27324
27324

ААФУ: трилер на Сумщині, бенефіс іменинника на Дніпровщині

...
Гол та асист від Соколянського допоміг ВПК-Агро зробити перший крок до супер-фіналу, fc-vpkagro.com.ua

ВПК-Агро здобув два голи переваги перед виїздом на Черкащину, а в Миколаївці переможця не виявили – такими були перші матчі 1/2 фіналу Чемпіонату ААФУ 2018/19.

• Миколаївка Сумської області

Чинний чемпіон України серед аматорів приймав команду з села Малинськ Березнівського району Рівненської області, яка в плей-офф не виходила від 2016 року, а в півфіналах Чемпіонату ААФУ не бувала ніколи в історії. Тим не менш, гості розпочали гру досить розкуто, на кожну атаку господарів відповідали своєю й відкрили рахунок ще в першій третині гри. Корольчук (найвищий гравець всеукраїнського футболу) протягнув м’яча з центру поля до правого кута карного майданчика, але замість удару чи пасу ближньому розвернувся й перевів передачу на лівий край, де був чемпіон Європи серед юнаків Єременко. Дмитро прийняв пас, кількома фінтами розхитав захисників і пробив на виконання з правої ноги в дальній кут – 0:1.

Що це була не випадковість – показали наступні хвилини. Лойко бив здалеку, Савицький дуже гостро прострілював з правого краю, так, що досвідченому захиснику Чередниченку довелося стелитися в підкаті й переривати. А пізніше ФК Малинськ розіграв зразкову швидку атаку вже через лівий край, яка призвела до другого в матчі голу. Той же Єременко промчав через фланг і м’яким парашутом закинув м’яча в центр, а все той же Корольчук з розбігу розстріляв ворота – 0:2. Гол №14 у чемпіонаті для Артема – при чотирьох гольових передачах.

Ще до перерви був момент, коли малинський гренадер пробивав з меж карного майданчика, але кіксанув у руки воротареві, відразу після перерви Артем бив уже після відскоку при кутовому й влучив у захисника, який підстрахував воротаря на лінії – на щастя для Вікторії, тому що такий «гол у роздягальню» і «з роздягальні» міг би й позбавити нас інтриги як на другий тайм, так і на пару в цілому. А так, витримавши дуже непрості хвилини, миколаївська команда повернулася в гру й оперативно скоротила відставання до мінімуму. Кузьмін протягнув м’яча через лівий фланг і розважливо перевів на протилежний кут карного майданчика, де захист гостей залишив наодинці з воротарем Чернікова. Володимир прийняв, прицілився і сильним ударом з правої ноги розстріляв ворота. Влучив у поперечину, рикошет пішов, здається, за лінію воріт, тож добивання Борисенка «для вірності» лише підтвердило вердикт арбітра – 1:2. Дебютний гол вінгера за Вікторію в чемпіонаті України, 21-й бал Кузьміна за системою «гол+пас» (15 голів, 6 асистів).

Невдовзі господарі отримали ще одну перевагу – кількісну. Це Борисенко пішов у прорив і на лівому краю був зупинений Луцюком – невисокий гравець опинився на газоні, а от правого захисника візитерів було вилучено. Гості оспорювали вилучення, але вирок лишився в силі. Пішли штрафні, дальні удари. Невдовзі Грицаль парирував стандарт від Касьянова, а ще одну його подачу зі штрафного замикав з ближньої відстані Шевченко, врізавшись в воротаря – на лінії з підстраховкою встиг центрбек Гергелюк. Ще хвилин через десять Борисенко поперечною передачею виводив на ударну позицію Чернікова, але, не без «приглушувального» підкату Проневича, м’яч розминувся з воротами.

Не реалізувавши низку хороших моментів, Вікторія відігралася після метушні при стандарті. Після подачі кутового м’яч відскочив від Ганжі до Шевченка, і В’ячеслав сильним ударом із восьми метрів розстріляв ворота ударом з правої ноги – 2:2! Гол №12 у чемпіонаті, причому, вже третій у 4 матчах червня місяця. Хоча гості догравали в меншості, але все ж відстояли стратегічно важливу результативну виїзну нічию. Тепер ФК Малинськ влаштує не лише перемога, а навіть нічия (якщо це буде 0:0 чи 1:1).

Герой матчу – Артем Корольчук (ФК Малинськ)

Забив сам і асистував Єременку, на двох вони й розіграли обидва голи на виїзді у володаря титулу.

Вікторія (Миколаївка) – ФК Малинськ – 2:2
Голи: Черніков, 49, Шевченко, 83 – Єременко, 21, Корольчук, 38

Вікторія: Зарубін, Михайлюк, Чередниченко, Яценко, Ретушняк, Касьянов, Нелін©, Черніков (Ганжа, 75), Кузьмін (Романенко, 83), Борисенко,  Акімов (Шевченко, 46). Запасні: Зінченко, Чепіга, Шимко, Без’язичний. Головний тренер: Артем Радіонов.

Малинськ: Грицаль, Луцюк, Гергелюк, Воробей, Лойко, Проневич, Яструб (Кір’ях, 73), Савицький©, Єременко (Брикса, 90+1), Дацюк, Корольчук (Гайдучик, 90+3). Запасні: Фокін, Кашуба, Мичко, Штандер. Головний тренер: Богдан Самардак.

17:00, 17.06.2019. 25 тур. Миколаївка. Стадіон «Вікторія». 300 глядачів, поле 5, +32С
Суддя: Дорош Владислав (Київ)
Попередження: Ретушняк, 36, Михайлюк, 45+1
Вилучення: Луцюк, 59 (напряму)

• Шевченківка Дніпропетровської області

Володар Кубка України серед аматорів, який у плей-офф кваліфікувався із надскладної центральної групи, завітав до ВПК-Агро – одного з перших клубів, які можна привітати із здобуттям професіонального статусу. Проте й на залишок сезону 2018/2019 у команди з Дніпровщини максимальні завдання, тож уже в дебюті господарі створили кілька нагод забити. Спершу над воротами пробив Шмигельський, потім Соколянський, головою замикаючи навіс із глибини, направив м’яча в хрестовину (здається, воротар Козаченко також трішки підкоригував кінчиками рукавичок). Ще в одному епізоді гості заблокували небезпечний удар Донгаузера. А ще ж був випад Соколянського з неточним завершенням і кілька дальніх ударів – словом, у першому таймі господарі домінували й мали підстави бути невдоволеними нулями на табло.

І вже на початку другого тайму ВПК-Агро повів у рахунку. Соколянський прорвав правий фланг оборони гостей і виклав передачу в центр, куди вже набігав Коломоєць. Михайло з розбігу влучив у дальню «шістку», забивши 21-й свій м’яч у поточній першості – 1:0. На куражі приймаюча сторона провела ще одну блискавичну багатоходівку. Саблін, який щойно вийшов на заміну, м’яко навісив уже з правого краю, а Соколянський замкнув головою в падінні, піймавши воротаря на протиході – 2:0. П’ятий гол в активі форварда при чотирьох гольових передачах.

Для гостей цей момент став триґґером – вони масовано пішли вперед, кілька штрафних від Грицая та випадів Литовчака з Колосом загострили гру, а далі пішли справжні моментища. На 69 хвилині Грицай з правого краю перевів на Колоса, який позбавився від захисників і розстрілював ворота – тут ВПК-Агро виручив голкіпер Бубенцов. Через півхвилини після кутового гості заштовхали м’яча в ворота, проте взяття не зафіксували через напад на голкіпера, а ще хвилин через п’ять, після пасу з глибини, Колос із кута воротарського майданчика пробив повз Бубенцова в ціль, але рефері зафіксував офсайд.

Кінцівку ЛНЗ-Лебедин провів практично повністю на чужій половині поля. Незчисленні кутові, флангові подачі, заблоковані удари – інколи м’яч пролітав-прокочувався в лічених сантиметрах від воріт, але все ж ВПК-Агро здобув перемогу в два голи, зробивши дуже важливий перший крок до супер-фіналу. Можливо, гостям не вистачало Кондратюка – провідного захисника, вилученого в минулому матчі, але обмеженість кадрів суперника – вже точно не проблема господарів, отож вони відсвяткували важливу перемогу.

Герой матчу – Ігор Соколянський (ВПК-Агро)

Цього дня форвард відзначав своє 31-ліття. І який же він зробив подарунок своїй команді! Це після його сольного рейду було відкрито рахунок, а вже через півтори хвилини він забив і сам, здійснивши вирішальний вклад у перемогу над ЛНЗ-Лебедином.

ВПК-Агро (Шевченківка) – ЛНЗ-Лебедин (Лебедин) – 2:0
Голи: Коломоєць, 51, Соколянський, 53

ВПК-Агро: Бубенцов, Алексанов, Яременко©, Сидоренко, Дегтярьов, Васильєв (Шаповалов, 74), Шмигельський (Саблін, 53), Донгаузер (Терехов, 62), Красов (Маргарян, 58), Коломоєць (Я.Ткаченко, 77), Соколянський (Шарко, 58). Запасний: Гришин. Головний тренер: Сергій Соловйов.

ЛНЗ-Лебедин: Козаченко, Парфьонов, Коломієць, Листопад, Калинич©, Гуд (Лобов, 62), Крамар (В.Ткаченко, 62), Дєдов (Вакуленко, 56), Грицай, Колос, Качур (Литовчак, 56). Запасні: Дейнеко, Тубольцев. Головний тренер: Василь Гречаний.

18:00, 17.06.2019. Магдалинівка. Стадіон «Колос-Арена». 300 глядачів, поле 4, +32С
Суддя: Кубряк Дмитро (Одеса)
Попередження: Васильєв, 21, Крамар, 26, Козаченко, 51, Саблін, 56, Яременко, 90+2

Показники по ААФУ загалом

Найкращі бомбардири

Гравець Команда Голи Пен.
1 Коломоєць Михайло ВПК-Агро (Шевченківка) 21 (8)
2 Литовчак Мар’ян ЛНЗ-Лебедин (Лебедин) 17
3 Кузьмін Андрій Вікторія (Миколаївка) 15 (4)
Акімов В’ячеслав Вікторія (Миколаївка) 14
Корольчук Артем ФК Малинськ 14
Качур Руслан ЛНЗ-Лебедин (Лебедин) 13
Шевченко В’ячеслав Вікторія (Миколаївка) 12 (2)
  Молодожон Микита Мотор (Запоріжжя) 10
  Пуляєв Сергій Таврія (Новотроїцьке) 10
  Новаківський Віктор Факел (Липовець) 9
  Сомов Іван Авангард (Бзів) 9
  Пікуль Костянтин Альянс (Липова Долина) 9 (7)

Довбиш Віктор Мотор (Запоріжжя) 14 6 8

ПРИМІТКА: курсивом виділені гравці, команди яких не продовжують грати в плей-офф.

Всі підрахунки проведені Артуром Валерком.

* * *

Що далі?

Матчі-відповіді будуть проведені 23 червня 2019 року. Фінальна зустріч чемпіонату запланована на 29 червня.