«Без амбітних завдань гравцям важко зростати»: чому Авангард заявив резерв у Другу лігу?

...

У ранзі професіоналів: шоста бесіда Sport Arena з представниками новачків професіонального футболу. На черзі – Авангард-2 (Краматорськ).

Авангард-2
Авангард-2 fcavangard.com

Сім команд поповнили Другу лігу цього літа. Серед них – чотири клуби-дебютанти і три резервних колективи клубів Першої ліги. Напередодні старту сезону 2019/20 ми знайомимо читачів із цими командами. Продовжує серію публікацій розповідь про другу команду краматорського Авангарду.

У ранзі професіоналів: клуб №1 – ФК Ужгород; команда №2 – Оболонь-Бровар-2 (Буча); клуб №3 – Діназ (Вишгород); клуб №4 – Альянс (Липова Долина); клуб №5 – ВПК-Агро (Магдалинівський район).

* * *

Футбольний клуб Авангард прагне розвиватися, а, отже, інвестує в розвиток своєї зміни. Клубна команда U-19 вже пройшла бойове хрещення на обласному та всеукраїнському рівні – влітку Авангард став срібним призером першості України U-19 ДЮФЛУ та фіналістом Кубка Донецької області.

Наступний крок – заявка в ПФЛ своєї резервної команди. Вона має дати путівку в великий футбол талановитій місцевій молоді, а також забезпечити ігровою практикою гравців, які або не проходять в стартовий склад основної команди, або відновлюються після травм. Також Авангард-2 стане точкою відліку в тренерській роботі й для його молодого наставника. 34-річний Олександр Іващенко, який ще недавно був форвардом команди, отримав тренерську ліцензію й допомагав Косевичу в штабі першої команди, а тепер став старшим тренером резервного складу, який готується до дебюту в Другій лізі.

Олександр Іващенко
Олександр Іващенко

— Олександре Володимировичу, як з’явилася ідея заявити резервний склад ФК Авангард у Другу ліуг?

— Після закінчення минулого сезону Першої ліги наш головний тренер Олександр Косевич зустрівся з президентом клубу, і на цій зустрічі з керівництвом запропонував, щоб, для поліпшення іміджу команди, для популяризації та підготовки молоді, потрібно створити резервну команду.

Ми хочемо розвивати нашу конкурентоспроможну молодь, яка претендуватиме на місце в першій команді. Отже, потрібна команда Авангард-2 саме у Другій лізі, тому що вона дає їм можливість швидко перерости з юнаків в більш дорослий футбол і як можна швидше інтегруватися в першу команду. Це питання більш болюче, тому що ми розуміємо, що з U-19 нашим футболістам складніше перейти відразу в дорослий футбол, їм потрібен час. Для цього й була створена команда Авангард-2, яка дасть можливість молодим гравців швидше адаптуватися в дорослому футболі, набратися досвіду і якнайкраще інтегруватися в першу команду.

Наша перше завдання – щоб якомога більше гравців другої команди потрапило в першу команду, щоб вони набралися досвіду, зміцніли, стали мужиками. Також ніхто не виключає, що ми будемо завжди ставити максимальні завдання перед другою командою, так як тільки результати і високі завдання – це рух вперед, до успіху. Не буде задач – не буде розвитку.

Ми розуміємо, що це буде дуже складно, бо Друга ліга – це не ДЮФЛ, але ми до цього готуємося і розуміємо, що на нас чекає важкий сезон, але ми повинні спільно (і перша команда, і друга), готуватися до того, щоб ставити максимальні завдання. Тільки так ми будемо рости.

— Хотілося б запитати про джерела створення цієї команди. Зрозуміло, дуже добре, коли у клубу є такий базис як U-19, це вже те, навколо чого можна щось будувати. А скільки футболістів пройшло у вас перегляд протягом літа, і кого із запрошених влітку залишите на сезон?

— Із U-19 дванадцять-тринадцять чоловік перейшли повноцінно в другу команду. Вони видали непоганий сезон, посіли друге місце в першості України серед юнаків, і це послужило тому, щоб дати їм можливість проявити себе в дорослому футболі. Але також ми не виключаємо можливість, що запросимо ще футболістів, адже зараз телефонують люди, які хочуть потрапити в нашу команду.

Ми більше робимо акцент на місцевих вихованців із Донецької області. Хочемо популяризувати нашу Донецьку область, залучити людей, які в зв’язку з війною десь виїхали, не змогли тут зачепитися. Ми хочемо відродити донецький футбол, через це ми шукаємо більше людей, які проживають поруч. Так, важко зараз знайти хороших гравців, але ведеться робота завдяки, звичайно, головному тренеру, який також допомагає в цьому, розуміючи що на даний момент мені одному буде важко. Він всіма можливими способами допомагає мені шукати перспективну молодь, яка зможе скласти конкуренцію U-19 і швидше потрапити в першу команду.

— Хто-небудь з основної команди буде внесений в заявку Авангарду-2?

— Цілком можливо, але поки головний тренер Олександр Косевич не конкретизував це питання. Ми з ним вже це обговорювали. Всім потрібна ігрова практика, але не всі зможуть отримувати її в Першій лізі, а для того, щоб бути в тонусі і конкурувати в основному складі, практика дуже потрібна. Для цього важливо, що Авангард-2 буде грати у Другій лізі, а це набагато краще і для гравців першої команди, які можуть підтягнути свої кондиції, і для молоді. До речі, з U-19 вже один гравець поїхав на збори з першою командою. Це теж підтверджує те, що є молодь, яка розвивається, у якій є потенціал.

— Чи вистачить місту інфраструктури на дві професійні команди? Де збираєтеся проводити матчі Авангарду-2?

— Завдяки почесному президенту нашого клубу Максиму Єфімову, це питання ми намагаємося якомога швидше врегулювати. Влітку наша друга команда переїхала в Слов’янськ, поки всі збори проводимо тут. Але плануємо проводити ігри на центральному стадіоні Краматорська, так як ми все-таки представляємо Краматорськ і повинні популяризувати наше місто. Питання ставилося так, щоб ми проводили свої матчі на центральному стадіоні. Зараз стоїть питання, щоб розділяти по календарю першу і другу команду на виїзних і домашніх матчах. Ми хочемо, щоб глядачі приходили, дивилися і спостерігали за нашою молоддю, і переживали за команди.

— Ще будучи футболістом, ви отримували тренерську ліцензію. Це означає, що замислювалися про тренерську роботу ще тоді?

— Коли я переходив в Авангард, розмовляв із головним тренером Олександром Олександровичем Косевичем, вже тоді у мене вже в думках було, що я планую закінчувати футбольну кар’єру при цьому тренері і переходити на тренерські курси. Так, у мене були свої замітки, я розумів, що рано чи пізно настане момент, коли я закінчу ігрову кар’єру. Олександр Косевич дав добро, щоб я паралельно зміг уже ходити на тренерські курси. Я йому за це вдячний. Восени, коли закінчувалися курси на отримання тренерської ліцензії, я вже повноцінно переходив до тренерського штабу.

Олександр Олександрович мені давав можливість проводити розминку з першою командою, робити розбори гри, також працювати з травмованими гравцями. Для мене це було дуже швидко і несподівано, але дуже мотивувало до подальшого розвитку. І взимку я вже повноцінно перейшов на тренерську діяльність, провів із командою всі збори повністю. А вже влітку, як бачите, створилася резервна команда Авангард-2, і мене поставили сюди, бо знають мої можливості і досвід, який я придбав в якості гравця. Я повинен донести свій досвід молодому поколінню, щоб вони могли розвиватися і були правильно мотивовані для подальших успіхів.

— У вас за плечима не один сезон в Прем’єр-лізі, робота з дуже відомими фахівцями. Кого з тренерів відзначите як тих, хто залишив по собі велике враження, дав вам багато знань для роботи в майбутньому?

— Важко сказати. Кожен тренер вніс свою лепту, від кожного я щось черпав, дізнавався. Але тим, хто мене найбільше мотивував, був Олександр Олександрович Косевич. Він дав мені путівку в життя в якості гравця Прем’єр-ліги, а тепер і в якості тренера. Це багато чого варте, і я йому дуже вдячний за це. Також я намагаюся у нього багато чому вчитися, я у нього багато переймаю, він мені підказує, я намагаюся прислухатися. У мене було багато тренерів – і Максимов, і Таран, і в Оболоні були чудові тренери, у кожного я щось почерпнув. Від кожного потрошки.

— Ваш брат Валерій працює в ФК Оболонь-Бровар, має серйозні успіхи з цим клубом. Говорили з ним про тренерську роботу, про специфіку переходу з футболіста в тренери?

— Так, були такі розмови. Він набагато раніше перейшов на тренерську діяльність, а я розумів, що через пару років і переді мною стоятиме це питання. Він мені всіляко підказував, як швидше і краще приймати рішення, вчив тренерським нюансам. Природно, без його допомоги не обійшлося. Тепер я хочу свої думки, все, що вмію і знаю, передати футболістам, українському футболу. Хочу те, що не встиг зробити як футболіст, зробити як тренер.

— Останнє запитання стосується чисто Другої ліги. Ви там не були, якщо я не помиляюся, ще з часів відродження ФК Оболонь-Бровар. Які у вас тепер враження від цього дивізіону?

— Друга ліга дуже важка. Буде багато боротьби, менше технічної роботи з м’ячем. Але Друга ліга завжди була важкою. Зараз Перша ліга трохи вирівнялася, більше підходить під Прем’єр-лігу. Раніше такого не було. У Другій лізі більш бійцівські команди, там вважають за краще силовий футбол.

Щодо формату, він мені теж подобається. Раніше такого не було, доводилося по всій Україні їздити. У фінансовому плані це було не дуже вигідно для клубів, тож тепер, коли розподілено на дві групи за географічним принципом, учасники можуть економити.

Я тепер більше занурюся в це як тренер, буде цікаво подивитися на Другу лігу з тренерської точки зору.

  • Авангард-2 (Краматорськ Донецька обл.)
  • Рік заснування резервної команди: 2019
  • Почесний президент: Єфімов Максим Вікторович
  • Директор: Безсонний Андрій Олександрович
  • Старший тренер: Іващенко Олександр Володимирович
  • Тренери: Маркевич Олексій Володимирович, Швидкий Євген Геннадійович
  • Стадіон: «Прапор» (Краматорськ)
  • Досягнення:
  • Віце-чемпіон України серед юнаків 2018/19 (першість U-19 ДЮФЛУ).
  • Фіналіст Кубка Донецької області 2018/19.Яркие интервью и видеорепортажи на SportArenaTV. Подписывайтесь, ставьте лайки, делитесь с друзьями.

Добавить комментарий
Новости Футбола
30 декабря, 17:25
167
1
30 декабря, 17:25
28 декабря, 13:35
418
28 декабря, 13:35
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?