Sportarena

Шевцов, Барладим, Тарасенко й уся збірна 26-го туру Другої ліги

Sport Arena називає символічну збірну чергового туру Групи «А» та Групи «Б» регулярного сезону Другої ліги сезону 2018/19.

Шевцов, Барладим, Тарасенко й уся збірна 26-го туру Другої ліги - Вторая лига Украины

Металург кваліфікувався в плей-офф разом із ФК Минай та Черкащиною, facebook.com/mfcmetalurg

Воротар – Ігор Варцаба (Металург)

У центральному матчі Групи «Б» Металург мав обігрувати Мир, щоб достроково виходити в плей-офф. І запоріжці зуміли завдати поразки супернику, якому на першому етапі двічі програвали. А особисто Варцаба кілька разів виручив господарів, особливо ефектно врятувавши після чистого виходу один на один із лідером гонки бомбардирів Бойком та після гострих випадів Тищенка та Білоусова. 12-й «сухий» матч у сезоні для Ігоря.

Центральний захисник – Максим Демчук (Нива Тернопіль)

Потужно відіграла на Житомирщині задня ланка тернополян – мотивовані господарі, яких не влаштовував інший варіант, аніж перемога, так і не змогли підібрати ключів до воріт Ниви. Відзначаємо Демчука – багато виграної боротьби, постійна участь у грі завдяки перепасовці та відбору, а найголовніше – в дуеті з Хохловим центрбеки тернополян виключили з гри небезпечного Соломку, а за ним – і лідера атак житомирян Шавріна. Після цієї поразки Полісся втратило шанси на плей-офф.

Центральний захисник – Олег Тарасенко (Черкащина-Академія)

Лідер «академіків» не лише переконливо відіграв у захисті (а свідчення цьому – перемога в верховій боротьбі та у власному карному майданчику), а ще й підтвердив своє реноме одного з найбільш результативних оборонців ПФЛ. Тарасенко оформив дубль після підключень на стандарти, відкривши рахунок після штрафного та в кінцівці перетворивши робочу перемогу над калушанами в розгромну. Ця розгромна перемога над недавніми претендентами на медалі

Центральний захисник – Олександр Максименко (Таврія)

У Кривому Розі Таврія перервала свою 9-матчеву безвиграшну серію, яка тривала ще листопада місяця. Причому, суперник – Гірник – був надзвичайно турнірно мотивований, адже в разі поразки втрачав шанси на плей-офф. А допомогла в цьому незвично побудована задня лінія сімферопольців. Зокрема, саме в ній здорово реалізувався Максименко, який виграв чимало м’ячів та розпочав гольову комбінацію, яку завершив голом Шарабура.

Центральний півзахисник – Костянтин Яцик (Чайка)

Яцик подавав надії в дублі Олександрії, Кремені, Поліссі – а поповнивши Чайку вже навесні, саме тепер провів свій найкращий матч за борщагівців. Саме два голи центрхава заклали фундамент розгромної перемоги в гостях над Буковиною, а сам Костянтин приємно порадував націленістю на ворота, вмінням завершити в різному стилі та гарним взаємопорозумінням з новими одноклубниками.

Правий півзахисник – Сергій Шевчук (Чайка)

Після першолігового Агробізнесу, де чемпіон Європи серед юнаків Шевчук лишався гравцем ротації, в Чайці він насолоджується грою з перших хвилин та роллю одного з лідерів борщагівської команди. У Чернівцях реактивного Сергія так і не змогли спинити захисники: він став повноправним співавтором перших двох голів, які записав на свій актив Яцик, та неодноразово проривав редут Буковини, маючи повну перевагу за рахунок швидкості.

Атакувальний півзахисник – Ілля Шевцов (Кристал)

Група атаки херсонців із Барладимом, Гливим, Мартяном та Шевцовим-молодшим повністю переграла своїх суперників. У матчі проти резервістів МФК Миколаїв відзначаємо Іллю за націленість на ворота та постійну участь у комбінаціях команди. Це після його потужного удару зі штрафного Барладим встиг на добивання й відкрив рахунок. Потім сам Шевцов реалізував пенальті та подав кутовий під гол Малиша. Міг забивати ще, постійно перегравав суперників один в один.

Лівий півзахисник – Віталій Тимофієнко (Черкащина-Академія)

Для «академіків» візит калушан, недавніх учасників групи лідерів та медальних перегонів, мав особливий зміст – у випадку перемоги Черкащина гарантувала собі фініш у двійці найкращих, а могла (за умови осічки декого з переслідувачів) забезпечити й дострокове чемпіонство. Відзначаємо Тимофієнка, який активно відіграв на своєму фланзі, міг забивати сам, а в підсумку став співавтором двох голів у виконанні Тарасенка та Медведя.

Нападник – Олег Маїк (Верес)

За відсутності дискваліфікованого Шестакова та бомбардирській кризі Яременка Маїк ставав ключовою та безальтернативною персоною в атаці рівнян. І в Вінниці він цілком виправдав свій статус – відкрив рахунок, неодноразово міг (і мав) забивати ще, виграв чимало боротьби на половині поля суперників.

Нападник – Роберт Гегедош (ФК Минай)

Черговий випадок, коли говоримо про стрімкого форварда Минаю в символічній збірній туру. Цього разу Роберт став ключовим гравцем у вольовій перемозі над Поділлям. Це Гегедош забив другий м’яч, вивівши господарів вперед, він же неодноразово давав адресу передачам та напружував захист суперників, а в епізоді, який завершився пенальті під гол, він же розганяв атаку з глибини поля. Минай гарантував собі фініш у зоні стикових матчів та в останньому турі замахнеться на перше місце.

Нападник – Андрій Барладим (Кристал)

Перший дубль у сезоні досвідченого форварда – і не лише двома голами відзначився у матчі з МФК Миколаїв-2 Барладим. Забив ще раз – гол не зараховано, заробив пенальті та віддав кілька розкішних передач на Шевцова та Гливого, які не стали голами лише за непорозумінням. Прекрасна гра, треба продовжувати на такому ж рівні.  

Збірна 26-го туру Другої ліги. Ілюстрація pfl.ua
Найкращий тренер туру – Василь Малик (Нива Тернопіль)

Ось розбір тренерської роботи лауреата від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу:

В передостанньому турі нижчого професіонального дивізіону інтрига не просто жива, а на самому максимумі. Тому кожна команда намагається не втрачати очки, адже один-два матчі перед фінішем можуть перекреслити зусилля всього сезону. З огляду на це, перемога тернополян на Житомирщині мала доленосне значення.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер тернопільської Ниви Василь Малик. Його підопічні, попри величезні кадрові втрати, здолали Полісся на його полі з мінімальним рахунком.

  1. Номінальний результат команди – 5
    (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Ситуація в Групі А Другої ліги склалася таким чином, що за тур до завершення чемпіонату дует лідерів мав шанс забезпечити собі достроково відрив від переслідувачів. Для цього Черкащині та Минаю треба було вигравати (що вони й зробили), а от конкурентам – втрачати очки. Верес переграв вінницьку Ниву, а тернопільська Нива – Полісся, і для обох команд, які програли, це означало втрату шансів на плей-офф. А от у рівнян і тернополян лишаються реальні шанси на місце в п’ятірці.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
    (травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Напередодні виїзду в Новоград-Волинський у тернополян були значні проблеми зі складом. Окрім давно відрахованого Заїкина, напередодні клуб звільнив півзахисників Кінаша та Олексієнка за порушення спортивного режиму. Давно травмований найкращий бомбардир команди Литовченко, а цього разу захворів ще й Гатала – єдиний, напевно, хто міг його адекватно замінити. У господарів при цьому були дискваліфіковані захисники Логінов і Ходуля.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з матчем у Калуші, який закінчився поразкою 3:4, тренерський штаб провів три зміни у стартовому складі, які призвели до певних перестановок. Механіва в воротах змінив воротар-дебютант Сидоренко, замість вінгера Гатали вийшов захисник Хруставка (це дозволило повернути Волохатого з місця флангового захисника вище по краю), а замість відрахованого Кінаша вийшов Мороз, який відбув дискваліфікацію.

  1. Тренерська майстерність – 5
    (різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

У Ниви досить плавна тактика, яка не прив’язана до жорсткого позиціонування гравців на полі й залишає шлях до імпровізації. У фазі атаки, за рахунок підйому вінгерів та вдалої гри між лініями Кохмана, тернополяни отримували чисельну перевагу. У роботі без м’яча опускалися, багато працювали на пресингу, витримавши навантаження двох виїздів поспіль із особливо важким полем у Калуші, де довелося бігати на в’язкому полі в зливу.

  1. Накопичувальний критерій – 4
    (якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Після поразки в Калуші (а це був принциповий матч для Малика, який до зими працював якраз на чолі цього клубу) Нива не попливла, а, навпаки, зібрала сили й відпрацювала матч, який вимагав фізичних надзусиль. Хоча тернополянам зараз важко стабільно конкурувати із клубами, у яких під завдання зібрані досвідчені гравці, навіть суто за цими 9 турами 2019 року можна констатувати прогрес Ниви. У Групі А за набраними очками вона розділяє 2-3 місця з ФК Минай (по 16), хоча за літньо-осінньою каденцією була сьомою.

Лауреат 26-го туру в номінації Тренер тижня в Другій лізі: 

Василь Малик (Нива Тернопіль)

Середній бал — 4,8

Джокер туру – Богдан Січкарук (Чайка)

Сезон починався з того, як Січкарук у Чернівцях розривав буковинський захист. На жаль, травми не завжди дозволяли талановитому форварду реалізовувати себе, та й конкуренція в Чайці навесні раптово суттєво виросла. Тому для Богдана дуже важливим був його гол у цьому матчі – знову Чернівці, знову розгромлена Буковина. А Січкарук, вдало стартувавши на пас із глибини від Вечурка, вишукано реалізував вихід на голкіпера. Другий гол поспіль в останніх турах для нього.

Найкращий гол туру – Микита Комісар (Енергія → Кремінь) Данило Книш (ФК Калуш → Черкащина-Академія)

Не можна вибрати один із двох варіантів – тому номінуємо відразу два голи, які багато в чому схожі, але однозначно обидва заслуговують на перегляди.

1) новокаховці перехопили м’яч майже в центрі поля, Зінатуллін вишукано закинув на хід Комісару, а той виконав щось таке, що прикрасило б резюме навіть Євгена Коноплянки. Цитуємо звіт: «Дедяев запустил мяч на левый фланг Зинатуллину, а тот в касание вернул его в центр, и Комисар шикарным ударом по дуге отправил его в дальнюю «девятку»».

Гол можна подивитися на відео з 00:24:44.

2) після вкидання ауту з лівого флангу від Поручинського Книш забив не менш красивий м’яч, ніж його ново каховський колега. Цитуємо звіт: «Калушане оперативно отыгрались: розыгрыш аута на левом фланге и красивейший удар Кныша, пустившего мяч в дальнюю «девятку» по немыслимой траектории – 1:1»».

Гол можна подивитися на відео з 01:50:08.

Герой 26-го туру Другої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Герой туру – Ілля Шевцов (Кристал)

Гол та участь ще в двох – такий його особистий вклад у розгромну перемогу над МФК Миколаїв-2. Шевцов-молодший повернувся в команду вже після старту весняної частини сезону й посприяв її успішному передфінішному спурту. Питання: чи не допоміг би він більше, якби грав від початку другого етапу?

P.S. При підготовці матеріалу використані фото офіційних сайтів клубів.


Ставки на спорт от лучших букмекеров, регистрируйтесь и забирайте бонусы.

Источник: Sportarena.com

Рейтинг записи: 12345


Рейтинг букмекеров
#букмекерописаниебонусоценкасайт
1 Фаворит обзор 10 000₴ + 300 FS
5
РЕГИСТРАЦИЯ
Или аккаунт Sportarena