УЗНАВАЙ ПРО СВОИХ

«Друга ліга – це не U-19 чи U-21, а на дві-три голови вище за рівнем»

...

У ранзі професіоналів: Оболонь-Бровар-2. Дебютант професіонального футболу: оболонська молодь, яка переросла юнацьку першість і сподівається плавно перейти в дорослий футбол.

«Друга ліга – це не U-19 чи U-21, а на дві-три голови вище за рівнем»
Оболонь-Бровар-2, fcbrovar.obolon.ua

Сім команд поповнили Другу лігу цього літа. Серед них – чотири клуби-дебютанти і три резервних колективи клубів Першої ліги. Напередодні старту сезону 2019/20 ми знайомимо читачів із цими командами. Розпочинає серію публікацій розповідь про Оболонь-Бровар-2 – молодіжну команду першолігового клубу, яка після успіхів у юнацькій першості буде освоюватися в новій для себе лізі та в при столичному місті.

У ранзі професіоналів: клуб №1 – ФК Ужгород; команда №2 – Оболонь-Бровар-2 (Буча).

* * *

Серед новачків Другої ліги – клуби-дебютанти, які ніколи ще не бували на професіональному всеукраїнському рівні, але є й команди-дебютанти, які представляють першолігові клуби, але самі формуються із винятково юних гравців. До таких і належить Оболонь-Бровар-2 – результат кропіткої праці тренерського штабу на чолі з Олегом Миколайовичем Мазуренком. Ця команда вже має свої досягнення на рівні U-19, а зараз має плавно перейти в дорослий футбол, для чого й створено резервний склад клубу. Причому, що особливо цікаво, з місцем прописки – селище Буча столичної області. Саме з географічної прив’язки ми почали бесіду з наставником резервного складу ФК Оболонь-Бровар.

—  Чому все-таки команда приписана передмістя, а не в самому Києві?

— Це рішення безпосереднє президента нашого клубу Олександра В’ячеславовича Слободяна, рішення. У них відбулася зустріч із міським керівництвом Бучі, тож наша команда представлятиме це місто. Що, напевно, логічно.

— Потрібно уточнити, що у футбольного клубу Оболонь заміська база якраз в Бучі.

— Так, туди від центру міста хвилин десять пішки йти і хвилин п’ять їхати на машині.

— Де збираєтеся грати у Бучі?

— Спочатку це буде стадіон «Ювілейний», а далі подивимося. Може, там грати будемо, а може, на своїй базі – залежно від завантаженості, погодних умов. Як відомо, у нашого клубу зразкова інфраструктура. Є якісні поля, є умови для роботи.

— У команди Оболонь-Бровар U-19 є свої досягнення, зокрема, в юнацькій першості ДЮФЛУ. Розкажіть, будь ласка, про ці сезони.

— Минулого року ми виграли Кубок U-19. У цьому році посіли четверте місце, потрапили у фінал. В принципі, як сказав наш президент, результат – не головне, головне – щоб у наших футболістів була якась перспектива отримати своє місце в дорослому футболі. Найважче — це перехід з дитячого в дорослий футбол.

Коли минулого року ми виграли юнацьку першість, деякі футболісти з того складу перейшли в першу команду. Ткач та Островський вже і забивали в Першій лізі, у них по два голи; Єгор Прокопенко – у нього були проблеми зі здоров’ям, це йому не дозволило проявити себе, але він теж у основній обоймі; а ще – Максим Дегтяр, Артем Дерев’яго…

Того року наш переможний склад виступив здорово, і я радий, що багато хто не загубився, хлопці затребувані в футболі. Головне, щоб футболісти потрапляли в першу команду. Цього року зайняли четверте місце і, в принципі, хочемо зберегти склад, і з ними почати у Другій лізі.

Фото: fcbrovar.obolon.ua

— Поясніть, будь ласка, нюанси заявки. Я правильно розумію, що коли ваша команда не була в структурі ПФЛ, то по ходу сезону футболісти не могли переходити в основну команду? А тепер, коли ви у Другій лізі, то під час сезону як основна команда може використовувати ваших футболістів, так і ви з можете розраховувати на гравців із першої команди, кому потрібна ігрова практика…

— Так. Ті, хто не потрапляє в основний склад першої команди, отримують ігрову практику у Другій лізі. Це знову-таки досвід, рухаємося вперед. У нас 15 футболістів, які заявляються в Першій лізі, вони не мають права грати за другу команду. Решта футболістів можуть, це, в основному, молоді футболісти, яких я назвав, а там подивимося, хто ще прийде в першу команду, хто в другу.

— До речі, вже помічені перші новачки, зокрема, Касімов із Зірки. Хто ще?

— Касімов — крайній захисник, це зараз актуальна для нас позиція. Ми повинні зміцнити наші фланги, нам цього не вистачило в цьому році. Щодо інших новачків, то поки особливо великого поповнення не плануємо. Повторюся, у нас зіграна команда, і завдання ось цьому поколінню допомогти зробити крок із юніорів у дорослі змагання.

— Але в комплектації ваш орієнтир – в основному, молоді футболісти того ж віку, що і у вас?

— Так. Саме молоді футболісти, хочемо, щоб вони росли в цьому клубі, набиралися досвіду, тому що Друга ліга — це не U-19 і не U-21, це на дві-три голови вище за рівнем. Ми розуміємо, що у Другій лізі буде важче, але половина команди не поступається за рівнем гравцям Першої ліги.

— Зрозуміло, що від молодіжної команди на таких змаганнях вимагають не результату турнірного, а результату внутрішньоклубного. А саме, прогресу наявних гравців. Для вас особисто це теж орієнтир?

— Так. Головне, щоб молоді футболісти зростали. Результат це результат, а нам потрібно, щоб гравці кожну гру додавали, ставали сильнішими. Друга ліга — це той рівень, де, зрозуміло, буде важко, але там за рік вони можуть отримати такий досвід, ігровий ритм, який обов’язково стане їм у нагоді в майбутньому для виступів на більш високому рівні.

Фото: fcbrovar.obolon.ua

— Представте, будь ласка, тренерський штаб. Хто буде працювати з вами якраз в Оболонь-Бровар-2?

— Мій помічник — Олександр Сергійович Антоненко. Денис Геннадійович Шапошников — тренер воротарів, Федір Вікторович Прохоров — працює в школі дитячим тренером, але теж буде в нашому штаті клубу.

— У вас уже є досвід роботи в професійному футболі. Чим те, що було раніше, буде відрізнятися від нинішнього досвіду? Яка специфіка тренера саме молодіжної команди в професійному футболі?

— Специфіка, в принципі, не змінюється. Тренер – це людина, яка навчає. Немає різниці, професійний чи це спорт, або дитячий… Звичайно, відповідальності більше, команди більш високого рівня. З молодими головна відповідальність, щоб вони себе проявили, щоб росли, розвивалися… Їх більше треба навчати життя. Доросла людина, дорослий футболіст інакше все сприймає, підхід у нього більш серйозний.

— Про те, що у академії Оболоні-Бровар великі перспективи говорить хоча б те, що недавно в ДЮФЛУ обіграли у фіналі Динамо.

— Так, правда, потім програли фінал Шахтарю, але все одно молодці. Орієнтуємося на 2002-й рік. Ми постійно на зв’язку з тренером, залучали їх взимку на турніри з 17-18-річними хлопцями. Ми і надалі будемо їх залучати і на них розраховувати. Це логічно для зміни.

Для довідки:

  • ФК Оболонь-Бровар-2 (Буча Київська обл.)
  • Рік заснування: 2019
  • Президент: Слободян Олександр В’ячеславович
  • Директор: Різниченко Олександр Іванович
  • Старший тренер: Мазуренко Олег Миколайович
  • Тренери: Антоненко Олександр Сергійович, Шапошников Денис Геннадійович, Прохоров Федір Вікторович
  • Стадіон: «Ювілейний»/НТБ «Оболонь» (Буча)/«Оболонь-Арена» (Київ)
  • Досягнення: переможці Першості U-19 ДЮФЛУ (як Оболонь-Бровар) 2018 року, учасники фінального турніру – 2019 року.
Sport Arena запустила блоги. Общайтесь, обсуждайте, спорьте.

Добавить комментарий
Читайте также
‡авантаженнЯ...
30 октября, 17:45
426
30 октября, 17:45
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?