Sportarena

Юрій Крафт: «На зборах Буковини працює 35 гравців»

Легендарний буковинський дитячий тренер Юрій Крафт, який очолив Буковину, що вилетіла до Другої ліги, розповів Sport Arena про підготовку команди до нового сезону.

Юрій Крафт: «На зборах Буковини працює 35 гравців» - Вторая лига Украины

Юрій Крафт (ліворуч) з одним зі своїх іменитих вихованців, Денисом Олійником, sportbuk.com

У футбольному клубі Буковина (Чернівці) – суттєві зміни. Президент клубу Сергій Гринюк оголосив, що залишає свій пост. Буковиною надалі буде займатися міськрада. А проводить збори команда під керівництвом відомих місцевих тренерів, які багато років працюють з молоддю в місцевій ДЮСШ – Юрія Крафта та Віталія Куниці.

Остання подробиця особливо важлива, адже формувати оновлений склад Буковина буде вимушена винятково з місцевих молодих гравців. Зважаючи на матеріальну скруту та тяжкий процес передачі клубу від одних управлінців до інших, міжсезоння для чернівецької команди виявилося напрочуд непростим. Про всі деталі підготовки клубу, який вилетів із Першої ліги до Другої, ми розпитали головного тренера Буковини Юрія Крафта.

– Юрію Рудольфовичу, Буковина – один із тих клубів, про підготовку яких найменше інформації. Розкажіть, будь ласка, як переживає клуб це літо.

– Наша команда не має президента. Тож переживаємо безгрошів’я й комплектуємося суто місцевими вихованцями. Збори почали 26 червня у Чернівцях. Встигли провести два учбово-тренувальних матчі між собою. На зборах знаходиться 35 чоловік, тож проводимо селекційну роботу досить активно.

– До спарингів із суперниками свого рівня справа ще не доходила?

– Якраз сьогодні маємо намір зіграти два контрольних матчі з Поділлям – двома складами (о 16-й і 18-й годинах). Більше спарингів не плануємо, далі будемо готуватися безпосередньо до старту сезону.

– Хто входить у ваш тренерський штаб?

– Він ще не повністю укомплектований. Наразі працюємо з Віталієм Куницею – разом закриваємо усі позиції. Ситуація досить складна, незрозуміла – хто президент? Які у нас будуть фінанси? Які завдання будемо вирішувати? Але працювати потрібно вже зараз, тому формуємо склад, стараємося щось награти, щоб команда увійшла у сезон хоч трохи підготовленою.

– Доводилося чути такі прізвища, як Сивка, Найко, Королянчук. Хто іще присутній на зборах команди із тих, хто хоча б мінімально знайомий з рівнем професіонального футболу?

– Раца, Бойчук, Геник, Шишигін.

– Не почув жодного воротаря…

– Йде процес перегляду. Маємо місцевого воротаря Миколу Гоменюка, а ще переглядаємо двох голкіперів.

– Нікуди не подінешся від питання фінансів. Чи є на сьогодні визначеність щодо того, хто спонсоруватиме команду, хто вестиме її безпосереднє керівництво як господарник?

– Немає. Можу сказати, що місто повністю взяло під свій патронат нашу команду. Фінансування вестиметься через управління фізичної культури.

– Тобто, принаймні, такий мінімум, як заявковий внесок, вдасться заплатити й команда продовжить виступи?

– Так. Заявковий внесок, харчування, мінімальні зарплати – тобто, є можливість робити те, щоб зберегти команду в професіональному футболі.

– У першому попередньому раунді Кубка України легенди нашого футболу Олег Кузнєцов й Олександр Головко витягнули Буковині такого суперника, як СК Дніпро-1. Задоволені?

– Ні. Буде далека дорога, по цій спеці це особливо тяжко. Хотіли б, звісно, суперника, до якого було б ближче їхати.

– У такому випадку, напевно, ви дуже вдоволені новим форматом Другої ліги ПФЛ з розділенням на дві групи за географічним принципом?

– Ось тут згоден: це справді дуже доречно для таких команд, як наша.

– Як сприймаєте проект реформи професіонального футболу, який ініціює ФФУ?

– Це позитивне зрушення. Сподіваюся, Друга ліга як така збережеться (маю на увазі всі нинішні команди). А можливу лібералізацію вимог схвалюю. У нас в Україні нині весь футбол навряд чи відповідає професіональному рівню, тож Друга ліга має бути напівпрофесіональною – напіваматорською.

– Багато вихованців буковинського футболу (зокрема, й ваших особисто) пограли на найвищому рівні, тож, ясна річ, вболівальники дуже сподіваються, що хоча б наприкінці кар’єри вони повернуться на батьківщину. Минулого сезону очікували Гунчака, Керчу (допоки він не відбув у Канаду), більш молодого Ілюка. Весь час говорили і про повернення Платона. Нині сподіваєтеся на допомогу таких майстрів?

– З усіма такими іменитими вихованцями буковинського футболу ми ведемо переговори, всіх запрошуємо до співпраці. Двері ФК Буковина відкриті для таких гравців – ми раді будемо їх бачити, сподіваємося, що у тяжкий для клубу час їхній досвід допоможе молоді розвиватися на позитивних прикладах. До слова, ветерани нас постійно підтримують. Той же Мигалатюк телефонував, цікавився нашими справами. З Гунчаком ведемо переговори – якщо він має здоров’я й бажання допомогти нам у якості граючого тренера, ми б із задоволенням звернулися до нього з таким проханням.


Добавьте «sportarena.com» в свои избранные источники Google News (просто нажмите звездочку)

Источник: Sportarena.com

Рейтинг букмекеров
#букмекерописаниебонусоценкасайт
1 Фаворит обзор 15 000₴ + 300 FS
5
РЕГИСТРАЦИЯ
Или аккаунт Sportarena