Вотранс (Луцьк) — Покуття (Коломия) — 3:1
Голи: Назарчук (пен.), 55, Рибковський, 67, Ткачук, 90+4 — Свиридов, 15
Вотранс: Глушко, Шандрук (Чопанюк, 69), Назарчук, Котюн, Химчук, Панас (Соломатін, 81), Кривицький, Обертас (Рибковський, 46), Щербик, Шишка (Мороз, 63), Кошелинський (Ткачук, 90). Запасні: Вознюк, Перлов. Головний тренер: Максимюк Роман.
Покуття: Мегдиник, Сікач (Москалик, 53), Подолюк, Хандій, Раца, Топчевський (Габрух, 77), Свиридов (Темерівський, 53), Ковальчук (Романчук, 56), Уграк, Блащук (Сивка, 53), Карапка (Гаврилюк, 72). Запасний: Заверуха. Головний тренер: Корнута Любомир.
16:00, 12.09.2018. Підгайці. Стадіон Вотранс-Арена. 150 глядачів, поле 4, +24С
Суддя: Гарас Ігор (Тернопільська обл.)
Попередження: Панас, 53, Топчевський, 54
Вотранс наразі посідає друге місце в чемпіонаті Волинської області, однак в гості до нього їхав дуже серйозний суперник – Покуття розділяє 1-2 місця в Групі 1 чемпіонату України серед аматорів, а також має у своєму складі низку гравців із пристойним всеукраїнським досвідом.
Власне, це коломияни й довели вже у дебюті зустрічі. Раца вкинув аут, пішла перепасовка і він же з лівого краю навісив на дальню штангу. Туди якраз набігав Микола Свиридов, який сходу пробив у дальній кут – 0:1. Треба сказати, що Вотранс виставив у своєму складі відразу кількох досвідчених футболістів, а на другий тайм випустив ще й Рибковського, який колись подавав великі надії в Волині та юнацькій збірній України.
В підсумку досить швидко господарі відігралися, заробивши пенальті. Лучани розіграли швидку комбінацію з короткою перепасовкою, а коломиянин Топчевський зумів зачепити в карному майданчику відразу двох суперників – Шишку та Кошелинського. До точки підійшов Олександр Назарчук (екс-гравець молодіжних команд Динамо та Волині, а також юнацьких збірних) і спокійно розвів м’яч і воротаря – 1:1.
Другий гол також прийшов зі стандарту – зі штрафного. Цього разу Топчевський у боротьбі за м’яч далеко в полі зачепив Кривицького, Назарчук та Мороз швиденько розіграли стандартне положення, а на навіс із лівого флангу відгукнувся Павло Рибковський і з розбігу головою відправив м’яча у ближній кут – 2:1.
Заміни та високий пресинг довершили справу. Щербик високо на правому фланзі півзахисту відібрав м’яч у захисника Покуття, той лишився на газоні, напевно, очікуючи свистка про фол, але рефері дозволив продовжити гру. Щербик зіграв дуже розважливо, виманивши на себе воротаря й відпасувавши на Ткачука, який ішов паралельним курсом. Андрій (іще одна успішна заміна Романа Максимюка) спокійно поставив крапку в матчі – 3:1.
Севлюш (Виноградів) — Рочин (Соснівка) — 1:0
Гол: Валігура (а/г), 41
Севлюш: Козар, Гібалюк, Ковтун, Оржеховський, Бабич, Вашкеба (Чейпеш, 90+3), Пуканич (Селезньов, 90+3), Кольцун (Остафійчук, 90+4), Реплюк (Мудра, 77), Чонка, Чедрик (Дорі, 73). Запасний: Русин. Головний тренер: Слюсар Валентин.
Рочин: Коваленко, Домальчук, Оприск, Портянко, Васюта, Найдишак (Заліпа, 90+3), Яструб (Мартиняк, 89), Валігура (Кашуба, 46), Набізада (Дева, 56), Мельник, Цюпка. Запасні: Грицаль, Мацюра, Соляник. Головний тренер: Підкіпняк Володимир.
16:00, 12.09.2018. Виноградів. Стадіон Юність. 700 глядачів, поле 4, +27С
Суддя: Липко Мирослав (Івано-Франківськ)
Попередження: Чедрик, 47, Оприск, 48, Оржеховський, 56, Ковтун, 60, Домальчук, 60, Чонка, 63, Мельник, 80, Мудра, 85
Один із фаворитів західної групи Чемпіонату ААФУ гостював у лідера чемпіонату Закарпатської області. Треба сказати, що Севлюш, очолюваний екс-гравцем Динамо, Металіста та збірної України Валентином Слюсарем, справив враження зрілої та добре підготованої команди. У її складі – низка відомих місцевих гравців: Адріан Пуканич (Шахтар, збірна України), Юрій Чонка (Металіст, закордонні клуби), екс-гравці ФК Тернополь Андріан Бабич та Артур Дорі.
Долю першого матчу суперників вирішив автогол. Пуканич із кутового направляв м’яча на форварда Чедрика, який висунувся на ближню штангу, і якраз у боротьбі з ним соснівець Валігура зрізав у свої власні ворота (17-річний Владислав проводив перший матч у сезоні) – 1:0. Дуже надихаюча перемога Севлюша, але, звісно, у цій парі все буде вирішуватися у матчі-відповіді.
Таврія (Новотроїцьке) — УкрАгроКом (Головківка) — 3:1
Голи: Соболь (пен.), 24, Пуляєв, 34, 70 — Пономаренко, 30
Таврія: Коваленко, Золотухін, Яковенко Дмитро, Афендулов, Шешеня, Соболь, Ковальов, Гарібян (Бабич, 53), Комягін, Кирик (Гецко, 64), Пуляєв. Запасні: Маник, Алієв, Зажигін, Масюткін, Довбиш. Головний тренер: Клешня Олександр.
УкрАгроКом: Карпов, Козубенко, Гедерим, Куруп (Дюшко, 76), Волошин, Александров (Корчинський, 71), Карамалак (Ємельянов, 53), Лобода (Прокоф’єв, 71), Пономаренко (Голуб, 88), Вдовіченков, Оганесов. Запасні: Піскун, Зобків. Головний тренер: Оганесов Антон.
16:00, 12.09.2018. Новотроїцьке. Стадіон Старт ім.О.І.Пуляєва. 100 глядачів, поле 4, +24С
Суддя: Копмарь Валерій (Одеса)
Попередження: Пуляєв, 69
УАК, який бореться із кропивницьким Технополем за чемпіонство Кіровоградщини, прибув на Херсонщину в бойовому складі та настрої. Одноосібний лідер Групи 3 Чемпіонату ААФУ досить серйозно поставився до суперника, тому зміг знайти протидію його сильним сторонам.
Допоміг таврійцям перший гол. Золотухін пішов в обіграш, увірвався в карний майданчик і був збитий суперниками. Василь Соболь пробив пенальті без шансів для воротаря – 1:0. Треба сказати, що у гостей підібрана група досить стрімких футболістів, серед яких чимало – із професіональним досвідом. Тому вони розігнали швидку атаку, і Роман Пономаренко замкнув фланговий простріл – 1:1.
Добре для новотроїчан, що у них у складі є відразу кілька досвідчених голеадорів. Цього разу гру на себе взяв Сергій Пуляєв. Через чотири хвилини він повернув перевагу в рахунку Таврії. Він обігрався з Гарібяном, увірвався у карний майданчик та розстріляв ворота – 2:1.
Гра по результату добре давалася досвідченим господарям. І в один із моментів Комягін підстеріг, як воротар гостей вибивав м’яча в поле, перехопив його передачу і відпасував на того ж таки Пуляєва, тож Сергій вирвався віч-на-віч з Карповим і поставив крапку в протистоянні – 3:1. Перед матчем-відповіддю у Таврії не те, щоб остаточна й вирішальна, але солідна перевага в два голи. Козир гостей – виїзний гол.
Універ-Динамо (Харків) — Перемога (Дніпро) — 4:1
Голи: Ібех Сомточукву Чібуйкем, 7, 18, Лавренов, 36, Черченко, 54 — Дібрівний, 1
Універ-Динамо: Швайченко, Лавренов, Луценко, Процюк, Зайчук, Черченко, Зінов’єв (Хандролін, 45+1; Ольховський, 83), Гнилицький, Логінов (Бондаренко, 61), Кучирка (Літвінов, 90+1), Ібех Сомточукву Чібуйкем. Запасні: Сагайдаченко, Вербицький. Головний тренер: Сизихін Сергій.
Перемога: Офорі (Брижицький, 46), Мамич (Лінкевич, 45+1), Бриль, Гнідий, Пільтенко, Ічуаідзе, Кучук (Сластунов, 35), Дібрівний (Каварма, 68), Фрімпонг (Трофимчук, 45+1), Прокопенко (Тарасенко, 68), Рябий (Павук, 34). Головний тренер: Жилкін Геннадій.
16:00, 12.09.2018. Харків. Стадіон Динамо-Арена. 350 глядачів, поле 4, +26С
Суддя: Плєшко Павло (Кременчук)
Попередження: Бриль, 30, Гнідий, 38, Процюк, 55, Сластунов, 90+1
Універ-Динамо – одна із небагатьох студентських команд в ААФУ, але якщо глянути на кадри – побачимо, що склад у харків’ян потужний. І гравців рівня та досвіду того ж лідера оборони Ігоря Луценка чи лівого латераля Влада Зайчука в гостей немає. Тож Перемога, учасник Групи 3 чемпіонату ААФУ, не була фаворитом у протистоянні з одним із лідерів чемпіонату Харківщини. Тим не менш, якраз гості з міста Дніпро повели в рахунку вже на першій хвилині. На довгу передачу Фрімпонга стартував Микола Дібрівний, який спокійно перекинув воротаря, що вибіг йому назустріч – 0:1.
Щоправда, динамівці відповіли не менш швидко. Логінов із глибини поля дав «парашутик» на Ібеха, тож Сомі досить спокійно розправився з воротарем і з близької відстані по-хокейному копирснув м’яча в сітку лівою ногою — 1:1. Треба сказати, що гра в університетської команди йшла, було багато моментів, тож другий гол через 15 хвилин виявився очікуваним. Ганський голкіпер гостей Офорі не дістав м’яча на виході, пішли підбори-перехоплення, тож Ібех з близької відстані замикав простріл Кучирки. Влучив у Гнідого, який підстраховував голкіпера на лінії воріт, але збив його з ніг ударом, захисник завалився у сітку і м’яч слідом за ним – 2:1.
Високий нігерійський форвард ішов і на навіс Черченка з кутового, але тут уже спритнішим виявився Сергій Лавренов, який у стрибку замкнув навіс головою – 3:1. А після перерви Ібох почав іще одну атаку, Зайчук на досвіді «продавив» захисника Лінкевича й прострілив, а Олександр Черченко з близької відстані замкнув у дотик – 4:1. Універ-Динамо підтвердив свій рівень, отримавши прекрасну перевагу в три голи перед матчем-відповіддю.
Авангард (Бзів) — Маяк (Сарни) — 1:0
Гол: Сомов, 55
Авангард: Поштаренко, Миколайчук, Тітов, Леонідов, Смалько, Дорофєєв, Головатенко (Кондратюк, 10; Дарда, 90+3), Панфілов (Поспєлов, 74), Шваб (Бондар, 73), Кушнір (Балацький, 58), Сомов (Зелді, 83). Запасний: Волчанський. Головний тренер: Карпенко Сергій.
Маяк: А.Тимошицький, С.Тимошицький, Носарєв, Улянчук (Хлібович, 82), Назаренко (Василець, 21), Василечко (Харчук, 82), Ситник, Никончук (Кончук, 65), С.Жданюк (Якимчук, 82), О.Жданюк (Баранов, 65), Степанюк (Примак, 62). Головний тренер: Левчук Андрій.
17:00, 12.09.2018. Щасливе. Стадіон Княжа-Арена. 100 глядачів, поле 3, +24С
Суддя: Сташук Ігор (Чернігів)
Попередження: Миколайчук, 6, Кушнір, 29, Ситник, 42, Смалько, 46, О.Жданюк, 59, Леонідов, 87
Гранд футболу Київщини, який успішно стартував і в чемпіонаті України серед аматорів, приймав лідера чемпіонату Рівненщини. Моментів у господарів вистачало – з різних позицій били Шваб, Смалько, Кушнір, але довго затягнулося з голами, тож навіть Маяк почав загрожувати, мали моменти О.Жданюк, Степанюк. Був навіть шикарний удар через себе, який в стрибку парирував голкіпер Авангарду Поштаренко.
Але команда із Баришівського району все ж довела справу до голу. Пішла стрімка атака через правий край, захисники, здавалося б, притиснули біля лицьової лінії Панфілова, але поруч був Іван Сомов, який відразу ж пробив з правої ноги у дальній кут – 1:0. Просте, але ефективне рішення.
Господарі дуже хотіли другого голу для певності, але із низки атак витиснути його не змогли. Натомість, наслідком непростого протистояння із сарненцями стали пошкодження відразу кількох гравців Авангарду, декого навіть через це довелося заміняти.
Авангард (Корюківка) — Світанок-Агросвіт (Шляхова) — 2:2
Голи: Березовський (а/г), 14, Порохня, 51 — Онищук, 57, Бачур, 90
Авангард: Падун, Сираш, Поляниця, Чуланов, Порохня, Яловець, Стельмашенко (Вересоцький, 21; Ментей, 70), Даценко (Грищенко, 51), Молодченко (Кирин, 46; Авраменко, 78), Алаєв (Мельник, 64), Твердовський (Ковальчук, 90+2). Головний тренер: Чорний Валерій.
Світанок-Агросвіт: Паскаренко, Березовський, Рудий, Костюк (Мазур, 74), Чернега, Швець (Колінс, 46), Онищук (Ольхович, 74), Коновалов (Кучинський, 65), Браславський, Заводян, Соума (Бачур, 31). Запасні: Цендра, Ванжула. Головний тренер: Колінс Нгаха.
17:00, 12.09.2018. Корюківка. Стадіон КФТП Паперовик. 200 глядачів, поле 3, +20С
Суддя: Задиран Сергій (Київська обл.)
Попередження: Соума, 26, Даценко, 28, Сираш, 48, Порохня, 55, Мазур, 75, Ментей, 78
Авангард у чемпіонаті України серед аматорів не може виграти вже п’ять турів (2 нічиї та 3 поразки), але на кубковий матч корюківці вийшли, забувши про всі поточні справи – а тільки з бажанням перемагати та пройти якомога далі. Світанок-Агросвіт, лідер чемпіонату Вінничини, спочатку не витримував тиску суперників.
Уже в дебюті подачу Яловця зі штрафного в свої ворота зрізав Віталій Березовський – 1:0. Гра давалася авангардівцям, у них були нагоди закріпити перевагу, однією із них вони скористалися на початку другого тайму. Вдалося розвернути хорошу атаку, Кирин (вдала заміна господарів) протягнув м’яча і адресував його на Порохню, так що Андрій зміг переправити м’яча в ворота – 2:0.
Але треба відзначити, що гості добре перебудувалися по ходу гри, чому, не в останню чергу, сприяли якісні заміни. У тому числі, з’явився на полі їхній граючий тренер. Колінс, до слова, відпрацював у центрі поля та перевів м’яча в атаку, тож підключив свого вінгера, Юрій Онищук опинився на ударній позиції, прийняв і забив дуже важливий м’яч обвідним ударом у дальній кут – 2:1.
А в кінцівці, коли гра пішла відкрита і нервова, гості протаранили центр оборони й Віталій Бачур подарував шляхівчанам дуже непогані шанси перед другим етапом протистояння – виїзна нічия 2:2.
Вікторія (Миколаївка) — ФК Вовчанськ — 2:1
Голи: Шевченко, 6, Акімов, 53 — Без’язичний, 13
Вікторія: Зінченко, Світличний (Михайлюк, 90+1), Суходуб, Яценко, Мизюк, Нелін, Акімов (Романенко, 70), Богачов (Ганжа, 88), Кузьмін (Шимко, 84), Борисенко (Середа, 60), Шевченко (Рябцев, 90+4). Запасний: Єрохін. Головний тренер: Радіонов Артем.
Вовчанськ: Пархоменко, Джаухар (Костюк, 62), Радченко, Мизюк, Покосенко, Чепіга, Черніков (Якименко, 84), Нуемб Бата П’єр Паскаль (Волга, 78), Іванченко, Батусов (Соломаха, 74), Без’язичний. Запасні: Новіков, Грабар, Шаповал. Головний тренер: Березовчук Андрій.
17:00 (запізнення гостей), 12.09.2018. Миколаївка. Стадіон Вікторія. 400 глядачів, поле 5, +24С
Суддя: Заброда Клим (Київ)
Попередження: Покосенко, 19, Радченко, 31, Світличний, 37, Акімов, 43, Мизюк, 55, Нуемб Бата Пьєр Паскаль, 65, Яценко, 71, Черніков, 80, Шимко, 86
Чемпіон України серед аматорів та фіналіст минулосезонного кубка приймав сильну команду із Харківщини, очолювану авторитетним ветераном Металіста Андрієм Березовчуком. Гості, до слова, дали бій фаворитам турніру, хоча й прибули з невеликим запізненням і грали «з коліс».
Щоправда, уже в дебюті Вікторія повела в рахунку. Йшла багатоходова атака, Акімов з набігу пробив, але влучив у свого одноклубника Шевченка, але В’ячеслав не розгубився: прийняв, обробив і з близької відстані розстріляв ворота – 1:0. Тут виявилося, що гості аж ніяк не збираються здаватися на милість переможцю. Пішли досить серйозні атаки «вовків», і коли господарі відбилися від однієї із них, сталася велика для них прикрість. Форвард Костянтин Без’язичний пішов у пресинг, перехопив м’яча у захисника Суходуба та прицільним ударом з правої ноги з напівкола карного майданчика влучив у дальню «шістку» – 1:1.
У боротьбі із Черніковим Кузьмін заробив надзвичайно перспективний штрафний, а головний майстер цієї справи В’ячеслав Акімов прямим ударом в обвід стінки приніс перемогу миколаївцям – 2:1. Відзначимо, що ця пара обіцяє стати однією з найцікавіших, тому що суперники майже рівні у своїх сильних сторонах і явно претендуватимуть на кубкову весну.
ДСО-Поділля (Тернопільський р-н) — Факел (Липовець) — 2:2
Голи: Алексевич, 6, Лема, 90+5 — Новаківський, 18, Притуляк, 28
ДСО-Поділля: Чернятинський (Бритковський, 57), Скобляк, Кормило, Гринченко, Алексевич, Капелян (Левчик, 52), Білик (Мищишин, 71), Вітович (Лема, 46), Скибіцький (Головко, 78), Шелія, Швець. Запасні: Тригуба, Дорофей. Головний тренер: Гринченко Андрій.
Факел: Карабін, Когут, Голуб, Малка, Борячук, Валько (Білокур, 73), Загалевич, Фурман (Молочко, 46), Пивовар, Притуляк, Новаківський. Запасні: О.Чигрин, Хом’ячук. Головний тренер: Анісім Петро.
17:00, 12.09.2018. Тернопіль. Стадіон Тернопільський міський. 300 глядачів, поле 4, +25С
Суддя: Холявко Андрій (Львів)
Попередження: Притуляк, 11, Кормило, 33, Алексевич, 59, Загалевич, 59, Гринченко, 65, Білокур, 86, Молочко, 90+2, Головко, 90+3
ДСО-Поділля – клуб, який два роки поспіль не відпускає Кубок Тернопільщини. Тому його старту на всеукраїнському рівні очікували з інтересом. І команда під керівництвом граючого тренера Андрія Гринченка дала бій Факелу, який має вже великий досвід всеукраїнських змагань (а напередодні в матчі чемпіонату ААФУ розгромив Діназ – 7:1).
І вже на перших хвилинах команда господарів повела в рахунку. Допоміг затяжний розіграш кутового. Білик підключив на правому фланзі Шелію, той м’яко навісив, а Ярослав Алексевич вдало пробив головою – 1:0. Відзначимо, що гості із Вінничини не мали шансів, тому що на дальній штанзі у суперників раптово виявилася кількісна перевага (на єдиного захисника на дальній штанзі припало двоє суперників).
Оговтавшись після стартової прикрості, Факел взявся за відіграш. Пішла швидка атака через центр, Притуляк вистелив своєчасну розрізну передачу й Віктор Новаківський обвів воротаря, закотивши м’яча в незахищені ворота – 1:1. Це була дуже невдала десятихвилинка для господарів. Ще до перерви вони втратили перевагу й опинилися в ролі наздоганяючих. У боротьбі двох №14 Шелія зачепив Валька, арбітр призначив штрафний і Олексій Притуляк чудовим прямим ударом у дальню дев’ятку вивів липівчан вперед – 1:2.
Гра пішла жорстка, на 55-й хвилині внаслідок зіткнення розсічення голови отримав основний воротар ДСО Чернятинський, довелося робити вимушену заміну. Серед низки змін відзначимо і дебют за Факел Сергія Молочка – екс-форварда новокаховської Енергії та житомирського Полісся, який раніше багато забивав у Другій лізі ПФЛ.
Господарі дуже прагнули відігратися, у кінцівці пішли кілька хвиль атак. І одна із них, другим темпом, призвела до так званого «еквалайзеру». Алексевич після підбору дав поперечну передачу на Скобляка, той подав із правого флангу, а Володимир Лема головою в падінні, з-під захисника, послав м’яча в обвідку в лівий від воротаря кут – 2:2. Можна зрозуміти розчарування гостей – вони втратили перевагу на 5-й компенсованій хвилині. Перед матчем-відповіддю у Факела, щоправда, є перевага за рахунок виїзних голів.
Збруч-Агробізнес (Підволочиськ) — ОДЕК (Оржів) — 1:4
Голи: Познанський, 29 — Коляда, 4, Трофімчук, 57, Газицький (пен.), 69, Фесенко, 89
Незабитий пенальті: Коляда (ОДЕК), 21
Збруч-Агробізнес: Коцій, Миронюк, Донець, Ясніцький, Кубик, Коза (Даньків, 77), Малащук, Ємаєв (Римар, 68), Мих.Паюк (Гаврилюк, 46), Бурбела (Копцюх, 77), Познанський. Запасні: Смолко, Макс.Паюк, Глушка. Головний тренер: Андрушків Євген.
ОДЕК: Кособуцький (Бицюк, 77), Загривий, Чикалюк-Козакевич (Гриб, 72), Мучак, Шекель, Кошка, Капустинський (Фесенко, 62), Ніколайчук (Ящук, 68), Коляда (Наумець, 72), Красномовець (Газицький, 46), Трофімчук (Таргоній, 72). Головний тренер: Комзюк Ярослав.
17:00, 12.09.2018. Підволочиськ. Стадіон Колос. 110 глядачів, поле 3, +26С
Суддя: Подригуля Вадим (Луцьк)
Попередження: Кошка, 34, Мучак, 50
Фарм-клуб першолігового волочиського клубу виставив серед своїх гравців і головного тренера Агробізнеса Андрія Донця, який зайняв звичне для себе місце в обороні. Тим не менш, один із фаворитів Групи 1 аматорського чемпіонату України довів свою перевагу, реабілітувавшись за кілька втрат очок у лізі.
Відкрити рахунок ОДЕК зумів уже в дебюті зустрічі. Ніколайчук та Шекель розіграли м’яча на лівому фланзі, пішла подача на дальню штангу, де повітряну дуель виграв не найвищий у оржівців Микола Коляда – 0:1. Ще до перерви гостям вдалося закріпити перевагу. Цілком могли це робити Красномовець, Ніколайчук та той же Коляда, однак то поруч із ціллю, то воротар виручав збручан.
За таку погану реалізацію ОДЕК міг поплатитися: одного разу Познанський вибіг один на один з воротарем, обіграв його й бив у порожні ворота, але захисник (здається, це був Чикалюк) встиг винести з лінії воріт. Натомість, свій супер-шанс не реалізували й гості. Коляда в боротьбі з Миронюком заробив пенальті, але переграти воротаря не зумів – Коцій метнувся у лівий від себе кут і відбив удар. За все це прийшла відповідь. Кутовий, Донець поборовся на ближній штанзі, м’яч відскочив до Познанського, і Дмитро пробив головою в падінні на протихід воротарю – 1:1.
Після дещо розслабленої, незібраної гри гостям із Рівненщини довелося значно активізуватися в другому таймі. І голи пішли. Кутовий від Ніколайчука замкнув головою Михайло Трофімчук – 1:2. Далі Коляда почав обробляти м’яча в чужому карному майданчику, прокинув одного захисника, іншого, аж поки не зачепився о Н.Гаврилюка. Пенальті взявся бити тепер Віктор Газицький і сильним ударом у лівий від воротаря кут шансів йому не залишив – 1:3.
Треба сказати, що підволочищани провели кілька атак, сподіваючись скоротити відставання. Натомість, ОДЕК довів свою перевагу до трьох голів. Газицький прокинув м’яча на Фесенка, Андрій дуже швидко зорієнтувався в оточенні, підробив і невідпорно пробив метрів із десяти – 1:4. Проставлена відміточка на черговому пункті в календарі оржівців.
Карпати (Галич) — Юність (Верхня Білка) — 0:1
Гол: Адам, 48
Карпати: Макогон, Третяк, Пархуць (Кащій, 62; Данів, 70), Кримінський, Я.Вовчук, Курташ, Томин (Ю.Вовчук, 58), Легкий, Гуменюк (Турчанський, 58), Кушецький, Федюк. Запасний: Федорняк. Головний тренер: Нестерук Андрій.
Юність: Бунда, Романюк, Молоков, Федорів (Бойко, 40), Дмитрух, Іжовський (Мартиняк, 87), Костик (Карачевський, 65), Добрянський (Шкраба, 75), Музика, Панасюк (Нетлюх, 90), Адам (Смолинець, 80). Запасний: Бурбан. Головний тренер: Кудінов Юрій.
17:00, 12.09.2018. Галич. Стадіон Колос. 120 глядачів, поле 4, +25С
Суддя: Кошура Андрій (Чернівці)
Попередження: Панасюк, 29, Я.Вовчук, 34, Молоков, 45+2, Романюк, 52, Адам, 71, Данів, 75, Мартиняк, 90+2
Юність довела боєздатність на попередньому етапі, впевнено обігравши в двоматчевому протистоянні волинських «сантехніків». Тепер же лідер Прем’єр-ліги Львівщини завітав у гості до чемпіона Івано-Франківської області, який вдало дебютує на всеукраїнському аматорському рівні.
Гра пройшла за високого темпу та інтенсивної боротьби. Обидві команди мали нагоди забити. Але поталанило це зробити саме гостям із села Верхня Білка Пустомитівського району Львівської області. В одному із епізодів на самому початку другого тайму після кутового гості вдало зіграли на підборі та Добрянський повернув м’яча в карний майданчик. Дмитрух навісив практично від лицьової, і Богдан Адам з набігу головою відправив м’яча в сітку, виявившись спритнішим за суперників – 0:1.
Попри мінімальну перевагу, серйозна заявка Юності на загальну перемогу, зважаючи на те, що це був виїзний матч.
Нафтовик (Долина) — СКК Демня — 1:0
Гол: Халацький, 20
Нафтовик: Гала, Пастух, Радульський, Вецко, Лесів, Цвеюк, Басараб, Лаврінок, Бабінчук, Халацький (Жмуркевич, 87), Білогубка (Павелчак, 58). Запасні: Дяків, Тишківський, Гутник, Шатковський, Димид. Головний тренер: Москвин Валентин.
Демня: Лазарський, Петрівський, Гірський, Гусак, Радюк, Войтович, Борик, Майовецький, Кухарський, Демків (Лашин, 72), Омельченко. Запасні: Труш, Крашевський. Головний тренер: Брунець Руслан.
17:00, 12.09.2018. Долина. Стадіон Нафтовик. 250 глядачів, поле 3, +26С
Суддя: Райда Михайло (Закарпатська обл.)
Попередження: Цвеюк, 23, Омельченко, 25
Вилучення: Цвеюк, 90+1 (повторне попередження)
Лідер нового сезону чемпіонату Івано-Франківщини вже пройшов бойове хрещення у попередньому раунді. Але цього разу чекав візиту досить досвідчених суперників. СКК Демня – не лише один із лідерів чемпіонату Львівщини (головний переслідувач Юності), а ще й колишній дворазовий фіналіст Кубка України серед аматорів, учасник Кубка України серед професіоналів, неодноразовий чемпіон та призер турнірів своєї області.
Господарі повели в рахунку, коли штрафний від Басараба головою замкнув Сергій Халацький – 1:0. Емоції били через край, на 26 хвилині був вилучений із технічної зони наставник гостей Руслан Брунець. Його підопічні створили чимало моментів, щоб відігратися. Іноді (як після ударів Кухарського, Омельченка, Демківа чи Майовецького) лише воротар виручав Нафтовик.
Але долиняни діяли впевнено, з гри пробивали досить небезпечно Лаврінок, Халацький, із штрафних – Басараб. Хоча закріпити перевагу господарям не вдалося, навіть у меншості, після вилучення Цвеюка, вони зуміли зберегти обнадійливий переможний рахунок.
Олімпія (Савинці) — ВПК-Агро (Шевченківка) — 0:1
Гол: Коломоєць, 62
Незабитий пенальті: Ковтун (Олімпія), 26
Олімпія: Пославський, Малик, Дземку, Пономаренко (Фабунмі, 63), Богомаз, Рудченко (Співак, 70), Гриценко (Бажан, 78), Субочев, Ковтун, Стрельцов, Рудюк. Запасні: Ситник, Тарганчук, Левцун, Тельнов. Головний тренер: Кулик Олександр.
ВПК-Агро: Збарах, Кравчук, Яременко, Сидоренко, Дегтярьов, Красов (Алексанов, 70), Васильєв (Ляшенко, 86), Акопян (Донгаузер, 56), Кривий (Льога, 68), Маргарян (Сорокін, 77), Шарко (Коломоєць, 56). Запасні: Гришин. Головний тренер: Соловйов Сергій.
17:10, 12.09.2018. Миргород. Стадіон Старт. 600 глядачів, поле 3, +24С
Суддя: Михайлюк Артем (Київ)
Попередження: Кривий, 10, Васильєв, 47, Кравчук, 70, Сорокін Андрій, 87, Коломоєць Михайло, 88, Фабунмі Олавале, 89
З великим інтересом чемпіон та володар кубка Полтавщини очікував свого стартового матчу. Тим більше, в гості їхав клуб ВПК-Агро – гранд футболу Дніпропетровської області та один із найамбітніших учасників змагань ААФУ.
Тим не менш, Олімпія зуміла нав’язати боротьбу супернику й навіть отримала шанс повести в рахунку, коли Гриценко в боротьбі з Дегтярьовим заробив пенальті. От тільки Владислав Ковтун влучив у штангу, а добивання від Стрельцова виявилося невдалим. Це була 26 хвилина, а на 62-й повели в рахунку гості. Коломоєць Михайло, який трішки раніше вийшов на заміну, рішуче втрутився у перепасовку захисника та воротаря олімпійців, «обікрав» їх і забив переможний м’яч – 0:1.
ФК Рубікон-Вишневе (Київ) — Фортуна (Комарівка) — 0:2
Голи: Іоша, 3, Грищенко, 74
Рубікон: Майборода, Марченко, Корнійко, Білоус, Ремезовський, Турчанов, Донго Жетсоп Мергі, Ведута (Гарасюта, 46), Пронак (Мороз, 46), Кемфор (Нечай, 46), Стриж (Ігбе, 76). Запасний: Глушковський. Головний тренер: Курята Віктор.
Фортуна: Лутченко, Малюк, Зенченко (Санжара, 89), Іоша, Романенко (Круковець, 66), Щедраков, Кумачов, Лень (Кабанець, 54), Бабор (Удовенко, 74), Литвин (Паляничка, 80), Грищенко (Кузьмич, 90+3). Запасний: Старченко. Головний тренер: Кучеровський Геннадій.
17:00, 12.09.2018. Вишневе. Стадіон Центральний. 200 глядачів, поле 4, +21С
Суддя: Лушпа Дмитро (Суми)
Попередження: Грищенко, 37
Віктор Курята вдруге в сезоні протистояв Фортуні – спершу як захисник клубу Джуніорс-СБ, потім – уже як головний тренер ФК Рубікон. І в обох випадках команда із Комарівки, що на Чернігівщині, досягла успіху. На матч із учасниками чемпіонату України серед аматорів гості вийшли навіть дещо перебудованими в порівнянні з іграми початкового етапу – відбулися як тактичні перестановки, так і кадрові (дехто із основних гравців, як Круковець, починав гру в запасі, тому що Фортуна розподіляла сили перед складним матчем за обласне лідерство із бахмацьким Агродомом).
Уже в дебюті розіграш штрафного допоміг візитерам повести в рахунку. На подачу Кумачова відгукнувся рослий захисник Олександр Іоша й головою відправив м’яча в ворота – 0:1. Спроби вишнівців відігратися були моментами досить небезпечними, але не досягли успіху. Натомість, в другому таймі настирний у пресингу форвард Фортуни Артем Грищенко перехопив м’яча після перепасовки воротаря та захисника й поставив крапку в матчі – 0:2. Комфортна перевага приїжджої команди.
Відзначимо, що у господарів відчувалася серйозна кадрова нестача. Бамба перейшов у Агродім, Скляренко пропускав тур через дискваліфікацію, тож у нападі довелося випускати воротаря Євгена Стрижа. Добре, що в півзахист додався екс-гравець Діназа та Арсенала-Київщини Харріс Кемфор.
Сапфір (Краматорськ) — ФК Дніпро — 2:2
Голи: Швидкий, 24, Ситник, 35 — Бандурін, 66, Будняк, 79
Сапфір: Лук’яненко, Либа (Відіборов, 75), Денисенко, Кузнєцов, Замарін, І.Ахалалія, Шевцов (Складнєв, 70), Шихов, Швидкий (Непочатов, 90+2), Мачулін, Ситник. Запасні: Молибога, Шевченко, А.Ахалалія, Котов. Головний тренер: Федоренко Сергій.
Дніпро: Луговський, Сидоренко (Заєць, 46), Крилов (Бандурін, 57), Кіричук, Сорока, Палюх, Будняк (Бацман, 88), Нечистенко, Мухін (Шинкаренко, 46), Тяпкін (Шелаєв, 46), Карповський (Вергун, 46). Запасні: Макаровський. Головний тренер: Поклонський Олександр.
17:00, 12.09.2018. Краматорськ. Стадіон Блюмінг. 600 глядачів, поле 4, +25С
Суддя: Хамходера Олександр (Харків)
Попередження: Палюх, 35, Шихов, 45+1, Денисенко, 55, Сорока, 90+2
Навіть не жадібний до всеукраїнського футболу Краматорськ, де є, нагадаємо, свій першоліговий футбольний клуб, з великим інтересом очікував цього матчу. Місцевий Сапфір – володар Кубка та Суперкубка, а також Кубка губернатора Донецької області – приймав іменитий Дніпро. Колишнього гранда вітчизняного футболу, а нині – учасника чемпіонату України серед аматорів.
Треба сказати, що господарі зібрали бойовитий склад, чимало гравців у якому пройшли школу місцевих сильних клубів. Один із них – досвідчений Ситник, який нині тренує юнацький склад ФК Авангард, а після виступів за Олімпік, юнацьку збірну та низку інших команд підтримує форму на аматорському рівні. 34-річний форвард став героєм матчу зі сторони господарів.
Спочатку він прицільним ударом зі штрафного влучив у штангу, а Євген Швидкий (екс-гравець Авангарду) підібрав м’яча на куту воротарського і пробив повз воротаря в сітку – 1:0. Потім ще більш віддалений стандарт виконав Шихов, а Ситник у стрибку пробив головою точно в куточок – 2:0.
Прекрасний перший тайм віщував господарям хороший підсумок гри, але у гостей пішли заміни, в бій були кинуті всі, хто був у наявності, окрім резервного воротаря (також не зміг взяти участь у грі досвідчений Назаренко, який просто феєрить у складі дніпрян в чемпіонаті ААФУ). Це все дало результат по перерві. Пішла багатоходова атака дніпровської команди, Шинкаренко прийняв рішення не йти на стіну захисників, а відкинути назад, і там набігаючий Олексій Бандурін потужним ударом з правої ноги «розмочив» рахунок – 2:1. Схоже, був рикошет, та й огляд воротарю перекривали численні гравці.
Це неабияк надихнуло Дніпро, тож гості змогли врятувати матч, який настільки невдало для них складався. Подачу кутового від Зайця ударом головою замкнув Іван Будняк – 2:2. Everything went better than expected.
ДГ Шевченківське (Денихівка) — ФК Чернігів — 3:1
Голи: Рубльов, 10, 27, 80 — Кравченко, 75
Шевченківське: Пилипенко, Наконечний, Шушков, Шумак, Грицай (Даниловський, 84), Полюхович, Я.Гаврилюк, Лящук (М.Гаврилюк, 38; Митник, 70), Бахронов, Рубльов, Кучерявий (Димнич, 46). Запасні: Ординський. Головний тренер: Солов’ян Олександр.
Чернігів: Радич, Борщ, Мчедлішвілі, Силко, Чаус, Садовий (Кравченко, 46), Кривобороденко, Мироненко, Конопко, Кулик (Новрузов, 46), Гордієнко. Запасні: Міцуля Артем, Новобранець Євгеній, Головань, Масляний, Романченко. Головний тренер: Постовий Вадим.
17:00, 12.09.2018. Денихівка. Стадіон Центральний. 100 глядачів, поле 5, +23С
Суддя: Дубровець Павло (Житомир)
Попередження: Грицай, 60, Новрузов, 74, Я.Гаврилюк, 76, Силко, 84, Кравченко, 88, Шушков, 89
Для амбітної команди із Тетіївського району, що на Київщині (10 місце у Вищій лізі чемпіонату області), це довгоочікуваний всеукраїнський старт. До матчу із ФК Чернігів футбольний колектив державного підприємства дослідного господарства Шевченківське підійшов не в оптимальному складі: господарі не змогли задіяти кількох особливо авторитетних гравців, як вихованці динамівського академкласу Андрій Башлай, Олександр Максимов, Володимир Самборський та Олександр Ситник, екс-гравець юнацької збірної України Максим Сирота, бронзовий призер чемпіонату Ісландії Денис Ситник.
Але навіть без них ДГ Шевченківське здобув перемогу. Уже в дебюті Полюхович влучив у поперечину, а на добивання встиг Рубльов – 1:0. Богдан зумів і подвоїти рахунок, коли отримав передачу під удар Я.Гаврилюка – 2:0. У другому таймі гра дещо заспокоїлася, і ФК Чернігів зумів сквитати один гол. В глибині поля Митник втратив м’яча, Конопко запустив зворотку, а Олександр Кравченко здорово прорвався і хорошим ударом поцілив у ворота – 2:1.
Однак кінцівка матчу все-таки порадувала денихівців, які змогли забезпечити собі перевагу в два голи перед матчем-відповіддю. Герой матчу Богдан Рубльов підхопив м’яча у центрі поля, видав рейд метрів на тридцять, підробив м’яча під праву ногу та з-під захисника пробив метрів із 23-х – 3:1. Чудовий гол ознаменував успішну прем’єру ДГ Шевченківське.
* * *
Матч ЛНЗ-Лебедин – Колос (Асканія-Нова) не відбувся через відмову команди гостей.
* * *
Матчі-відповіді 1/16 фіналу заплановані на 19 вересня 2018 року.
Найвлучніші
Гравець | Команда | Голи | Пен. |
Без’язичний Костянтин | ФК Вовчанськ | 4 | |
Панасюк Олег | Юність (Верхня Білка) | 4 | |
Черченко Олександр | Універ-Динамо (Харків) | 4 | |
Ібех Сомточукву Чібуйкем | Універ-Динамо (Харків) | 3 | |
Рубльов Богдан | ДГ Шевченківське | 3 | |
Неделюк Олександр | Луцьксантехмонтаж №536 (Луцьк) | 3 | (1) |
Асистенти
Гравець | Команда | Паси |
Дмитрух Віталій | Юність (Верхня Білка) | 3 |
Рудь Костянтин | Універ-Динамо (Харків) | 3 |
Басараб Михайло | Нафтовик (Долина) | 2 |
Кумачов Валерій | Фортуна (Комарівка) | 2 |
Нгаха Пунгу Колінс Стробель | Світанок-Агросвіт (Шляхова) | 2 |
Черченко Олександр | Універ-Динамо (Харків) | 2 |
Гол+пас
Гравець | Команда | Гол+Пас | Голи | Паси |
Черченко Олександр | Універ-Динамо (Харків) | 6 | 4 | 2 |
Без’язичний Костянтин | ФК Вовчанськ | 4 | 4 | 0 |
Панасюк Олег | Юність (Верхня Білка) | 4 | 4 | 0 |
Дмитрух Віталій | Юність (Верхня Білка) | 4 | 1 | 3 |
Ібех Сомточукву Чібуйкем | Універ-Динамо (Харків) | 3 | 3 | 0 |
Неделюк Олександр | Луцьксантехмонтаж №536 (Луць | 3 | 3 | 0 |
Рубльов Богдан | ДГ Шевченківське | 3 | 3 | 0 |
Якименко Роман | ФК Вовчанськ | 3 | 2 | 1 |
Кумачов Валерій | Фортуна (Комарівка) | 3 | 1 | 2 |
Рудь Костянтин | Універ-Динамо (Харків) | 3 | 0 | 3 |
Добавьте «sportarena.com» в свои избранные источники Google News (просто нажмите звездочку)
Источник: Sportarena.com