Sportarena

«Здоров’я людей – найважливіше, тому змагання проводити з дотриманням всіх вимог». Тренери – про ситуацію з футбольними турнірами

Ми розпитали відомих тренерів, як вони ставляться до впливу коронавірусу на футбол.

Додо Шахтер

Фото - Getty Images

Ярослав Кроха, Sport Arena

Екс-тренер низки команд Володимир Пятенко вважає, що попри закручену інтригу змагань ПФЛ, відштовхуватися варто від рішення УЄФА.

«Зрозуміло, що команди готувалися і будували підготовку з урахуванням старту 22 березня. Однак, ми знаємо, що у вівторок заплановане засідання Виконкому УЄФА щодо єврокубків і Євро-2020. Гадаю, що від цього рішення і варто відштовхуватися, — говорить спеціаліст. — Якщо його перенесуть, то і змагання можна перенести, адже здоров’я людей важливе. Але варто розуміти: в тому ж метро чи в громадському транспорті не менш небезпечно, аніж під час футбольного матчу, який проводиться на повітрі».

Читайте також: 4 варианта, как может завершиться футбольный сезон 2019/2020

Головний тренер Гірника-Спорт Ігор Жабченко підтримує рішення керівників провідних європейських чемпіонатів. «Немає нічого важливішого, ніж здоров’я людей. Ми зараз спостерігаємо, наскільки загрозлива ситуація у світі, що підтверджується спостереженнями Всесвітньої організації охорони здоров’я. Напевно, можна на кілька тижнів призупинити футбольні змагання, щоб зберегти життя українців, — вважає тренер. — Ми бачимо, що топ-чемпіонати призупинили змагання, хоча й складно ухвалити рішення щодо формули подальшого розіграшу і завершення змагань у випадку з форс-мажором. Але європейські чиновники пішли на це заради людей».

Колишній тренер МФК Миколаїв Сергій Шищенко вважає, що треба дотримуватися рішення УАФ.

«Здоров’я людей – найголовніше. Якщо ухвалять рішення про призупинення змагань в УАФ, то треба його підтримати і дотримуватися. Це серйозні речі. Ми бачимо, що в європейських чемпіонатах зупиняють змаганнях. Більше того, у них там хворіють спортсмени і тренери, та й в інших видах спорту вірус не жаліє людей.

Здоров’я персоналу важливіше ніж самі ігри. Гадаю, що в разі ухвалення такого рішення в Україні, я б його підтримав. Ми потім надолужимо, знайдемо час закінчити змагання. Можна зробити паузу і серйозно поставитися до пандемії.

Читайте також: Роналду отдаст свои отели в Португалии под больницы для зараженных коронавирусом

Відомий фахівець Павло Кікоть вважає, що змагання варто продовжувати, дотримуючись відповідних вимог. «Змагання  ПФЛ варто продовжувати, але при цьому варто дотримуватися суворих правил санепідемстанції. Маю на увазі — проводити матчі без глядачів та проводити регулярно у учасників змагань термометрію, — говорить тренер. — Важливо призначити відповідальних осіб, які контролюватимуть заходи. І до ситуації навколо матчів підійти вкрай відповідально».


Добавьте «sportarena.com» в свои избранные источники Google News (просто нажмите звездочку)

Источник: Sportarena.com

Рейтинг новости: 12345


Или аккаунт Sportarena