Sportarena

«Друга ліга – це не U-19 чи U-21, а на дві-три голови вище за рівнем»

У ранзі професіоналів: Оболонь-Бровар-2. Дебютант професіонального футболу: оболонська молодь, яка переросла юнацьку першість і сподівається плавно перейти в дорослий футбол.

«Друга ліга – це не U-19 чи U-21, а на дві-три голови вище за рівнем» - Вторая лига Украины

Оболонь-Бровар-2, fcbrovar.obolon.ua

Сім команд поповнили Другу лігу цього літа. Серед них – чотири клуби-дебютанти і три резервних колективи клубів Першої ліги. Напередодні старту сезону 2019/20 ми знайомимо читачів із цими командами. Розпочинає серію публікацій розповідь про Оболонь-Бровар-2 – молодіжну команду першолігового клубу, яка після успіхів у юнацькій першості буде освоюватися в новій для себе лізі та в при столичному місті.

У ранзі професіоналів: клуб №1 – ФК Ужгород; команда №2 – Оболонь-Бровар-2 (Буча).

* * *

Серед новачків Другої ліги – клуби-дебютанти, які ніколи ще не бували на професіональному всеукраїнському рівні, але є й команди-дебютанти, які представляють першолігові клуби, але самі формуються із винятково юних гравців. До таких і належить Оболонь-Бровар-2 – результат кропіткої праці тренерського штабу на чолі з Олегом Миколайовичем Мазуренком. Ця команда вже має свої досягнення на рівні U-19, а зараз має плавно перейти в дорослий футбол, для чого й створено резервний склад клубу. Причому, що особливо цікаво, з місцем прописки – селище Буча столичної області. Саме з географічної прив’язки ми почали бесіду з наставником резервного складу ФК Оболонь-Бровар.

—  Чому все-таки команда приписана передмістя, а не в самому Києві?

— Це рішення безпосереднє президента нашого клубу Олександра В’ячеславовича Слободяна, рішення. У них відбулася зустріч із міським керівництвом Бучі, тож наша команда представлятиме це місто. Що, напевно, логічно.

— Потрібно уточнити, що у футбольного клубу Оболонь заміська база якраз в Бучі.

— Так, туди від центру міста хвилин десять пішки йти і хвилин п’ять їхати на машині.

— Де збираєтеся грати у Бучі?

— Спочатку це буде стадіон «Ювілейний», а далі подивимося. Може, там грати будемо, а може, на своїй базі – залежно від завантаженості, погодних умов. Як відомо, у нашого клубу зразкова інфраструктура. Є якісні поля, є умови для роботи.

— У команди Оболонь-Бровар U-19 є свої досягнення, зокрема, в юнацькій першості ДЮФЛУ. Розкажіть, будь ласка, про ці сезони.

— Минулого року ми виграли Кубок U-19. У цьому році посіли четверте місце, потрапили у фінал. В принципі, як сказав наш президент, результат – не головне, головне – щоб у наших футболістів була якась перспектива отримати своє місце в дорослому футболі. Найважче — це перехід з дитячого в дорослий футбол.

Коли минулого року ми виграли юнацьку першість, деякі футболісти з того складу перейшли в першу команду. Ткач та Островський вже і забивали в Першій лізі, у них по два голи; Єгор Прокопенко – у нього були проблеми зі здоров’ям, це йому не дозволило проявити себе, але він теж у основній обоймі; а ще – Максим Дегтяр, Артем Дерев’яго…

Того року наш переможний склад виступив здорово, і я радий, що багато хто не загубився, хлопці затребувані в футболі. Головне, щоб футболісти потрапляли в першу команду. Цього року зайняли четверте місце і, в принципі, хочемо зберегти склад, і з ними почати у Другій лізі.

Фото: fcbrovar.obolon.ua

— Поясніть, будь ласка, нюанси заявки. Я правильно розумію, що коли ваша команда не була в структурі ПФЛ, то по ходу сезону футболісти не могли переходити в основну команду? А тепер, коли ви у Другій лізі, то під час сезону як основна команда може використовувати ваших футболістів, так і ви з можете розраховувати на гравців із першої команди, кому потрібна ігрова практика…

— Так. Ті, хто не потрапляє в основний склад першої команди, отримують ігрову практику у Другій лізі. Це знову-таки досвід, рухаємося вперед. У нас 15 футболістів, які заявляються в Першій лізі, вони не мають права грати за другу команду. Решта футболістів можуть, це, в основному, молоді футболісти, яких я назвав, а там подивимося, хто ще прийде в першу команду, хто в другу.

— До речі, вже помічені перші новачки, зокрема, Касімов із Зірки. Хто ще?

— Касімов — крайній захисник, це зараз актуальна для нас позиція. Ми повинні зміцнити наші фланги, нам цього не вистачило в цьому році. Щодо інших новачків, то поки особливо великого поповнення не плануємо. Повторюся, у нас зіграна команда, і завдання ось цьому поколінню допомогти зробити крок із юніорів у дорослі змагання.

— Але в комплектації ваш орієнтир – в основному, молоді футболісти того ж віку, що і у вас?

— Так. Саме молоді футболісти, хочемо, щоб вони росли в цьому клубі, набиралися досвіду, тому що Друга ліга — це не U-19 і не U-21, це на дві-три голови вище за рівнем. Ми розуміємо, що у Другій лізі буде важче, але половина команди не поступається за рівнем гравцям Першої ліги.

— Зрозуміло, що від молодіжної команди на таких змаганнях вимагають не результату турнірного, а результату внутрішньоклубного. А саме, прогресу наявних гравців. Для вас особисто це теж орієнтир?

— Так. Головне, щоб молоді футболісти зростали. Результат це результат, а нам потрібно, щоб гравці кожну гру додавали, ставали сильнішими. Друга ліга — це той рівень, де, зрозуміло, буде важко, але там за рік вони можуть отримати такий досвід, ігровий ритм, який обов’язково стане їм у нагоді в майбутньому для виступів на більш високому рівні.

Фото: fcbrovar.obolon.ua

— Представте, будь ласка, тренерський штаб. Хто буде працювати з вами якраз в Оболонь-Бровар-2?

— Мій помічник — Олександр Сергійович Антоненко. Денис Геннадійович Шапошников — тренер воротарів, Федір Вікторович Прохоров — працює в школі дитячим тренером, але теж буде в нашому штаті клубу.

— У вас уже є досвід роботи в професійному футболі. Чим те, що було раніше, буде відрізнятися від нинішнього досвіду? Яка специфіка тренера саме молодіжної команди в професійному футболі?

— Специфіка, в принципі, не змінюється. Тренер – це людина, яка навчає. Немає різниці, професійний чи це спорт, або дитячий… Звичайно, відповідальності більше, команди більш високого рівня. З молодими головна відповідальність, щоб вони себе проявили, щоб росли, розвивалися… Їх більше треба навчати життя. Доросла людина, дорослий футболіст інакше все сприймає, підхід у нього більш серйозний.

— Про те, що у академії Оболоні-Бровар великі перспективи говорить хоча б те, що недавно в ДЮФЛУ обіграли у фіналі Динамо.

— Так, правда, потім програли фінал Шахтарю, але все одно молодці. Орієнтуємося на 2002-й рік. Ми постійно на зв’язку з тренером, залучали їх взимку на турніри з 17-18-річними хлопцями. Ми і надалі будемо їх залучати і на них розраховувати. Це логічно для зміни.

Для довідки:

  • ФК Оболонь-Бровар-2 (Буча Київська обл.)
  • Рік заснування: 2019
  • Президент: Слободян Олександр В’ячеславович
  • Директор: Різниченко Олександр Іванович
  • Старший тренер: Мазуренко Олег Миколайович
  • Тренери: Антоненко Олександр Сергійович, Шапошников Денис Геннадійович, Прохоров Федір Вікторович
  • Стадіон: «Ювілейний»/НТБ «Оболонь» (Буча)/«Оболонь-Арена» (Київ)
  • Досягнення: переможці Першості U-19 ДЮФЛУ (як Оболонь-Бровар) 2018 року, учасники фінального турніру – 2019 року.

Добавьте «sportarena.com» в свои избранные источники Google News (просто нажмите звездочку)

Источник: Sportarena.com

Рейтинг записи: 12345


Или аккаунт Sportarena