Sportarena

«До Другої ліги йшли не лише футболісти, а весь клуб». Діназ – із власними стадіонами, Вацком у нападі та амбітним колективом

У ранзі професіоналів: Діназ. Третя бесіда Sport Arena з представниками клубів-дебютантів професіонального футболу. На черзі – клуб із Вишгороду.

«До Другої ліги йшли не лише футболісти, а весь клуб». Діназ – із власними стадіонами, Вацком у нападі та амбітним колективом - Вторая лига Украины

Фото: facebook.com/FC-Dinaz

Сім команд поповнили Другу лігу цього літа. Серед них – чотири клуби-дебютанти і три резервних колективи клубів Першої ліги. Напередодні старту сезону 2019/20 ми знайомимо читачів із цими командами. Продовжує серію публікацій розповідь про Діназ (Вишгород) – одного з грандів футболу Київщини, володаря повного медального та трофейного комплекту, рекордсмена області за кількістю перемог на традиційних зимових турнірах.

У ранзі професіоналів: клуб №1 – ФК Ужгород; команда №2 – Оболонь-Бровар-2 (Буча).

* * *

Діназ став відомим на всеукраїнському рівні задовго до того, як здобув професіональний статус. Клуб отримав бронзову медаль від УЄФА у категорії «Найкращий клуб Європи в масовому футболі», зібрав повну медальну й трофейну колекцію в рідній Київській області, а також спробував сили в чемпіонаті України серед аматорів, вже звідки й перейшов у Другу лігу ПФЛ.

Головний тренер команди, відомий за виступами в УПЛ і вікових збірних Володимир Бондаренко, уже по ходу минулого сезону, коли Діназ ще грав у ААФУ, почав створювати колектив, якому довірялося дебютувати серед професіоналів. Тож тепер розпитуємо молодого фахівця про ідеологію клубу, завдання команди та його враження від нинішньої Другої ліги.

— Ще граючи в чемпіонаті ААФУ, ваш клуб задіяв досить відомих на професіональному рівні новачків – захисника Гарбара, півзахисників Бовтрука та Авдаляна. Уже тоді готувалися до ПФЛ?

— Так, причому, не лише кадрово. У нас проведена велика робота над інфраструктурою, ми взимку пройшли справжні повноцінні збори в Туреччині. Готувалися плідно, зіграли низку міжнародних товариських матчів. Особливо на результат саме в аматорській лізі ми не розраховували, просто награвали те, що нам було потрібно спробувати, в тому числі різні тактики, дивилися на людей. Завдання потрапити в трійку ми не ставили, але могли її виконати. Так що ми сподіваємося, що те, що ми дивилися, пробували і награвали, нам допоможе у Другій лізі.

Володимир Бондаренко
Володимир Бондаренко, facebook.com/FC-Dinaz

— З одного боку, позаторішній чемпіон аматорів Агробізнес відразу ж виграв Другу лігу, а з іншого боку, існує все-таки різниця між аматорами і Другою лігою… Те, що ви бачили в аматорському чемпіонаті, показово для вас із прицілом для вищого рівня, чи все-таки Друга ліга буде дуже відрізнятися?

— Моя думка: особливо не відрізнятиметься. Деякі команди в аматорському футболі сильніші багатьох команд у Другій лізі. Вони не поспішають у Другу лігу, тому що це зовсім інший рівень фінансів, інфраструктури, ведення господарства, у всьому… Ось той же Колос (Ковалівка) з аматорів вийшов і відразу виграв Другу лігу, той же Агробізнес… Тому я вважаю, що рівень між цими дивізіонами не особливо відрізняється. Звичайно, в якійсь мірі там хлопці майстерніші, це вже професійні команди. Але, з іншого боку, ви бачили, які гравці нині грають в ААФУ – колишні збірники, володарі трофеїв різних країн, тож там також не було легко.

— Якби знайшлися люди, які ніколи не чули про Діназ, як би ви охарактеризували цей клуб, його кадрову філософію і взагалі його призначення в світі футболу?

— Одним словом — сім’я.

— Тоді про сім’ю. Як довго збирали цей склад, як він формувався, хто прийшов саме під вас?

— Ми півтора року займалися створенням цього складу. Минулого року Ярослав Миколайович Москаленко поставив завдання, щоб ми підготувалися до Другої ліги, тому ми довго йшли до цього, можна сказати, двадцять років, адже стільки існує наша школа. Ця сходинка була потрібна і, нарешті, з Божою поміччю, ми зробили це.

Багато є хлопців, які підпускаються вже під основний склад із корінних діназівців, наприклад, Ярослав Ізотов, якого вже запрошують у збірну, хочуть подивитися на нього. Для нас це великий крок, великий показник тієї роботи, яку ми робимо. Ми будемо будувати команду навколо наших вихованців. Хочемо, щоб було більше наших, місцевих, гравців із Вишгородського району. Нам треба підтягуватися, тому що вони поки тільки знайомляться з цим всім, тому і запрошуються інші хлопці, які підходять нашій родині, які живуть нашою командою і всім тим духом, який у нас є.

— Наскільки великі зміни плануються в складі під час цього короткого міжсезоння, чи будете кардинально змінювати склад під Другу лігу?

— Ні, кардинально міняти не будемо. Залишаться практично всі ті, які були, додамо максимум 2-3 людини. Відкрите питання по нападнику, його ми шукаємо. Є гравці, за якими ми півтора року стежили, запрошували і тепер запрошуємо. Ще не будемо говорити, хто це. Ще у нас питання стало по Каркошкіну, швидше за все, йому буде потрібна операція, тому розглянемо людей ще й на його позицію. 2-3 позиції посилимо і будемо працювати. Найважливіше — дух, прагнення, наша воля.

Тамаз Авдалян, facebook.com/FC-Dinaz

— Як розпланували підготовку під час зборів? Чи заплановані вже конкретні спаринги?

— Ми повинні були 3-го числа зіграти з МФК Миколаїв, але у них трохи змінилися плани. Вони вранці грали з донецьким Олімпіком, а ми повинні були ввечері зіграти. Трошки у них людей не вистачає, швидше за все, перенесемо цей спаринг на інший день. Є ще спаринги із ФК Нива (Вінниця), Оболонь-Бровар, вони вже точно будуть. Будемо ще підбирати.

— Підготовка буде проходити на клубних ресурсах?

— Так, у Демидові, де Діназ має натуральне поле високої якості. Ми думали поїхати, як у минулому році, в Бучу, ми там проживали і тренувалися на полях бази Оболоні. У цьому році трошки не вийшло, тому що там немає місць, інший готель ми не особливо хочемо, тому що до того звикли, тому, швидше за все, будемо працювати кожен день у Демидові на тому полі, де будемо приймати ігри чемпіонату.

— Молодь Діназа підтримувало кілька більш досвідчених футболістів, зокрема ви в деяких матчах виходили на поле. Будете продовжувати це на професійному рівні?

— Не хотілося б. Скоріше за все, ні. Я вже відійшов від цього. Але все може бути.

Я виходив тому, що ми грали одночасно два турніри – Вищу лігу Київської області й чемпіонат України серед аматорів. Перше коло у нас в один день були ігри і там, і там – їхало по 12 гравців, команда розділялася на двоє, щоб встигнути і там, і там. Так вийшло, що я заявився і допомагав хлопцям на полі.

Можна сказати, що перше коло на аматорському рівні ми і не грали толком, тому що нам ігри не переносили ні в області, ні в аматорах, і ми грали в один день, ділили команду на дві частини. Якби грали разом, то не сумніваюся, що ми б потрапили в трійку і далі б боролися за вищі місця.

— Питання по центрфорварду. У вас в заявці був відомий телекоментатор Віктор Вацко. Можемо очікувати його професійний дебют?

— Все може бути…

— Ми говорили про те, що Діназ ще буде освоюватися на цьому рівні, відповідно, я розумію, що зараз не йдеться про максимальні завдання у ПФЛ. Проте на який результат будете націлювати хлопців у Другій лізі, особливо в цьому першому півріччі, коли багато з них переоцінять свої сили?

— Я розумію, що це таке, як це все відбувається, який це рівень. У нашого керівництва немає таких завдань, але я сам по собі максималіст, і в команді у нас такі ж люди. Ніяких інших завдань, окрім як першого місця, поки немає. Ми будемо прагнути вгору, і я не сумніваюся, що ми там будемо.

— Є люди в Україні, які ще не знайомі з новачками Другої ліги. Розкажіть про інфраструктуру клубу, адже вам є чим похвалитися.

— Так, у нас з цим проблем немає. У нас хороше штучне поле в Лютежі, натуральне – в Демидові, Ярослав Миколайович відкрив у Вишгороді поле. Будуємо базу.

— Грати будете в Демидові, вірно?

— Так.

— А в холодну пору року?

— Лютіж, напевно. Будемо дивитись. Головне, що у ФК Діназ є чудові можливості в плані інфраструктури. Тож ми маємо змогу господарювати в будь-яку пору.

 • ДЛЯ ДОВІДКИ
 • Діназ (Вишгород, Київська обл.)
 • Рік заснування: 1999
 • Почесний президент, засновник клубу: Москаленко Ярослав Миколайович
 • Президент: Наливайко Василь Богданович
 • Спортивний директор: Спічек Олег Володимирович
 • Головний тренер: Бондаренко Володимир Петрович
 • Тренери: Прима Дмитро Анатолійович, Крохмаль Володимир Олександрович, Капаністий Роман Васильович
 • Стадіони: «Діназ» (Демидів), 500 місць; «Діназ»/«Лютіж-Арена» (Лютіж), 1000 місць
 • Досягнення:
 • Чемпіон Київської області 2011 року, віце-чемпіон 2015 та 2018 років, бронзовий призер 2005, 2007 та 2010 років.
 • Володар Кубка Київської області 2005, 2012, 2015 років, фіналіст — 2006.
 • Володар Суперкубка Київської області 2005 та 2011 років.
 • Переможець Меморіалу Миколи Кірсанова 2011 року.
 • Переможець Меморіалу Олександра Щанова 2015, 2017 та 2019 років.
 • У чемпіонаті ААФУ 2018/19:
 • 5 місце серед 12 учасників Групи 2; 22: +10=5–7; 47:38 (+9); 35 очок

Смотри футбольные трансляции и матчи на телеканале Футбол 1 онлайн.

Источник: Sportarena.com

Рейтинг записи: 12345


Или аккаунт Sportarena