Sportarena

Шестаков, Карноза, Олійник і вся збірна 24-го туру Другої ліги

Шестаков, Карноза, Олійник і вся збірна 24-го туру Другої ліги - Вторая лига Украины

Металург явно щось замислив у Кривому Розі, fcgornyak.dp.ua

Воротар – Віталій Онопко (Мир)

Обласне дербі між Кристалом та Миром зазвичай проходить запекло, а тут іще й турнірна ситуація, яка призвела до того, що херсонці поступилися четвертою позицією якраз горностаївцям. Ясна річ, вдома Кристал хотів виграти, але гол Цибульського вирішив долю протистояння на користь гостей, а воротар Онопко зробив усе, щоб його команда не втратила цю перевагу. Він парирував відразу кілька ударів (у їх числі гострий штрафний на чистий випад один в один від Шевцова-молодшого) і вп’яте в чемпіонаті не пропустив м’ячів.

Центральний захисник – Максим Демчук (Нива Тернопіль)

Гостьова модель тернополян у Чернівцях спрацювала сповна – вони проявили гарну реалізацію, а в обороні максимально наситили карний майданчик, так що більшість загроз суперник змушений був створювати з віддаленої дистанції. Коли ж м’яч опинявся біля воріт після стандартів чи флангових подач, тут винятково самовіддано працював Демчук. Він заблокував кілька гострих ударів та передач, нейтралізував таранних гравців Буковини, змусивши господарів задіювати інший ігровий план.

Центральний захисник – Олександр Шевченко (Енергія)

Третій матч поспіль не пропускає новокаховська команда, набравши за цей час 7 очок у матчах із безпосередніми конкурентами. Цього разу Енергія виграла в Нікополі, долю гри вирішив єдиний гол Комісара. Щоб здобути перемогу з мінімальною перевагою, гостям довелося багато працювати в захисті. Лідером якого є гренадер Шевченко, який вдало відіграв внизу та, само собою, вигравав подачі в карний майданчик.

Центральний захисник – Тарас Ковальчук (Металург)

Без трьох дискваліфікованих та із кількома травмованими – Металург їхав у Кривий Ріг у послабленому складі. Тим цінніша ця перемога над непереможним цього року Гірником, адже здобули її гості всупереч обставинам, проявивши вольові якості. Відзначаємо номінального опорника Ковальчука – він багато працював на своїй половині поля, часто встигав із перехопленнями та блокуваннями, а також ходив вперед і не раз застосовував свій сильний удар (правда, в цьому компоненті міг бути ефективнішим). Те, що розлога група атаки криворіжців не змогла переломити хід зустрічі в другому таймі, не в останню чергу заслуга задньої лінії запоріжців.

Центральний півзахисник – Денис Долинський (Нива Вінниця)

Парадокс – у матчі проти черкаських «академіків» Нива створила немало гарних нагод забити, розігрувала непогані комбінації, але долю зустрічі вирішив не надто складний дальній удар Долинського, який зненацька створив проблеми для воротаря й став результативним. До честі Дениса, він у кожному матчі старається пробивати з дальньої та середньої дистанції. У матчі проти Черкащини він ще й віддав усі сили в центрі поля, без чого перемога над найефективнішою командою весни в Групі «А» не була б можливою.

Центральний півзахисник – Микола Вечурко (Чайка)

Новачок борщагівців – одна із найпомітніших постатей переможного матчу проти Поділля. Вечурко відкрив рахунок перед перервою, завершивши атаку, яку розпочинав реактивний Шевчук (земляк команди гостей). Потім виступав зв’язковим між лініями Чайки – неодноразово брав участь у багатоходових комбінаціях, видав чи не найбільше ключових загострюючих передач. Став повноправним співавтором голу Тименка, взявши участь в обох голах.

Правий півзахисник – Сергій Цибульський (Мир)

Вихованець Кристалу забив у його ворота переможний м’яч. Скандальний епізод із двома м’ячами на полі після розіграшу кутового Цибульський завершив влучним точним ударом. Вирізнявся активністю та готовністю перейти від оборони в атаку на повній швидкості. Кілька разів збурював трибуни сольними рейдами – і так уже два матчі поспіль, адже в минулому турі Сергій розривав оборону лідера, коли Мир розгромив Кремінь (5:2).

Атакувальний півзахисник – Артур Карноза (ФК Минай)

Калуш – непростий суперник для минайців, і хід гри це, радше, підтвердив. Але по ходу гри закарпатці тільки додавали, а з виходом Карнози зуміли розвинути свою мінімальну перевагу й здобути три очки без нервів, навіть коли в кінцівці пропустили з пенальті. Швидкий Артур часто брав гру на себе, розганяв атаки, а спинити його можна було хіба з фолом – що теж було на користь господарів. Саме зі штрафного Карноза подвоїв цифри на табло. Ще кілька разів загрожував воротам калушан. Явно набирає бойові кондиції, яких не було у нього вже давно.

Лівий півзахисник – Євген Мурашов (Кремінь)

Таврія на першому етапі двічі відбирала очки в лідера, і в тих матчах Кремінь навіть не міг забити сімферопольцям. Ця зустріч також затягла з голами, але все змінив вимушений вихід Мурашова, який ще в першому таймі замінив по травмі Задерецького. Це Євген заробив штрафний і потужним ударом відкрив рахунок. Він же в другому таймі кілька разів пробивав з ближньої відстані, що в підсумку суперники прийняли м’яч на руку й арбітр призначив пенальті (саме з нього Черній подвоїв цифри на табло).

Нападник – Михайло Шестаков (Верес)

Вкотре відзначаємо Шестакова, який особливо потужно грає в гостях. Саме він став героєм переможного матчу в Тернополі, а тепер відзначився ефективністю та взяв участь у обох голах на Житомирщині. В першому випадку Михайло заробив пенальті під гол Орловського, а в другому завершив свій сольний удар чудовим прицільним ударом. Вольові перемоги над Нивою та Поліссям стали можливими якраз завдяки чудовій грі Шестакова.

Нападник – Дмитро Олійник (Металург)

Травми «прорідили» ряди форвардів запорізької команди, тож Тарану довелося застосувати схему без чітко вираженого форварда. І якраз це вимушене рішення допомогло розтягнути, дезорієнтувати оборону Гірника! Відзначаємо Олійника, який був всюдисущим – пересувався по всій ширині фронту, неодноразово збурював гру та завдавав ударів. Це він відкрив рахунок, продершись крізь редути та завдавши удару під поперечку, а потім розкішно, з фінтами, розкидав суперників та доставив м’яча до Зейналова, який поставив крапку в центральному матчі Групи «Б».

Збірна 24-го туру Другої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Найкращий тренер туру – Олег Таран (Металург)

Ось розбір тренерської роботи лауреата від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу:

Друга ліга кожного туру радує «лобовими» протистояннями претендентів на підвищення в класі – цього разу зустрічалися друга та третя команди Групи «Б», після матчу між якими або могла зрости «прірва» між фаворитами в боротьбі за підвищення в класі, або могла знову відродитися інтрига.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер запорізького Металурга Олег Таран. Його підопічні здолали Гірник на його полі з рахунком 3:1, очоливши турнірну таблицю.

  1. Номінальний результат команди – 5
    (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Металург не мав іншого виходу, аніж грати тільки на перемогу – перед цим туром він відставав від другого місця на чотири очка, тож у випадку поразки відставання від Гірника ставало б критичним. До того ж, на першому етапі запоріжці змогли завоювати в матчах з криворіжцями лише тільки одне очко із шести можливих, що, разом із спогадами про протистояння в минулорічному чемпіонаті ААФУ, додавало принциповості протистоянню.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
    (травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Запорізька команда перебувала в катастрофічному стані з точки зору кадрової ситуації – через дискваліфікацію вибули троє основних гравців (правий захисник Корохов, універсал центру Сарапій, стрижневий гравець команди, а також атакувальний півзахисник Сачко, який перебуває в гарній формі, адже в минулому турі відзначився двома голами в ворота Кристалу). Травма не дозволила взяти участь у грі провідному форварду Яровенку. Тож у запасі гостей значилося всього четверо гравців, один із яких воротар, а два – травмованих.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Діри в обороні запоріжці латали за допомогою переводу туди двох чистих півзахисників, на вістря атаки був номінально висунутий хавбек. Маючи в розпорядженні, по суті, лише одну заміну, гості вимушені були грати на жилах та  морально-вольових якостях. Можна тільки порадіти за команду, яка за таких складних обставин зуміли здобути прекрасний результат.

  1. Тренерська майстерність – 5
    (різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Схему запоріжців можна номінально описати як 4-1-4-1, але при цьому треба враховувати кілька факторів – постійну зміну позиціями групи атакувальних півзахисників, наявність фальшивої дев’ятки, відсутність особливих варіантів у ротації. Гості добре використовували простір, агресивно діяли на фінальній третині поля та завдали відчутно більше ударів, ніж суперники.

  1. Накопичувальний критерій – 4
    (якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це друга поспіль перемога Металурга після невдалого візиту в Кременчук. Але, попри поразку від лідера, загалом запоріжці успішно грають проти безпосередніх конкурентів. А навесні вони здобули 15 очок – стільки ж, як інші дві найуспішніші команди Другої ліги в 2019 році (як Мир та Гірник, який до цього не втрачав очок навесні, а на своєму полі не програвав у чемпіонаті).

Лауреат 24-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Олег Таран (МФК Металург Запоріжжя)
Середній бал — 4,8

Джокер туру – Анатолій Нурієв (ФК Минай)

Ми вже говорили про доленосні виходи кременчужанина Мурашова та минайця Карнози – кожен із них сам по собі гідний звання «джокера туру». Але хочеться відзначити й Нурієва, який забиває третій матч підряд. Це він розхитав редут калушан, заробив штрафний під гол Карнози та забив сам. Завдяки останнім матчам молодий форвард реабілітувався за непотрібне вилучення та дискваліфікацію в минулому, а його дії посприяли переможному дебюту Куренка на посту в.о. головного тренера клубу.

Найкращий гол туру – Артур Карноза (ФК Минай → ФК Калуш)

Розкішний штрафний від кременчужця Мурашова, імпровізований удар минайця Смокоровського, розкішний розстріл воріт від запоріжця Зейналова, гол після розіграшу кутового від мирянина Цибульського, сольний рейд рівнянина Шестакова – а було ж із чого вибирати! Але переможець один, і, сподіваємося, ви погодитеся, коли побачите гол Карнози. Цитуємо звіт: «Минай старался отвечать быстрыми атаками. А затем и упрочил свое преимущество, когда Карноза начал наступление и отпасовал на Нуриева, которого сбил Савошко. Артур Карноза, чемпион Европы среди юношей 2009 года, славится как раз дальними ударами. Он мягко пробил с правой в обвод стенки, так что мяч юркнул в уголочек – 2:0. Второй тур подряд забивает полузащитник-новичок закарпатцев со штрафных!».

Гол можна подивитися на відео з 2:12.

Герой 24-го туру Другої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Герой туру – Михайло Шестаков (Верес)

Гол та зароблений пенальті в матчі проти Полісся, надзвичайно потрібна справа, щоб підбадьорити колектив при всіх проблемах народного клубу – читайте пізніше наше інтерв’ю з героєм туру.

P.S. При підготовці матеріалу використані фото офіційних сайтів клубів.


Ставки на спорт от лучших букмекеров, регистрируйтесь и забирайте бонусы.

Источник: Sportarena.com

Рейтинг записи: 12345


Рейтинг букмекеров
#букмекерописаниебонусоценкасайт
1 Фаворит обзор 10 000₴ + 300 FS
5
РЕГИСТРАЦИЯ
Или аккаунт Sportarena