УЗНАВАЙ ПРО СВОИХ
Публикации
Вчера, 11:10
6794
6794
Вчера, 11:10
Лента новостей

Reign of Terror: чому має навчити футбол вінницький «суд Лінча»

...
Reign of Terror: чому має навчити футбол вінницький «суд Лінча»
Фото В.Гордынского, ye.ua

Проблема значно глибша, ніж може здатися. І вона стосується не лише двох клубів Другої ліги.

Ярослав Смілянський, Sport Arena

Наш сайт одним із перших повідомляв: після фінального свистка матчу Другої ліги Нива (Вінниця) – Полісся (Житомир) група вболівальників вибігла на поле та побила арбітра. Колишній почесний президент вінницької Ниви Василь Вовк після цього заявив, що мають бути зареєстровані і розслідуватись злочини за ознаками підкупу житомирськими футбольними функціонерами суддівської бригади та спроби підкупу тренерів й адміністрації СФК Нива, прийняття суддями та працівникам ФФУ й ПФЛ пропозиції неправомірної вигоди, протиправного впливу на результати офіційних спортивних змагань. А в.о. президента вінницького клубу Вадим Кудіяров в інтерв’ю Sport Arena розповів, що керівництво морально готове знімати Ниву з турніру.

Це – позиція сторони господарів. У гостей свій погляд – головний тренер Полісся вважає, що відбувся «беспредел» і йому здалося, що суддя навіть десь Ниві допомагав. Комітет арбітрів, за інформацією Профутболу, визнав дії арбітра Резнікова правильними. Ну, а те, що бити арбітра – це неправильно, то є очевидна аксіома. Скажемо більше: як тільки будь-хто з учасників матчу та відвідувачів стадіону – гравець, тренер, адміністратор, фанат, будь-хто – залишає позаду ігрові аргументи й застосовує кулаки, він відразу ж втрачає свій статус, захист і правове виправдання. Кажучи простою мовою, після того, як ти вдарив когось на полі, можеш більше апелювати на його дії, будуть розглядати твої дії.

В сутності, ми не почули нічого нового, і насправді це дуже погано.

Давайте спробуємо розібрати ситуацію з точки зору господарської, як і належить людям, рівновіддаленим від ситуації. Глянемо з висоти польоту квадрокоптера, так би мовити.

Як ми знаємо, за останні роки значно збільшилася кількість клубів, фінансування яких здійснюється за участі місцевої влади. За різними оцінками, професіональних команд, які харчуються з бюджету, стало в 4-5 разів більше, якщо порівняти з минулим десятиліттям чи хоча б останніми довоєнними роками.

Побиття арбітра, той негативний резонанс, який це викликало (та ще й напередодні інаугурації нового президента України, який буде перезавантажувати вертикаль влади) – це надзвичайна подія для міста й області. Це справжній переполох і дуже небажана пляма, якої не хотів би ніхто.

Читайте также: Украинский футбол в оцепенении. Он тоже ждет результатов выборов

І кожен мер чи губернатор подумки запитає себе: «А що ж для мене краще? Видавати кілька мільйонів гривень на рік на футбольну команду, яка борсається десь у нижчих лігах, чи кинути суму, яка навіть не проходитиме по prozorro, на який-небудь рукопашний бій чи пауерліфтинг, який не вимагає таких великих витрат, але забезпечить медальками та кубочками мій кабінет?»

Футбол – занадто витратна штука. Він потребує великих інвестицій в інфраструктуру, персонал, охорону правопорядку. І що отримуєш взамін – ось такі інциденти?

Світ цинічний до неможливого, кожен «пастир» робить те, що подобається «пастві». А що у нас? Побудуй дороги чи лікарні – скажуть, так і треба. Створи з нуля парк на місці пустиря – пожаліються, що не тої форми лавочки. Заяви на чемпіонат команду – скажуть «краще б нам ці гроші віддали». Така логіка невеличкого містечкового чиновничка, і з точки зору його прекрасного виживання вона абсолютно виправдана.

На всю Україну є лише кілька міст та областей, на результатах місцевих виборів яких може позначитися така дурничка, як спорт. Ви легко відгадаєте їх, подивившись на трибуни. Там сидять потенційні виборці. А якщо замість них ви бачите порожні стільці, то це означає, що для цинічних місцевих властолюбців це несуттєва аудиторія, яка не робить різниці.

Ось чому футбольні клуби-бюджетники неабияк вразливі, а подібні інциденти, як той, що трапився у Вінниці, можуть посприяти охолодженню місцевої влади до професіонального спорту. А ми дожилися до такого часу, коли навіть у крупних обласних центрах альтернативи базовому бюджетному фінансуванню не-ма-є.

Це в більш благодатні роки бізнесмени вважали футбольний клуб таким же атрибутом статусу, як дорогий автомобіль чи заміський маєток. Тепер це прерогатива фанатиків та фріків. Із цим нам жити. І не треба перетворювати футбол на ще більше шапіто, тому що тоді у нього не буде шансу на виживання.Обязательно ли функциональные модели смарт-часов должны дорого стоить? Давайте разберемся на примере двух устройств от Amazfit.

Добавить комментарий
Читайте также
сегодня, 11:10
1434
сегодня, 11:10
14 июня, 21:06
1338
14 июня, 21:06
Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?