УЗНАВАЙ ПРО СВОИХ

Федорко: у Інгульці-2 виступатимуть голодні до футболу гравці

...

Новопризначений старший тренер Інгульця-2 Микола Федорко відповів на питання Sport Arena.

Федорко: у Інгульці-2 виступатимуть голодні до футболу гравці
ingulec.com

Ярослав Кроха, Sport Arena

Микола Федорко отримав призначення на посаду наставника дублерів Інгульця у грудні і одразу взявся за роботу, провівши переглядовий збір команди у середині грудня. У інтерв’ю Sport Arena фахівець, який свого часу працював з Кримтеплицею і Поділлям, поділився планами на майбутнє та окреслив задачі очолюваної команди на весну.

— Миколо Миколайовичу, якими будуть завдання для Інгульця-2 на другу частину сезону?

— Починаємо працювати практично з новим колективом. Хочемо кожного футболіста вивести на більш високий рівень, щоб гравці вдосконалювали свої індивідуальні якості. Якщо вони зростатимуть, то і команда зможе прогресувати в своїх результатах. Необхідно, щоб наші найкращі футболісти мали можливість виступати за першу команду. Це буде стимулом для інших. Якщо гравець працюватиме над собою, то ми його не залишимо без уваги. Треба не зупинятися на досягнутому.

— Наскільки зміниться склад команди?

— Поки що зарано про це говорити. В команді залишилося всього вісім гравців, з них два воротарі. Запрошуватимемо на перегляд, але підпишемо контракти лише з тими, хто себе проявить. Вік потенційного новачка матиме важливе значення. Якщо футболісту 22 роки і більше, довгострокові угоди не підписуватимемо. Молодих гравців намагатимемося підписати на більш тривалий термін.

Гравці повинні проявляти себе в тренувальному процесі, контрольних матчах. Далі все залежатиме від рішення президента клубу. При підписанні угоди обговорюватимемо всі нюанси. Інколи футболіст вже переріс рівень другої команди, а в колективі, який вирішує більш високі завдання, поки не може конкурувати. В цьому випадку, можливо доцільно підписувати орендну угоду. Але це все вирішуватиметься в процесі. Спочатку треба зробити боєздатний колектив, з яким би всі рахувалися та поважали. В кожному матчі необхідно віддаватися на повну.

— Що плануєте внести новенького в навчально-тренувальний процес?

— 16 січня команда збирається на базі. Тренуватимемося з першою командою, з якою 28 січня проведемо контрольний матч. 24 січня зіграємо з командою з Кіровоградщини. Саме в цей період матимемо можливість переглянути всіх потенційних новачків. Подивимося, як гравці виглядатимуть під навантаженнями. Отримаємо багато інформації для роздумів.

— Чи будуть із першої команди делеговані гравці для посилення?

— Якщо всі гравці будуть здорові, вони тренуватимуться з основною командою. В подальшому, якщо хтось не потраплятиме в основний склад, вони зможуть отримати ігрову практику в дублі. Для цього і існує Інгулець — 2. Якщо гравець не грає, він зупиняється в своєму професіональному зростанні.
Дуже важливо, щоб футболіст отримував позитивні емоції від гри, а якщо цього не буде, виникатимуть психологічні проблеми. Зроблю все можливе, щоб гравці Інгульця-2 розуміли вимоги першої команди. І навпаки, якщо футболіст з основи перейде в наш колектив, він повинен знати наші принципи гри. Повинна бути одна сім’я.

— Що скажете про Інгулець-2 в першій частині сезону із побаченого по відео?

— Відео не дає всієї інформації. Не зовсім коректно обговорювати діяльність колишнього тренера команди. Однозначно потрібно вдосконалювати гру. Необхідно змінювати психологію гравців. Зараз хлопці в подавленому стані. Вони не вірять в власні сили. Якщо вдасться це змінити, отримаємо зовсім іншу команду.

— Наскільки реально поліпшити результати молодої і малодосвідченої команди?

— Життя покаже. Поки що не можу гарантувати, що команда відразу почне у всіх перемагати. Обіцяю, що кожна гра для нас буде як остання. Кожен футболіст віддаватиметься на 100%. Якщо хтось відбуватиме номер, то з ним відразу попрощаємося. В цьому плані для нас немає авторитетів. Не звертатимемо уваги на вік, минулі досягнення.

Гравці повинні розуміти, за який клуб вони грають. Ми повинні бачити повну самовідданість на тренуваннях і під час гри.

— Чому команда пережила такий спад по ходу сезону і навіть тренерські зміни не допомогли її дати струс?

— Я не знаю про стосунки між футболістами і тренерами, які були раніше. Не володію інформацією про тренувальний процес, тому важко про щось конкретне говорити. Впевнений, що ці гравці, які залишилися в команді почнуть грати в зовсім інший футбол. Це видно по їх бажанню, мотивації під час селекційного збору у грудні. Принципи гри особливо не змінювалися, але побачили вогник в очах підопічних.

— Якою ви бачите Другу лігу нині? Чим вона відрізняється від тієї, коли ви працювали?

— Відбулися істотні зміні в Другій лізі. Зараз багато молоді і, на жаль, не завжди гравці високого рівня. Гравці закінчують спортивні школи, інтернати і вони не навчені багатьом якостях, які їм будуть потрібні в професіональному футболі. Неозброєним оком видно багато прогалин в технічному оснащенні. Можливо, їм просто не вистачало уваги з боку тренерів. Хоча, необхідно відзначити, що є багато індивідуально сильних гравців. Я завжди говорю, що в футбол гратимуть голодні до гри футболісти. У нас, на жаль таких не дуже багато.

— Кого знаєте із ФК Інгулець по попередній роботі?

— З багатьма зустрічалися раніше. Наприклад, заочно знайомі з Сергієм Тараном, який працював в Сіверодонецьку. Я був у команді з 1990 по 1993 рік, а він прийшов вже в 1994. На футбольному полі практично з усіма звела доля. Коли в Кіровограді працював Лавриненко, бачилися з ним, маємо спільних знайомих. Цей регіон для мене не чужий. Зараз в Олександрії працює Віталій Первак, який сам з Хмельницької області. Футбольний світ – тісний.

— Як оціните рівень інфраструктури в клубі?

— Не в кожному місті є така інфраструктура як у Володимирівці. Наприклад, на Хмельниччині зовсім все запущено, в тому ж Рівному немає штучного покриття. Багато клубів не мають таких газонів, за якими так доглядають. Люди вкладають душу, це помітно відразу.

— Як Інгулець-2 зверстав графік підготовки, в яких зимових турнірах, можливо, братимете участь ?

— Треба дивитися з огляду на наш тренувальних процес. Турнір не має перешкоджати наміченому плану, тренуванням. На початковій стадії повинні грати не більше однієї гри на тиждень. Починаючи з середини лютого, ближче до початку березня, можна працювати в більш інтенсивному графіку. Дивитимемося на кількість людей, які будуть задіяні на матчах. Якщо в нас буде 25-28 футболістів, можна проводити ігри через день, тим самим ротуючи склад.

Участь у турнірі? Тут багато нюансів, які треба обговорювати. Поблизу базуються багато команд, з якими можна зіграти, наприклад, Гірник. А от їздити 200-250 км через день фізично важко для гравців.

Читайте также самые свежие новости футбола на интернет-издании для любителей спорта Sportarena.com
Sport Arena запустила блоги. Общайтесь, обсуждайте, спорьте.

Теги: Ингулец
Добавить комментарий
Новости Футбола
18 ноября, 14:49
355
18 ноября, 14:49
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?