Соломка, брати із Вінниці та Липової Долини, а також найвищий футболіст. Уся збірна 14-го туру Другої ліги

...

Sport Arena в співпраці зі знаменитою італійською компанією Wyscout називає символічну збірну стартового туру Другої ліги сезону 2019/20.

Воротар – Олександр Литвиненко (Альянс)

Надійно та переконливо відіграв матч проти ФК Нікополь. Хоча, здавалося б, гості – команда із нижньої половини таблиці, яка прибула в Суми без дискваліфікованого форварда Молочка, насправді вони створили чимало небезпечних моментів. Литвиненко врятував свою команду, щонайменше, тричі, вигравши, в тому числі, два чистих виходи один на один у одного з найрезультативніших гравців сезону – Мандровського.

Правий захисник – Сергій Алексанов (ВПК-Агро)

Гірник забив у дербі першим, але саме за допомоги Алексанова ВПК-Агро вдалося переломити хід зустрічі й здобути не просто вольову, а розгромну перемогу. Це Сергій зрівняв рахунок смачним ударом під поперечину після підбирання. Його флангову подачу замкнув Будняк, вивівши господарів вперед. Логінов забив після відскоку від штрафного Алексанова. Інші голи також «прийшли» з його правого флангу.

Центральний захисник – Олександр Дубина (Реал Фарма)

Дуже непростий матч провели одесити, адже МФК Миколаїв-2 в цьогорічному турнірі значно успішніший і напередодні, судячи з результатів, перебував у значно кращій формі. Інколи господарям доводилося просто витерпіти – зіграти спрощено, відбитися, перебороти. В цьому плані відпрацював у захисті Дубина, а ще він відзначився результативною скидкою на Шаповаленка в епізоді з раннім переможним голом.

Лівий захисник – Андрій Герт (Нива Тернопіль)

За перший тайм Герту ставимо трійку з мінусом – надто легко буковинці розкривали його зону, звідки йшло чимало гострих атак, у тому числі – результативна. Але ще до перерви рахунок було зрівняно, і це саме Андрій реалізував пенальті. А після перерви стрімкий фулбек активно підключався до атак – це на ньому заробили вилучення гості, його ж подачу використав для переможного голу Кисленко.

Центральний півзахисник – Сергій Цой (Кристал)

Черговий потужний матч херсонського капітана. Вже традиційно він вів гру своєї команди, неодноразово задавав вектор атакам своїми передачами та навісами. В надважливий момент зрівняв рахунок прямим ударом зі штрафного. А потім видав хорошу передачу на Апостолюка, який і забив у ворота Чорноморця-2 переможний м’яч.

Центральний півзахисник – Олександр Чернецький (Полісся)

Буча приймала житомирян із бажанням реабілітуватися за поразку в першому колі та перервати серію невдач, яка в Оболоні-2 тривала якраз від часу програшу від Полісся. Але вже в дебюті гості повели в рахунку, коли Чернецький підключився до атаки й використав хорошу від Бринька точно під удар. Надалі Чернецький із Терзі та Боровцем плідно відпрацював у середині поля. Саме звідти пішла й третя результативна атака.

Правий півзахисник – Юрій Соломка (Верес)

Фланговий форвард рівнян у селищі Макарів дав той результат, який від нього очікували – своїми двома голами допоміг Вересу виграти й здобути планові три очки. Саме Соломка, не реалізувавши пенальті, сам вже встиг на добивання, а потім йому вдалося підхопити м’яча на лівому фланзі та виконати несподіваний для воротаря удар із зрізкою точно в ціль. Дубль Юрія тим приємніший, що здійснений при чудовій реалізації.

Атакувальний півзахисник – Тимофій Брижчук (Нива Вінниця)

Брати Брижчуки своїми постійними переміщеннями, дрібною перепасовкою та загостреннями замучили захист Поділля. Часто спинити суперників гості могли тільки з фолом, а цього тільки й треба було команді, яка вміє використовувати стандарти. Після першої подачі Тимофія зі штрафного хмельничани зрізали м’яча в свої ворота, а після другого – кутового – Попов скинув на Маляренка, який забив другий.

Лівий півзахисник – Владислав Шарай (Альянс)

Технічна, швидкісна, ініціативна група атаки Альянсу поставила перед обороною нікопольців чимало складних завдань. Особливо старалися, традиційно, брати Шараї: Станіслав із Владиславом розігралися на коротко, і Влад заробив і реалізував пенальті (це перший гол уже на 3-й хвилині), а потім подачу В.Шарая зі штрафного зрізали в свої ворота гості.

Нападник – Сергій Кисленко (Нива Тернопіль)

Новачок тернополян славиться умінням забивати вирішальні м’ячі, але в матчі з Буковиною він перевершив себе. У першому таймі, коли його команда програвала, Кисленко заробив пенальті (а до того й фантомне, відмінене, вилучення для суперників), неодноразово опинявся на ударних позиціях і в другому таймі таки знайшов нагоду забити переможний м’яч – замкнув навіс Герта ударом головою.

Нападник – Артем Корольчук (ФК Ужгород)

Корольчук вважається найвищим форвардом українського професіонального футболу, але при цьому забиває небагато. Втім, після вдалого відрізку в аматорському ФК Малинськ ужгородський клуб запросив досвідченого нападника якраз заради його бомбардирського хисту. І якщо довгий час від старту сезону Артему це не вдавалося, то восени він почав давати результат. Ось і в матчі проти калушан гренадер відразу кілька разів пробивав по воротах суперників, був корисним при верховій боротьбі та забив після тонкого низового пасу на хід.

Збірна 14-го туру Другої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Тренер туру – Сергій Соловйов (ВПК-Агро)

У Другій лізі (особливо в південно-східній групі) почали оформлятися відриви лідерів – так, трійка найкращих вже відірвалася від інших переслідувачів на відстань 2-3 матчів, а між собою фаворити сезону зберігають невеликі розриви. Таким чином, вага кожного туру величезна, і права на помилку не мають навіть ті, хто ніби як встиг уже дещо наростити очковий гандикап.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер ВПК-Агро із Магдалинівського району Дніпропетровської області Сергій Соловйов. Його підопічні розгромили одного з фаворитів сезону – Гірник (5:1), вигравши стратегічно важливе обласне дербі.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

По-перше, матч у Магдалинівці був важливим із точки зору турнірної кон’юнктури – у випадку поразки ВПК-Агро ризикував відпустити в відрив лідера й поступитися переслідувачам другим місцем. По-друге, вперше після низки домашніх матчів у Новомосковську клуб приймав суперників у рідному районі. По-третє, це був матч дебютантів професіонального футболу проти клубу, який проводить 14-й сезон у ПФЛ. Гості були неабияк мотивовані останніми невдачами, які віддалили їх від прохідних місць вгорі таблиці.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Господарі підійшли до матчу практично в оптимальному складі – винятком є досвідчений центральний захисник Сидоренко (травмованого товариша в основі замінив Логінов). Гостям не могли допомогти двоє захисників – дискваліфікований Фетісов і Сосєдко. В цілому, втрати відчутні, але боєздатність суперників напередодні туру було збережено.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Після досить переконливої виїзної перемоги в Нікополі ВПК-Агро провів три перестановки – Васильєв/Логінов у захисті, Терехов/Дорошенко в півзахисті, Красов/Будняк – на фланзі атаки. Всі три зміни можна вважати успішними, вони безпосередньо позначилися на підсумковому результаті та відображені в гольових ситуаціях.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Тут треба відзначити, що тренерський штаб Сергія Соловйова із відомим за роботою в Першій лізі першим помічником тренера Володимиром Книшем ефективно застосовує відразу кілька тактичних схем. Цього разу, після застосування схеми в 3 центрбеки, це була розстановка 4-2-3-1, яка виявилася незручною для Гірника із його високими флангами та розрідженою опорною зоною. Саме звідти приходило багато атак, після перехоплень ішли розрізні передачі із акцентами на ширину наступу.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це шоста поспіль перемога ВПК-Агро – із загальним рахунком 23:5. Причому, вона тим важливіша, що здобута в матчі із сильним суперником – одним із фаворитів турніру, який залишається у першій п’ятірці. Попри те, що це був лише перший у сезоні матч, проведений на рідному стадіоні (попередні через реконструкцію проводилися в Новомосковську), ВПК-Агро ще не втратив жодного очка вдома. Що, звичайно, свідчить про потужний атакувальний потенціал, налагоджену комбінаційну гру та вміння команди домінувати на полі.

Лауреат 14-го туру в номінації Тренер тижня в Другій лізі:
Сергій Соловйов (ВПК-Агро)
Середній бал — 4,8

Джокер туру – Денис Галенков (Полісся)

Заміни в цьому турі працювали добре. Скажімо, ВПК-Агро в другому таймі розметав Гірник, не в останню чергу, завдяки своєчасному освіженню з лави запасних. А Полісся, яке тривалий час не могло закріпити перевагу над Оболонню-2, тільки за допомоги джокера змогло позбавитися витрати нервів на останніх хвилинах. Це Галенков підтримав другу результативну атаку, яку завершив Терзі, він же забив сам, поставивши крапку в матчі.

Гол туру – Сергій Цой (Кристал → Чорноморець-2)

Цей тур – багатий на події: красивими ударами забивали в матчі ВПК-Агро – Гірник Алексанов і Гвоздевич, прямим ударом із кутового забив Шмигельський, а Соломка виконав прямим ударом із кутового. Але найбільш філігранним виявився удар капітана херсонців. Цитуємо звіт про матч: «Перед самым перерывом лидер гонки бомбардиров Барладым смело пошел на Войтиховского, и хотя защитник убирал мяч, зацепился за него и заработал штрафной. А уж мастер этого дела, герой прошлого тура, Сергей Цой изящным ударом в обвод стенки сравнял счет – 1:1. Шестой гол в чемпионате для капитана».