УЗНАВАЙ ПРО СВОИХ
Публикации
Лента новостей

Верес 3.0
...

Олексій Хахльов та Володимир Мазяр, фото veres.club
Артур Валерко - про незвичайний чемпіонат рівнян, котрі будують фактично третю вже команду упродовж одного історичного сезону.

Ця історія почалася блискавично. 17 березня 2015 року було зареєстровано громадську спілку «Рівненський футбольний клуб «Верес-Рівне», у середині травня почався відбір гравців, а вже через місяць керівництво клубу приймало вітання з отриманням атестату на участь у чемпіонаті України 2015/2016 років серед професіоналів. Однак у всіх казкових історіях обов’язково є тяжке випробування, і для рівненського колективу таким стала неймовірна кадрова текучість. І зараз, коли від цього тижня уже третій головний тренер прийняв керівництво у Вересі, на наших очах буде формуватися третя команда рівнян. Третя за один лише сезон, який все ще триває.

Не вимагайте у Самардака ящика коньяку

Власне, не було б про що говорити, якби влітку минулого року виконком ФФУ під головуванням Павелка не прийняв вольове управлінське рішення. Адже Верес не вступав з іншими клубами у процедуру атестації ще восени 2014-го, клуб започаткував системну роботу уже навесні 2015-го. На той час слабко вірилося, що йому вдасться увійти в професіональний футбол. Не вірив і легендарний футболіст Вереса Богдан Самардак – рівняни смакують історію, що він пообіцяв Наглядовій раді клубу ящик коньяку, якщо Верес допустять до другої ліги.

У підсумку Самардак увійшов до тренерського штабу Буковини, а Верес таки допустили. І тріумфуючі рівняни почали вимагати від Богдана Миколайовича «могорич». І дарма – вони, вочевидь, навіть не зрозуміли, що на їхніх очах трапилося маленьке диво. А Самардак, як і будь-який фахівець, розмірковував правильно, опираючись на футбольні закони. Які, втім, Верес обійшов на правах прецеденту – встигнувши-таки увірватися в сезон 2015/2016 попри те, що не був до кінця сформований колектив, неясною лишалася доля реконструкції центрального стадіону, та й за всіма канонами клуб, який оминув звичну процедуру атестації й не брав участі навіть у чемпіонаті серед аматорів, мав би чекати ще рік.

Зворотною стороною такого стрімкого злету стала відверта неготовність колективу. Хоча ще з весни тренерський штаб під керівництвом місцевого фахівця Філіна активно переглядав потенційних новачків, справжня робота почалася уже під час карпатських зборів. Коли керівництво клубу визначилося із головним тренером.

Верес – бета-версія

Первісний Верес формувався із місцевої та іногородньої молоді. Рівненська преса на той час не дуже ретельно висвітлювала селекцію відродженого клубу. Один лише сайт ерве.юей навів конкретику – сім прізвищ не дуже відомих широкому загалу молодих гравців (із приблизно п’яти десятків переглянутих за те буремне літо).

Серед них – 19-літній воротар Владислав Губа (грав за молодіжну команду Волині), двоє захисників – 21-літній Вадим Поліщук (місцевий, до того грав у нижчих лігах Польщі) та 19-річний Ян Вишинський (пройшов школу столичного ДЮСШ-15), двоє хавбеків – 18-річний Артем Лисюк (хмельничанин зі студентської ліги) та 27-річний Роман Гречка (криворіжець із міні-футбольним досвідом), двоє форвардів – 24-річний Юрій Абатуров (львів’янин зі словацького Вранова) та 22-літній Роман Штогрин (пройшов дубль Волині, грав за першоліговий Авангард).

З-поміж цих хлопців один лише Абатуров потрапив у заявку рівненської команди на сезон. Але, вийшовши на заміну в кубку з Арсеналом-Київ та в чемпіонаті зі Скалою, покинув Верес і у підсумку повернувся до Вранова. По-справжньому команда формувалася не на домашньому селекційному зборі, а вже там, на виїзних заняттях у Карпатах.

123

Верес 1.0. Час Луткова

Олег Лутков приєднався до команди вже у Вижниці. Під час цього збору Верес встиг провести три спаринги – з аматорськими Карпатами (Кути) і два контрольних матчі з Буковиною. Уже на той час у команді було кілька непоганих виконавців, новий наставник привів за собою низку досвідчених футболістів – Гальчука, Дністряна, Шутова, а також молодь, яку знав за своїми попередніми командами.

Особливість роботи Луткова – цейтнот. До старту другої ліги лишалося катастрофічно мало часу, за міжсезоння не вдалося награти бойовий склад. Тому, по суті, кубковий матч з київським Арсеналом виявився черговим «спарингом». Верес його програв, а «каноніри» далі натрапили на Шахтар (можна лише уявити, які цифри відвідуваності були б у Рівному, приїдь туди донеччани). Проти Арсеналу зіграв такий склад: Нагірний, Лазар, Жовтюк, Гальчук, Нікіфоров, Цурупін, Коблюк (Абатуров, 62), Рибалко (Степанчук, 66), Міліщук (Скоцький, 46), Шутов, Лакуста.

Однак з кожним тижнем прибували нові люди, тому з часом склад змінився відсотків на 60. Дехто із тих, хто проводив перший офіційний матч Вереса після відродження, так і залишився епізодичним персонажем. Для порівняння – склад рівнян в останньому матчі Луткова проти Інгульця: Рябой, Білоус, Жовтюк, Дугієнко, Гальчук, Орловський, Поручинський (Скоцький, 60; Каськов, 82), Дністрян, Деревльов (Коблюк, 90), Шутов, Лакуста.

Ту зустріч Верес виграв з рахунком 2:0, однак невдовзі Лутков пішов у відставку. За офіційною версією – через особисті обставини. Неофіційних багато, про них неодноразово говорили і причетні, й непричетні до команди. Відзначимо лише те, що нас найбільше цікавить: у заявці рівнян при цьому головному тренері побувало 38 гравців, шестеро з яких так і не зіграли жодного матчу, а ще 9 з’являлися на полі не частіше п’яти разів. Тобто, 15 футболістів із 38-ми (майже 40%!) виявилися епізодичними персонажами або невикористаним резервом.

1234

Верес 2.0. Час Богатиря

Взимку Верес отримав не лише нового головного тренера (ним став Віктор Богатир, який на той час якраз залишив Інгулець), але й нового спортивного директора (Юрія Панфілова – екс-воротаря Вереса, який пізніше працював у Португалії, Бразилії, Азербайджані та Казахстані). Нове керівництво найбільше запам’яталося тим, що привезло в Рівне бразильців. Нам навіть вдалося ідентифікувати цих хлопців – ними виявилися двоє хавбеків (Лукас Борба із португальського аматорського клубу Пастелейра та Фабіо Енріке із клубу четвертого за рангом бразильського дивізіону – Санта-Катаріна). Ясна річ, «прудконогі абеларди» не залишилися у Вересі. Як не потрапили у заявку і кілька ганців, яких також тримали на олівці.

За час зимового антракту Верес покинуло два десятки гравців, натомість було підписано стільки ж. На жаль, не обійшлося без скандальних ситуацій. Наприклад, Носарєв, вступивши у полеміку з одним із фанів – членів народного клубу, застосував до нього останній аргумент. У підсумку за бійку гравця звільнили з команди. А ще дивною була історія з воротарем Тельновим, захисником Квачовим та хавбеком Білалою. Їх уже підписали й представили, а невдовзі з ними попрощалися. А гравці непогані: Тельнов свого часу пройшов хорошу школу алчевської Сталі, Квачов – Зорі, Білала – Динамо. Останній, до речі, посилив безпосередніх конкурентів – Скалу. А Квачов опинився у Енергії, у якій заграв дуже переконливо.

Та й загалом, після досвідчених «ветеранистих» гравців у Вересі 1.0 новий тренерський штаб серйозно змінив напрям діяльності. Тільки цифри: в одному із останніх матчів осінньої частини сезону середній вік команди Луткова склав 25,3 роки (одна з найстарших команд другої ліги), а у стартових весняних матчах при Богатиреві було вже 23,1 – 23,3 роки. Два роки середнього віку – це велика різниця, яка свідчить, що Верес 2.0 дуже серйозно омолодився.

Звичайно, ми не знаємо досконало, які саме умови пропонувалися потенційним новачкам взимку (за літніми та осінніми звітами клубу, з/п тут не була високою навіть для другої ліги). Однак серед вільних агентів зимового антракту було багато тих, які могли б реально посилити Верес. І Захаревич з Боровиком, які у підсумку опинилися у Арсеналі-Київщині. І Адаменко, котрий вибрав Кристал. І Лугачов з Колоса, і Лазаренко зі Скали, і Мусієнко з Буковини, і Бриль з Інгульця, і Васалатій із Арсеналу-Київ. І – нарешті – Гоменюк із Сталі, місцевий вихованець, якого можна було б просити не завершувати кар’єру (звісно, якби йому здоров’я дозволяло). Але ні – за винятком Мусієнка, нікого іншого із цього переліку не переглядали.

Натомість, навіть серед запрошених залишилися незадіяні – і не лише молоді гравці (ризиковані ставки), а й такі досвідчені новачки, як Пінчук, Юрчук, Малиш (цей взагалі не з’являвся у заявці – може, через рецидив травми, а може – через інші причини). Словом, у кадровому плані Верес 2.0 залишився проектом, а не практичною реалізацією. Що задумували його творці – ми до кінця не зрозуміли. Часу на підготовку у них було достатньо, а от часу, щоб проявити себе – обмаль. І це не було сюрпризом.

22page22

Верес 3.0. Час Мазяра

Що ж отримав у своє розпорядження Мазяр і чому його місія особливо важка? По-перше, звісно, це турнірне положення: четверте місце і –8 очок відставання від лідера Колоса при максимальних завданнях. По-друге, це час призначення – уже пройшла пора заявок у другій лізі і валом понеслися аналогічні процедури в чемпіонаті ААФУ й аматорських першостях областей. Значить, тренерський штаб позбавлений можливості великого кадрового маневру. По-третє, у трьох матчах весни Верес мав слабкий вигляд в атаці та з точки зору фізичної готовності. А цей компонент не нівелюєш за тиждень чи навіть два інтенсивної роботи.

Які плюси нового головного тренера? Передовсім, високий рівень довіри. У попередній своїй команді – дніпродзержинській Сталі – Мазяр сотворив маленьке диво, за два з половиною роки завоювавши срібні медалі другої й першої ліг, вивівши колектив у Прем’єр-лігу. До того ж, Мазяр – майже місцевий (мем тижня – народився в одному роддомі із президентом Вереса Хахльовим). Так що у Рівному його зустрічають гостинно і видають серйозний кредит довіри – у тому числі, й розуміючи, що після попередників йому доведеться перебудовувати колектив прямо по ходу сезону.

Що робитиме Мазяр? Тут неважко спрогнозувати. По-перше, візьме кількох досвідчених новачків – причому, крайнім захисником Зозулею, універсальним хавбеком Волошиновичем і крайнім форвардом Панфіловим справа не обмежиться. Так як перші двоє зиму провели в Говерлі, але опинилися у числі тих, кого ужгородці не змогли підписати, спрогнозуємо й появу інших закарпатських кандидатів (захисника Єлісєєва, півзахисника Озарківа). А ще вірогідніше – когось із тих, кого Мазяр міг запримітити у перші лізі (в останній версії таблиці переходів від нашого сайту – всі можливі варіанти). Звісно, не можна забувати й про Сталь – тож потенційні новачки будуть і серед колишніх підопічних Володимира Івановича по Дніпродзержинську (причому, говоримо не лише про останній сезон).

Хто потрібен Мазяру? Однозначно – забивний форвард. Однозначно – крайні хавбеки (навіть з урахуванням того, що цю позицію може закрити Волошинович). Імовірно – опорники й крайні захисники. Якщо раптом випливе якась досвідчена кандидатура рангу Мартищука, Погорілого чи Шеремети – це може бути й воротар. Загалом, спрогнозуємо таке число новачків – 3-5. Було б і більше, якби не зачинене трансферне вікно. Не забуваймо: нині можна дозаявляти лише вільних агентів, які отримали такий статус до кінця березня (заграні на аматорському рівні та звільнені за останні два тижні вже не підійдуть).

Які перспективи Вереса на даний момент? Команда програє потенційним конкурентам у зіграності та функціональній готовності. Однак на її стороні – емоційний підйом від призначення нового головного тренера й імовірні дозаявки. Ще можна змінити головні больові точки, та й у світлі того, що УПЛ зачерпне із першої ліги більше, ніж одну заплановану команду, можливі додаткові варіанти й для лідерів другої ліги. Не забуваймо: на початку цього шляху рівняни поставили перед собою амбітне завдання: за п’ять років Верес має потрапити до Прем’єр-ліги. Мазяр уже долав цей шлях, причому, навіть «екстерном»…Добавить комментарий
Читайте также
18 февраля, 8:31
3740
14
18 февраля, 8:31
16 февраля, 16:23
729
16 февраля, 16:23
15 февраля, 11:47
946
2
15 февраля, 11:47
Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?