Гратимуть на «Ювілейному», розвивають власну базу й арени. Альянс – єдиний професіональний клуб Сумщини

...

У ранзі професіоналів: четверта бесіда Sport Arena з представниками клубів-дебютантів професіонального футболу. На черзі – Альянс (Липова Долина).

Альянс

Фото: facebook.com/alliansld

Сім команд поповнили Другу лігу цього літа. Серед них – чотири клуби-дебютанти і три резервних колективи клубів Першої ліги. Напередодні старту сезону 2019/20 ми знайомимо читачів із цими командами. Продовжує серію публікацій розповідь про Діназ (Вишгород) – одного з грандів футболу Київщини, володаря повного медального та трофейного комплекту, рекордсмена області за кількістю перемог на традиційних зимових турнірах.

У ранзі професіоналів: клуб №1 – ФК Ужгород; команда №2 – Оболонь-Бровар-2 (Буча); клуб №3 – Діназ (Вишгород).

* * *

Один за одним, припинили виступи у Першій лізі Нафтовик-Укрнафта (Охтирка) та ПФК Суми. Один із найсильніших аматорських клубів – Вікторія (Миколаївка) – не поспішає з переходом на професіональний рівень. У новому сезоні Сумщина ризикувала залишитися без учасників у ПФЛ. Нішу заповнює новий клуб – Альянс із Липової Долини. Після першого ж сезону в ААФУ він вирушає в ПФЛ і сподівається там виступати так, щоб і відвідувачі сумського «Ювілейного» (стадіона-рекордсмена ПФЛ) були задоволені грою дебютантів.

Про Альянс, дебют у Другій лізі та загальні плани клубу нам розповів його президент Сергій Демченко.

— Яким має стати ваш дебют? За що Альянс буде боротися, які будете ставити завдання?

— Команда знаходиться на підготовчому етапі до виступу на професіональній арені, для нас як для керівництва це новий етап, ми поки що приглядаємося до Другої ліги – до наших суперників, до загального рівня змагань. Тому зараз гучними словами не кидаємося. Завдання у нас, як завжди – перемагати в кожному матчі, показувати гру, яка буде подобатися вболівальникам.

Візьміть Сумську область: ми все ще не оговталися від того жаху, який стався за останні роки з ПФК Суми. Люди в обласному центрі перестали ходити на стадіон через ту ситуацію. Зараз проходить комплектація нашої команди, приїхали до нас нові виконавці, ми проводимо збори в місті Охтирка. Все відбувається в штатному режимі. Але все одно, думаю, потрібен час – як для вболівальників, щоб звикнути до нашої команди, яка пише нову історію, так і для клубу, щоб освоїтися на новому рівні. Думаю, все буде добре – набиратимемося досвіду по ходу турніру. І ми, і команда.

— Розкажіть, будь ласка, скільки часу йшли до отримання професійного статусу? Коли Альянс було створено, де встигли пограти і коли прийняли рішення про перехід на цей рівень?

— Можу сказати, це вже друге пришестя команди. У 1990-2000-хх у нас була команда, яка грала на область, — ФК Альянс. Там майже всі були місцеві, липоводолинські, хлопці, вони стали чемпіонами Першої обласної ліги. А далі воно все затихло…

Друге пришестя – це вже початок 2016 року. Було організовано команду. Футболістів, можна сказати, збирали на вулиці. Спершу ми виграли Першу обласну лігу, було важкувато. Також у 2016-му ми запросили тренера Олександра Борисовича Мурашкіна. У 2017-му ми заявилися до Вищої ліги області, де на той час було два титани — Вікторія (Миколаївка) і Агробізнес-TSK (Ромни).

Ми подивилися на свою команду на цьому рівні, тоді зайняли 3 місце, а виграв турнір Агробізнес-TSK. Було вирішено змінити тренерський склад, може, змінити деякі підходи, і я запросив Юрія Миколайовича Ярошенка. Це – відомий спеціаліст, запрошувався у Динамо (Київ) як гравець, грав за луганську Зорю, працював у академіях провідних клубів УПЛ, очолював професіональні команди. Він погодився, і в 2018 році ми вже планомірно готувалися до сезону. Було бажання перемагати, ми посилили команду, проводили збори.

Ми готувалися підвищити клас, тоді ж думали заявитися на Кубок ААФУ, але все-таки вирішили заявитися лише на чемпіонат України серед аматорів з перспективою перейти в Другу лігу. У минулому році ми також виграли чемпіонат області, грали в чемпіонаті ААФУ. Словом, за ці роки набули вже певного досвіду.

— Ми знаємо, що ваш клуб послідовно готувався до виходу на професіональний рівень. Це був не просто збір футболістів під певні завдання, а й робота над інфраструктурою. І на Конференції ПФЛ Олександр Поворознюк говорив, що вашій інфраструктурі можуть позаздрити багато професійних клубів. Розкажіть, де будували її, що є в розпорядженні клубу на сьогодні?

— Спочатку ми грали на стадіоні в Липовій Долині, тому хотіли його реконструювати. Але у нас там була одна умова, і нашу ініціативу не надто підтримали. Тож ми вирішили зробити стадіон у селі Байрак Липоводолинського району, самі керівники клубу й агропідприємства там проживають, там народилися…

Ми тісно співпрацюємо з ФК Ігнулець, з Олександром Григоровичем Поворознюком. Кілька разів ми їздили до нього в Петрово, Володимирівку, і те все, що побачили там, ми хотіли перенести з Петровського району в Липоводолинський, тому що у нас дуже схожі і райони, і села. У кінці минулого року купили базу відпочинку, зараз проходить реконструкція, і в майбутньому планується, що це буде база під футбольний клуб, якщо все буде добре і нічого нам не завадить.

Фото: facebook.com/alliansld

Ми вирішили побудувати в селі Байрак стадіон зі штучним покриттям, так нам порекомендував Поворознюк. Запросили фірму «Міленіум» з міста Дніпра. Вони приїхали, подивилися і почали роботу. У позаминулому році ми зробили там невелике покриття — 42х22, а в минулому році – поле з трибунами на 520 місць. У нас є спортивний комплекс поруч, але ми хочемо окремо побудувати роздягальні, щоб відповідали всім стандартам, також потрібно ще добудувати VIP-ложу і вишки для зйомок.

Поки ми будували цю арену, приймали суперників у Ромнах на стадіоні імені Окіпного. Роменчани нашу команду полюбили, потім їздили до нас і в Байрак на ігри, приходило по півтори-дві тисячі людей. У нас ще не готові всі нормативно-правові документи, тому поле в Байраку буде вважатися запасним зі штучним покриттям, ми його внесемо в базу стадіонів. А Другу лігу плануємо грати на «Ювілейному» в Сумах. Цей стадіон всі прекрасно знають, так що будемо ще й сумчан до футболу привчати.

— І не залишите їх без футболу, тому що команди ПФК Суми не буде.

— Так. Залишилися ми, команда з професійним статусом, єдині на всю область. Розуміємо цю відповідальність.

— Звичайно, професійний статус передбачає зовсім інший підхід до документації, зокрема до фінансування. Наскільки виросте бюджет клубу, чи ви розрахували, що великого стрибка не буде?

— У нас був фінансовий стрибок, коли ми запросили Юрія Миколайовича Ярошенка. А зараз, думаю, стрибок вийде невеликим. Чемпіонат області, аматори – тоді серйозні були вкладення, зараз такого не планується, тому що у нас уже створений базис, підібраний хороший колектив.

— Фінансування клубу — суто сімейна справа? Більше спонсорів немає?

— Ні, інших спонсорів немає, самі все робимо. Сімейна справа.

— Це гроші саме з аграрного бізнесу?

— Так. 100% аграрна команда.

— З чим пов’язуєте той факт, що в цьому році вперше клуб із сільської місцевості вийшов у фінал Кубка України – це був Інгулець, а клуб з аграрного бізнесу — Колос (Ковалівка) – став першим в історії сільським клубом, що вийшов в Прем’єр-лігу. Це аграрний бізнес зараз переживає ренесанс, має міцну опору?

— Головне, щоб держава не заважала. Ще це пов’язую з тим, що з’явилися реальні господарі, які нормально працюють і звичайних людей не дають скривдити, та ще й розвивають таку непотрібну в нашій державі річ, як спорт.

— У вашій команді чимало хлопців, які є вихованцями місцевого, сумського обласного, футболу. Але бачу, що є гравці з Маріуполя, з Київської області, з усієї України. Звідси висновок – прописку, чи то пак, реєстрацію гравців, не ставите вище за професіоналізм?

— У нас відсотків 50 – це хлопці із Сумської області. А інші – справді, хороші майстерні футболісти. Як комплектуємося? Дивимося за потребами. Скажімо, у нас на Сумщині є проблема з центральними захисниками, нападниками. Доводиться брати гравців цих амплуа з інших регіонів. Але у нас в області є дитячо-юнацькі футбольні школи, ми також стараємося підтягувати молодих, тож із часом, за умови, якщо вони будуть працювати над собою, ми собі виростимо таких майстрів.

— Наскільки я чув, цього літа ваша команда цікавиться місцевими вихованцями, зокрема говорили про воротаря Литвиненка, якого збираєтеся повернути з Полісся. Кого ще з колишніх гравців Сум, Нафтовика, вихованців місцевого футболу хотіли б бачити в складі команди?

— Ми вже говорили з колишнім гравцем охтирського Нафтовика-Укрнафти Сергієм Сухановим, але зараз він вже на перегляді в іншому клубі. У нас на перегляді дійсно зараз є воротар Олександр Литвиненко, з місцевих поки це все. Можливо, в майбутньому хтось ще додасться, ми моніторимо ситуацію. Є ще така аматорська команда Вікторія (Миколаїв), але навіть ми, переходячи на більш сильний статус, не можемо з ними конкурувати в грошах.

— Яким буде вектор запрошень футболістів? Ви потребуєте точкового посилення чи масового?

— Плануємо точково посилитися. Максимум 6-7 чоловік. Тільки потрібно, щоб вони були якісними і сильнішими за тих, хто у нас зараз є. У нас на перегляді є два центральні захисники, один правий захисник, нападник і воротар. Тренерський штаб визначиться, чи можуть вони нас якісно посилити, і зробимо відповідні висновки.

Фото: facebook.com/alliansld

— Чи є особисто у вас улюблені команди, улюблені футболісти? На якій позиції грали самі в футбол?

— Я грав у футбол з дитинства, причому на різних позиціях. Мені ще подобається футзал, в ньому в мене навіть більше виходило. Щодо улюбленої команди… На «євроарені» вболіваю за всі українські команди, за збірну України. А так – люблю подивитися якісний футбол, але якихось конкретних улюбленців немає. Тож підтримую суто ФК Альянс.

— Існують дві різні філософії в футболі, це, умовно кажучи, Барселона з комбінаційною грою і коротким пасом, і колишня німецька модель силового футболу. Яка вам більше подобається?

— Мені подобається комбінаційна гра в короткий пас.

— Сумській області є чим похвалитися, а саме – одним із найуспішніших тренерів в історії збірної України Михайлом Фоменко, а також символом київського Динамо Олегом Гусєвим і навіть студентом Сумського університету Олександром Зінченком, який є чемпіоном Англії з футболу (хоч він і не місцевий вихованець, але ж має стосунок до області через освіту). З кимось із них знайомі? Хто з них вам імпонує в роботі? З кимось, може, консультувалися при створенні клубу?

— Ні з ким не консультувався. Знаю Фоменка, ми брали участь в одному турнірі. Добре спілкуюся з обласною федерацією футболу. Щодо деяких моментів, раджуся з ними. Спілкуюся з фахівцями з Охтирки та Сум, у яких великий професіональний досвід.А загалом, мені завжди було приємно, коли наші хлопці десь досягали успіхів. Ви назвали дійсно найвідоміших, і мені приємно, що у нас є такі земляки.

— З минулосезонного складу хтось пішов? Чи всі залишаються під Другу лігу?

— Коли закінчили виступи серед аматорів, попрощалися з нашими ветеранами – Степаном Тиєчком, Віталієм Гученком. Пішли по ходу сезону Пилипенко, Жариков, Артем’єв… Бажаємо хлопцям успіху в інших командах.

— Ви, вже як очільник нового клубу ПФЛ, взяли участь у Конференції Професіональної футбольної ліги. Як пройшло знайомство з новими колегами, суперниками? Яке загальне враження від Другої ліги? Там буде рівень набагато вищий в порівнянні з попередніми, в яких грала ваша команда?

— Чесно кажучи, я за Другою лігою зовсім не стежив. Які я можу ставити завдання, якщо не бачив Другу лігу? За Першою лігою стежив, за Другою – ні. Саме тому й говорю, що ми наразі будемо проходити адаптацію серед професіоналів, старатися добре себе проявити й визначити свій рівень і рівень суперників. А вже тоді будуть інші завдання, якщо команда успішно, скажімо так, акліматизується в цій лізі.

Щодо ПФЛ. Все подобалося, все нормально, я люблю нові знайомства й нові враження. Думаю, все буде добре. Будемо працювати, головне – не вдарити обличчям в бруд, не стояти на місці, а йти вперед.

 • Для довідки:
 • ФК «Альянс» (Липова Долина, Сумська обл.)
 • Рік заснування: 2016
 • Президент: Демченко Сергій Іванович
 • Директор: Бойко Анатолій Миколайович
 • Головний тренер: Ярошенко Юрій Миколайович
 • Тренери: Калиненко Андрій Петрович, Химанич Ігор Миколайович (по роботі з воротарями), Цисар Олександр Вікторович (тренер-селекціонер)
 • Стадіон: «Альянс-Арена» (Байрак)
 • Досягнення:
 • Чемпіон Сумської області 2018 року, бронзовий призер – 2017 року.
 • Володар Суперкубка Сумської області 2019 року.
 • Володар Кубка Геннадія Свірського 2018 року.
 • Переможець другої групи обласного чемпіонату 2016 року.
 • У чемпіонаті ААФУ 2018/19:
 • 3 місце серед 12 учасників Групи 2 – 1/4 фіналу; 24: +15=4–5; 57:27 (+30); 49 очокЯркие интервью и видеорепортажи на SportArenaTV. Подписывайтесь, ставьте лайки, делитесь с друзьями.

Добавить комментарий
Новости Футбола
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?