Sportarena

Хахльов: рокіровка Верес – ФК Львів це ноу-хау, але не порушення

Президент Вереса - про рокіровку УПЛ – ПФЛ, взаємини з Богданом Копитком та інше.

Хахльов: рокіровка Верес – ФК Львів це ноу-хау, але не порушення - Вторая лига Украины

Олексій Хахльов, фото І. Кузмицького

Справдешній ураган пронісся на футбольною Рівненщиною – спершу за три роки новостворений Верес прокрокував від Другої ліги до першої шістки УПЛ, потім переїхав на Арену Львів, а влітку раптово із шостого місця в УПЛ перейшов до Другої ліги. А в УПЛ, так само раптово, опинився ФК Львів, який минулого сезону лише дебютував на професіональному рівні.

У Вереса лишилося десяток гравців від ФК Львів, головного тренера обирають через інтернет-голосування (хоча у підсумку ним став Володимир Гоменюк, який не був серед варіантів), президента у футбольного клубу немає, він гратиме у райцентрі та матиме завдання знову вийти до Першої ліги.

Що в біса відбувається? Запитуємо в президента Громадської спілки Народний клуб Верес-Рівне, голови Рівненської обласної федерації футболу та члена виконкому ФФУ. На щастя, це одна особа – Олексій Хахльов.

На інтерв’ю він погоджується відразу, не залишає без відповіді жодного запитання, але, як нам здалося, дуже ретельно підбирає слова та говорить із певною втомою.

«Рокіровка УПЛ – Друга ліга є наслідком домовленості між трьома сторонами»

— Клуб отримав атестат для участі у Другій ліги, і, наскільки ми розуміємо, нове життя. Наскільки швидко вирішилося, що Верес все-таки продовжить виступ, але у Другій лізі?

— Маленька поправочка. Це не нове життя клубу, а продовження життя клубу. Ми стежимо за стрічками новин, і є такий приклад – російський клуб Тосно, який виграв Кубок Росії і зник з футбольної карти через заборгованість. У Вереса є продовження життя, і це найголовніше завдання, яке бачу перед собою і я, і керівництво клубу.

Історія Вереса не повинна закінчуватися і вона не повинна залежати від однієї людини або однієї структури, яка могла б прийняти таке рішення. Це означає, що завдання народного клубу — через максимальне залучення уболівальників побудувати успішний клуб. На мою думку, тільки зараз почало приходити усвідомлення, в чому різниця футбольного клубу і футбольної команди.

В Україні, як мені здається, існує тільки один футбольний клуб, який розуміє свою місію, дотримується певних принципів і, відповідно, проводить свою політику. На жаль, поки що цей клуб не називається Верес. Для мене успішний народний футбольний клуб — той, який буде збирати аншлаги на домашніх матчах, на своєму стадіоні. Той клуб, який буде мати стабільну фінансову базу, яка буде формуватися не з одного джерела.

— Як розуміти рокіровку «ФК Львів – Верес»? Це перейменування, продаж місця в Прем’єр-лізі, зміна позицій? Як взагалі юридично це правильно називати?

— Це реалізована в певному форматі домовленість між трьома сторонами. З одного боку виступали партнери, громадська спілка Народний клуб Верес Рівне, з другої – Копитко Богдан Йосипович (партнер в ТОВ, який брав участь в УПЛ), з третьої – президент ФК Львів Михайлів Роман Євгенович. Вважаю, що ця домовленість не суперечить Регламентам по атестації футбольних клубів ні Прем’єр-ліги, ні Професійної футбольної ліги. Про це свідчать і відповідні атестати.

Вважаю, що це хороше завершення стратегічної співпраці між громадською спілкою і Богданом Копитком – користуючись нагодою, хочу побажати йому подальших успіхів у футболі. Таку домовленість можна назвати своєрідним обміном, який не суперечить інтересам жодної з сторін. Львів отримав ще одну команду, такий собі Манчестер Сіті, тобто міську команду. Український футбол отримав надійне джерело фінансування в особі інвестора Богдана Йосиповича Копитка. Відповідно, конкуренція також піде на користь Карпатам і українському футболу в цілому. Рівне отримало можливість в форматі Другої ліги продовжити формування альтернативи в українському футболі – залучення максимального кола уболівальників в процеси прийняття рішень, що стосуються діяльності футбольного клубу.

— Мотивація Копитка й Михайліва зрозуміла, але що сказати про Верес? Чи мала у цій рокіровці право голосу громадська спілка Верес, яка починала народний клуб? Чи були якась ціна питання? Що ви отримали за те, що залишили новому клубу місце в Прем’єр-лізі?

— Я готовий відповісти на будь-який закид на мою адресу, що стосується продажу місця в Прем’єр-лізі. Якщо отримаю його в офіційному форматі – готовий дати кілька днів на надання відповідних доказів. Якщо таких доказів не буде — готовий звернутися в судові інстанції, щоб спростувати такий наклеп.

Рівне, рівненський футбол і рівненський вболівальник сьогодні надзвичайно небайдужі до долі Вереса. Можу зрозуміти емоції вболівальників, у яких була команда в Прем’єр-лізі, а тепер у них буде команда у Другій лізі. Але ми свідомо зробили крок назад в спортивному позиціонуванні, щоб зробити десятки кроків вперед в форматі побудови народного клубу. Популізму не буде — ми повинні навчитися жити за коштами. Якщо немає фінансів — не потрібно розраховувати на якісь високі спортивні результати і на участь в еліті українського футболу.

Сьогодні ми поставили завдання об’єднати навколо Вереса всіх небайдужих, здатних, ефективних і активних людей, щоб сформувати свою фінансову базу. Як і на самому початку, вона ґрунтується на трьох напрямках: це об’єднання бізнесу, влади і суспільства. Сподіваємося на підтримку депутатів міської та обласної рад, сподіваємося на підтримку вболівальників. Сподіваємося, що за прикладом Уніону (Берлін), успішного проекту побудови народного клубу, ми за два роки проведемо роботу і отримаємо півтори-дві сотні спонсорів Вереса в форматі малого і середнього бізнесу.

— Яким вам запам’ятався Богдан Копитко? У яких стосунках розсталися?

— Я давно знаю Богдана Йосиповича – це сучасний український бізнесмен, патріот свого краю й України. Інвестує особисті кошти в соціальний напрямок – професіональний футбол. За це йому честь і хвала. Партнерство в клубі – важка форма співіснування, але думаю, що небагато хто в Україні завершує таку співпрацю взаємним потиском рук, відсутністю претензій та щирим побажанням успіху в майбутньому.

Богдан Копытко, zaxid.net

«Реконструкція Реконструкція «Авангарду» займе два роки, але до цього часу треба пройти всі процедури»

— Дійсно, свого часу Верес бив рекорди по наповнюваності стадіону. У Україні це були єдині стовідсоткові аншлаги: при місткості міського стадіону в 5 тисяч – на матчі збиралося навіть більше людей. Чи немає у вас побоювання, що на оновлений Верес у Другій лізі стільки людей вже не прийде?

— Думаю, що боятися або не боятися — це не категорія менеджменту. Взявши на себе відповідальність за управління побудовою народного клубу, чітко розумію, що аншлаг на стадіоні — це наслідок роботи.

В першу чергу, зараз стоїть завдання стати найбільш відкритим футбольним клубом в Україні. По-друге, потрібно залучити максимальну кількість людей в формат прийняття рішень з основних напрямів життєдіяльності клубу. По-третє, через прозорість необхідно забезпечити лояльність партнерам, меценатам і інвесторам народного клубу.

Все це стане запорукою того, що людина, яка прийде на стадіон, прийде не тільки на шоу і видовище, не тільки на перемогу своєї команди, він прийде вболівати за свою команду.

Це процес, і ми плануємо зосередити його навколо реконструкції стадіону «Авангард» у Рівному. Протягом двох років, я сподіваюся, ми зберемо аудиторію, яка буде відчувати прихід на стадіон частиною своїх традицій.

— Востаннє доводилося бачити футбол на «Авангарді», коли ФК Малинськ проводив там свій домашній матч чемпіонату ААФУ. Зі сторони здалося, що стадіон нічим не покращав. Що зроблено там за останній рік і які ви визначаєте дати здійснення реконструкції?

— Я взяв на себе функції законодавчо дозволеного лобіювання цього проекту. Але, на жаль, ми затягнули всі договірні строки проектування, але, зважаючи на компроміс між замовником в особі Управління капітального будівництва Рівненської міськради, проектантом в особі ПП «Артпростір» та експертної установи ми знайшли компроміс і він сьогодні виглядає у збільшенні кошторисної вартості із 153 млн. грн. на 230 млн. грн., що дозволить на виході отримати спортивну арену, яка відповідатиме вимогам навіть єврокубків. Остання зміна кошторису відбулася десь на початку квітня. Ми на завершальній фазі експертизи, коли отримаємо експертний висновок – почнемо тендер на підрядника. Коли це пройдемо, почнемо роботи, які дозволять отримати стадіон за два роки.

Є чітке розуміння, що Верес повинен мати свою власну локацію. Раді, що є розуміння з мером Хомком щодо того, що місто виступить основним інвестором будівництва стадіону. Гроші на це є, оптимістично дивимося в завтрашній день.

— Це буде 100% державне будівництво, чи якийсь консорціум спонсорів?

— Стадіон повністю в комунальній власності, але все ж будемо старатися залучати додатково кошти через відповідні програми регіонального фінансування.

— Програма «Хет-трик» включає Рівне?

— Стосовно стадіону зі штучним покриттям, то будівництво заплановане в форматі фінансування 50/50 між міською владою та ФФУ. І воно буде включене в програму реконструкції стадіону «Авангард». Нове поле зі штучним покриттям буде знаходитися поруч із головною ареною – там, де зараз гаревий майданчик. Єдине, щоб навести порядок на цій великій території – плямі в центрі міста, доведеться попрацювати з хаотичними ринками, нашим «Колізеєм». Ідеологія мера, яку я підтримую, наводити порядок в центрі міста – від стадіону «Авангард» до прилеглих територій, щоб перетворити їх на рекреаційну зону.

— Це дещо рифмується із Veres Place та іншими соціальними ініціативами клубів. Вони збережені за час львівського «екзилу»?

— Безперечно. Все найкраще зберігається. Ми хочемо вберегти себе в подальшому від одноосібно прийнятих рішень, а максимально задіяти рівнян у життєдіяльність клубу. Кожен може взяти участь в розвитку Вереса. Буде багато футбольних і навколо футбольних проявів життя Вереса в місті та області.

«Хочемо структуру без «совкової» колективної безвідповідальності»

— У Вереса в історії клубного народовладдя траплялося різне: футболіст бився із членами клубу на зібранні, збори не могли досягти консенсусу в простих рішеннях. Коли було легше: за умови футбольної демократії чи одноосібного керівництва, коли все приймалося швидше, ніж за тривалого голосування?

— Це хороше питання, але, знову ж таки, не менеджерське. Верес завдяки своїй особливості потрапив на передовиці ЗМІ. Але в Україні немає подібного прикладу, за яким ми б рухалися. Тому у нас були помилки й не оптимальні рішення, але все одно Верес має навколо себе багато небайдужих людей – хай із любов’ю чи ненавистю, між цим невелика відстань. Неважливо, чи вийде у Хахльова, Донцова чи когось іншого. Треба створити структуру, де не буде «совкової» колективної безвідповідальності, а всі разом навчаться приймати рішення, за які не соромно. Верес – це дещо більше, ніж футбол. Наша пошта відкрита для всіх, хто хоче розвивати клуб.

— На офіційному сайті вказано 4145 членів клубу. Цифра стала, чи після історії з УПЛ, переїздом та рестартом знайшлися такі, що демонстративно покинули клуб? Або, навпаки, демонстративно приєдналися до нього?

— Жодної офіційної заяви про вихід з клубу не було. Єдине, що бачив у френдстрічці, як члени клубу перерізали клубні картки. Хтось із лідерів наших ультрас заявив, що готовий цій людині компенсувати власність картки за умови, що ця людина ніколи більше не вступить в НК Верес. Після цього таких демаршів мені більше не траплялося.

— Умови членства та структура клубу будуть переглядатися у зв’язку з переходом у Другу лігу?

— Нам треба переходити до реформи юридичної структури. Ми нині отримуємо таку форму організації, коли клуб на 100% належить громадській спілці. Я чув, що в Бундеслізі є клуби, у яких 50%+1 акція належить вболівальникам, а інші в вільному обігу й можуть бути продані. Нині на Рівненщині є пропозиції взяти такий формат, щоб створити антирейдерський буфер.

«Нам передали з десяток футболістів ФК Львів»

— Хто залишається у Вересі після перезавантаження?

— У Вереса немає президента. Є гендиректор Євген Донцов. Формуємо спортивний департамент – тут працюватиме наш рівненський дует. Спортивний директор – Орест Баль, плюс закінчуємо перемовини з Володимиром Гоменюком. Наша гордість – відомий футболіст, а нині – перспективний молодий тренер. Проводили опитування щодо вакансії головного тренера. Стосовно гравців, то ми прожили не в теорії, а на практиці досвід формування команди «з коліс» та здобування з нею спортивних результатів. Тому розглядаємо низку гравців, але поки прізвища зарано озвучувати.

— Але все ж у Вересі є на контракті футболісти, чи поки лише вакансії?

— Нам передали десяток футболістів з ФК Львів, спортивний департамент нині вивчає їх професійні якості. Будемо розглядати місцевих футболістів, які готові захищати спортивну честь нашого футболу на всеукраїнському рівні. Ведеться селекційна робота – шукаємо гравців, які будуть грати без «футбольного казино». Не хочу оглядатися на трьохрічну історію, але основна умова для членів колективу – їхня кришталева чистота щодо неучасті в матчах із неправовірним втручанням у спортивний результат.

— Вперше в Україні на моїй пам’яті відбувається голосування – вибори головного тренера онлайн. Чи було розуміння такої процедури з боку претендентів – Сергія Ковальця та Юрія Бакалова? (інтерв’ю записувалося до того, як головним тренером став Володимир Гоменюк – прим. Sport Arena.)

— Принагідно дякую їм за плідні перемовини – вони є людьми нової формації, тому з розумінням поставились до такої незвичної для українського футболу й не тільки форми комунікації фанів з клубом. Ми завершили голосування й за його результатами отримали розуміння, чого хочуть вболівальники. Нам всім по дорозі в ренесансі українського футболу.

— Хто лідирує у «праймеріз»?

— Юрій Бакалов. Після завершення опитування переходимо до умов контракту.

Володимир Гоменюк (праворуч) вже підписав угоду з Вересом, facebook.com/fcvr57

«Гратимемо у Млинові. Може, у Вараші чи Березному. Але – тільки на Рівненщині»

— Ви озвучили цифру – бюджет 7-8 млн. грн. Це віртуальні цифри чи те, що вже є на рахунках завдяки певному пулу спонсорів?

— Недавня зустріч із фанами на стадіоні «Авангард» почалася емоційно, але завершилася конструктивно. Фани підготували звернення до Рівненської міської та обласної рад із проханням виділити кошти на фінансування Вереса. Маємо попередню домовленість із спонсорами, які були в Вересі, але йшли на час, коли клуб переїздив до Львова. Збережу інтригу, але натякну, що перші два уже приєдналися, ведуться перемовини з іншими.

Далі – членська програма, трансфери, телетрансляції. Ведемо перемовини з телеканалом Рівне 1, який витримав рівень навіть в УПЛ і продукував гарну картинку і з «Авангарду», і з «Арени Львів». Вчимося заробляти гроші, шукаємо спонсорів та партнерів, яких за два роки має стати біля сотні. Так диверсифікуємо джерела фінансування.

— Які будуть спортивні завдання оновленого колективу? Форсуватимете результат?

— Не буде стояти завдань йти вгору будь-якою ціною. Як кожен спорт, футбол вимагає перемог. Тому будемо ставити спортивні завдання в форматі Чесної гри – і саме це ми обговорювали з членами тренерського штабу та гравцями. Ми не будемо впливати на результат неправомірними методами, але в сезоні 2018/19 буде ставитися завдання виходу в Першу лігу.

— Для людей, які не дуже цікавляться футболом, Верес – один. Верес – то й Верес. Але сам клуб, його структура та спонсорство, видозмінювалися відразу кілька разів. Відновимо хронологію?

— Спершу була Громадська спілка. Потім, у зв’язку з вимогами закону про професійний спорт, ми змушені були перереєстровуватися на товариство. ГС суперечило кільком моментам – маючи статус неприбутковості, ми не могли брати участь в професіональному спорті, де передбачене отримання прибутку. Тому, коли ми почали виходити на змагання вищого рівня, мусіли створити з партнерами ТОВ для участі в Першій лізі.

— Рівне цього не побачить, поки реконструкція. Де гратимете?

— У Млинові. Там є традиції, пройдена атестація стадіону. Ведемо консультації з головою місцевої ОТГ щодо наведення блиску на стадіоні, який має бути комфортним для глядачів.

— Млинів – єдине місце проведення матчів, чи будете розглядати Вараш, Березне, де колись проводив матчі Верес?

— Така ідея обговорюється. Ми сприймаємо думку вболівальників щодо матчів на інших стадіонах, але – винятково на території Рівненщини і на час реконструкції «Авангарду».

Олексій Хахльов, facebook.com/oleksiy.khakhlov

«Такою рокіровкою ми нічого не порушили – підтверджено юристами та атестаторами ФФУ, а також консультаціями з УЄФА»

— Атестаційний процес був важким? Адже на сторінки ЗМІ виливалося багато різної інформації…

— Мені важко обговорювати мотивацію тих, хто генерує інформацію. Верес – небайдужий, це найголовніше. Моє завдання – проходити всі етапи демократично й відкрито. Верес виконував усі регламентні норми. Затримка була викликана через те, що попередні власники ТОВ не надали аудит за певний період. Суто технічна заминка – тому на той момент атестаційний комітет вмотивовано відмовив у наданні ліцензії на наступний сезон. Але навіть у час перехідного періоду ми добре спрацювали з попередніми власниками, надали аудит, документи по зміні назви та находження. Нині Верес зареєстрований в Рівному, входить у місцеву федерацію та 100% належить вболівальникам – членам клубу.

Тому, коли позавчора отримали позитивне рішення щодо атестату, я офіційно оголосив про завершення цієї епопеї.

— Як ви ставитеся до звинувачень Вереса в тому, що він користується «чорним ходом»? Спершу потрапили в Другу лігу без участі в аматорському чемпіонаті (прецедент!), потім грали в іншій області, не будучи клубом із зони АТО, нині здійснили таку ось рокіровку між лігами. Був блат чи зуміли скористатися юридичними нормами?

— Є найбільша демократична інституція в світі – Євросоюз. Існували правила входу туди, але я ніколи не зустрічав правила виходу. Великобританія ж вийшла. Тож мають бути інстанції, які встановлюють правила, реагуючи на особливі ситуації.

Верес був у такому положенні – особисто це підтверджую. Регламент має право затверджувати виконком ФФУ. Три роки тому, не маючи досвіду участі в турнірах ААФУ, ми звернулися з проханням від вболівальницької спільноти, підтвердженим зверненнями 16 районних рад та адміністрацій області, а також облдержадміністрації та ради, надати Вересу місце в Другій лізі. Виконком підтримав це одноголосно – це була епохальна подія для нас, яка, звертаю увагу, хоч і була прецедентом, але відбувалася в рамках права!

Я розумію, що нині далі перших двох абзаців не читають, але якщо розібрати цей ланцюжок, то «зради» не знайдеш.

Перейменування клубу – це ноу-хау, підозрюю, в Україні такого ніколи не було. Але якщо подивитися, побачимо, що немає такого тільки тому, що нікому не хочеться випасти з УПЛ. Ми ж пішли на це заради футболу в Рівному. Було трьохстороннє погодження. Я, як голова Рівненської обласної федерації футболу, також це підтримав. Ми розв’язали багато вузликів, які дозволили зберегти футбол в нашій області.

Ми звернулися з цим ФФУ, проаналізували цей варіант в юридичному відділі, пройшли навіть консультації з УЄФА. І нічого не порушили! Безперечно, це була емоційна криза вболівальників, які бачили команду в УПЛ, але нині їхній клуб зробив крок назад. Але це дає надію на два кроки вперед.

У нашому форматі, де львівські гроші підтримували рівненський футбол, довелося нам з Богданом Йосиповичем пережити багато різних впливів, але знайшли один із найкращих форматів. Виграли всі: ФК Львів пішов в УПЛ, Рівне зберегло свій клуб, область повернула професіональний футбол і наші фани знову побачать матчі вдома, на власні очі. Ми рухаємося вперед і вчимося щодня.


Оперативное видео самых важных и красивых голов в нашем канале в Телеграме

Источник: Sportarena.com

Рейтинг записи: 12345


Рейтинг букмекеров
#букмекерописаниебонусоценкасайт
1 Фаворит обзор 10 000₴ + 300 FS
5
РЕГИСТРАЦИЯ
Или аккаунт Sportarena