Sportarena

Чортків, Вишневе, Магдалинівка і всі-всі-всі. Хто може поповнити Другу лігу?

Sport Arena розбирає наявну інформацію стосовно потенційних новачків професіонального футболу України.

Чортків, Вишневе, Магдалинівка і всі-всі-всі. Хто може поповнити Другу лігу? - Вторая лига Украины

Sport Arena

Ярослав Смілянський, Sport Arena

Із 22 учасниками Друга ліга вперше в історії зрівнялася із довоєнними показниками за кількістю учасників і навіть перевершила показники перших років незалежності. Наявність таких клубів, як Металіст-1925, СК Дніпро-1 та ФК Дніпро, дозволила побити історичний рекорд із відвідуваності Другої ліги, а розділення на дві групи дає додаткові аргументи для вступу клубів із віддалених регіонів України, які раніше скаржилися на тривалі та затратні виїзди.

Тож хто претендує на приєднання до Другої ліги сезону 2018/19? І скільки клубів можуть претендувати на це за регламентом? Про все це – в нашому дослідженні. Sport Arena зібрала інформацію стосовно потенційних учасників професіональних змагань та розібралася, що чекатиме їх в атестаційному процесі.

У третій частині текстового серіалу – Кристал (Чортків Тернопільської області), Рубікон (Київ), Олімпік (Кропивницький) та цікавий бонус у вигляді майбутнього.

ФК Кристал (Чортків Тернопільської обл.)

Рік заснування: 1946
Почесний президент: Шматько Володимир Петрович
Головний тренер: Івегеш Василь Петрович
Тренер: Назаренко Анатолій Петрович
Стадіон: Харчовик (Чортків)
Хто вони зараз: 8 місце в Групі 1 Чемпіонату ААФУ, бронзові призери чемпіонату Тернопільщини

Тандем Івегеш – Назаренко досить давній і титулований. У них великі успіхи на поприщі студентського футболу, вони виводили разом ФК Тернопіль в Другу і Першу ліги. Кристал – багато в чому, продовження цієї роботи. Грають ті ж Тарабалка і Заставецький, повертаються досвідчені Кондзьолка і Клекот, які можуть налагодити оборону і додати зовсім молодій команді лідерських якостей.

Кристал Чортків, ffternopil.com

Втратив Кристал братів Когутів – гравці студентської збірної України перейшли в волочиський Агробізнес (а це лідер Групи А Другої ліги). Втім, в іншому робота ведеться спокійно й поступово. Є підтримка від мерії. Івегеш хоче тільки одного – попрацювати ще кілька років із цим складом, щоб молоді набралися досвіду й повністю реалізували свій потенціал.

Вердикт оптиміста: Чортків колись успішно грав на всеукраїнському рівні, у штабу є досвід, щоб налагодити поточні результати.

Вердикт песиміста: відставання дуже серйозне, важко буде дотриматися спортивних результатів, необхідних для підвищення у класі. Щодо інших питань, покаже ліцензійний процес.

Що самі кажуть про атестацію: «Я їздив у Київ, обійшов усі інстанції. Тепер будемо чекати у найближчі тижні результатів. У нас в атестації під Другу лігу йде процес, будемо бачити, як воно буде, які зауваження будуть робитися. Наші люди їздять у Київ на рівні керівництва – будемо тримати з ними контакт, щоб команда надалі прогресувала» (головний тренер Василь Івегеш в інтерв’ю ААФУ).

ФК Рубікон (Київ→Вишневе)

Рік заснування: 2017
Президент: Бірун Олег Григорович
Головний тренер: Курята Віктор Валерійович
Тренер: Маринчук Денис Богданович
Начальник команди: Душко Валерій Романович
Стадіон: Міський (Вишневе)
Хто вони зараз: 8 місце в Групі 2 Чемпіонату ААФУ

Новий проект – причому, дуже амбітний, в керівництві – люди, які мають досвід управлінської роботи в УПЛ. Попри молодість, клуб вже встиг здійснити переїзд із Києва в передмістя. У Вишневому є новенький спорткомплекс із якісним штучним покриттям. Знову ж таки, Рубікон сподівається на підтримку місцевих фанів.

Турнірна ситуація у клубу плачевна, восени, коли грали, переважно, абсолютні дебютанти всеукраїнських змагань, Рубікон втратив багато очок і є аутсайдером. Утім, взимку тренерський штаб проводив величезну селекцію. На Меморіалі Макарова команда виглядала досить симпатично, а резерви столичного футболу такі, що зібрати команду можна легко – і досить пристойну.

rubiconfc.com

Вердикт оптиміста: цікавий проект, місто не мало всеукраїнського футболу, кажуть про серйозний потенціал.

Вердикт песиміста: спортивна складова кульгає, та й новий проект має ще показати себе кілька років. 

Що самі кажуть про атестацію: «Ми подали документи на атестацію для участі в Другій лізі. Нині цей процес триває, уже в квітні-травні буде більше відомо стосовно того, хто буде брати участь у професіональних турнірах» (головний тренер Віктор Курята в інтерв’ю ААФУ).

ФК Олімпік (Кропивницький)

Рік заснування: 2000
Президент і головний тренер: Кевлич Юрій В’ячеславович
Спортивний директор: Гвоздецький Юрій Миколайович
Стадіон: Зірка (Кропивницький)
Хто вони зараз: 9 місце в Групі 3 Чемпіонату ААФУ

Клубом керує авторитетний тренер Юрій Кевлич, відомий тим, що працював із Коноплянкою, Березовським, Загальським ще коли вони були дітьми. Олімпік як клуб свого часу дав нове життя Зірці після численних процесів зникнень-перереєстрацій. Сам клуб при цьому зберігся і нині починає з аматорського, дитячо-юнацького рівня.

Беруть участь в Аматорському чемпіонаті України, взимку грають на черкаському турнірі. Всіх дивують масовим переглядом африканських легіонерів – знайшлися-таки люди, які відповіли талантам у Фейсбуку! При цьому є цікаві гравці в Олімпіку і зараз. Клуб проводить активну підготовку та вірить у те, що нові «коноплянки» будуть готуватися й надалі.

facebook.com/mfcmetalurg

Вердикт оптиміста: заради молоді, заради нових кропивницьких талантів – вперед!

Вердикт песиміста: треба дочекатися: а) спортивних результатів в турнірах ААФУ, б) хоча б початкових, проміжних підсумків атестації.

Що самі кажуть про атестацію: «Тему професіонального статусу я «зондую» тому, що розглядаю можливість прогресу на подальші роки» (головний тренер Юрій Кевлич в інтерв’ю ААФУ).

ВПК-Агро (Шевченківка-Магдалинівка Дніпропетровської обл.)

Президент: Корсун Володимир Павлович
Начальник команди: Тараненко Сергій Миколайович
Головний тренер: Соловйов Сергій Миколайович
Стадіон: Колос (Магдалинівка)
Хто вони зараз: 1/4 фіналу Кубка ААФУ, 2-е місце Чемпіонату області

Потужний аматорський клуб із Дніпропетровщини, який в рідній області за останні чотири роки здобув чотири медалі (по два «срібла» і «золота»). Під професіональний рівень готовий розвивати і склад, і інфраструктуру – для цього зроблено вже багато, поле покращено і буде вдосконалюватися. У складі помічені досить авторитетні гравці, в тому числі 43-річний воротар Микола Збарах, який пройшов навіть Дніпро і Вищу лігу.

Неодноразово помічені на традиційних зимових турнірах та у спарингах із професіональними клубами. Потихеньку реконструюють склад – не всі із старожилів готові заради професіональної ліги покинути «цивільну» роботу, зате чимало гравців самі просяться на перегляд, знаючи, що клуб готується до Другої ліги. У роботі з кадрами тренерський штаб ВПК-Агро справді сильний: чимало гравців звідси перейшли на професіональний рівень (згадаємо Білика, який недавно із Нафтовика-Укрнафти перейшов в СК Дніпро-1, Мішуренка із Інгульця, Коржа і Водоп’яна із тієї ж Охтирки і багатьох інших).

Вердикт оптиміста: нова точка із Дніпропетровщини на футбольній карті, та й проект серйозний – за останні кілька років довів боєздатність.

Вердикт песиміста: не грають в Чемпіонаті ААФУ (спортивний принцип), ще доробляють інфраструктуру.

Що самі кажуть про атестацію: «До атестації ставимося серйозно, вже кілька етапів подолано. Зауваження є – досконалості, як відомо, нема меж, але наш засновник, власник і президент Володимир Павлович Корсун поставив завдання вигравати Кубок серед аматорів і переходити в професіонали, тому будемо працювати над виконанням» (головний тренер Сергій Соловйов в інтерв’ю ААФУ).

Бонус: якщо не зараз, то в недалекому майбутньому

Є клуби, які зараз не бряжчать зброєю, але потихеньку рухаються до своєї мети. На кілька з них рекомендуємо звернути увагу.

Наприклад, це ФК Чернігів (до минулого літа – YSB Чернігів). Клуб має те, чого не мають багато з професіоналів – власний стадіон, який збираються розвивати до справжнього спорткомплексу. У чернігівців є власний стадіон зі штучним покриттям на повний розмір, роздягальнями та трибунами. Місткість арени можуть довести до 5 тисяч, а також є можливість збудувати ще трав’яне поле. Спонсором клубу є виробник товарів для домашніх тварин. Філософія клубу – склад винятково з місцевих футболістів. Для того, щоб перейняти досвід будівництва клубної системи та інфраструктури, представники клубу відвідали близько 100 стадіонів по всьому світу. Поки що освоюються в Чемпіонаті ААФУ, однак у майбутньому не виключають переходу в професіонали.

Вимагає уваги клуб ОДЕК (Оржів) – абсолютний гранд Рівненщини, який 16 років поспіль стає призером обласного чемпіонату. За складом цей клуб – абсолютна рівня учасникам Групи «А» Другої ліги (на нашу суб’єктивну думку, явно сильнішим був би хіба що волочиський Агробізнес і, напевно, Прикарпаття). Якщо трішки підтягнути інфраструктуру, він нічим би не поступався більшості професіоналів.

Теоретично цілком може замахнутися на Другу лігу й лідер Групи 2 Аматорського чемпіонату – Вікторія (Миколаївка). Клуб володіє чи не найкращим натуральним газоном у Сумській області, на його стадіоні вже проходили окремі матчі ПФЛ (першоліговий за участі ПФК Суми і ковалівського Колоса, наприклад). Утім, поки що це аматорський клуб, для плавного переходу йому, напевно, довелося б серйозно посилюватися.

Уже був у Другій лізі клуб Єдність (Плиски). У Борзнянському районі Чернігівської області в його розпорядженні одна із найкращих сільських баз вітчизняного футболу. Знову ж таки, є традиції. У різні роки за цю команду пограли навіть такі зірки, як Юрій Дмитрулін. Наразі там збереглася вся інфраструктура, однак склад поки що не для високих завдань.

Стадион в Плисках, ednist.com.ua

У Запорізькій області є команда Таврія-Скіф (Роздол). У її спонсорів – крупного агро-підприємства – серйозні можливості. Недавно збудували палац спорту. У складі зібрали багатьох іменитих гравців колишнього запорізького Металурга – Дмитро Невмивака, Євген Пісоцький, Сергій Силюк, Артур Каськов.

Тож бажаючих (і маючих змогу) підвищуватися у класі – вистачає. Хто із них стане професіоналами, побачимо під кінець весни.


Оперативное видео самых важных и красивых голов в нашем канале в Телеграме

Источник: Sportarena.com

Рейтинг записи: 12345


Рейтинг букмекеров
#букмекерописаниебонусоценкасайт
1 Фаворит обзор 10 000₴ + 300 FS
5
РЕГИСТРАЦИЯ
2 Vbet обзор до 150 000₴ + 500 FS
4.7
РЕГИСТРАЦИЯ
Или аккаунт Sportarena