«Ми готові дійти до Лозанни»: «Поділля» оскаржує в КДК участь дозаявленого гравця своїх суперників

...

Президент ФК «Поділля» Євген Бейдерман – про скандальну ситуацію навколо матчу свого клубу із «Діназом».

«Ми готові дійти до Лозанни»: «Поділля» оскаржує в КДК участь дозаявленого гравця своїх суперників

Ярослав Смілянський, Sport Arena

У Другій лізі розгорається непомітний, але вагомий скандал: одразу два клуби поскаржилися до органів футбольного правосуддя на участь у матчах проти них дозаявленого футболіста «Діназа» Романа Коростишевського. У випадку, якщо б їхні вимоги були задоволені, «Діназ» замість 31 очка мав би 25 і опустився з четвертого на восьме місце, «Поділля» з 32 очками зимувало б на четвертому місці замість шостого, а ФК «Ужгород» із 22 – на восьмому замість передостаннього, десятого.

Поки що скарги суперників «Діназа» не задоволені, але один із них – ФК «Поділля» – не збирається з цим миритися. Президент хмельницького клубу Євген Бейдерман розповів Sport Arena.com, що готовий дійти й до Лозанни.

– Євген Станіславович, так що ж сталося в матчі, за підсумками якого у вас з’явилася скарга?

– Якщо пам’ятаєте, матч «Діназ» – «Поділля» було перенесено з кінця жовтня на листопад через епідемію, яка підкосила нашу команду. І от 20 листопада ми виходимо грати з «Діназом» – ведемо в рахунку, програємо 1:3. І дізнаємося, що єдиний воротар, заявлений суперниками за день до матчу, до цього був у заявці аматорського колективу. Відкриваємо регламентні документи – і дізнаємося, що він не мав права грати! Наголошую – не в заявковий період не можна заявляти футболіста-аматора, тільки вільних агентів.

– Проблемність цього воротаря зауважили відразу?

– Чесно кажучи, це розуміння прийшло пізніше – вже після гри. За 40 хвилин до гри, побачивши в протоколі прізвище нового дозаявленого гравця, не мали змоги розібратися, звідки він прийшов і в яких турнірах раніше грав. А вже після матчу, досліджуючи питання, побачили, що це футболіст, який раніше був заявлений в аматорських турнірах і після завершення «трансферного вікна» (заявкового періоду) таких не можна вносити в заявку – тільки вільних агентів, що були на контрактах в професіональних клубах.

Найприкріше, що у нашого суперника була змога вирішити свої проблеми – можна ж було заявити вільного агента, гравця зі своєї дитячої школи чи команди U-19. Чому хтось повинен оплачувати зарплату трьом воротарям, а інший – тримати двох, щоб потім дозаявити? Ми ж граємо в одному турнірі!

– А що ваш клуб вирішив робити?

– Ми пішли суворо за буквою закону: звернулися в компетентні органи. ПФЛ офіційно направила нас у Комітет з питань статусу і трансферів футболістів УАФ, який приймав рішення про дозаявку Коростишевського. Комітет відповів, що обидва воротарі «Діназа» травмовані, тож їм було дозволено заявити гравця через сталу практику міжнародних інстанцій щодо заявки футболістів-воротарів у разі травмування заявлених футболістів-воротарів.

Регламент ФІФА, УЄФА, українських змагань є в електронному вигляді. Я завантажив усі ці документи, вводив у пошуку слова «воротар», «голкіпер», «goalkeeper» – і ніде не знайшов, що якщо в команди травмувалися воротарі, то можна терміново дозаявляти голкіпера з будь-якого змагання. Ось вам приклад: ми свого часу хотіли заявити воротаря Старущенка після заяв кого періоду – нам відмовили. Ідемо далі. На чемпіонаті світу 2018 року ФІФА відмовила Тунісу в дозаяці ще одного голкіпера, хоча два з трьох отримали пошкодження, тому на заключний матч групового етапу африканська збірна виходила всього з одним голкіпером у заявці. Тож ніяких причин для винятку не було – вважаю, що наші вимоги мають бути задоволені. Чи це на наших очах створюється прецедент?!

Далі ми звернулися в  Контрольно-дисциплінарний комітет УАФ, який з кінця листопада розглядав справу і лише 11 грудня до нас надійшов лист датований 4 грудня, про призначення засідання на 12.12.2019 р. і вимогою «до 11.12.2019р. (включно) надати пояснення (якщо такі є) стосовно даного питання». Це як взагалі?! Нам сьогодні розказали, що до сьогодні треба було подати пояснення?

– Якщо ваша скарга не буде задоволеною?

– Ми задіємо всі законні методи, щоб довести свою правоту – будемо оскаржувати рішення КДК в Апеляційному комітеті ФФУ, якщо й це не допоможе – продовжимо боротьбу в Спортивному Арбітражному суді Лозанни. Я проконсультувався зі всіма юристами, з якими тільки можливо – вони запевнили, що ми виграємо цю справу!

– Відомо, що гравець, який став «каменем спотикання», взяв відіграв два матчі – проти вас і ФК «Ужгород». А якої думки про ситуацію інший клуб, що постраждав?

– Вони також подавали ті ж документи, що й ми. Наскільки нам відомо, отримали таку ж відповідь. Чи підуть вони далі, чи ні – це їхня справа. Я ж маю намір відстояти інтереси нашої команди. «Поділля» не вимагає нічого незаконного – навпаки, наполягає на дотриманні нормативних документів, під якими підписалися керівні органи нашого футболу і за якими має грати кожен учасник чемпіонату України з футболу.
Яркие интервью и видеорепортажи на SportArenaTV. Подписывайтесь, ставьте лайки, делитесь с друзьями.

Добавить комментарий
Новости Футбола
30 декабря, 17:25
165
1
30 декабря, 17:25
28 декабря, 13:35
420
28 декабря, 13:35
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?