Юрій Бакалов: Ніхто не збирається нічого ламати у Русі, Барселони у нас не буде

...

Головний тренер Руху розповів Sport Arena про європейський підхід до трансферної політики клубу та відмовився говорити про втрати команди.

Юрий Бакалов

Юрій Бакалов, фото - fcrukh.com

Ярослав Кроха, Sport Arena

Львівський Рух зараз перебуває на перших зборах у Львові, інтенсивно працює і вже заявив про чотирьох новачків команди. Для Юрія Бакалова цей етап проходитиме більше в якості знайомства з футболістами, адже тренер очолив команду у грудні, ставши біля керма лідера Першої ліги після несподіваної відставки Леоніда Кучука — білоруського фахівця, який багато дав у плані фаховості й самому Юрію Бакалову.

— Пане Юрію, якщо відверто, то хто вам подзвонив першим щодо Руху – Кучук чи Козловський?

— Мені запропонував очолити Рух президент клубу. Григорій Козловський зателефонував мені після того, як Кучук покинув розташування команди. Якщо відверто, дещо не очікував що він залишить Рух після такої успішної роботи. Напевно, це рішення стало несподіваним для всіх. Тож я поспілкувалися із президентом клубу і погодився на пропозицію.

Читайте также: Жабченко: Гірнику-Спорт залишилося точково підсилитися

— Яку роль відіграв Леонід Кучук у вашій кар’єрі?

— Не секрет, що ми разом працювали в київському Арсеналі та Сталі. Президент Руху в інтерв’ю говорив, що Кучук давав свої рекомендації з приводу мене. Щиро вдячний йому за це. Багато чому навчався у цього тренера. Якщо у майбутньому знадобиться його консультація чи порада, сподіваюся що Леонід Станіславович не відмовить мені. Ми не втрачали з ним контакту, навіть коли у мене була пауза у тренерській кар’єрі. Думаю, що не втрачатимемо із ним зв’язок.

— Для вас це особливий драйв, отримати настільки шалений виклик у кар’єрі — лідер Першої ліги, з яким не буде права на помилку?

— Перед Рухом стоїть глобальне завдання підвищитися у класі. Розумію, що набагато складніше приходити до команди, яка знаходиться на вершині турнірної таблиці. Я це відчуваю, адже дуже велика відповідальність. Звісно, дещо легше, коли ти очолюєш команду-середняка. Але нічого, я не боюся викликів. Працюватимемо, щоб виправдати довіру вболівальників та керівництва клубу. Готовий до підвищеної уваги з боку преси та спеціалістів. Розумію, що буде непросто, але поки у цій ситуації бачу більше плюсів ніж мінусів.

Відзначу, що у цьому сезоні просто неймовірна конкуренція у Першій лізі. Приблизно вісім амбіційних клубів, тренерів та президентів ставлять завдання підвищитися у класі. Тим і цікавий наш чемпіонат для вболівальників.  Переконаний, що весняна частина сезону буде непередбачуваною, а боротьба продовжуватиметься до останнього туру.

— Леонід Кучук говорив посеред сезону, що його головне задання з Рухом набрати стільки очок, щоб гарантувати убезпечення від вильоту. Як вважаєте, що це за завдання таке?

— Я не можу говорити за тренера. Краще менше говорити і більше робити. Напевно, Леонід Станіславович був правий, адже він роботою, а не словами доводив свій професіоналізм.

— Ви працюватимете до 10 лютого. Можете дати характеристику цьому проміжку часу зборів? 

— Команда зібралася 15 січня. Перший тиждень проходили медогляд, тестування, до нас приїжджала навчально-комплексна група. На це все витратили два-три дні. У спокійній обстановці отримали всю необхідну інформацію про гравців. 20 січня почали перший етап підготовки до весняної частини сезону.

Відзначу, що перший етап вже завершився. Розділимо свою підготовку на декілька етапів. Два — пройдуть у Львові. У нас тут є всі необхідні умови.  Працюємо зараз на абсолютно новому газоні останнього покоління академії Руха. Там ще відбувається будівництво, але поле вже готове і  воно в   прекрасному стані. Поступово набираємо обертів. Потрібен час, познайомитися із гравцями, колективом. Зараз ще можемо експериментувати. 13 лютого команда вилітає до Туреччини і вже на цьому етапі підготовки конкретно готуватимемося до початку весняної частини сезону.

Стало відомо. Офіційний сайт ФК Рух повідомляє, що перший турецький збір команда проведе у Сіде. Триватиме він з 13 по 27 лютого. За цей час «жовто-чорні» проведуть чотири контрольні спаринги. Перший — проти чемпіона Молдови тираспольського Шерифа — запланований на 16 лютого. Згодом львів’яни перебазуються в інше турецьке місто — Белек. Там і пройде заключний тренувальний збір Руху. У Белеку «жовто-чорні» зіграють ще чотири товариські матчі і 17 березня повернуться в Україну.

Олександр Бандура, фото — fcrukh.com

— Воротар Олександр Бандура, оборонці Тарас Саків і Юрій Романюк та нападник Станіслав Біленький поповнили лави клубу в січні. Як відбувалися ці переходи, адже ви б фізично не встигли провести перемовини з цими футболістами після свого призначення?

— Це не тільки моя робота — залучати футболістів. У цьому напрямку працював менеджмент клубу, відповідний відділ. У клубі працюють чудові спеціалісти, з якими постійно на зв’язку.

Я назвав позиції, які потребують підсилення, і менеджмент підшукував гравців, потім приймали колегіальне рішення. Спочатку продивилися гравців, зважили всі за і проти, після цього по ним ухвалювалося рішення. Намагаємося брати не кількістю, а якістю.

Звісно, є позиції, які хотілося б ще підсилити. Задля конкуренції хочеться бачити по двоє рівноцінних футболістів на кожній позиції.

Читайте також: Гучні імена Руху, місцеві таланти Прикарпаття: усі трансфери Першої ліги

У цьому сезоні залишилося зіграти 11 турів, але також потрібно дивитися у майбутнє. Команда до цього була добре укомплектована і зараз нам потрібно точково підсилитися. Футболісти в команді хорошого рівня і я у цьому переконався, коли познайомився, побачив їх у тренувальному процесі і у контрольних матчах. У кожного тренера є своє бачення футболу, тому завжди є певні нюанси.

Команда вже повністю укомлектована чи ще очікуєте новачків?

— Розмовляли із Григорієм Козловським і прийшли до висновку, що нам потрібні нові гравці, щоб підвищити конкуренцію. Домовилися, що великої кількості новачків не буде. Кожного потенційного новачка ретельно вивчаємо, а потім вже ухвалюємо колегіальне рішення. Не виключаю, що у нас ще з’являться новачки, але їх буде не багато. Повторюся, нас цікавіть не кількість гравців, а якість.

— Ви повернули з оренди в Калуш Габріеля. Розраховуєте на нього?

— Щодо нього рішення ухвалюватимемо колегіально і дещо пізніше. Він зараз тренується з командою.

— Є інформація, що команду залишив Никитюк…

— Не можу поки підтвердити її. Очікуйте офіційне повідомлення на сайті.

Чи будете давати можливість проявити себе молоді чи у весняній частині сезону не буде місце для експериментів?

— У нашій команді достатньо молодих футболістів із Львова, Львівської області. Поповнили ряди команди Саків та Романюк, які також являються місцевими хлопцями. Всі, хто відповідатиме нашим вимогам, віддаватиметься на тренуваннях, обов’язково отримують свій шанс. Тільки у конкуренції можна прогресувати.

— У своєму першому матчі за команду Біленький відзначився хет-триком. Задоволені діями Станіслава?

— Всі прекрасно пам’ятають цього гравця, який грав за Олімпік, проявляв себе у молодіжній збірній. Тому тут немає нічого несподіваного для мене. Слідкували за грою Станіслава і не тільки по відео. У 2018 він грав у Словаччині, згодом в Польщі і зараз повернувся в Україну. Вважаю, що підписали хорошого гравця, який нам допоможе. Станіслав — такий нападник, який легко вписується у нашу структуру гри.

— В осінній частині сезону команда закінчила сім матчів з валідольним рахунком 1:0, ще кілька матчів були мінімальні перемоги? Чи не поставили перед вами завдання зробити гру команди більш видовищною та агресивною попереду?

— Напевно, не зовсім етично відповідати на першу частину питання. Команда зараз лідирує у Першій лізі і ніхто не збирається все повністю ламати.  Барселони у нас не буде однозначно. Чому Григорій Петрович обрав мою кандидатуру? Напевно, вплинуло те, що ми працювали із Леонідом Кучуком. Звісно, у мене є своє бачення футболу, свої напрацювання, які дещо відрізняються. Кожен новий тренер після свого призначення щось змінюватиме у грі команди. Хочеться, щоб все із запланованого вдалося реалізувати.

Читайте також: Cергій Ковалець: Бажаю Оболоні-Бровар успіху. Я ж відкритий до пропозицій

— Команда підписала Олександра Бандуру, з яким ви працювали у ФК Львів. За позицію голкіпера можете бути спокійними?

—  Та й до підписання Олександра ця позиція у нашій команді була дуже сильною. Мисак та Ільющенков кваліфіковані голкіпери, які мають досвід виступів на більш високому рівні. Вважаю, що у команді зараз є три голкіпери топ-рівня.

— Ви викладаєте у Центрі ліцензування УАФ, тому завжди на гребені сучасної футбольної хвилі. Підготували на збори в Туреччину тактичні новинки?

— Це повсякденна, ретельна робота. У голові, комп’ютері та на папері є свої напрацювання. Вже під час матчів можна буде побачити, наскільки все це вдається реалізувати на футбольному полі. Зараз на зборі у Львові закладаємо фундамент функціональної підготовки, щоб у Туреччині вже більше працювати над тактикою.

Хочеться, щоб команда грала не за однією тактичною схемою, але побачимо як нам вдасться це реалізувати. Зробимо все від себе залежне для досягнення своїх цілей. Прагнемо щоб наша команда була варіативною. Хочу, щоб мене оцінювали не за словами, а за діями. Треба менше говорити, а більше робити.
Яркие интервью и видеорепортажи на SportArenaTV. Подписывайтесь, ставьте лайки, делитесь с друзьями.

Источник: Sportarena.com

Добавить комментарий
Новости Футбола
28 марта, 15:22
2
28 марта, 15:22
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?