«Якби прибули на пару хвилин пізніше – вже б не було кого рятувати». Екс-гравець Ниви — про роботу в поліції

...

Сандрік Мдінарадзе розповів Sport Arena про професію патрульного поліцейського.

«Якби прибули на пару хвилин пізніше – вже б не було кого рятувати». Екс-гравець Ниви — про роботу в поліції

Сандрік Мдінарадзе, фото з особистого архіву

Все було, як у поліцейському серіалі – телефонний виклик, побутовий інцидент, ножове поранення. Наприкінці денної зміни «копи» вирушили на виклик, де бійки не було, але після спроби суїциду чоловік стікав кров’ю. Лейтенант роти 2 батальйону 1 Управління Патрульної Поліції міста Тернопіль Олександр Мдинарадзе кинувся йому на допомогу, обеззброїв, щоб не дати йому позбавити себе життя, а потім затиснув небезпечні рани на шиї. І так тримав, поки не прибула швидка медична допомога.

Як виявилося пізніше, патрульний врятував нещасному потерпілому життя. І це лише одна із численних історій у щоденній роботі лейтенанта Мдинарадзе. Колишнього футболіста тернопільської Ниви, який відбігав за цю команду в ПФЛ 50 матчів, забивши 1 мяч.

— Олександре, ось цей випадок, який трапився з вами цієї зими – це рідкість чи робота патрульного не дає нудьгувати?

— Якщо чесно, цікавих випадків було багато: як веселих, так і не дуже. Наприклад, одного разу викликала поліцію старенька бабця, якій була потрібна допомога. Коли ми приїхали та спитали, що сталось – вона говорить, що поруч з нею завжди сім духів, які заважають їй жити…

Також із цікавого можу пригадати, як невідомий чоловік із сокирою в руках зайшов в квартиру до іншого чоловіка та хотів нею вдарити. Останній зміг втекти з квартири і викликав нас. Приїхавши, ми побачили, що двері були закриті зсередини. Спільно із працівниками МНС розпиляли їх, залетіли всередину і затримали чоловіка.

Або, пригадую, як їхали на сімейне насильство, а коли приїхали – почули, як за дверима стару жінку почав бити її син. Ми відразу ж зламали двері, зайшли в квартиру і затримали чоловіка. Можливо, якби прибули на пару хвилин пізніше – вже б не було кого рятувати…

— Що серед викликів було найбільш неочікуваним?

— Щось неочікуване буває дуже рідко, оскільки коли їду на виклики – очікую найгіршого, і коли так стається, то, в принципі, до цього готовий. Мабуть, винятком було, коли ми їхали на бійку в квартирі. Приїхавши, бійку цю розборонили. А під час спілкування з учасниками – один з чоловіків тихенько вийшов на кухню… Я одразу ж пішов за ним і, зайшовши, побачив, як той схопив ніж і почав кричати, що всіх поріже! Тоді на кухню зайшов напарник, і через секунду чоловік вже лежав на землі.

— Чи вплинув футбол на вашу службу?

— Футбол взагалі зіграв дуже велику роль у моєму житті. Працездатність, терпіння і дисципліна – все це загартовувалось в спорті, а перенеслось в роботу в поліції. Також завдяки футболу свою юність я провів на тренуваннях, а не в поганих компаніях невідомо де…

— Як напарники ставляться до того, що ви – екс-футболіст?

— На те, що я грав у футбол, у поліції ніхто особо не звертає уваги. Тим більш, грав я тільки в місцевій команді, Нива (Тернопіль), тому не всі знають про те, хто там грав і на якій позиції. Частіше прості люди, до яких я приїжджаю, впізнають мене через футбольну кар’єру.

— У поліції у вас постійний напарник?

— Ні, вони в мене дуже часто міняються. Хоча, були певні періоди, коли мене ставили з одною людиною. Але, на жаль, їх переводили в інші відділи, а я продовжив нести службу на вулицях.

— А чи знайомі з іншими футболістами-патрульними?

— Так, щоб особиливо когось знати – ні. Але в нашому управлінні є колишній футболіст, який раніше займався футболом професійно. Це Степан Клекот, екс-гравець ФК Тернопіль. Як футболіст, так і патрульний він – дуже хороший. Більше, на жаль, не знаю нікого.

— Чи слідкуєте за футболом? Які команди улюблені?

— За футболом слідкую, оскільки це – мій улюблений вид спорту. Лондонський Арсенал, Динамо (Київ) і Нива (Тернопіль) – мої улюблені клуби, за якими я часто спостерігаю і стараюсь не пропускати їхні ігри!

— Не виникає бажання повернутися?

— Бажання повернутись інколи є – коли пригадую емоції перед іграми, виїзди, атмосферу в команді, радість після виграного матчу. Але, разом із тим, пригадуєш, скільки проблем в українському футболі… Скільки тренерів, які думають, що вони вміють тренувати, а насправді тренування схоже на урок фізкультури… Відсутність інфраструктури… Одразу ж бажання кудись зникає.

— Спортивну форму якось підтримуєте? Можливо, захоплюєтесь чимось ще?

— Стараюсь підтримувати форму в тренажерному залі. Щодо футболу, то в нашому Управлінні є футбольна команда, якою ми беремо участь в різних змаганнях в області – завжди займаємо високі місця. Також збираємось, щоб просто побігати раз в тиждень між собою. З інших видів спорту, які мені подобаються, можу виділити також баскетбол. У хорошу погоду з друзями любимо збиратись, щоб пограти.

— На завершення запитаємо, як справи у вашого батька – колишнього президента Ниви Автанділа Мдинарадзе? Чи можливе його повернення до футболу?

— У батька, слава Богу, все добре. У футбол вертатись він поки не планує – думаю, зараз у нього є інші справи.
Sport Arena запустила блоги. Общайтесь, обсуждайте, спорьте.

Источник: Sportarena.com

Добавить комментарий
Читайте также
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?