Поділля може заявити на Диназ у Лозанський суд через заявку голкіпера-аматора

...

Хмельницькому клубу було відмовлено в схожому запиті.

Подолье
facebook.com/fcpodillya

Поділля вимагає розглянути справу з внесенням до заявки вишгородського Диназу воротаря-аматора, про що йдеться у заяві хмельницького клубу.

За словам представників Поділля, в матчі 18-го туру Другої ліги в групі А проти Диназу на поле вийшов воротар Роман Коростишевський, лише за день до матчу внесений до заявки вишгородського клубу.

При цьому зазначається, що поза заявковим періодом Коростишевський був заявлений в статусі гравця-аматора, а не вільного агента, що суперечить регламенту Української асоціації футболу.

Поділля продовжить шукати справедливості в українських інстанціях, але також може звернутися до Спортивного арбітражного суду в Лозанні у тому випадку, якщо справа не вирішиться.


Повний текст заяви Поділля наведено нижче:

«Матч 18-го туру Другої ліги (група А) Діназ — Поділля мав відбутися ще 27 жовтня, але через справжню епідемію, яка вразила нашу команду, за погодженням з ПФЛ поєдинок був перенесений на 20 листопада. Можливо, якби матч відбувся у встановлений час, Поділля не стало б свідком і заручником дуже неприємної ситуації, яка мала місце в українському футболі.

Справа в тому, що за день до матчу з Поділлям, тобто 19 листопада, футбольний клуб Діназ здійснив заявку нового гравця, а саме голкіпера Романа Коростишевського, який згодом відіграв не тільки 90 хвилин у матчі проти нашої команди, але й 90 хвилин у матчі з ФК Ужгород. Так, дозаявки гравців поза заявковими періодами можливі, і це стала практика в українських клубах, коли справа йде про реєстрацію гравців у статусі вільних агентів, тоді як Діназ включив Коростишевського до заявки у статусі футболіста-аматора.

Ще восени, тобто після закриття заявкового періоду, голкіпер захищав кольори аматорського клубу Десна (Погреби) у чемпіонаті Київської області, і це дуже легко перевірити. На наступний день після гри, 21 листопада, футбольний клуб Поділля подав офіційний протест до ПФЛ на участь Роман Коростишевського у звітному матчі і попросив роз’яснень, як футболіст-аматор міг бути заявленим на чемпіонат поза заявковим періодом.

Власне, у схожій ситуації, коли восени наш клуб намагався дозаявити голкіпера Анатолія Старущенка після завершення заявкового періоду, Поділлю було відмовлено. Відмовлено Поділлю було і в задоволенні протесту. ПФЛ у своїй офіційній відповіді переклала всю відповідальність на Комітет з питань статусу і трансферів футболістів УАФ, який в свою чергу приймав в авральному і винятковому порядку рішення про дозаявку футболіста. Комітет аргументував своє рішення тим, що обидва голкіпери команди суперника, а Діназ чомусь заявив на сезон всього два воротаря, були травмовані, і опирався на «сталу практику міжнародних інстанцій щодо заявки футболістів-воротарів у разі травмування заявлених футболістів-воротарів».

Щоправда, маємо і інші прецеденти. Наприклад, на останньому чемпіонаті світу ФІФА офіційно відмовила збірній Тунісу [у проханні] дозаявити ще одного голкіпера, адже два з трьох отримали пошкодження, тому на заключний матч групового етапу африканська збірна виходила всього з одним голкіпером у заявці. Так, можна зрозуміти непросту кадрову ситуацію з голкіперами у команді Діназ, але нічого не заважало клубу здійснити заявку голкіпера зі статусом вільного агента чи голкіпера зі своєї юнацької команди, яка за регламентом має бути в клубі.

Натомість ми маємо дуже неприємну ситуацію і справжній прецедент, коли в інтересах обраного клубу приймаються незрозумілі рішення, а Регламент УАФ зі статусу і трансферу футболістів, зокрема пункт 3 статті 19 та пункт 1.6 статті 24, трактується у вигідному для цього клубу руслі. Варто зазначити, що футбольний клуб Поділля рухається виключно в правовому полі, тому надалі з офіційною заявою на рішення ПФЛ від 25.11.2019 звернувся у пошуках правди до Контрольно-дисциплінарного комітету УАФ, а у відповідь зіштовхнувся з упередженим ставленням до себе. Лише сьогодні, 11 грудня, ми отримали офіційну відповідь від КДК, датовану ще 4 грудням, про призначення засідання на 12.12.2019 р. і вимогою «до 11.12.2019р. (включно) надати пояснення (якщо такі є) стосовно даного питання».

В такій ситуації вірити в справедливість не доводиться, адже ми чудово розуміємо, що почесний президент Діназу Ярослав Москаленко не тільки очолює Київську обласну федерацію футболу і входить до Виконкому УАФ, але й у хороших відносинах з найвищим керівництвом футбольного господарства країни.

Футбольний клуб Поділля не має за ціль здобути в кабінетах три очки, адже воліємо здобувати їх на футбольному полі, а просто вимагаємо однакових правил гри для всіх клубів, чіткості та прозорості регламенту, його вдосконалення, адже у цьому документі немає навіть натяку на можливість дозаявки голкіпера у випадку, якщо травмовані заявлені голкіпері, вже не кажучи про те, що можна заявляти гравців, які не мають статусу вільних агентів, поза реєстраційними періодами. А якщо славнозвісні пункт 3 статті 19 та пункт 1.6 статті 24 розглядати у трактуванні Комітету з питань статусу і трансферів футболістів УАФ, то всі питання заявки та реєстрації футболістів повинні проходити виключно через цей комітет, який на свій розсуд може діяти в інтересах того чи іншого клубу.

Очікуючи негативну для нас відповідь і від КДК ФФУ, футбольний клуб чітко усвідомлює, що не збирається зупинятися. Ми будемо продовжувати боротьбу, будемо оскаржувати рішення КДК в Апеляційному комітеті ФФУ, і разі відмови готові взяти на себе відповідальність відстояти правду та верховенство регламенту в Спортивному Арбітражному суді Лозанни».


На сьогоднішній день Поділля посідає шосте місце в турнірній таблиці групи А Другої української ліги. Діназ — четвертий, маючи на два очки більше.
Яркие интервью и видеорепортажи на SportArenaTV. Подписывайтесь, ставьте лайки, делитесь с друзьями.

Добавить комментарий
Новости Футбола
28 декабря, 13:35
434
28 декабря, 13:35
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?