Кубок ААФУ: Демня та Юність у чвертьфіналі

Руслан Качур (у центрі) посприяв відіграшу ЛНЗ-Лебедин у Новомосковську, fc-lnz.com
Бзовський Авангард зробив гучну заявку на півфінал, а Дніпро та ЛНЗ-Лебедин відклали підсумок протистояння на матч-відповідь – Sport Arena розповідає про матчі-відповіді 1/8 фіналу та перші матчі 1/4 фіналу Кубку України серед аматорів 2018/19.

Матчі-відповіді 1/8 фіналу

СКК Демня — Вотранс (Луцьк) — 4:1 (перший матч – 3:0)
Голи: Омельченко, 10, 43, Зубар, 70, Труш, 90 — Химчук, 58

Демня: Крашевський, Радюк, Гусак, Дикий (Зубар, 59), Самолюк, Вербний (Гірський, 63), Лашин (Кухарський, 56), Войтович (Шандра, 62), Демків, Борик, Омельченко (Труш, 76). Запасні: Лазарський. Головний тренер: Брунець Руслан.

Вотранс: Глушко, Кошелинський, Шандрук (Чопанюк, 75), Химчук, Шишка (Ткачук, 59), Обертас (Рибковський, 51), Котюн (Соломатін, 21), Щербик, Назарчук, Панас (Дмитрук, 52), Вознюк (Кривицький, 51). Запасні: Перлов. Головний тренер: Максимюк Роман.

15:00, 24.10.2018. Демня. Стадіон ім. Кузіва. 50 глядачів, поле 3, +7С
Суддя: Кошура Андрій (Чернівці)
Без попереджень.

У першому матчі гранд футболу Львівщини забив у ворота Вотрансу три голи без відповіді, тому мав солідну перевагу напередодні домашньої гри з лучанами. Тим не менш, СКК Демня не став відтягувати з голами та ще до перерви довів свою фору до не підйомних +5.

На початку гри після подачі Демківа з правого краю м’яч дійшов до Омельченка, тож Олексій прийняв, обіграв захисника та з лівої ноги пробив точно в куточок – 1:0. Йому ж вдалося подвоїти перевагу господарів. Олексій Омельченко перехопив м’яча у суперників, вирвався віч-на-віч з воротарем та розважливо пробив повз нього – 2:0.

На початку другого тайму Вотранс зумів скоротити відставання в рахунку. У ході контратаки пішла подача з правого флангу, яку ударом в кут замкнув Андрій Химчук – 2:1. Проте Демня не дала суперникам шансу навіть на локальний відіграш – у господарів добре зайшли заміни. Спершу відзначився Святослав Зубар, який швидше за всіх зорієнтувався у ситуації, коли після подачі Кухарського Омельченко чиркнув м’яча, а його напарник випередив усіх суперників та відправив м’яча в ворота головою – 3:1.

А крапку в матчі поставив граючий адміністратор демнянської команди Юрій Труш, який також вийшов на заміну. Він активно ввійшов у гру, міг забивати і раніше, а в підсумку поставив крапку в цій зустрічі. Труш із Кухарським вийшов два в два на суперників, отримав зручну передачу від одноклубника та спокійно розібрався у ситуації – 4:1. За підсумком двох матчів Демня досягнула переваги над волинянами в шість голів!

Штрафний від Костика на воротар Рочина, fcrochyn.com

Юність (Верхня Білка) — Рочин (Соснівка) — 1:0 (перший матч – 1:1)
Гол: Адам, 80

Юність: Жук, Романюк, Федорів, Каваців (Бойко, 37), Дмитрух, Іжовський, Костик (Молоков, 87), Цень (Добрянський, 90+3), Музика (Нетлюх, 90+3), Панасюк (Саковець, 90+2), Шептицький (Адам, 76). Запасний: Бунда. Головний тренер: Костик Богдан.

Рочин: Коваленко, Домальчук, Заліпа, Портянко, Васюта, Богданов, Найдишак (Мартиняк, 46), Яструб, Набізада (Дева, 66), Кашуба (Самойлич, 76), Цюпка. Запасні: Махинька, Оприск, Соляник, Грицаль. Головний тренер: Підкіпняк Володимир.

15:00, 24.10.2018. Винники. Стадіон ім. Б.Маркевича. 231 глядачів, поле 3, +2
Суддя: Садковський Ігор (Теребовля)
Попередження: Федорів, 8, Найдишак, 10, Яструб, 13, Костик, 18, Цюпка, 28, Васюта, 49, Шептицький, 58, Панасюк, 63, Мартиняк, 74, Дмитрух, 75, Жук, 90+3

Ці дві команди суперничають не лише в змаганнях Львівщини, а й на всеукраїнському рівні. Напевно, чергова зустріч уже в Кубку України серед аматорів була навіть не зовсім їм у радість. У всякому випадку, матч вийшов напруженим, команди «нахапалися» багато карток, а долю зустрічі вирішив пізній гол.

Рочин, якому після результативної домашньої нічиєї конче треба було забивати в гостях, пішов вперед – і втратив м’яча на чужій половині поля. Юність швидко перейшла в контратаку, стрімкий Панасюк перевів гру з центру направо, звідки прострілив Музика. На його пас пішло відразу кілька гравців, але найшвидше встиг Богдан Адам, який вийшов на заміну чотирма хвилинами раніше. Він випередив і захисника, і воротаря, в падінні переправивши м’яча в сітку лівою ногою з лінії воротарського майданчика  – 1:0.

Наприкінці гри Юність навіть вдруге відправила м’яча в сітку воріт Рочина, але цей гол так і лишився «фантомом». Почався він із прикрої втрати Рочина на своїй половині поля. Музика відібрав м’яча у Яструба, Панасюк з правого краю низом (що є диво для в’язкого осіннього поля) вистелив м’яча в центр карного майданчика, де Адам зумів і прийняти, і пробити повз воротаря. Але не дійшло навіть до святкування – рефері зафіксував офсайд. Тож перемога залишилася мінімальною, але цілком достатньою для Юності, яка пройшла у чвертьфінал.

Перші матчі 1/4 фіналу

ФК Дніпро — ЛНЗ-Лебедин (Лебедин) — 2:2
Голи: Вергун, 8, Назаренко, 22 — Качур, 41, Коломієць, 84

Дніпро: Луговський, Заєць, Нечистенко, Сидоренко, Андрушко, Хижняк, Вергун, Будняк, Назаренко, Шинкаренко (Бацман, 72), Крилов (Шелаєв, 46, Карповський, 90+4). Запасні: Сорока, Тяпкін, Горілий, Макаровський. Тренер: Багмут Володимир.

Лебедин: Козаченко, Парфьонов, Листопад, Коломієць, Калинич, Тубольцев (Александров, 64), Гуд (Барбанов, 78), Колос (Вакуленко, 53), Грицай, Дєдов (Литовчак, 86), Качур. Запасний: Дейнеко. Головний тренер: Гречаний Василь.

14:00, 24.10.2018. Новомосковськ. Стадіон Металург. 400 глядачів, поле 4, +10С
Суддя: Садовий Олександр (Кременчук)
Попередження: Сидоренко, 18, Шинкаренко, 30, Парфьонов, 45, Тубольцев, 62, Вакуленко, 74, Грицай, 90+1
Вилучення: Сидоренко, 45+2 (повторне попередження)

Сергій Назаренко вів гру дніпрян, fcdnipro.ua

Молоді дніпряни хочуть пройти в кубку якнайдалі, але жереб виявився безжалісним і надав їм чи не найважчого суперника – чинного володаря трофею і лідера Групи 2 чемпіонату України серед аматорів. Гості з різних причин не задіяли кількох основних гравців, у тому числі, й найдосвідченішого центрбека Кондратюка (щоб закрити його позицію, до Листопада довелося відряджати в пару номінального центрхава Коломійця). Але в цілому склад виявився бойовим, а наявні перестановки – в рамках очікуваної ротації.

Стосовно Дніпра, то у них катастрофічних втрат зазнала оборона. Через різні причини – травми та перебір карток – не змогли зіграти найдосвідченіші руйнівники молодої команди: Палюх, Кулинич, Кіричук. Поза заявкою залишився Бандурін, а також Рикун-молодший. Тим не менш, саме господарі почали переконливіше. Навіс Зайця замкнув ударом головою Дмитро Вергун – це 1:0, а слідом пройшла розлога атака за участі Шинкаренка та Крилова, яку перевернув Сергій Назаренко. Коли м’яч потрапив до головної зірки турніру, він прицілився і шикарно пробив із правої ноги в дальній кут – це вже 2:0 до 22 хвилини.

Але зіграний і досить досвідчений склад ЛНЗ не міг дозволити собі вдруге поспіль, після попереднього раунду з Таврією, створити собі проблеми на матч-відповідь. Ще до перерви лебединці змогли скоротити відставання до мінімуму. Допомогла багатоходова контратака, в розвитку якої особливу роль відіграв центрфорвард. Руслан Качур відпрацював ще в глибині поля, тому з легкістю відгукнувся на простріл Дєдова з лівого краю та з близької відстані переправив м’яча в ворота з правої ноги – 2:1. Доведеться відзначити, що провалився правий фланг оборони, та й воротар, хоч і стрибнув, але не зміг перервати передачу.

ЛНЗ-Лебедин, об’єктивності заради, ще в першому таймі створив стільки атак, що міг набити в’язанку м’ячів. Згадаймо реальні шанси Качура та Грицая, а також кілька непогано розіграних, але не завжди доведених до логічного завершення. Допомогло гостям вилучення захисника Дніпра. Сидоренко отримав повторне попередження за неспортивну поведінку ще під кінець першого тайму. Тож у більшості гранд із Черкащини зумів відігратися. Грицай подавав кутовий від лівого прапорця, на ближню штангу висунувся Роман Коломієць і здорово підсік м’яча головою в дальній кут – 2:2.

Зрозуміло, ще нічого в цій парі не вирішено, але певна перевага в матчі-відповіді буде саме в господарів – недарма ЛНЗ-Лебедин відігравався, має тепер +2 в категорії «виїзні голи». Дніпрянам для виходу в наступний етап доведеться грати на перемогу, тому що із нічиїх їх влаштує тільки 3:3 або вище.

Факел (Липовець) — Авангард (Бзів) — 1:5
Голи: Новаківський, 73 — Зелді, 8, 12, 31, Кушнір, 56, Шваб, 90+3
Незабитий пенальті: Товт (Авангард), 44

Факел: Карабін, Когут (Хом’ячук, 75), Драган, Андрєєв (Голуб, 65), Борячук, Малка, Валько, Фурман (Молочко, 46), Білокур (Красносельський, 46), Притуляк, Новаківський. Запасні: Романов, Пивовар, О.Чигрин. Головний тренер: Анісім Петро.

Авангард: Товт, Головатенко (Шваб, 65), Миколайчук, Тітов, Таран (Леонідов, 69), Гаді, Дорофєєв, Поспєлов (Є.Ярмак, 87), Кушнір (Дарда, 78), Зелді (Бондар, 75), Сомов. Запасний: Поштаренко. Головний тренер: Карпенко Сергій.

24.10.2018. Липовець. Стадіон Колос. 150 глядачів, 15:30, поле 3, +7С
Суддя: Панасюк Тарас (Бердичів)
Попередження: Таран, 36, Хом’ячук, 78, Борячук, 83, Дарда, 89

Не пройшло й тижня з часу матчу цих же суперників у чемпіонаті України. Там Факел досить сенсаційно переграв бзовців, причому, гості не реалізували пенальті й кілька непоганих нагод, тож втратили очки. На кубкову зустріч, яку сприймали не інакше, як шанс на реванш, Авангард також не зміг зібрати оптимальний склад. З різних причин не змогли взяти участь у грі Смалько, О.Ярмак, Панфілов, Балацький, Кондратюк. У господарів відзначимо відсутність центрхава Загалевича.

Пам’ятаючи гіркі уроки першого виїзду в Липовець, цього разу Авангард почав дуже потужно і вже в дебюті зустрічі забезпечив собі комфортну перевагу. Класичний хет-трик (три голи поспіль) оформив Сергій Зелді. Спочатку, після передачі Сомова з правого краю й серії відскоків від суперників, він швидко зорієнтувався і метрів із восьми розстріляв ворота – 0:1. Далі Сомов уже доставив м’яча Зелді на лівий край карного майданчика, той з лівої ноги пробив у дальній кут – 0:2. А третій м’яч у матчі Сергій забив, у ході контратаки скориставшись передачею Кушніра – 0:3.

Перед перервою був ще шанс у воротаря Товта забити пенальті за фол суперників на Зелді, проте забити своєму колезі Карабіну не зумів – м’яч пройшов поруч зі штангою. Тож Факел із 11-метровими прямо-таки щасливчик у матчах із бзовцями. Тим не менш, після перерви Авангард довів справу не просто до перемоги, а до розгрому. Після передачі Поспєлова Євген Кушнір увійшов у карний майданчик та завдав удару в дальній кут – 0:4.

Факел намагався виправити ситуацію, в ході однієї з атак господарі кілька разів пробивали по воротах Товта, але ніяк не могли забити. І тоді Віктор Новаківський, знаходячись неподалік від воріт, зумів використати шанс на добиванні – 1:4. Але все одно останнє слово було за командою із Київщини. Володимир Шваб, перепасовуючись із Дардою, вийшов на ударну позицію та розстріляв ворота – 1:5.