Гід по сезону 2019/20 Другої ліги

...

Sport Arena – про амбіції та можливості клубів ПФЛ. Кожен учасник представлений, всі акценти розставлені.

Гід по сезону 2019/20 Другої ліги

Фото: dinaz.com.ua

Група А

 • Полісся (Житомир)

Що було минулого сезону: 3 місце

Як провели літо: займалися вдома з виїздами на контрольні матчі, причому, зіграли дуже сильно (7 перемог і 1 нічия), обіграли навіть саме київське Динамо!

Чого хочуть цього сезону: вийти в Першу лігу (при цьому головний тренер Анатолій Безсмертний це не підтвердив: «Наше завдання на сезон – це зробити хорошу команду. Команду, яка зможе гідно представляти місто Житомир у чемпіонаті Другої ліги. А чи є завдання, чи не має, то вже інше. Кожна гра важлива. От буде перша гра важлива, потім друга і так далі»).

Хто прийшов: з.Адаменко (Нива Вінниця Д3), з.Бринько (Мир Д3), з.Корохов (Металург Д3), з.Мосіюк (ост.кл.: Верес Д3), з.Швець (Поділля Д3), п.Даудов (Верес Д3), п.Задерецький (Кремінь Д2), п.Терзі (Металіст 1925 Д2), п.Чернецький (Мир Д3), п.Шаповаленко (ПФК Суми Д3), н.Галенко (Буковина Д3)

Ким цікавилися: з.Маткобожик (Волинь Д2), п.Бафталовський (Гірник-Спорт Д2)

Хто пішов: в.Литвиненко (Альянс Д3), з.Гончаренко, н.Тарануха (обидва – Кремінь Д2), з.Притиковський (Мир Д3), п.Савін (Металіст 1925 Д2), п.Савченко (Оболонь-Бровар Д2), п.Суханов (Гірник-Спорт Д2), п./н.Соломка (Верес Д3), н.Шаврін (Авангард Д2), з.Ємельянов, з.Логінов, з.Ходуля, п.Захаревич, п.Лебеденко, п.Недоля, п.Сокуренко

Чи стали сильнішими? Сумнівно. Так, команда, за мірками Д3, досить сильна. Але влітку втратили провідних вінгерів і форвардів, скоротили вибір в центрі поля й різко оновили захист. В принципі, новачками це можна «залатати», але влітку мало часу на «притирку». Є один нюанс: не всі з тих, хто пішов, знайшли собі нові клуби (як ті ж Захаревич і Недоля, адже Арсенал знявся з турніру, а вони мали грати там). Можливо, їхнє повернення зможе збалансувати лінії.

Яке найголовніше досягнення літа? Потихеньку доводять до кінця реконструкцію стадіону «Полісся», а на «Спартак-Арені» команда вже навіть провела перші тренування.

 • Головна втрата – Вадим Шаврін

Досвідчений форвард був найрезультативнішим гравцем команди й багато в чому визначав її атаку. Умів і заробити стандарт, і «протиснути» захист за рахунок потужності. Заміна, як така, є (Галенко), але він давно не забивав хоча б стільки, як Шаврін, за сезон – п’ять м’ячів.

 • Головне придбання – Марат Даудов

Стрімкий вінгер багато пограв у ПФЛ, спробував легіонерство, та й у Вересі виглядав непогано. Уміє обіграти, подати, виконати стандарт. Якщо Захаревич не повернеться, всі надії на фланзі будуть тільки на Даудова.

 • Лідер – Максим Боровець

Пройшов школу Динамо, Металіста та Таврії, грав за кордоном. Ще один гравець, запрошений із Вереса, після відходу Недолі та Савченка залишається головною надією в центрі поля.

Зірка – Денис Галенков

Багато років був «сином полка» у Десні, минулого сезону всього раз забив за Полісся. Постійно переживає критику з приводу тактичної чуйки та завершення атак. При цьому на зборах забивав чимало й навіть переможний у ворота Динамо. Визначальний сезон для 23-річного швидкого форварда – або його «прорве» й він почне забивати, або…

 • Нива (Вінниця)

Що було минулого сезону: 4 місце

Як провели літо: займалися вдома, спарингували на Вінничині з виїздами в Хмельницький чи на Київщину; якість спаринг-партнерів – аматори, скромні команди Д3, але при цьому результати не надто переконливі. Тут були поразки й нічиї від аматорів і потенційних претендентів за нижчі місця в Другій лізі, а з досягнень варто відзначити перемогу над Поділлям і виїзну нічию з Діназом.

Чого хочуть цього сезону: бути в трійці

Хто прийшов: з.Калітов (Чорноморець Д2), з.Кобенда (ост.кл.: Олімпік U-19), з.Федорук (МФК Металург Запоріжжя U-19), з.Червінський (Поділля Д3), з./п.Попов (Володимир Тиврів А), п.А.Брижчук (Кристал Д3), п.Громок (Арсенал-Київ U-19), п.Нагайський (ДЮСШ Блохіна-Бєланова Вінниця), н.Гукасян (Авангард Краматорськ ДЮФЛУ), н.Загорулько (ост.кл.: Рух Д2)

Ким цікавилися: –

Хто пішов: в.Льопка (Інгулець Д2), з.Адаменко (Полісся Д3), з.Дугієнко (Альянс Д3), п.Богач (ФК Калуш Д3), п.Демченко (Металіст 1925 Д2), п.Малей (Черкащина Д2), з.Менжега, н.Яськов (всі – зак., в/а)

Чи стали сильнішими? Ні. Пішли іногородні з числа лідерів і навіть дехто з найперспективніших місцевих (говоримо про Демченка, який здорово розкрився навесні). Поповнення не закриває всіх проблем, хоча, парадоксальним чином, саме в атаці варіативність підвищиться, туди прийшли потенційні лідери. Специфіка команди – Колінс Нгаха зібрав найбільш вінницький склад для Ниви за багато років.

Яке найголовніше досягнення літа? Що не прийняли рішення згаряча й продовжили виступи.

 • Головна втрата – Юрій Малей

Технічний футболіст із прекрасним ударом і подачею з лівої. Без нього та Демченка зазнають збитку стандарти вінничан.

 • Головне придбання – Антон Брижчук

Возз’єднання братів принесе користь Ниві – тепер у вінничан двоє схожих за манерою технічних та швидких атакувальних хавбеків. За потреби Антона можна відрядити й на вістря.

 • Лідер – Ігор Маляренко

Старожил команди, місцевий вихованець – і при цьому самобутній і різносторонній атакувальний хавбек, якого ставили і форвардом, і фланговим захисником. Може видати гру екстракласу (як колись проти Руху, який «поховав» дублем голів). Може бути ватажком на полі. Власне, такий і був потрібен.

 • Зірка – Артур Загорулько

Колись подавав великі надії в молодіжці Шахтаря, пробував заграти в Зорі, Іллічівці, Ворсклі та Олімпіку. Після Руху довго не грав – якщо вийде на колишній рівень, Нива отримає гравця атаки, якого тут давно не було.

Фото: nkveres.club
 • Верес (Рівне)

Що було минулого сезону: 5 місце

Як провели літо: вдома з виїздами на спаринги. Виступали, загалом, досить впевнено. Обіграли в гостях Карпати (2:1) і каменя на камені не залишили від першолігового Прикарпаття (5:1). Ясно, що по цьому не треба робити остаточних висновків, але все одно показово.

Чого хочуть цього сезону: вийти в Першу лігу (бажано з першого місця)

Хто прийшов: гол.тр.Вірт (ост.кл.: Рух Д2), з.Любчак (Балкани Д2), з.Петько (Волинь Д2), з.Солдат (Інгулець Д2), з.Чеботаєв (СК Дніпро-1 Д1), п.Морозенко (Чорноморець Д2), п.Тимофієнко (Черкащина Д2), п./н.Соломка (Полісся Д3), п./н.Микитин, н.Іваночко (обидва – ФК Львів U-21)

Ким цікавилися: п.Драганчук (Млинів А), п.Сластінов (ост.кл.: Карпати U-21)

Хто пішов: гол.тр.Шандрук, тр.вор.Блажаєв (ФК Калуш Д3), п.Даудов (Полісся Д3), н.Маїк (ФК Минай Д2), з.Пріхна, з.Рафальський, п.Бондаренко, п.Орловський, п.Семенчук (всі – зак., в/а)

Чи стали сильнішими? Однозначно. Додали досвідчених гравців практично в кожну лінію, при цьому серед тих, хто пішов, винятково ті, на чиї місця є заміна. Важливо, що серед запрошених відразу кілька повернулися в Рівне – це знак довіри. І ще суттєво: серед новачків більшість (лишаємо в дужках молодь) має досвід виступу на вищому рівні, багато хто – в УПЛ.

Яке найголовніше досягнення літа? Ми більше не чуємо про невиплату зарплат, а компанія нового президента ввійшла до числа спонсорів. А якщо раптом ще й реконструкцію до травня 2021 року завершать – всі меми про Верес втратять актуальність.

 • Головна втрата – Борис Орловський

Ми звикли бачити його лідером півзахисту. Хоча суто по людях опорна зона укомплектована, без кепа це буде якось тривожно.

 • Головне придбання – Євген Морозенко

Динамівський вихованець і колишній збірник уже грав за Верес і залишив по собі гарні враження. Із Чорноморця приходить, щоб відновити зв’язку з Кучеровим. Стратегічно важливе придбання, враховуючи попередній пункт.

 • Лідер – Валерій Кучеров

Знову ми навколо опорної зони – тому що саме звідси, за великим рахунком, створюватиметься успіх всієї команди. Кучеров також раніше грав за Верес і повернувся по ходу минулого сезону. Той працелюбний виконавець чорнової роботи, без якого конструкція не запрацює.

 • Зірка – Михайло Шестаков

Найбільш різносторонній гравець групи атаки. Скоріше за все, після відходу Маїка буде основним попереду.

 • Нива (Тернопіль)

Що було минулого сезону: 6 місце

Як провели літо: вдома, з численними спарингами. Зокрема, розгромили першолігове Прикарпаття та принципового суперника – ФК Калуш.

Чого хочуть цього сезону: бути в п’ятірці, в ідеалі – зачепитися за медальну боротьбу

Хто прийшов: в.Єрмолов (Волинь U-19), п.Малащук (Збруч-Агробізнес А), п.Скакун (Агробізнес Д2), п.Тригуба, н.Різник (обидва – Агронива А)

Ким цікавилися: п.Каверін (Поділля Д3), п.Шевчук (Чайка Д3)

Хто пішов: в.Сидоренко (Кристал Д3), з.Радюк, п.Бровко, п.Кірієнко

Чи стали сильнішими? Не факт. Річ у тім, що у конкурентів апріорі вищі можливості й кращий підбір гравців. Щоб форсувати цю різницю в класі, треба було влітку запрошувати 3-5 таких гравців, як Скакун, і залишати таких гравців, як Бровко. Наразі ж тернополяни мають зіграний, добре налаштований, але все-таки дуже обмежений склад. Якщо Литовченко запізниться з відновленням, якщо ще хтось із основних випаде – Нива буде значно вразливішою, ніж конкуренти, у яких глибина складу більша. Тож вимагати високих місць від команди буде неправильно, а от стежити за нею – цікаво, тому що Малик ще з часів роботи в Скалі та Калуші показав, що має чуйку на таланти. Можливо, й серед нинішньої молоді є майбутній Бондаренко чи Скакун. І ще момент: стартовий тур ця Нива пропускає. Вдалі точкові придбання можуть посилити команду.

Яке найголовніше досягнення літа? Хоча не отримали великого посилення, уникли великих втрат.

 • Головна втрата – травма Литовченка

Він вибув у розпал весни, але до цих пір відновлюється – зважаючи, що минулого сезону забив 9 м’ячів, віддав 3 результативні передачі та заробив 3 результативні стандарти, це катастрофічна втрата.

 • Головне придбання – Андрій Скакун

Колишній лідер Агробізнесу, стрімкий вінгер який уміє і віддати, і забити. Придбання хороше, але дивно, що до нього не додалися ще й Пліс, Ничипоренко та Одольський.

 • Лідер – Андрій Герт

Вихованець Зорі з пристойною швидкістю та могутнім ударом з лівої ноги. А ще – один із найстабільніших гравців, який рідко опускається нижче свого рівня й постійно в строю.

 • Зірка – Тарас Мороз

Може зіграти центрбека чи опорника – практично з однаковою ефективністю. Зараз один із найкрутіших гравців свого амплуа в усій Другій лізі. І беззаперечно провідний руйнівник тернополян.

 • ФК Калуш

Що було минулого сезону: 7 місце

Як провели літо: вдома; багато спарингували – і, здебільшого, із сильнішими суперниками. Тож, хоча вигравали не так багато, якість контрольних матчів дала новому головному тренеру Василю Качуру багато корисної інформації.

Чого хочуть цього сезону: вголос не говорять, але п’ятірки, а за можливістю — й чогось більшого.

Хто прийшов: гол.тр.Качур (Карпати Брошнів-Осада А), тр.вор.Блажаєв (Верес Д3), з.Лаврук (Прикарпаття Д2), п.Богач (Нива Вінниця Д3), п.Легкий, п./н.Денега (обидва – Карпати Галич ААФУ), н.Пецків (ост.кл.: Верес Д3)

Ким цікавилися:

Хто пішов: гол.тр.Нестерук, тр.Кисилиця, тр.Лахнюк, з.Веремієнко (Карпати Д1 п/ор.), п.Сивка, п.Хорольський, н.Кабанюк

Чи стали сильнішими? +/– Потенціал Сивки й Кабанюка не змогли розкрити, а от Веремієнка (чемпіона світу серед юнаків 2019 року), напевно, не могли залишити в принципі. Прийшли, в основному, маловідомі люди – хтось був резервістом у ПФЛ, хтось – лідером аматорських команд області. Всі сподівання на Василя Качура – колишній капітан Борисфена починає тренерську роботу в ПФЛ, але в чемпіонаті Івано-Франківщини давно відомий і добре знає західноукраїнський ринок.

Яке найголовніше досягнення літа? Зберегли лідерів – Книша, Скакуна, Савошка, Кисленка. Є серйозний базис, але, щоб збудувати щось хороше, керівництво має запастися терпінням і не чіпати тренерський штаб хоча б рік.

 • Головна втрата – Олег Веремієнко

Карпатівець приходив у оренду, а коли став чемпіоном світу серед молоді – повернувся у клуб. Не сказати, що це стало несподіваним, але жаль, звичайно, втрачати перспективного гравця.

 • Головне придбання – Іван Легкий

23-річний гравець був одним із лідерів галицьких Карпат – клубу, з якого калу шани свого часу брали і тренера, і ще кількох людей. Може додати в півзахист і групу атаки багатьох нових рис.

 • Лідер – Ярослав Олевич

29-річний центрбек пройшов із клубом шлях із аматорів до професіоналів. На жаль, по ходу сезону вибув через тяжку травму. Але зараз повернувся – і в захисті на нього великі сподівання.

 • Зірка – Данило Книш

6 голів і 3 асисти, швидкісний дриблінг та смілива гра один в один – це гравець не рівня Другої ліги, тому калушанам слід цінувати ті моменти, які він зараз дарує команді.

 • Чайка (Петропавлівська Борщагівка)

Що було минулого сезону: 8 місце.

Як провели літо: вдома; у рівних собі, здебільшого, вигравали – із поразок пригадаємо матч проти студентської збірної, де були підібрані добротні молоді гравці з ПФЛ.

Чого хочуть цього сезону: фінішувати якомога вище в таблиці.

Хто прийшов: з.Лещенко (ост.кл.: Полісся Д3), з.Мілютін (Одева Словаччина Д3), п.Головатенко, п.Дарда (обидва – Авангард Бзів ААФУ), п.Литвин (ост.кл.: Чайка Петропавлівська Борщагівка ААФУ), п./н.Волк (ост.кл.: Іллічівець U-21), н.Трушенко (ДГ Шевченківське Тетіївський район А)

Ким цікавилися: в.Стеф’юк (ост.кл.: ФК Калуш ААФУ), з.Болобан (Мир Д3), з.Колесник (Арсенал-Київ U-19), п./н.Твердохліб (Чайка Вишгород ААФУ)

Хто пішов: п.Бриженко (Діназ Д3), в.Мусієнко, з.Зіпцер, з.Мохначук, з.Негря, з.Чоботар, п.Вечурко, п.Мірошников, п.Насімі, п.Савійсько, п.Яцик, н.Січкарук

Чи стали сильнішими? Дуже серйозно перезавантажили склад. Втратили, в тому числі, недавніх лідерів – Мусієнка, Мірошникова та Вечурка. Посилення прибуло також велике, але роботи у тренерського штабу буде багато. Належить зацементувати захист (де, як мінімум, Лещенко з Мілютіним претендуватимуть на основу), а також вбудувати в групу атаки двох талановитих молодих гравців бзовського Авангарду. Добре, що повернувся Турчанов (який ледве не став капітаном Арсеналу, але кияни в останню мить знялися з турніру). Погано, що не всіх вдалося зберегти.

Яке найголовніше досягнення літа? Зуміли залишити чемпіона Європи серед юнаків Шевчука, лідера захисту Музиченка, а також ще кількох прогресуючих гравців.

 • Головна втрата – Микола Вечурко

Цей хавбек міг видати досить тонкий пас, налагодити гру в центрі поля, виконати плеймейкера. Клуб брав гравця із складним бекграундом, і це той випадок, коли він виправдав сподівання.

 • Головне придбання – Андрій Дарда

Швидкісний вінгер бзовського Авангарду виграв Кубок України серед аматорів і отримав свій шанс проявити себе на більш високому рівні. Покликаний замінити Мірошникова – стрімкого гравця з чудовими фізичними даними.

 • Лідер – Сергій Пономаренко

Досвідчений захисник, який із Чайкою ще з аматорських часів. Прекрасно читає гру, вміє зіграти при різних об’єднаннях захисників.

 • Зірка – Сергій Шевчук

Вибухова швидкість, техніка, вміння обіграти й прорватися – додати треба тільки в плані безпосередньої реалізації. Чемпіон Другої ліги з Агробізнесом, динамівський вихованець – не кожен клуб Другої ліги може таким похвалитися.

 • Поділля (Хмельницький)

Що було минулого сезону: 9 місце

Як провели літо: займалися вдома; у матчах проти рівних за рангом показали посередні результати – але це не той випадок, коли вердикт треба ставити за контрольними зустрічами.

Чого хочуть цього сезону: піднятися значно вище.

Хто прийшов: н./тр.Мандзюк (ДЮФШ Поділля/Случ Красилів А), в./тр.вор.Федоренко (Чорноморець Д2), з.Буценко (Металург Запоріжжя U-19 УПЛ), п.Зуєвич (Гірник-Спорт Д2), п.Опря (ост.кл.: Реал Фарма Д3), в.Яремов, з.Скороход, п.Ветошко, п.Зощук, п.Кватернюк (всі – Поділля юн.)

Ким цікавилися: з.Гарванко (ост.кл.: Нива Вінниця Д3), н.Ігуменов (Олімп Кирнички А)

Хто пішов: в.Дворник (Енергія Д3), з.Червінський (Нива Вінниця Д3), з.Швець (Полісся Д3), п./н.Бабак (Сокіл футзал), з.Даценко, п.Панасенков, н.Гладкий

Чи стали сильнішими? Можливо. Дозаявлені досвідчені гравці – Зуєвич, Мандзюк, Федоренко. Вдалося зберегти навіть Каверіна, яким серйозно цікавилися клуби УПЛ і Першої ліги. Залишився навіть Морговський, який збирався на ПМпроЖ в Ізраїль. Це все добротні гравці, а до них же ще додалося кілька новачків – на кшталт досить технічного одесита Опрі. Попереду команда збереже боєздатність і навіть десь посилиться, але от послідовні втрати в захисті (спершу Гресь із Джурком, за ними – Швець, Червінський, даценко) можуть підкосити обороноздатність команди. Особливо – на фоні досвідчених конкурентів.

Яке найголовніше досягнення літа? Зберегли Каверіна – технічного й досвідченого гравця, поруч з яким значно впевненіше грають і Музичук з Морговським.

 • Головна втрата – Сергій Швець

Універсальний захисник, награний в обороні Поділля – от це реально значна проблема.

 • Головне придбання – Сергій Зуєвич

У хмельничан нема «золотої середини» – або ветерани, або жовторотики. Зуя – це якраз підсилення на зараз, може тримати на собі центр поля й утворити розкішний дует із здібним Липовузом.

 • Лідер – Олександр Музичук

Технічний, сміливий вінгер. Коли в ударі – рве всіх і вся. Відзначаємо саме його, пам’ятаючи, що є поруч досвідчені ветерани Воловик та Мандзюк.

 • Зірка – Віталій Каверін

Колись Ігор Суркіс, побачивши його за молодіжну збірну, перетягнув його з дубля Дніпра в Динамо. Ще один чемпіон Європи 2009 року. Видовищний, технічний футболіст групи атаки.

Фото: facebook.com/FSCBC
 • Буковина (Чернівці)

Що було минулого сезону: 10 місце (вильоту уникли лише через зняття конкурентів)

Як провели літо: вдома; спарингували також із сусідніми клубами й колективами – якраз через ось цю географічну обмеженість Буковина буде «темною конячкою». Її справжній рівень суперники будуть осягати вже по ходу сезону. І добре, якщо самі чернівчани його правильно оцінили й зможуть уникнути сюрпризів від суперників.

Чого хочуть цього сезону: уникнути такого нервування, як було цього літа – тобто, фінішувати ближче до п’ятірки.

Хто прийшов: гол.тр.Мельничук, в.Чопко (Гірник-Спорт Д2), з.Жениленко (ост.кл.: Гірник-Спорт Д2), з.Крашневський (ост.кл.: ФК Маріуполь U-21), з.Полянський (Скорук Томаківка ААФУ), п.Азаренко (Яруд Маріуполь ААФУ), п.Сантрапинських (Гірник Д3), п.Сивка (ФК Калуш Д3), н.Палагнюк (ост.кл.: Дачія Молдова Д1), з.Томнюк, н.Гакман (обидва – Буковина U-19)

Ким цікавилися: –

Хто пішов: в.о. гол.тр.Нестеренко, н.Галенко (Полісся Д3), з.Вечтомов, з.Гусін, з.Квачов, з.В.Кузів, з.Матвєєнко, з.Павлюк, з.Пилишатий, з.Рудич, з./п.Керчу, п.Батрак, п.Баранов, п.Р.Кузів

Чи стали сильнішими? Скоріше, так. Від ностальгічних придбань (Сантрапе, Палагнюк та Сивка, які вже грали раніше за Буковину) можна чекати посилення атаки. А от чи справляться молоді захисники зі зміцненням захисту – велике питання. Навіть прихід досвідченого Полянського залишає думку, що Керчу, Вечтомова, Гусіна та братів Кузівих треба було б зберігати. Плюс, під питанням Батрак – а він був провідним атакувальним хавбеком останніх сезонів. Новий головний тренер Андрій Мельничук провів досить велику селекцію – отже, тепер команда гратиме «на чистовик».

Яке найголовніше досягнення літа? Продовжили виступи на професіональному всеукраїнському рівні.

 • Головна втрата – Олег Керчу

Ветеран пішов грати на аматорському рівні. Так, вік пристойний – 35, але все одно витримував темп і міг допомогти в опорній зоні, центрі захисту та на лівому фланзі.

 • Головне придбання – Тарас Сивка

Не по-українськи технічний вінгер, який у Буковині вже колись грав (і дуже здорово), мав великий шанс у Колосі, а останнім часом втратив півроку в ФК Калуш.

 • Лідер – Євген Сантрапинських

Оце колись був улюбленець публіки! Справжній лідер Буковини, який рвав усіх у Першій лізі. Часу пройшло багато, але от у минулому сезоні в Гірнику Євген був цілком Ок. Має допомогти й чернівчанам.

 • Зірка – Василь Палагнюк

Буде в настрої – буде рвати всіх. Форвард, визначальна риса якого – фізична сила. Колись був «на радарі» у клубів УПЛ, в юності пробувався навіть у Динамо. Але для його кар’єри характерні паузи, перерви, провальні відрізки. Якби не це – був би зараз там, де хоча б Сергійчук чи Коломоєць.

 • Діназ (Вишгород)

Що було минулого сезону: 5 місце в Групі 2 чемпіонату України серед аматорських команд

Як провели літо: вдома; провели низку спарингів із шахтарськими, оболонськими та колосівськими віковими командами.

Чого хочуть цього сезону: вдало дебютувати серед професіоналів.

Хто прийшов: п.Бриженко (Чайка Д3), п./н.Терещенко (Дусло Шаля Д3 п./ор.→Слован Братислава Словаччина Д1), н.Липовий (Чайка Вишгород ААФУ)

Ким цікавилися: н.Вацко (ТК Футбол)

Хто пішов: н.Литченко

Чи стали сильнішими? Основне посилення здійснили ще взимку, коли команду посилили, зокрема, захисник Гарбар і хавбеки Авдалян і Бовтрук із професіональним досвідом. Зараз обмежилися точковим підкріпленням, чого може не вистачити для Другої ліги. Утім, є й хороша сторона – команда на ходу, а бойовий склад встигла награти ще навесні в ААФУ. Можливо, саме в цій зіграності й буде рецепт її успіху.

Яке найголовніше досягнення літа? Остаточно стабілізували й награли бойову основу.

 • Головна втрата – Долженко та Литченко

Непогані гравці, які не реалізувалися в Діназі.

 • Головне придбання – Ілля Терещенко

Пройшов школу Динамо, викликався в юнацьку збірну, був на контракті у сильному словацькому клубі. В 21 рік цей атакувальний хав отримав шанс себе проявити, бо до цих пір при всіх даних і талантах це були лише епізоди.

 • Лідер – Вадим Бовтрук

Прийшов взимку й відразу ж підім’яв під себе всю конструктивну роботу – виконує стандарти, веде розпасовку, є найкращим асистентом команди в ААФУ.

 • Зірка – Тамаз Авдалян

Колись подавав надії в білоцерківському Арсеналі та тернопільській Ниві. Технічний креативний гравець. Ми звикли бачити його атакувальним хавом, а в Діназі навесні здорово міг зіграти й на вістрі.

Читайте також: «До Другої ліги йшли не лише футболісти, а весь клуб». Діназ – із власними стадіонами, Вацком у нападі та амбітним колективом

 • ФК Ужгород

Що було минулого сезону: 6 місце в Групі 1 чемпіонату України серед аматорських команд

Як провели літо: вдома; при цьому мали якісні спаринги, бо відразу кілька сильних клубів побували на зборах на Закарпатті. Зокрема, отримали показові уроки від Минаю та Агробізнеса, а Волинь навіть обіграли.

Чого хочуть цього сезону: освоїтися та закріпитися на друголіговому рівні.

Хто прийшов: гол.тр.Варга (ФК Середнє А), тр.Бундаш, в.Готра (ФК Середнє А), в.Лютнянський (Павловце-над-Ухом Словаччина А), з.Ковчар (ост.кл.: ФК Середнє А), з.Міклош (МФА Мукачеве А), з.Пасічник (Киран Казахстан Д2), з.В.Ряшко (ост.кл.: ФК Ужгород А), з.Федак (ФК Минай Д2), п.Павленко (ост.кл.: ФК Нікополь Д3), н.Корольчук (ФК Малинськ ААФУ), н.Масикевич (ост.кл.: Буковина Д3)

Ким цікавилися: з.Чучман (Верес Д3), п.Тищук (ост.кл.: ФК Середнє А)

Хто пішов: гол.тр.Баб’як, в.Гречка, в.Славік, з.Пінковський, п.Бако, п.Лазар, п.Павлич, п.Рацин, н.Дудаш, н.Зимомря, н.Олень

Чи стали сильнішими? Так. У чемпіонаті ААФУ ФК Ужгород вирізнявся невиправданою мінливістю кадрів – «сізіфова праця» розпочиналася наново що півроку. Не стало винятком і це літо. От тільки придбання прибули вже більш якісні. Є підозра, що від того ж Корольчука не відмовився б жоден інший клуб Групи «А» Другої ліги. От тільки чи вистачить часу новому тренерському штабу, щоб усе це награти? От у цьому й буде найголовніший виклик для закарпатців.

Яке найголовніше досягнення літа? Підписання кількох досвідчених гравців – забивного Корольчука, спраглих за визнанням Павленка, Пасічника, Ряшка-молодшого, Федака. Цього мало, щоб впевнено претендувати на вищі місця, але достатньо, щоб не виглядати зовсім чужими на цьому рівні.

 • Головна втрата – Олександр Бако

Технічний футболіст з непоганим ударом і подачею, але не зміг пахати достатньо, щоб встигати за прогресом команди.

 • Головне придбання – Артем Корольчук

У Першій лізі був героєм мемів – кажуть, коли забивав за Оболонь-Бровар, у лісі подихало щось велике. А от у ФК Малинськ був красенем – при зрості більше 2 метрів цей «житомирський Крауч» здорово працював з м’ячем внизу й забив 15 м’ячів у чемпіонаті України серед аматорів. Невипадково став першим, з ким підписав професіональний контракт ФК Ужгород.

 • Лідер – Адріан Пуканич

Екс-гравець Шахтаря та збірної України в 36-річному віці може викликати скепсис, але просто наведемо цифри: 5 голів та 1 асист у 7 матчах весни за ФК Ужгород.

 • Зірка – Сергій Машталір

А от це досить талановитий форвард – причому, цікавий і в центрі, і на фланзі. Доробок в ААФУ – 5 голів та 4 асисти в 17 матчах. Має швидкість, може обіграти й спровокувати суперників на стандарт.

Фото: fcuzhhorod.com

У ФК Ужгород буде двоє із десятки найвищих гравців українського професіонального футболу. Найвищий (на фото він праворуч) буде Артем Корольчук.

Читайте також: У ранзі професіоналів: ФК Ужгород залучає місцеву молодь і планує грати на легендарному «Авангарді»

 • Оболонь-Бровар-2 (Буча)

Що було минулого сезону: 4 місце в ДЮФЛУ U-19

Як провели літо: вдома; провели низку спарингів, зокрема, сенсаційно розгромили вінницьку Ниву (4:0).

Чого хочуть цього сезону: передовсім, підготувати зміну для першої команди, ну, а в турнірі мрією буде потрапляння в верхню частину таблиці.

Хто прийшов: з.Касімов (ост.кл.: Зірка Д2), п.Аракелян (АРЗ юн.), п.Козій (Любомир Ставище U-19)

Ким цікавилися: з.Мате (Шахтар U-21), з./п.Обадов, н.Велієв (обидва – Арсенал-Київ U-21), п.Ходаковський (Діназ-2 Вишгород А)

Хто пішов: –

Чи стали сильнішими? Команда, як для юнацького рівня, була дуже сильною – недарма завоювала торік Кубок ДЮФЛУ, а зараз також дійшла до супер-фіналу. Тому головні завдання вирішували, посилюючи фланги захисту, центр поля, шукаючи якісних молодих виконавців.

Яке найголовніше досягнення літа? Сама ідея заявки резервного складу, яка свідчить, що клуб думає про зміну.

Читайте також: «Друга ліга – це не U-19 чи U-21, а на дві-три голови вище за рівнем»

Група Б

Фото: fcgornyak.dp.ua
 • Гірник (Кривий Ріг)

Що було минулого сезону: 3 місце

Як провели літо: вдома; громили Енергію та претендента на Другу лігу – Перемогу, самі не проявили клас проти Інгульця. Епічно зіграли з СК Дніпро-1. В цілому, награли досить багато якісних спарингів.

Чого хочуть цього сезону: підвищення в класі.

Хто прийшов: в.Онопко, п.П’ятов, п.Цибульський (всі – Мир Д3), з./п.Коцюмака (Інгулець Д2 ор.)

Ким цікавилися: з.Віксич (Реал Фарма Д3), н.Кабанюк (ФК Калуш Д3), н.Медергасов (ост.кл.: Башакшехір Туреччина юн.), н.Омелян (ФК Петриківка А)

Хто пішов: п.Сантрапінських (Буковина Д3), п.Яровий (Даугавспілс Латвія Д1), в.Мелашенко, з.Гамонов, з.Заєць, п.Пограничний, п.Сьомка, н.Сахнюк

Чи стали сильнішими? Так, але є питання. Якщо Мелашенка в воротах має вдало замінити досить досвідчений Онопко, то прямої заміни Яровому нема. Якщо фланги однозначно підсилять Коцюмака та Цибульський, то чи витримає центральний плацдарм?

Яке найголовніше досягнення літа? Стабільність і впевнений рух вперед.

 • Головна втрата – Ігор Яровий

Дуже подобався минулого сезону – центрхав з гарним ударом, який вміє вийти на ударну позицію й завершити атаку. Замінити його буде дуже важко.

 • Головне придбання – Віталій Онопко

Втративши Мелашенка, було б дивно не придбати воротаря. Онопко шикарно виглядав у Кремені та Мирі, має вже великий досвід. В принципі, повинен заграти й зняти всі можливі питання по посту №1.

 • Лідер – Андрій Григорик

Один із старожилів команди, наряду з Букою та Гвоздевичем. Жорсткий центрхав з гарним ударом і лідерськими якостями.

 • Зірка – Ігор Бука

Швидкий, технічний, може розкішно «плюнути» здалеку. Із 11 голами та 4 асистами є найефективнішим криворіжанином за підсумками минулого чемпіонату.

 • Кристал (Херсон)

Що було минулого сезону: 4 місце

Як провели літо: вдома; їздили на спаринги по області й у Одесу. Грали, загалом, рівно, але все ж програли не лише Чорноморцю, а й Енергії з Реалом Фармою, до прикладу.

Чого хочуть цього сезону: «боротьба за вихід до першої ліги, а, як мінімум, виступити не гірше, ніж у минулому сезоні» (Едуард Хавров)

Хто прийшов: гол.тр.Хавров (Кристал Чортків ААФУ), в.Сидоренко (Нива Тернопіль Д3), з.Решетов (Зоря U-21), п.Бондаренко (ост.кл.: Таврія Д3), п.Кірєєв (МФК Миколаїв-2 Д3), п.Крутін (Олімпік U-19)

Ким цікавилися: в.Восконян (МФК Миколаїв-2 Д3)

Хто пішов: тр.Кононенко, в.Суаіб (Авангард-2 Д3), з.Карась (ФК Нікополь Д3), з.Меженський (Альянс Д3), п.Брижчук (Нива Вінниця Д3), п.Ігнатьєв (Інгулець Д2), п.І.Шевцов (Десна Д1), з.Акімов, з.Остроконь, п.Сарбей (всі – зак., в/а)

Чи стали сильнішими? Ні. Втрачені кілька важливих гравців, у першу чергу – Шевцов-молодший, Ігнатьєв (найкращий асистент Другої ліги), Брижчук, Карась і Меженський. Всі вони були основними. Посилення не позбавлене інтересу, але при цьому цих молодих гравців треба ще награти, розвинути, розкрити. Скажімо так, Кристал не став сильнішим і покладатися має винятково на зіграність основного «кістяка» колективу.

Яке найголовніше досягнення літа? Едуард Хавров очолив Кристал херсонський після роботи в Кристалі чортківському. Добре знаний по роботі з молоддю ФК Маріуполь, де розкрив багато талантів. Виводив у Першу лігу Інгулець. Сергію Шевцову був потрібен такий головний тренер.

 • Головна втрата – Владислав Ігнатьєв

В принципі, це провал Металурга, що минулого літа відпустили його на батьківщину. В Кристалі став найкращим асистентом Другої ліги й не покидало враження, що він може більше. Шансів залишити Владислава не було – ним цікавився Металіст 1925, а забрав у підсумку ще багатший першоліговий клуб.

 • Головне придбання – не було

Всі новачки – на перспективу, нема жодної очевидної, 100% ставки.

 • Лідер – Сергій Цой

Найдосвідченіший центрхав, виконавець стандартів, помічник тренера на полі.

 • Зірка – Андрій Барладим

Швидкий форвард, який добре почувається на просторі. 9 голів і 5 асистів – це він в минулому сезоні.

 • Енергія (Нова Каховка)

Що було минулого сезону: 6 місце

Як провели літо: вдома; з тріском програли більш досвідченому Гірнику (1:4), зате пообігрували практично всіх сусідів

Чого хочуть цього сезону: фінішувати вище нинішньої позиції

Хто прийшов: в.Дворник (Поділля Д3), з.Заїка, п.Ставничий (Любомир Ставище U-19 ДЮФЛУ), з.Нестерук (Ніка Івано-Франківськ U-19 ДЮФЛУ), п.Кривич (Мир Д3)

Ким цікавилися: з.Бичков (Кремінь Д2), з.Мілесін (Мир Д3), з.Скоріно (Металіст-Юніор юн.),

Хто пішов: в.Полтавцев (Худжанд Таджикистан Д1), з.Дєдяєв (Авангард Д2), з.Кравчук (зав.), п.Росляков (МФК Миколаїв Д2), з./п.Прокіпчук, п.Розсохатий

Чи стали сильнішими? Не факт. Влітку втратили Прокіпчука та Дєдяєва – провідних латералів, стилеутворюючих гравців. Пішов основний воротар Полтавцев. Основний опорник Росляков. Завершив кар’єру Кравчук і ледве не підписався з Першою лігою Махнєв. Ну, що поробиш – така доля небагатих клубів. Зате за останні три роки Енергія гравців десять відправила у вищі дивізіони. Спробує таке проробити й із черговою порцією молоді. Із тих, хто прийшов, 100% під основу воротар Дворник і вінгер Кривич. Інші – кинуті в воду й будуть навчатися плавати.

Яке найголовніше досягнення літа? Зберегли боєздатність. Але для того, щоб бути в трійці, як торік, треба все ж мати ресурси утримувати лідерів і запрошувати на місце тих, хто пішов, адекватну заміну.

 • Головна втрата – Андрій Дєдяєв

Головний асистент і виконавець стандартів, людина, яка на собі тримала весь лівий фланг. Було відчуття, що він переріс нинішній рівень, тож втримати його не вдалося.

 • Головне придбання – Михайло Кривич

Вінгер з гарним ударом і подачею, колишній лідер ФК Нікополь та гравець основи кількох інших сильних команд Херсонщини.

 • Лідер – Олександр Шевченко

Височенний (під два метри) непоступливий центрбек, може видати перший пас і виграти м’яч найвищої складності.

 • Зірка – Дмитро Махнєв

Влітку відкинув запрошення від трьох клубів Першої ліги, а от від Оболоні-Бровар все ж контракту не дочекався. Тому повернувся в Енергію, де є не лише провідним захисником, а й найкращим бомбардиром і пенальтистом.

 • Таврія (Сімферополь)

Що було минулого сезону: 7 місце

Як провели літо: вийшли з відпустки останніми з усіх, мали на підготовку менше тижня.

Чого хочуть цього сезону: завдань не оголошували, і смішно було б це робити – останнім часом команда провалює всі збори, тільки й втрачає лідерів, а тому вимагати в таких обставинах результату було б нахабством.

Хто прийшов: в.Чеботарьов (ост.кл.: СК Каховка ААФУ), з.Шморгун (ПФК Суми Д2), п.Макаров (Блау-Вайсс Німеччина А), п.Макарченко (ФК Зміїв А), н.Добровольський (СК Каховка ААФУ), п.Скрипник, н.Трофименко

Ким цікавилися: –

Хто пішов: з.Цебро (Черкащина Д2), н.Соколан (Таврія Новотроїцьке ААФУ), в.Гаврилюк, з.Чернишенко, п.Васильченко, п.Гриппа, п.Жавко, п.Качавенда, п.Стефурак

Чи стали сильнішими? Ні, ні і ще раз ні. Точно так само Таврія збиралася в останню мить навесні, наслідком чого стала 1 перемога в 10 матчах. Пішли й багаторічні лідери, й непогані весняні придбання. Дозаявили – кого змогли: абсолютних дебютантів, людей, які давно були без практики, гравців ротації аматорських команд. Словом, що собою являтиме ця «збірна солянка» – ніхто не знає. Можливо, й сама Таврія.

Яке найголовніше досягнення літа? Спасибі, що стартують.

 • Головна втрата – стабільність

Не хочеться навіть всерйоз аналізувати команду, яка який раз поспіль збирається за лічені дні до старту змагань.

 • Головне придбання – Артем Макарченко

Колись був дуже крутим у Поділлі, якщо зможе вийти на цей рівень – приємно здивує.

 • Лідер – Володимир Біжко

Може зіграти центрбека чи опорника, володіє гарно поставленим ударом – чи не останній від тієї Таврії, яка справедливо вважалася однією з найсильніших команд Групи «Б».

 • Зірка – не лишилося

Масалов, Воронченко, Соколан, Гриппа, Куксенко, Фетісов – всі пішли один за одним, і сліду не лишилося.

Читайте також: Что с Таврией? Она последней во всей Второй лиге остается на каникулах

 • Реал Фарма (Одеса)

Що було минулого сезону: 8 місце

Як провели літо: вдома; не випадали з ігрового ритму – міські змагання, спаринги.

Чого хочуть цього сезону: грати в своє задоволення

Хто прийшов: в.Лукаш (Балкани Д2), п.Глиняний (ост.кл.: Олімпік U-21), н.Руденко (Реал Фарма-2 А), н.Філіпчук (Хаджибей А)

Ким цікавилися: –

Хто пішов: в.Богдан (ФК Нікополь Д3), п.Філіппов (ФК Нікополь, Д3), з.Віксич, з.Черв’як, н.Грубий

Чи стали сильнішими? Ні. Відпустили досвідченіших футболістів. Вкотре перетасували склад. Але є один момент. Реал Фарма – не той клуб, який можна міряти звичними критеріями. Вони мають відразу кілька складів – на Другу лігу, на місто. Постійно проводять планову ротацію. Невідомо, як, але весь час дістають нових талантів – і багатьох уже розкрили для інших клубів ПФЛ.

Яке найголовніше досягнення літа? Лишаються вірними своїм принципам у формуванні команди – для інших це був би провал, а для них – звичайний стан, постійне оновлення.

 • МФК Миколаїв-2

Що було минулого сезону: 9 місце

Як провели літо: вдома; награли чимало спарингів, змінили тренерський штаб і зібрали нову молодь.

Чого хочуть цього сезону: того ж – спокійно награвати зміну без особливої оглядки на турнірний результат.

Хто прийшов: в.о.гол.тр.Чаус, п.Біневський (СДЮСШОР Миколаїв юн.), з.Семенов (ФК Олександрія U-21), п.Цветков (Торпедо Миколаїв юн.), п./н.Сурженко (Кристал Чортків ААФУ), н.Бугай (ФК Маріуполь U-21), н.М.Сула (Чорноморець юн.)

Ким цікавилися: –

Хто пішов: в.Восконян, п.Кірєєв (Кристал Д3)

Чи стали сильнішими? Так питання ставити не треба. Новий тренерський штаб із тренером-дебютантом Юрієм Чаусом просто набрав нову порцію молодих талантів на зміну тим, хто пішов. Успіх буде, якщо умовні Порох чи Швець проб’ються в першу команду.

Яке найголовніше досягнення літа? Кілька гравців, підготованих у резервному складі, працювали на зборах першої команди.

Фото: fcnikopol.com.ua
 • ФК Нікополь

Що було минулого сезону: 10 місце (вильоту уникли лише через зняття конкурентів)

Як провели літо: вдома; у спарингах не вразили – окрім сенсаційної перемоги в Кривому Розі, були кілька поразок від рівних за силами й тотальне фіаско в виїзному контрольному матчі з сусіднім Металургом.

Чого хочуть цього сезону: дуже здивували, поставивши завдання – бути в п’ятірці.

Хто прийшов: в.Богдан (Реал Фарма Д3), з.Карась (Кристал Д3), п.Богданов (Мир Д3), п.Похитайло (ост.кл.: Таврія Новотроїцьке ААФУ), п.Філіппов (ост.кл.: Реал Фарма Д3), н.Молочко (Емселох Німеччина Д5), в.К.Артюшенко, н.Д.Артюшенко (всі – ФК Нікополь юн.)

Ким цікавилися: з./п.Поплавка (ост.кл.: Зірка Д2), п.Волошин (ФК Петриківка А), п.Єлоєв (ост.кл.: Таврія Д3), н.Близно (ост.кл.: Квадро Первомайський А), Олійник (всі – ФК Нікополь юн.)

Хто пішов: в.Петриченко (Металург Д3), н.Куць (Кремінь Д2 п/ор.), п.Бужин

Чи стали сильнішими? В принципі, так – додали гравців «під основу» в кожну лінію (повернення Мандровського, прихід Богдана, Карася, Молочка й особливо Богданова – це реальне посилення). Але при цьому втратили багаторічного основного воротаря Петриченка, і не факт, що молодий змінник буде настільки ж успішним. Чому ж тоді ми здивувалися завданням? Тому що минулий сезон команда провалила: за великим рахунком, мала б втратити професіональний статус. Щоб зробити такий могутній ривок від 10 місця до п’ятого, доведеться зробити маленьке спортивне диво.

Яке найголовніше досягнення літа? Провели якісне точкове підсилення.

 • Головна втрата – Богдан Петриченко

Багаторічний основний воротар пішов у рідний запорізький Металург.

 • Головне придбання – Микита Карась

«Тафгай» Кристала здивував, коли перейшов у останню команду ліги. А вона отримала 25-річного захисника в розцвіті сил.

 • Лідер – Максим Богданов

Грав за цей клуб, ще коли він був ФК Макіїввугілля. Технічний атакувальний хав, який може зіграти ще на чотирьох позиціях.

 • Зірка – Сергій Молочко

Хоча в професіональний футбол потрапив пізно, в Енергії забивав багато і зі смаком.

 • Альянс (Липова Долина)

Що було минулого сезону: 1/4 фіналу чемпіонату України серед аматорів

Як провели літо: вдома; провели низку спарингів із клубами Другої та Першої ліг. Грали, здебільшого, на рівних із старожилами ПФЛ.

Чого хочуть цього сезону: освоїтися на цьому рівні, створити плацдарм для майбутньої боротьби за медалі.

Хто прийшов: в.Литвиненко (Полісся Д3), з.Дугієнко (Нива Вінниця Д3), з.Меженський (Кристал Д3), п.Піднебенний (Інгулець Д2)

Ким цікавилися: з.Жениленко (ост.кл.: Гірник-Спорт Д2), п.Лебеденко, п.Суханов (обидва – Полісся Д3), п.Садоха (Нива Теребовля А), н.Сікорський (Патріот Баришівський район А), н.Шпирьонок (Барса Суми ДЮФЛУ)

Хто пішов: п.Танчик (LS-Group Сумська обл. А), п.Гученко, н.Тиєчко

Чи стали сильнішими? Так. У них і без того був дуже добротний склад (ПФК Суми, Барса, юнацькі команди Іллічівця – словом, усі клуби, де Юрій Ярошенко вдало працював з молоддю), а тепер вони точково посилили всі лінії гравцями з пристойним досвідом. Наразі тільки вістря атаки залишає певні питання. В іншому цей клуб готовий до боротьби за високі місця.

Яке найголовніше досягнення літа? Зберегли стабільність і зіграність.

 • Головна втрата – не було

Всіх, кого хотіли утримати, утримали. От якщо вступить у дію рішення УАФ відносно декого із гравців – оце буде втрата.

 • Головне придбання – Олександр Литвиненко

Досвідчений воротар, та ще й місцевий вихованець – як для Сумщини, це рідкісна удача.

 • Лідер – В’ячеслав Піднебенний

Людина пройшла школу Шахтаря, грала за Олімпік, брала участь у єврокубках. Піднебенний має стати лідером півзахисту Альянсу й зробити всю гру команди більш зв’язаною, осмисленою.

 • Зірка – брати Шараї

Технічні атакувальні хавбеки, найголовніші забивали й розгінники атак.

Читайте також: Гратимуть на «Ювілейному», розвивають власну базу й арени. Альянс – єдиний професіональний клуб Сумщини

 • ВПК-Агро (Шевченківка)

Що було минулого сезону: чемпіон України серед аматорів

Як провели літо: вдома; награли чимало спарингів із сусідніми клубами.

Чого хочуть цього сезону: трійка найкращих

Хто прийшов: п.Передистий (Інгулець Д2 ор.), з.Андрушко, п.Будняк (обидва – ФК Дніпро ААФУ)

Ким цікавилися: з.Киричук, з.Палюх (ФК Дніпро ААФУ)

Хто пішов: в.Гришин, п.Шестипалов

Чи стали сильнішими? Залишилися на своєму рівні. Досвідчена, добре вкомплектована команда виконала завдання, точково посиливши якраз ті три позиції, які цього потребували. Втрат, як таких, не було – пішли гравці, які не мали місця в основі. Велике питання тільки в одному – чи цього досить для медалей не такої простої Другої ліги?

Яке найголовніше досягнення літа? Золоті медалі ААФУ й атестат для участі в професіональних змаганнях, на який клуб претендував давно.

 • Головна втрата – Ігор Гришин

Голкіпер, найбільше відомий за виступами в ФК Нікополь, а колись був у дублях Таврії та Олександрії. Очікувалося, що саме він стане основним у ВПК-Агро, але навесні заграв молодий Бубенцов.

 • Головне придбання – Стас Передистий

Досвідчений гравець, орендований у Інгульця, має налагодити опорну зону, а за потреби може закрити й центр оборони. В разі успіху нема сумніву, що підпише повноцінний контракт.

 • Лідер – Юрій Яременко

Досвідчений захисник утворює гарний дует із Сидоренком. Це на них тримається вся гра ВПК-Агро на власній половині поля.

 • Зірка – Михайло Коломоєць

Із 21 голом екс-форвард ФК Нікополь став найкращим бомбардиром чемпіонату України серед аматорів. А він же навіть не грає на вістрі – більше з відтяжки!

Читайте також: «Яка б не була гра, виходимо грати на перемогу»: чемпіон України серед аматорів ВПК-Агро готується дебютувати в ПФЛ

 • Авангард-2 (Краматорськ)

Що було минулого сезону: віце-чемпіони України серед юнаків 2018/19 (першість U-19 ДЮФЛУ) і фіналісти Кубка Донецької області 2018/19.

Як провели літо: спокійно працюючи над формуванням складу.

Чого хочуть цього сезону: готувати зміну для першої команди й адаптувати молодь на дорослому всеукраїнському рівні.

Хто прийшов: в.Суаіб (Кристал Д3), з.Аксьонов (ост.кл.: Гірник-Спорт Д2), з.Дедяєв (Енергія Д3), п.Клюєв (Чорноморець U-21), п.Максименко (ост.кл.: Скала Стрий юн.), п.Островерх (ПФК Суми Д2)

Ким цікавилися: –

Хто пішов: –

Чи стали сильнішими? На підмогу молодим у заявку внесено кілька гравців із серйозним уже досвідом виступів у Другій лізі й навіть трішки вище.

Яке найголовніше досягнення літа? Власне, поява самого резервного складу.

Читайте також: «Без амбітних завдань гравцям важко зростати»: чому Авангард заявив резерв у Другу лігу?

 • Чорноморець-2 (Одеса)

Що було минулого сезону: 7 місце в молодіжній першості УПЛ

Як провели літо: вдома; спарингували з сусідніми командами.

Чого хочуть цього сезону: готувати молодь для першої команди.

Хто прийшов: в.Даскалиця, в.Деменчук, в.Друі, н.Брагару (всі – Чорноморець ДЮФЛУ)

Ким цікавилися: –

Хто пішов: –

Чи стали сильнішими? «Кістяк» колективу давно грає пліч-о-пліч, набув певного досвіду в першості U-21. Однак на всі недоліки та слабкі місця хлопцям вкаже уже безпосередньо чемпіонат – їм вперше доведеться протистояти дорослим суперникам із жорсткими турнірними завданнями.

Яке найголовніше досягнення літа? Зберегли покоління, заявили резерв на Другу лігу.

Читайте также свежие новости футбола на интернет-издании для любителей спорта Sportarena.com
Яркие интервью и видеорепортажи на SportArenaTV. Подписывайтесь, ставьте лайки, делитесь с друзьями.

Источник: Sportarena.com

Добавить комментарий
Новости Футбола
25 февраля, 10:20
4
1
25 февраля, 10:20
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?