Sportarena

Запоріжжя, Кривий Ріг, Калуш і всі-всі-всі. Хто може поповнити Другу лігу?

Sport Arena розбирає наявну інформацію стосовно потенційних новачків професіонального футболу України.

Запоріжжя, Кривий Ріг, Калуш і всі-всі-всі. Хто може поповнити Другу лігу? - Вторая лига Украины

Ярослав Смілянський, Sport Arena, за активної участі Артура Валерка

Із 22 учасниками Друга ліга вперше в історії зрівнялася із довоєнними показниками за кількістю учасників і навіть перевершила показники перших років незалежності. Наявність таких клубів, як Металіст-1925, СК Дніпро-1 та ФК Дніпро, дозволила побити історичний рекорд із відвідуваності Другої ліги, а розділення на дві групи дає додаткові аргументи для вступу клубів із віддалених регіонів України, які раніше скаржилися на тривалі та затратні виїзди.

Тож хто претендує на приєднання до Другої ліги сезону 2018/19? І скільки клубів можуть претендувати на це за регламентом? Про все це – в нашому дослідженні. Sport Arena зібрала інформацію стосовно потенційних учасників професіональних змагань та розібралася, що чекатиме їх в атестаційному процесі.

Читайте також:
Ромни, Закарпаття, Херсон і всі-всі-всі. Хто може поповнити Другу лігу? Перша частина нашого огляду з правилами гри та трьома потенційними новачками.

У другій частині текстового серіалу – МФК Металург (Запоріжжя), Гірник (Кривий Ріг Дніпропетровської області), Нива (Теребовля Тернопільської області), Чайка (Петропавлівська Борщагівка Київської області), ФК Калуш (Івано-Франківської області), Яруд (Маріуполь Донецької області).

МФК Металург (Запоріжжя)

Рік заснування: 2017
Директор: Лупашко Максим Володимирович
Головний тренер: Шаповалов Володимир Петрович
Тренер: Лучкевич Ігор Валерійович
Стадіон: Славутич-Арена (Запоріжжя)
Хто вони зараз: 3-4 місця в Групі 3 Чемпіонату ААФУ, володарі Кубка Придніпров’я 2018 року

Перша спроба відродити запорізький Металург породила низку рекордів Другої ліги – новий ФК найбільше пропускає, зазнає найбільше розгромних поразок, грає з номінальним воротарем в полі. Інший Металург – муніципальний міський клуб. Його появу анонсував мер Запоріжжя, в клубі впевнені, що вихід в Другу лігу – лише один із кроків на великому шляху.

За наявними даними, вже зараз в клубі умови на рівні професіоналів – збережено тренувальну базу й академію, клуб потихеньку збирає молодих власних вихованців, яких перехопили було конкуренти. Так, після виступів у дублі Динамо повернулися Ігнатьєв та Сарапій – особливо талановиті гравці. Із Зорі вдалося повернути Корохова. Із Авангарду повернувся Стефурак, кинувши Першу лігу. Із Полісся – Данюк. Із Чорноморця вже зараз повертаються Отрошко і Кузнецов (екс-гравець юнацької збірної, яка прогриміла в світі під керівництвом Петракова). Нарешті, Олексій Годін повертається на всеукраїнський рівень після всіх травм.

Колектив боєздатність доводить як у чемпіонаті, де має всі шанси не тільки виконати норматив для підвищення у класі за спортивними показниками, а й вийти у фінальну першість, так і в зимових турнірах. Граючи на місто та на Кубок Придніпров’я МФК Металург показав, що готовий вже кидати виклик професіоналам.

Вердикт оптиміста: в принципі, все у них є – стабільне фінансування, великий стадіон (а там МФК Металург збирає по 5-6 тисяч навіть на аматорські матчі), непоганий склад із цікавими гравцями. Але без посилення важко буде прогриміти в Другій лізі, як це зараз вдається СК Дніпро-1 чи Металісту-1925.

Вердикт песиміста: черговий бюджетний футбольний клуб у наш складний час – потихеньку український футбол набуватиме не найприємнішого іміджу та піару.

Що самі кажуть про атестацію: «З нашої команди нині йти гріх – хіба що в Прем’єр-лігу. У нас пристойні умови – граємо на центральному міському стадіоні, зберегли дитячо-спортивну школу й базу на Великому Лузі. Нас підтримує міська влада. Муніципальний футбольний клуб має фінансування з міського бюджету. Створюються всі умови, щоб відродити футбол. Причому вихід у Другу лігу – це лише одна із сходинок: клуб планує йти далі й далі, щоб досягнути того рівня, який був у Запоріжжя футбольного років п’ять, десять, двадцять тому» (головний тренер Володимир Шаповалов в інтерв’ю ААФУ).

Світлина від МФК "Металург" Запоріжжя.
facebook.com/mfcmetalurg
ФК Гірник (Кривий Ріг)

Рік заснування: 1925
Президент: Караманіц Костянтин Федорович
Головний тренер: Приходько Геннадій Миколайович
Стадіон: Шахта Жовтнева (Кривий Ріг)
Хто вони зараз: 5 місце в Групі 3 Чемпіонату ААФУ

Влітку 2016 року Гірник посів шосте місце у Першій лізі, після чого абсолютно несподівано знявся із ПФЛ, хоча перед новим сезоном розглядався як міцний претендент на п’ятірку кращих, а в перспективі – й на медалі й підвищення у класі. Утім, на відміну від більшості подібних випадків, клуб не зник, а «законсервувався». Керівництво, треба віддати йому належне, зберегло тренерський штаб, академію, інфраструктуру.

Гравці спершу розбіглися, але потім місцеві повернулися. Таким чином, зараз Гірник – досить міцний колектив. Під керівництвом Приходька не один рік грають Андрій Григорик, Ігор Бука, Сергій Гвоздевич, Андрій Голуб. До них потихеньку долучається молодь – із Другої ліги вдалося повернути Андрія Шмата та Ігоря Ярового. Перебуває в розташуванні команди і воротар Данило Кучер, який із Дніпра не захотів переходити в іспанський Альбасете.

Єдина проблема, з нашої точки зору, центральний криворізький стадіон ризикує не отримати можливості проводити матчі всеукраїнського рівня. Але на попередньому своєму стадіоні Гірник колись грав собі на Другу лігу й горя не знав. І не в цьому проблема. Жаль, що майже дворічна пауза спинила ходу криворіжан і змусила починати все спочатку. Місто, яке колись бачило Прем’єр-лігу й єврокубки, скучило за футболом.

Вердикт оптиміста: зберегли все найкраще, продемонстрували, що клуб життездатний.

Вердикт песиміста: синдром раптового зняття з турніру – річ, від якої ніхто не застрахований.

Що самі кажуть про атестацію: «Подали документи на проходження атестації. Наш президент озвучував бажання повернути Гірник на професіональний рівень. Костянтин Федорович вважає, що таке місто, як Кривий Ріг, заслуговує бути представленим серед професіоналів. Тож нині наш клуб спробує повернути переможні традиції нашому місту» (головний тренер Геннадій Приходько в інтерв’ю ААФУ).

fcgornyak.dp.ua
ФК Нива (Теребовля Тернопільської обл.)

Рік заснування: 1990
Президент: Никеруй Степан Степанович
Головний тренер: Козак Назар Ярославович
Стадіон: Колос (Теребовля)
Хто вони зараз: 6 місце в Групі 1 Чемпіонату ААФУ, не втративши жодного очка, виграли Першу лігу Тернопільщини

Команда із досить потужним спонсором – агрокомпанією – має можливості для розвитку. Єдине – це бич більшості Західної України – бракує якісних тренувальних полів, повномасштабної синтетики. Над цим доведеться працювати – благо, Теребовля виграла тендер регіонального розвитку на побудову тренувальної бази. Упродовж найближчих років Нива сподівається отримати прекрасну інфраструктуру. Але ж атестація йде зараз…

Щодо команди, то по ходу сезону досвідчений Ігор Яворський залишив пост головного тренера, з командою працюють її старожили Козак і Сороцький. Колектив досить домашній – двоє синів президента, двоє синів тренера. Багато хлопців (як ті ж Роман Гаврилюк, Святослав Дзядикевич, Сергій Полянчук, Тарас Червонецький) не так давно грали в ПФЛ за тернопільські команди.

Загалом, Тернопільщина ніби й регулярно бере участь у всеукраїнських турнірах, але для тої ж Теребовлі Друга ліга може стати подією року. Якщо клуб туди проб’ється, якщо вдасться налагодити інфраструктуру, відвідуваність підніметься, буде ажіотаж, можна буде задіяти місцеву молодь.

Вердикт оптиміста: вперед, самобутня командо!

Вердикт песиміста: інфраструктура має крокувати в ногу з командними результатами.

Що самі кажуть про атестацію: «Будемо реалістами – відставання від лідерів Групи 1 справді дуже велике. Перша частина чемпіонату вийшла провальною. Наше завдання – посісти хоча б четверте місце. Ми вже подали заявку на атестацію під Другу лігу, тому націлюємося й на професіональний футбол. Тож до новачків серйозні вимоги, бо хочемо, щоб вони нам допомогли й надалі» (головний тренер Назар Козак в інтерв’ю ААФУ).

Світлина від ФК НИВА Теребовля.
facebook.com/nyvaterebovlya
ФК Чайка (Петропавлівська Борщагівка Київської обл.)

Рік заснування: 1976
Президент: Нігруца Олександр Петрович
Головний тренер: Кретов Анатолій Вікторович
Тренер: Богодєлов В’ячеслав Павлович
Стадіон: Козак-Арена (Петропавлівська Борщагівка)
Хто вони зараз: 6 місце в Групі 2 Чемпіонату ААФУ

Досить потужний аматорський клуб, дворазовий володар Кубка ААФУ, неодноразовий призер обласних турнірів. Мають плани щодо розвитку інфраструктури та дитячо-юнацького футболу. Взимку створили молодіжний склад. Провели повне перезавантаження тренерського складу. Суттєво перебудують склад.

Керує Чайкою депутат облради та перший заступник голови Київської обласної федерації Олександр Нігруца. Розвиває борщагівський футбол не перший рік, за цей час Чайка здобула чимало титулів і встигла заграти багатьох досить відомих на всю Україну гравців. Про бажання здобути професіональний статус тут говорять давно. Раніше трішки заважали особливості конструкції стадіону, але, повторимося, клуб не спиняється в розвитку інфраструктури.

Вердикт оптиміста: довели свій клас перемогами на аматорському рівні, омолодилися, провели зміну поколінь. Чому б ні?

Вердикт песиміста: можуть виникнути питання по атестації – інфраструктура передовсім.

Що самі кажуть про атестацію: «Стратегічна мета – перейти на професіональний рівень. Причому, мріємо, щоб у Другій лізі за нашу команду грали ті хлопчики, які пройшли школу Чайки. Ми підтримуємо не лише дорослих, а й дитячо-юнацький футбол» (президент Олександр Нігруца в інтерв’ю ААФУ).

ФК Калуш (Івано-Франківська обл.)

Рік заснування: 1947
Президент: Білецький Андрій Ігорович
Головний тренер: Малик Василь Іванович
Стадіон: Хімік (Калуш)
Хто вони зараз: 7 місце в Групі 2 Чемпіонату ААФУ, 11 місце в обласному чемпіонаті

За підтримки мерії та місцевого бізнесу, Калуш мріє повернутися на професіональний всеукраїнський рівень. Показники нібито не вражають, але треба враховувати, що: а) в Аматорському чемпіонаті від групи лідерів команда відстає на пару очок, б) в Обласному чемпіонаті може грати молодь, адже графіки із загальнодержавними змаганнями часто співпадають.

Взимку Василь Малик змінив Степана Матвіїва на посту головного тренера. Проводяться серйозні збори з участю в Меморіалі Юста, переглядається наявний кадровий потенціал і можливі новачки. Відомо, що до команди приєдналися кілька гравців, знайомих тренеру по спільній роботі в друголіговій Скалі (Стрий). Якою буде оновлена команда, побачимо уже в квітні – ближче до старту залишку чемпіонату.

Вердикт оптиміста: колектив вимальовується бойовитий, ніби є підтримка місцевої влади.

Вердикт песиміста: можуть виникнути питання по інфраструктурі, а також по виконанню спортивного принципу – турнірне положення складне.

Що самі кажуть про атестацію: «Бажання вийти на професіональний рівень є. Вивчаються документи. ФК Калуш – в атестаційному процесі. Постійно тримаємо контакт з нашим директором, який працює в цьому напрямку, працює над створенням цілої піраміди з дитячо-юнацьким футболом та належною інфраструктурою» (головний тренер Василь Малик в інтерв’ю ААФУ).

Світлина від ФК "Калуш".
facebook.com/fckalushcom
ФК Яруд (Маріуполь Донецької обл.)

Рік заснування: 2007
Президент: Ярошенко Олександр Олександрович
Головний тренер: Єсін Дмитро Олександрович
Стадіон: Азовець (Маріуполь)
Хто вони зараз: 7 місце в Групі 3 Чемпіонату ААФУ, бронзові призери чемпіонату міста

Тренерський досвід володаря Кубка України Дмитра Єсіна виходить наразі успішним – бойовита команда із такими ветеранами, як Сергій Грибанов, Артем Савін, Володимир Киликевич, регулярно в призерах міських змагань, а також потихеньку освоюється на всеукраїнському рівні.

Що цікаво, клуб активно збирає молодих хлопців, які не пройшли в ФК Маріуполь, але мають гарну школу, виступали в молодіжній та юнацькій першостях УПЛ. В цьому також місія Яруда – дати другий шанс маріупольській молоді, а там насправді досить самобутній міський футбол, де любителі УПЛ та ПФЛ можуть побачити багато знайомих імен.

До Другої ліги Яруд прагне, вже знає, де гратиме домашні матчі (старенький Азовець колись був домом маріупольського Металурга – до зведення стадіону Іллічівець). Але процес, наскільки розуміємо, не форсує, розвиваючись поступово.

Вердикт оптиміста: цікавий проект, може розкрити призабуті імена, соціальна місія очевидна.

Вердикт песиміста: будуть проблеми з тим, щоб посісти місце для підвищення в класі, щодо іншого – почуємо в розпал атестації.

Що самі кажуть про атестацію: «Наш клуб проходить атестацію під Другу лігу, хочемо вийти на професіональний рівень. Тому плануємо співпрацювати за договором ще й із футбольним клубом Азовсталь – це й академія, і наша тренувальна база буде. Розуміємо, що за місяць-два це все не робиться – потрібен час і серйозний підхід до справи, щоб побудувати справжній футбольний клуб сучасного типу» (головний тренер Дмитро Єсін в інтерв’ю ААФУ).

Світлина від ФК ЯРУД.
facebook.com/1320900481325115

Ставки на спорт от лучших букмекеров, регистрируйтесь и забирайте бонусы.

Источник: Sportarena.com

Рейтинг записи: 12345


Рейтинг букмекеров
#букмекерописаниебонусоценкасайт
1 Фаворит обзор 10 000₴ + 300 FS
5
РЕГИСТРАЦИЯ
2 Vbet обзор до 150 000₴ + 500 FS
4.7
РЕГИСТРАЦИЯ
Или аккаунт Sportarena