Андрій Тотовицький: Міг повертатися в Кортрейк, але наразі можливість працювати в Десні із Рябоконем для мене прийнятніша

...

Новачок «сіверян» двома ранніми голами в матчі з екс-одноклубниками із ФК Маріуполь задав тон розгромній перемозі Десни.

Андрій Тотовицький: Міг повертатися в Кортрейк, але наразі можливість працювати в Десні із Рябоконем для мене прийнятніша

Андрій Тотовицький, фото - fcmariupol.com

Замалим не рік цей самобутній 27-річний атакувальний півзахисник пропустив через травму. Далі, до певної міри, все довелося починати від початку – відновлення, пошук нової команди, здобуття авторитету в ній. Зате після тривалого очікування повернення Андрія Тотовицького виявилося напрочуд ефектним.

Спершу разом із новими одноклубниками він дав бій своїй колишній команді – Шахтарю (там чернігівці, навіть мінімально програвши, заслужили компліменти за свою гру). А в другому офіційному матчі за Десну новачок оформив дубль, посприявши розгромній перемозі над ФК Маріуполь – клубом, за який колись Тотовицький також досить успішно грав.

«Про суперників і їхні невдачі не люблю говорити. Все буде вирішуватися в очних матчах»

– Кажуть, про те, чи гравець адаптувався у своїй новій команді, судять, зокрема, й за стандартами. Якщо так, ваші два походи на кутові Кузика можна вважати доказом, що ви влилися в цей колектив?

– Справді, за пару днів до матчу з маріупольцями наші тренери акцентували увагу на стандартах. Хоча, звичайно, ці моменти не пройшли й без долі везіння…

Андрей Тотовицкий
Фото — acebook.com/desnafc

– У колективі, де ви опинилися цієї зими, маєте чимало знайомих по попередніх командах і вікових збірних?

– Безперечно. Це і Влад Калитвинцев, і Філ Будковський, і Саша Філіпов… З кимось по збірних знайомий, з кимось у хороших стосунках ми ще задовго до мого переходу в Десну. Як оцінюю це? Дуже позитивно. Коли є добрі друзі в новій команді, легше і влитися в колектив, і діяти на полі.

Читайте також: Динамо скатывается, Шахтер тормозит: итоги 20-го тура Favbet Лиги

– Дубль як вирішальний вклад у розгромну перемогу 4:0 – це дуже непогано для лише другого офіційного матчу після тривалої перерви. На скільки відсотків оціните свою нинішню готовність?

– Всі знають, що я багато часу пропустив через тяжку, неприємну травму. Але з кожною грою я стаю все кращим. Думаю, наближаюся потихеньку до оптимальної форми.

– Олександр Рябоконь – новий тренер у вашій футбольній біографії. Які він ставить вимоги та завдання перед атакувальним півзахисником, який вміє й особисто завершити атаку?

– Він каже, що я можу грати більш вільно, тож дію більше як другий нападник. Тренери мене більш звільняють від оборонних дій, дають можливість працювати попереду. Розумію, що це більше аванс, відповідальність. Тому маю працювати попереду так, щоб виправдовувати довіру.

– Перейшовши в Десну, застали команду, де можуть використати ваші найкращі уміння? Чи, навпаки, спостерігаєте, як м’яч над головою літає?

– До речі, дійсно – ще коли Шахтар два роки тому грав із деснянцями вперше, я тут у Чернігові звернув увагу, що ця команда грає в хороший футбол. Мене приємно вразило, що, на той час, новачок Favbet Ліги вміє гарно комбінувати, тактично грамотно й суворо грає.

– Всього два тури в чемпіонаті, а у нас уже стільки сенсацій. Пораділи деяким із них?

– Та, чесно кажучи, не люблю про суперників говорити. У нас будуть очні зустрічі – от там і буде все вирішуватися.

– Вам цікава нинішня формула проведення УПЛ, коли з деякими суперниками по чотири рази на рік доводиться зустрічатися?

– Можливо, краще було б у три кола грати. Але, загалом, колишній чемпіонат з великим задоволенням пригадується.

Андрій Тотовицький, fcmariupol.com

– Нинішня Favbet Ліга – яка вона? Якщо порівнювати з ситуацією річної давнини, 5-річної або часу, коли ви починали?

– Звісно, з тим хорошим часом, коли я починав, важко порівнювати – в 2012-2013 роках рівень був дуже сильним. Але не хочеться бути песимістом – мені все-таки здається, що з кожним роком наш чемпіонат все ж стає трішечки кращим, ніж був. Ще пару років – і все буде добре.

«Чернігів вразив – навіть після Донецька та Кортрейка»

– На оптимістичний лад налаштовує й сама Десна. Передовсім, має вболівальників. А також демонструє найкращі результати за свою тривалу історію, в якій були великі імена.

– До речі, згоден. Атмосфера в клубі й місті дуже приємна, спортивна. На наш матч із ФК Маріуполь прийшло десь 3,5 тисячі глядачів, а за підтримкою – наче 10 тисяч. Так, Десна підняла планку очікувань у першій частині сезону. Тож вболівальники чекають від нас нових досягнень.

Читайте також: Клуб не может запретить играть арендованному футболисту. Это норма УЕФА и ФИФА

– Чернігову, здавалося б, важко здивувати після Донецька, Кортрейка та інших міст, де вам доводилося грати…

– А от якраз-таки місто дуже приємно здивувало: Чернігів навіть зараз, у не найкращу погоду, радує дуже якісними дорогами, чистотою, акуратністю. Причому, це не тільки про центр мова – все місто ошатне й приємне для перебування.

– Коли вперше дізналися про чернігівський варіант і перед якими вибрали Десну?

– До того, як агент зателефонував із пропозицією перейти в чернігівський клуб, була можливість, наприклад, повернутися в Кортрейк. Але я хотів залишитися в Україні й отримати, нарешті, стабільну ігрову практику. Тому вдячний Десні, що тут повірили в мене й дали можливість грати. Приємно було, коли зателефонував і особисто Олександр Рябоконь. Після такої зустрічі в клубі, гарного прийому я задоволений, що зробив правильний вибір.

– Невже в Кортрейк не захотіли через попередній досвід, чи нецікаво було в ігровому плані?

– Мені-то подобається бельгійський чемпіонат. Коли я там був, мені дуже подобалося там грати – нема такої силової боротьби, більше комбінаційного футболу. Але у мене дружина вагітна другою дитиною, тож наразі вирішив за краще для себе грати за команду на батьківщині, яка бореться за медалі й єврокубки, аніж їхати за кордон без таких амбітних турнірних завдань.

– Макаренко, з котрим (як і з Будковським) ви маєте Кортрейкське минуле, в підсумку з Андерлехту повернувся в цей клуб. Знаючи Євгена, все вірно зробив?

– Ми з ним періодично спілкуємося – у нього також складна ситуація, давно не грав. Не хочу сказати, що Кортрейк – погана команда, це гідний учасник сильного бельгійського чемпіонату. Але Макаренко заслужив на ігрову практику, це зараз дуже важливо для нього.

Андрій Тотовицький (зліва), Photo News

– Всі ми пам’ятаємо ваші стандарти, в тому числі – й «сухий лист», але й розуміємо, що в новій команді ще треба завоювати репутацію. Коли вам в Десні довірять виконувати штрафні та кутові?

– Тут прекрасний підбір футболістів із хорошим ударом, спершу на тренуваннях треба довести своє право бити. Поки що я не підходжу – адже є і Калитвинцев, і Кузик, і багато інших талановитих хлопців. Але скоро буду починати підходити до м’яча:)

«Щоб відновитися, по 5-6 годин проводив у тренувальному залі»

– Яка саме травма так надовго вибила вас із гри?

– Я розірвав литковий м’яз там, де він йде в сухожилля. Неприємна травма.

Читайте також: СУПЕРяга: міг перейти в Динамо раніше, мав задатки плеймейкера, реалізувався поки на 20%

– Поки йшло відновлення, як тримали себе в бойовому тонусі?

– В моральному плані було дуже тяжко. Тривалий час без футболу, та ще й відновлення йшло трішки не за планом. Було психологічно важко. Але потім змирився з цим – та й родина допомагала в цьому плані. Багато працював у тренажерному плані. Спасибі фізіотерапевтам, лікарям Шахтаря, які багато зусиль доклали, щоб я відновився.

– Багато хлопців у схожих випадках починають їздити до знахарів і цілителів – хто в Сербію, хто ще куди. Вам не довелося мати справу з нетрадиційною медициною?

– Ні, їздив у Рим, в одну з місцевих спеціалізованих клінік. Два тижні там відновлювався.

– Їхній стиль відновлення передбачає жорстку тренувальну практику – кажуть, навантаження такі, як на зборах під фізику…

– Поки відновлювався, я втричі більше працював, ніж під час звичайного тренувального циклу. По 5-6 годин проводив у тренувальному залі, щоб повернутися на поле.

Андрій Тотовицький, shakhtar.com

– За цей час багато чого змінилося Шахтарі – і після Луческу настала «португальська ера». Які враження від Фонсеки та Каштру?

– На жаль, мені навіть важко щось говорити. Я так особливо й не тренувався, й не грав при Каштру. Фонсека – якісний тренер, звичайно. Але немає сенсу мені зараз щось говорити, зараз уже сконцентрований на справах Десни.

«Поважаємо всіх суперників, але будемо грати на перемогу»

– До кінця першого етапу лишається дуже мало часу, а вирішується дуже багато. Десні за календарем завершувати друге коло матчами з Олімпіком і Зорею. Які ваші враження від цих суперників і сподівання від заключних турів перед поділом на шістки?

– Давайте почнемо з Олімпіка, бо з ними зустрінемося раніше. Скажімо так, ми поважаємо всіх суперників. Готуємося, вивчаємо всі команди. Будемо грати на перемогу. Точно так само – й проти Зорі.

Читайте також: Кадар был топом для УПЛ. Его уход уже бьет по Динамо

– Олімпік проти Зорі тривалий час дуже організовано захищався, поступившись луганцям лише в один гол. Аутсайдер за грою такий же подразник – як і конкурент у медальній боротьбі?

– Зараз чемпіонат України настільки вирівнявся, що будь-яка команда може відібрати очки. Тож потрібно просто налаштовуватися ще більше, не ділити суперників на «прохідних» і «не прохідних». Наші тренери нам розберуть всі моменти, на які варто звернути увагу.

– Десна, в свою чергу, зазнала «гідної поразки» від Шахтаря. По тому, що дали бій чемпіону, можна судити про потенціал вашої нової команди?

– Знаєте, мені важко судити. Я був на полі, не люблю оцінювати себе й команду. Так, сказати, щоб ми індивідуально десь виділялися – то ні, але за рахунок командних дій дійсно добре грали.

– Недавні одноклубники, побачивши вас у новій формі, не підколювали: «А ти що тут робиш?»

– Ні, все гаразд. У Шахтарі я провів не один рік, багатьох знаю ще з юнацьких часів. Зіграли, потисли руки.

– Наскільки доводилося почути, в Десні ви на постійному контракті, а не на правах оренди?

– Саме так.

– Це означає, що ви пов’язуєте з цією командою, принаймні, ближче майбутнє. Чого очікуєте від Десни в 2020 році – як у плані внутрішніх змагань, так і, сподіваємося, міжнародного виходу?

– Скажу так: я належу цій команді, у мене контракт, і я зроблю все можливе, щоб Десна досягнула якомога кращих місць у чемпіонаті та якомога вищих стадій у кубку. У моїй ситуації – кожна ігрова хвилина на полі це вже радість, і хочеться грати, добре влитися в гру Десни, знову відчути турнірну боротьбу та задоволення від вирішення поставлених завдань.вариант материала

Sport Arena запустила блоги. Общайтесь, обсуждайте, спорьте.

Источник: Sportarena.com

Добавить комментарий
Читайте также
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?