Показать табло

Два голи й вилучення, тайм без воротаря: ЛНЗ-Лебедин здобув Кубок ААФУ

ЛНЗ-Лебедин здобув Кубок ААФУ, fc-lnz.com
Вікторія сквитала два голи з трьох, однак не змогла здійснити камбек за підсумками двох фінальних матчів Кубка України серед аматорських команд сезону 2017/18.

ЛНЗ-Лебедин (Лебедин, Черкаська обл.) – Вікторія (Миколаївка, Сумська обл.) – 0:2
Голи: Нелін, 41 (пен.), Акімов, 56

ЛНЗ-Лебедин: Козаченко, Парфьонов, Листопад, Кондратюк, Калинич, Коломієць, Гуд (Тубольцев, 68), Вакуленко, Грицай (Охременко, 65; Александров, 90+4), Дєдов, Литовчак (Остренко, 21; Боровик, 84). Запасні: Дейнеко, Ткаченко. Головний тренер: Василь Гречаний.

Вікторія: Зарубін (Зінченко, 3), Петрович, Яценко, Суходуб, Михайлюк, Нелін, Романенко (Шимко, 9), Кузьмін (Рябцев, 90+1), Борисенко, Середа (Шевченко, 69), Акімов (Ганжа, 82). Запасні: Лубашев, Ретушняк. Головний тренер: Артем Родіонов.

16:00. Стадіон «ЛНЗ-Арена» (Лебедин), 1000 глядачів

Попередження: Калинич, 19, Гуд, 32, Вакуленко, 64, Листопад, 74, Козаченко, 90+3 – Кузьмін, 45, Петрович, 69, Акімов, 74
Вилучення: Дєдов, 16 – Зінченко, 50

Судді: Ігор Бич (Київ), Володимир Алавук (Київ), Сергій Соботюк (Житомир); резервний: Клим Заброда (Київ); спостерігач: Віктор Чернишов (Кременчук).

Перед грою

Перший фінал, який проходив на Сумщині, завершився перемогою гостей. ЛНЗ-Лебедин виграв, забивши три м’ячі без відповіді, тож долю трофею, здавалося, практично вирішив. Тим не менш, матч-відповідь зумів підібрати кілька сюрпризів, які змусили стежити за грою до останніх хвилин…

Гра

Уже на 18-й секунді матчу сталася подія, яка, здавалося, вбивала ще один цвях у інтригу: воротар гостей Зарубін, перериваючи фланговий навіс Грицая, невдало приземлився і травмувався. Після тривалої паузи його замінив Зінченко – більше воротарів у Вікторії в заявці, зрозуміло, не було (запам’ятаємо цей момент). Слідом іще одна неприємність – досвідчений лідер півзахисту Романенко зашкутильгав у центрі поля, довелося замінювати його на Шимка. –2 із лави запасних уже до десятої хвилини – важко собі уявити гірший сценарій на другий фінал.

На 16-й хвилині у миколаївців був шанс втратити й третього гравця. На фланзі Дєдов пішов прямою ногою на Михайлюка, у стилі карате влучивши йому в груди. Підсумок – вилучення, а постраждалий, на щастя, прийшов до тями після такого собі «нокдауну» й зумів продовжити гру. Тепер уже Вікторія заволоділа ініціативою, провела кілька гострих атак, а перед перервою підбадьорила себе надважливим голом. Акімова, який знаходився спиною до воріт, зачепив Парфьонов. Капітан гостей Нелін пробив у лівий від воротаря кут. Ветеран Козаченко напрям польоту м’яча вгадав, але трішечки до нього не дотягнувся – 0:1.

Однак другий тайм завдав миколаївцям іще одного тяжкого удару. У простій ситуації воротар гостей Зінченко (нагадаємо, він замінив уже в дебюті травмованого товариша) вийшов назустріч суперникам і, ловлячи м’яч, трішечки виступив за межі карного майданчика. Судді зреагували миттєво – вилучення й у ворота довелося ставати учаснику чемпіонату світу 2006 року, захиснику Яценку. Склади зрівнялися у своїй урізаності.

Тим не менш, тут же Вікторія забила другий м’яч. Вакуленко перечепив Шимка, а Акімов шикарним прямим ударом зі штрафного влучив у ціль з відскоком від штанги – 0:2. Воротаря дезорієнтував відскок від газону. У ці хвилини Козаченку довелося непросто – Акімов ще двічі серйозно турбував його ударами з різних дистанцій, та й гра без м’яча, яку ЛНЗ проводив переважно у меншості, призводила до великої витрати сил.

В кінцівці міг забивати й Лебедин – після завантаження м’яча у карний майданчик Тубольцев скидав на Остренка, але на куті воротарської відпрацював Михайлюк, не давши суперникам навіть пробити, активний джокер асистував уже Охременку – але теж без гідного завершення. Однак старань гостей, які грали з польовим гравцем у воротах та в скороченому складі, не вистачило на третій гол, який перевів би гру в екстра-тайм.

Після гри

Вперше в новітній історії представник Черкащини став володарем Кубка України серед аматорів. Перший віце-президент Асоціації аматорського футболу України Олександр Каденко та відповідальний секретар, член виконкому Сергій Загоруйко спеціально зі столиці привезли трофей, який вручили команді-переможниці. ЛНЗ-Лебедин тріумфує в цьому кубковому сезоні. Найсильніший аматорський клуб своєї області, він відстояв спортивну честь Черкащини й на всеукраїнському рівні.

Бомбардири: Команда І Г (п)