Яневич: «До кінця вірив, що Нива існуватиме»

Віктор Яневич - середній у верхньому ряду, fcnyva.com
Віктор Яневич, найдосвідченіший гравець серед тих, хто лишається у тернопільській Ниві після її перезавантаження, в ексклюзивному інтерв’ю Sport Arena розповів про нове життя клубу, що покинув першу лігу.

Андрій Кучерук, Sport Arena

Після того, як майже всі гравці тернопільської Ниви залишили команду, дізнавшись, що та знімається з першолігових змагань, одним з небагатьох, хто залишився їй вірним, став досвідчений захисник Віктор Яневич. Журналіст Sport Arena поспілкувався з футболістом та дізнався багато цікавих речей як з життя самого гравця, так і Ниви загалом.

– Вікторе, Ви фактично єдиний із досвідчених гравців, який лишився у Ниві. Чому прийняли таке рішення – це більше патріотизм, чи є й матеріальні стимули?

– Було кілька запрошень з професійних клубів. Але, по-перше, не хотів далеко їхати від рідної домівки, по-друге, до кінця вірив, що Нива існуватиме. Не довго думаючи, я віддав перевагу тернопільській команді та продовжую виступати в її складі. Сподівався, що Нива гратиме в першій лізі. Але сталося саме так, що доведеться почати виступити з чемпіонату області, аматорів, а там, дивись, буде і друга ліга. Що ж до фінансів, то, можливо, я десь і втратив, залишившись у Ниві, але, думаю, небагато…

– А яку роль у рішенні залишитися в Тернополі відіграло керівництво ФК?

–  Президент клубу Степан Богданович Рубай та головний тренер Петро Климентійович Бадло запевнили, що команда за будь-який умов збережеться. Тому їхні слова теж мали велику роль у тому, що я нікуди не зірвався, а залишився у Ниві.

– Ви виступаєте за Ниву вже п’ятий рік. В українському футболі дуже рідко знайдеш футболістів, які затримуються на такий тривалий час у одній команді. Ви вже, напевно, більше тернополянин, аніж франківчанин?

– Можливо й так. Люблю Тернопіль та його жителів, особливими є тут і футбольні фанати.

– На якій позиції граєте у оновленій тернопільській команді?

– У спарингах виступав на місці центрального або ж лівого оборонця. Позиції мені знайомі, адже ще в першій лізі Петро Бадло награв мене саме там.

– Вікторе, оскільки Ви мешкаєте в Івано-Франківську, приїздите виключно на матчі Ниви, чи ще й на тренування?

– Домовилися з тренером, що я буду приїздити на тренування з Івано-Франківська тричі на тиждень. Петро Климентійович розраховує, що своїми підказками на футбольному полі, в тому числі і на тренуваннях, допомагатиму зростати молодим гравцям. Окрім того, ведуться перемовини, щоб моїй сім’ї зняли в Тернополі квартиру. Тоді я зможу на постійній основі тренуватися.

– А пропозицій обійняти посаду граючого тренера, зважаючи на Ваш досвід, у тернопільському клубі не пропонують?

– Ні, та й я цього не хочу. Сподіваюся ще кілька років пограти. Коли відчую, що вже потрібно закінчувати з активними виступами на футбольному полі, подумаю і про тренерську роботу.

– З ким із нових одноклубників були знайомі раніше?

– З попереднього складу команди залишилися двоє молодих футболістів – Ігор Кохман та Віталій Бадло. Також у команді є Ростислав Волошинович. По ньому ще питання не вирішено, поки він приїздить виключно на наші спаринги.

– Важко грати, коли поруч з тобою одна молодь, яка ще не нюхала пороху професійного футболу, відповідно трапляються промахи, необов’язково пропущені голи?

– Нічого страшного в цьому немає. Всі ми були молодими. Тепер прийшов час і мені дещо навчити молодь. Керівництво ФК Нива робить ставку на власних вихованців. Планується їх награвати через аматори, щоб ті достойно могли виступати в другій лізі.

– Особисто Ви вірите, що Нива в другій лізі гратиме вже з літа, чи це перспектива не цього року?

– Дуже надіюся, що ще в 2016 році команда повернеться в професіонали і з літа виступатиме в другій лізі.

– За підготовчий період Нива вже зіграла шість матчів. Звичайно, рівень суперників різниться, але все ж таки, можете їх проаналізувати?

– Якщо порівнювати з першими матчами, то молоді гравці Ниви помітно додають з кожним наступним поєдинком. За рахунок ігрової дисципліни, яку прищеплює Петро Климентійович, хлопці прогресують і, думаю, багато з них можуть вирости у футболістів хорошого рівня.

– Гравці оновленої Ниви, напевно, не отримують платні. За рахунок яких чинників футболісти викладаються на полі?

– Петро Бадло добився, щоб мінімальні зарплати у футболістів все таки були. З початком сезону Степан Богданович обіцяв виплачувати премії за успішно зіграні матчі. Звичайно, це будуть не великі суми, але тим менше гравці відчуватимуть, що за них дбають, в тому числі і в фінансовому плані.

– Стало відомо, що керівництво ФК Нива придбало спорткомплекс Ватра, який має стати своєрідною базою для команди. Наскільки цей чинник важливий для колективу, адже в попередні роки за великим рахунком інфраструктури у Ниви ніколи не було?

– Для клубу і команди загалом – це великий плюс. Степан Рубай при зустрічі з футболістами сказав, що спорткомплекс Ватра повинен працювати на ФК Нива. З понеділка під керівництвом спеціалістів зі Львова на тамтешньому стадіоні розпочалися роботи. Загалом там має бути повноцінний стадіон з футбольним полем, біговими доріжками, трибунами. У перспективі на ньому планується проведення домашніх матчів Ниви. На разі, бачу бажання керівництва клубу зробити все якісно і якнайшвидше. Сподіваюся, у них все вийде і Нива матиме власну спортивну базу, яка допоможе команді досягати позитивного результату на футбольному полі.У вас есть модный мессенджер Телеграм? ДА / Нет.

Сохранить
Добавить комментарий
Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?