми попросили розповісти Василя Малика – нинішнього головного тренера тернопільської Ниви, який очолював стрийську Скалу в той період, коли там дебютував майбутній новачок Шахтаря.

– Василю Івановичу, ваша команда у сезоні 2015/16 боролася за вихід у Першу лігу. Чому все ж зважилися запросити 21-річного гравця й довірити йому місце в центрі оборони?

– Ми тоді жартували, що у нас у команді одні «таргани» – мали підбір не дуже високих гравців, тому потребували гренадера для центру захисту. Десь я таке прізвище, як Бондаренко, на той час чув. Тому, коли запитував колег, хто є вільний із такими якостями, а мені назвали цього гравця, я вже мав приблизну уяву, хто він такий і чим може бути корисним.

Але був один момент, який мене справді вразив. Я дзвонив йому, як зараз пригадую, в вівторок увечері. А на наступний день у нас планувалася гра. Уявіть собі, я його запитую: «У нас завтра гра об 11:00. Зможеш бути?», а він мені відповідає: «Так, звичайно. Зараз дізнаюся, які йдуть автобуси чи поїзди. Обов’язково приїду».

Ну, думаю, гарний початок! Далі. Прокидаємося о пів на сьому від телефонного дзвінка – а це Валера. Він уже у Львові, запитує, куди далі їхати. Говорю: «Зайди в супермаркет, який там працює, попий кави. Ми зараз по тебе приїдемо». Виставляємо його на матч, він грає. Кажемо, що наступного дня ще одна гра (на Меморіал Юста) – він без жодних питань виходить і грає. Все, після того в мене питань не було жодних по ньому – хоча форма у нього була не найбільш бойова, прибув такий собі «розібраний», але було ясно, що це не лише гравець, який може допомогти команді, а ще й людина, яку прийме колектив.

Шахтер торгує центрбека Олександрії. Навіщо?

– І як Скала прийняла столичного новачка?

– У нас був чудовий колектив – а Валера був настільки скромним і не вимогливим щодо особливих умов, що він з усіма швидко знайшов спільну мову. Особливо товаришував із киянином Скакуном та одеситом Клименком (з ним вони, здається, ділили кімнату на базі).

Хочу сказати, що Бондаренко – це не той гравець, який, щойно прийшовши, буде вимагати квартиру, машину чи власного масажиста. Він нічим клубу не дошкуляв, а цікавився більше тим, де «качалка», щоб швидше підтягнути форму до командної. Проблем із ним не було взагалі ніяких – ні в грі, ні в побуті. Тож коли його мама приїздила на матчі Скали, які проходили в Києві та області, їй хотілося тільки подякувати за сина.

Валерій – взагалі дуже скромний. Навіть надміру. Спочатку ми навіть просили команду, щоб на нього як на новачка не тиснули. Берегли його й тоді, коли десь під кінець сезону можна було «спалитися» в відповідальних матчах, бо ж команда йшла під завдання.

– Відчували, що хлопець у вас надовго не затримається?

– Ви знаєте, у нас у Скалі загалом була дуже молода й перспективна команда. Хлопців періодично запрошували на перегляди – кого в Голландію, кого навіть в Іран. За Валерою стежили Карпати – але, напевно, щось потрібне для них у ньому не розгледіли. Пам’ятаю, як ми зіграли внічию 2:2 із вищоліговою Волинню – Кварцяний, по-моєму, також звертав увагу на Бондаренка. Ну, а Олександрія була максимально конкретною, тож швидко його забрала. Я не скажу, що був здивований – він заслужив. Бажаю йому успіху в Шахтарі. Впевнений, що він має ще запас для зростання, прогресу. Все залежатиме від нього й того, чи буде в нього шанс себе проявити й довіра тренерів.

Валерий Бондаренко и Сергей Палкин
З Шахтарем Бондаренко підписав контракт на 5 років, фото ФК Шахтар
 • Перспективність – 5/5

У свої 24 роки йому ще є куди рости – можна поліпшити багато його ігрових характеристик, а якщо бережно вводити його в гру, він увіллється досить швидко й надовго. Зважаючи на те, що в українському футболі центральний захисник – це досить консервативна позиція, він може заграти на ній ще на багато років. Наразі далеко не всі його якості розкриті.

 • Швидкість — 5/5

Відразу скажу: як для свого зросту, він досить швидкий і спритний. Навіть сказати б – різкий. У грі це дуже стає в нагоді.

 • Права нога — 5/5

Дуже адекватно та впевнено грає ногами. Правою видає просто розкішні передачі. Вміє регулювати та вивірювати пас. Удар також непоганий.

 • Ліва нога — 4/5

Ну все просто: наскільки я знаю, коли його запрошували на підвищення, навіть думали, що він лівоногий. Досить впевнено грає й цією ногою.

 • Гра головою — 3/5

Не найсильніша сторона його гри. Вважаю, що Валерію не дуже пощастило в тому, що в його попередніх командах не дуже над цим компонентом гри працювали. Зважаючи на його дані, може в цьому дуже солідно додати.

 • Техніка — 4/5

Звісно, є свої нюанси, але, як для захисника, я навіть волів би п’ятірку ставити за цей компонент гри. Впевнено володіє м’ячем. Настільки, що навіть при грі в обороні під тиском йде в обіграш. Я йому не раз говорив: «Не буду тебе бити по руках за такі речі, тому що сам люблю комбінаційний перехід від оборони в атаку, але будь обережним – не загравайся, тому що можеш привезти проблеми». Пізніше таке траплялося.

 • Дриблінг — 4/5

Постійно вдало перекладає собі м’яча під ногу, впевнено утримує навіть при суперниках. Повторюся, як для захисника, у Бондаренка це вміння дуже добре прокачане.

 • Гра на просторі — 5/5

Не губиться, грає впевнено. Не в останню чергу, тому що впевнено почувається за рахунок переваги в фізиці.

 • Гра на контратаках — 4/5

Все добре також, якщо є якісь нюанси – то вони, більшою мірою, пов’язані із особливостями командної оборони.

 • Гра при позиційних атаках — 4/5

Якщо говорити про гру на свою команду, то відзначу хороший перший пас від Бондаренка. Якщо говорити про гру проти досвідчених суперників, один в один, то новий змагальний рівень вимагатиме від нього більшої тактичної обучки. Над цим доведеться попрацювати.

 • Витривалість — 5/5

Без проблем витримує 90-хвилинний відрізок. В принципі, у нас у Скалі він був одним із незамінних – я не пригадаю такого офіційного матчу, коли доводилося б знімати його з гри.

 • Фізична сила — 5/5

Нема жодних питань. Атлетичний, підкачаний гравець. Багато працював над собою додатково.

 • Агресія — 3/5

Відразу скажу – щодо спортивної агресії, Бондаренко – боєць. Непоступливий, себе не жаліє. Але може грати ще жорсткіше.

 • Універсалізм — 4/5

Так, коли я збирав про нього інформацію, чув, що він може зіграти флангового захисника або опорника. Однак мені в роботі в Скалі був потрібен центральний захисник, тому в іншій якості я його не розглядав. Був, правда, потішний момент, коли ми пробували його як форварда. Йому, до речі, в атаці грати дуже подобалося. І хоча ми його розглядали, як «вежу», Валера охоче зміщувався на фланги, шукав м’яча, хоча я весь час його націлював, щоб він був попереду, а ми його «обстукаємо». Але хочу підкреслити, що то були лише проби і я на нього розраховував саме як на захисника.

 • Загальна ігрове мислення — 4/5

Повторю свою думку – це гравець із серйозними перспективами, він гарно вливається в командну гру. Ви бачите – Скала й Олександрія, наприклад, дуже по-різному атакували й оборонялися, але він себе знайшов там і непогано освоївся. Також про ігровий інтелект свідчать його вдалі підключення. Словом, мислення в нього на рівні, хоча з кожним підвищенням у класі перед ним будуть ставитися все нові й нові, важчі завдання.

Бондаренко Александрия Шахтер
В Олександрії Бондаренко провів два роки, facebook.com/fcolexandria

Підсумки

Василь Малик: спочатку ми шукали гравця суто з типовими, потрібними нам, антропометричними даними, але Бондаренко сподобався не лише цим. Він добре працює з м’ячем, володіє обома ногами, непогано «читає» гру, як для захисника – він дуже «ігровий». Не вважаю, що він досягнув свого рівня – він до нас у Скалу приходив однією людиною, йшов – іншою, так само – в Олександрії. Валерій – гравець, придатний для навчання, а це безцінна якість. Мінус його полягає у природній скромності, відсутності агресії, але він перекривається тим, що Бондаренко гарно вибирає позицію та не береже себе, жорстко вступаючи в єдиноборства. Найважче завдання щодо його переходу з Олександрії в Шахтар полягає в тому, що є велика різниця в самій організації гри команд. Спрощено кажучи, Шахтар обороняється інакше, перед його захисниками в чемпіонаті України та єврокубках ставляться зовсім інші завдання, ніж перед іншими командами. От над подоланням цієї різниці в класі й доведеться попрацювати. Тим не менш, у Валерія вірю – впевнений, що Шахтар недарма його запрошував і надасть йому шанс.

Середня оцінка – 4,21. Загальна характеристика: «Інтелігентний центральний захисник, який добре працює з м’ячем та має хороші фізичні дані».

Заглавное фото


Ставки на спорт от лучших букмекеров, регистрируйтесь и забирайте бонусы.

Источник: Sportarena.com

Рейтинг записи: 12345


Или аккаунт Sportarena